Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εβαλα πρωτα την MJ5 οποτε δεν χρειαστηκε να βαλω patch και αλλον bootloader και το προτεινω γιατι η ρομ θα κατσει πανω σε 4.3 που ειναι η MJ5.Θελει custom recovery στη συνεχεια και αντιγραφη της ρομ και του mod στην καρτα και μετα απο wipe σε data+cache+dalvik+preload φλασαρεις πρωτα τη ρομ και στο καπακι το mod.Τελος ακομη ενα wipe cache και μετα μπουταρεις κανονικα

 

Φίλε η ΡΟΜ Σερνετε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε η ΡΟΜ Σερνετε...

 

Η δικη μου παλι παει μια χαρα και σου λεω οτι στο θεμα της ταχυτητας δεν υπαρχει πιο άρρωστος απο μενα.Προφανως κατι αλλο θελεις να δεις στο κινητο σου και δεν το βρισκεις πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου παλι παει μια χαρα και σου λεω οτι στο θεμα της ταχυτητας δεν υπαρχει πιο άρρωστος απο μενα.Προφανως κατι αλλο θελεις να δεις στο κινητο σου και δεν το βρισκεις πουθενά

 

η Revolution HD 4.1.2 παει κομπλε... ειμαι αρκετα ικανοποιημενος...

Link to comment
Share on other sites

η Revolution HD 4.1.2 παει κομπλε... ειμαι αρκετα ικανοποιημενος...

 

Κι εγώ αυτήν φοράω και είμαι full ικανοποιημένος σε σχέση με το στοκ σκουπίδι που βάζει για ρομ η Samy...:lol:

Link to comment
Share on other sites

η Revolution HD 4.1.2 παει κομπλε... ειμαι αρκετα ικανοποιημενος...

 

και εγω συμφωνω και επαυξανω... :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

και εγω συμφωνω και επαυξανω... :)

 

Μαζί με greenify και Nova βρήκα την υγειά μου. :)

 

Μια ερώτηση: Το κινητό μας έχει δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης από μόνο του ή πρέπει να κατεβάσουμε εφαρμογή;

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Πολύς ντόρος γίνεται με την revolution και πραγματικά θα ήθελα να ξέρω κατά πόσο αξίζει να φύγει κανείς από stock. Από θέμα αυτονομίας που με ενδιαφέρει περισσότερο πιστεύω είμαι οκ με την ROM της Samsung. Το τηλέφωνο βγαίνει από την φόρτιση 8.30 το πρωί και μέχρι το μεσημέρι είμαι με 3g. Σε αυτό το διάστημα σερφάρισμα αρκετό, 4 mail να συγχρονίζουν ανά μια ώρα, what's app αρκετό. Το μεσημέρι είμαι για κάνα 2 ωρο με wifi στο γραφείο και από τις 17.00 μέχρι το βράδυ που γυρνάω σπίτι ξανά με 3g και ίδια χρήση με το πρωί..

Στο τέλος της ημέρας που θα μπει για φόρτιση το τηλέφωνο είναι γύρω στο 10% με 4 ώρες (το πολύ) οθόνη ανοιχτή και κάνα μισάωρο ομιλία.. Για revolution δεν ξέρω αυτονομία και για μένα είναι πολύ σημαντικό. Θα έχει άραγε τις ίδιες (τουλάχιστον) επιδόσεις για να πάει κάποιος από stock σε revolution;;;

Edited by cayman84
Link to comment
Share on other sites

Πολύς ντόρος γίνεται με την revolution και πραγματικά θα ήθελα να ξέρω κατά πόσο αξίζει να φύγει κανείς από stock. Από θέμα αυτονομίας που με ενδιαφέρει περισσότερο πιστεύω είμαι οκ με την ROM της Samsung. Το τηλέφωνο βγαίνει από την φόρτιση 8.30 το πρωί και μέχρι το μεσημέρι είμαι με 3g. Σε αυτό το διάστημα σερφάρισμα αρκετό, 4 mail να συγχρονίζουν ανά μια ώρα, what's app αρκετό. Το μεσημέρι είμαι για κάνα 2 ωρο με wifi στο γραφείο και από τις 17.00 μέχρι το βράδυ που γυρνάω σπίτι ξανά με 3g και ίδια χρήση με το πρωί..

Στο τέλος της ημέρας που θα μπει για φόρτιση το τηλέφωνο είναι γύρω στο 10% με 4 ώρες (το πολύ) οθόνη ανοιχτή και κάνα μισάωρο ομιλία.. Για revolution δεν ξέρω αυτονομία και για μένα είναι πολύ σημαντικό. Θα έχει άραγε τις ίδιες (τουλάχιστον) επιδόσεις για να πάει κάποιος από stock σε revolution;;;

 

Κατά τη μικρή μου εμπειρία θα έχεις αρκετά καλύτερες επιδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Θα παίξει μόνο αν ο δίσκος έχει δική του εξωτερική τροφοδοσία.

Αν έχει μόνο ένα usb καλώδιο, δε πρόκειται.

 

Σωστα....τον εξωτερικο δισκο δεν τον βλεπει.....το usb το βλεπει κανονικα.....θα τις περασω τις συζηγου καμια ταινια στην 16αρα μνημη του usb....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Πολύς ντόρος γίνεται με την revolution και πραγματικά θα ήθελα να ξέρω κατά πόσο αξίζει να φύγει κανείς από stock. Από θέμα αυτονομίας που με ενδιαφέρει περισσότερο πιστεύω είμαι οκ με την ROM της Samsung. Το τηλέφωνο βγαίνει από την φόρτιση 8.30 το πρωί και μέχρι το μεσημέρι είμαι με 3g. Σε αυτό το διάστημα σερφάρισμα αρκετό, 4 mail να συγχρονίζουν ανά μια ώρα, what's app αρκετό. Το μεσημέρι είμαι για κάνα 2 ωρο με wifi στο γραφείο και από τις 17.00 μέχρι το βράδυ που γυρνάω σπίτι ξανά με 3g και ίδια χρήση με το πρωί..

Στο τέλος της ημέρας που θα μπει για φόρτιση το τηλέφωνο είναι γύρω στο 10% με 4 ώρες (το πολύ) οθόνη ανοιχτή και κάνα μισάωρο ομιλία.. Για revolution δεν ξέρω αυτονομία και για μένα είναι πολύ σημαντικό. Θα έχει άραγε τις ίδιες (τουλάχιστον) επιδόσεις για να πάει κάποιος από stock σε revolution;;;

 

4 Ωρες για Note ειναι πολυ λιγες πιστευω... ενα 6ωρο στο νερο επρεπε να το πιανεις... με Revolution ΝΑΙ θα εχεις ΣΙΓΟΥΡΑ καλυτερη μπαταρια... δοκιμασε την αφοβα

Link to comment
Share on other sites

4 Ωρες για Note ειναι πολυ λιγες πιστευω... ενα 6ωρο στο νερο επρεπε να το πιανεις... με Revolution ΝΑΙ θα εχεις ΣΙΓΟΥΡΑ καλυτερη μπαταρια... δοκιμασε την αφοβα

 

Οι 4 ώρες οθόνη για κάποιον είναι εντελώς διαφορετικές από κάποιον άλλον. ..εξαρτάται τι χρήση κάνει όταν έχει ανοιχτή την οθόνη. ..γιατί αν είναι να έχω στο -5 την φωτεινότητα κ απλά να το έχω ανοιχτό. ..Ναι οι 4 ώρες είναι λίγες. ..

Link to comment
Share on other sites

Οι 4 ώρες οθόνη για κάποιον είναι εντελώς διαφορετικές από κάποιον άλλον. ..εξαρτάται τι χρήση κάνει όταν έχει ανοιχτή την οθόνη. ..γιατί αν είναι να έχω στο -5 την φωτεινότητα κ απλά να το έχω ανοιχτό. ..Ναι οι 4 ώρες είναι λίγες. ..

 

Μιλάω για κανονική χρήση, την χρήση που περιγράφει ο φιλος δηλαδη, οχι idle και η φωτεινότητα στο Auto... ΠΡΕΠΕΙ να βγάλει πάνω απο 4 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Με revolution και με παρα πολυ βαρια χρηση με 40% φωτεινοτητα ειμαι κοντα στο 4ωρο και κατι οθονη.Με το κινητο χωρις πολλα πολλα παω και στις 6μιση-7 ωρες.Γενικα πιστευω δε ξεμενεις απο μπαταρια ευκολα στο note 2.Πριν λιγο καιρο ειχα ταξιδι 13 ωρες και ειδα 3-4 ταινιες ακουσα μουσικη μπηκα ιντερνετ facebook κλπ ακομα και παιχνιδι επαιξα και οταν εφτασα στο προορισμο μου ειχε μεινει και 10% με φωτεινοτητα 100% αυτοματο και καποιες φορες με εξοικονομηση ενεργειας αλλα το κινητο δεν ηρεμησε ουτε λεπτο. Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

Σε καθαρή 4.3 ΜΚ3 wanam εμφανιζει αραια και που μηνυμα ' Η λειτουργια SE για android εχει απενεργοποιηθεί. Επανεκκινήστε την συσκευή σας, για να επαναφέρετε τις ρυθμίσεις ασφάλειας'

 

τι ειναι αυτό ακριβώς;;;;

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/a/img594/5809/77kb.png

http://imageshack.us/a/img842/2382/ur54.png

http://imageshack.us/a/img593/5833/x5g5.png

 

Revolution HD 19.0 - Speedwizz kernel N2 :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/a/img594/5809/77kb.png

http://imageshack.us/a/img842/2382/ur54.png

http://imageshack.us/a/img593/5833/x5g5.png

 

Revolution HD 19.0 - Speedwizz kernel N2 :D :D :D :D

 

Στα πόσα Ghz; Α και κάτι άλλο, αυτός ο κερνελ έχει λειτουργία για να αλλάξουμε τα χρώματα;

Link to comment
Share on other sites

governor : lulzactiveQ

Scheduler : deadlline

clock : 1920mhz

 

Περιττό νομίζω είναι να πω πως το κινητό φυσάει.. όχι μόνο στα benchmarks άλλα παντού τέτοια απόκριση δεν είχα πότε στο note μου !!!

 

Και από μπαταριά πάει άπλα θαυμάσια.. αργότερα θα ανεβάσω και screenshot με αυτές της ρυθμίσεις για μπαταριά .

 

Για αλλάξουμε τα χρώματα δεν έχω δει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

governor : lulzactiveQ

Scheduler : deadlline

clock : 1920mhz

 

Περιττό νομίζω είναι να πω πως το κινητό φυσάει.. όχι μόνο στα benchmarks άλλα παντού τέτοια απόκριση δεν είχα πότε στο note μου !!!

 

Και από μπαταριά πάει άπλα θαυμάσια.. αργότερα θα ανεβάσω και screenshot με αυτές της ρυθμίσεις για μπαταριά .

 

Για αλλάξουμε τα χρώματα δεν έχω δει κάτι.

 

 

Καλημέρα

Κανένα λινκ για τον κερνελ??

Ευχαριστώ

 

Edit: οκ τον βρηκα

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Απο οταν ενεργοποιησα το tweak "Seeder" που δινει στο Aroma η Revolution & απο οταν το ενεργοποιησα εχω ελευθερη RAM 1,3GB & χρησιμοποιει μονο 400MB
Link to comment
Share on other sites

Απο οταν ενεργοποιησα το tweak "Seeder" που δινει στο Aroma η Revolution & απο οταν το ενεργοποιησα εχω ελευθερη RAM 1,3GB & χρησιμοποιει μονο 400MB

 

Που είναι αυτό το tweak???

Μόνο κατά την εγκατάσταση μπαίνει??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό το tweak???

Μόνο κατά την εγκατάσταση μπαίνει??

 

Νομίζω.... Αν το βρεις σαν apk καλως

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω.... Αν το βρεις σαν apk καλως

 

αν την ξεζιπαρω την ρομ μεσα στα app λες να υπαρχει??

να το παρω μετα κ να το εγκαταστησω

δημιουργει εικονιδιο μεσα στις εφαρμογες?? λεγεται " Seeder " ???

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

αν την ξεζιπαρω την ρομ μεσα στα app λες να υπαρχει??

να το παρω μετα κ να το εγκαταστησω

δημιουργει εικονιδιο μεσα στις εφαρμογες?? λεγεται " Seeder " ???

 

Ακριβως!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...