Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2462614

 

Φλασάρω αυτή.. ειναι μικρή σε μεγεθος και ΑΡΚΕΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ απο οσο φαινεται απο ενα Video που εχει βαλει ο τυπος

 

Περιμένω εντυπώσεις εναγωνίως καθώς όντως στο βιντεάκι φαίνεται πολλά υποσχόμενη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

DashClock λέγεται η εφαρμογή αλλά πρέπει να την ψάξεις στο Google και όχι στο pay store γιατί δεν θα στην βάλει.. Είναι εφαρμογή για ειδοποιήσεις στην lockscreen. Δυστυχώς από 4.2 και πάνω είναι διαθέσιμη γι'αυτό και θα ήθελα την 4.3 εκτός των άλλων..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους αντιμετώπιζε κάνεις με σοτμαχ 14 τυχαίες επανεκκινησεις;μου έχει συμβεί 2 φορές χθες σήμερα διαπίστωσα ότι συμβαίνει όταν γίνεται περιστροφή οθόνης τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά ξαφνικά εμφανιστικε Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2462614

 

Φλασάρω αυτή.. ειναι μικρή σε μεγεθος και ΑΡΚΕΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ απο οσο φαινεται απο ενα Video που εχει βαλει ο τυπος

 

Οκ, αλλά συνεργάζεται με κανένα mod για το Note 3?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους αντιμετώπιζε κάνεις με σοτμαχ 14 τυχαίες επανεκκινησεις;μου έχει συμβεί 2 φορές χθες σήμερα διαπίστωσα ότι συμβαίνει όταν γίνεται περιστροφή οθόνης τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά ξαφνικά εμφανιστικε

 

μια απ τα ίδια κι εδώ οχι όμως με sotmax αλλα με την Pre-Rooted DeOdexed N7100XXUEMK4 .

 

3-4 επανεκκινήσεις από χθες στο άσχετο τελείως....

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Οκ, αλλά συνεργάζεται με κανένα mod για το Note 3?

 

Tα mods τα έχει φτιάξει η ομάδα που κάνει την DN3 και τα παίρνουν όλοι.

Αν το mod παίζει στην αντίστοιχη DN3 (MK4), παίζει και σε όλες τις ΜΚ4.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι κάποια αναβάθμιση σε κάποια εφαρμογή την κάνει την ζημιά το αντιμετωπίζει κάνεις άλλος από χθες;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω την Dn3 ROM και ειμαι root σε stock 4.1.1 ...

Θα ακολουθήσω τα εξείς βήματα και θέλω να μου πείτε αν είναι τίποτα λάθος .

---------1) Έχω κάνει τον efs backup.

---------2) Περνάω το clockworkmod recovery (PhilZ Touch)

---------3) Κάνω Nandroid backup με το (PhilZ Touch).

---------4) Κατεβάζω την Dn3 V3.1

---------5) Ακολουθώ τις οδηγίες για να την εγκαταστήσω στο κινητό :

1) remember to have a backup your data and your efs folder. That's something that you always should do before flashing anything

2) Go to CWM recovery via pressing home + power + volume up button at the same time.

3) Use the "Clean to install a new rom" option in Wipe Data and system.(clean installation recommended)

4) Flash the rom. It should take less than 10 minutes till it boots.

4.1) If you can't activate wifi after the first boot we recommend you to flash MJ5 BOOTLOADER IS RECOMMENDED. DO THAT THEN PROCEED. From JOELDROID ROM DOWNLOAD WHERE IT SAYS SPECIAL INSTRUCTIONS FOR 3.6 AND ABOVEthank JOEL THE GREAT FOR IT TOO. Remember that everything you flash you do it at your own risk so do your research before flashing anyhting.

4.2) Boot again in the rom and check if wifi works.

8) Enjoy the ROM.....

 

 

---------6) Επειδή θα προέρχομαι απο stock V.4.1.1 , δεν θα λειτουργεί το wifii οπότε πρέπει να περάσω το MJ5 BOOTLOADER για να λειτουργίσει.

 

---------7) Περνάω το MJ5 BOOTLOADER αφού έχω ΠΡΩΤΑ περάσει την Dn3 Rom ( Όχι πριν την περάσω) , με τον εξείς τρόπο :

 

Put the phone in download Mode, connect to PC and Open Odin as Administrstor.

Make sure ONLY F. Reset Time and Auto Reboot are checked (just as shown in the screenshot).

Click the Bootloader button, browse the downloaded MJ5 bootloader and select it.

Click the "Start" button and wait for the phone to reboot.

 

 

---------8) Τέλος αφού είναι όλα περασμένα περνάς το update της Dn3 3.1.1 μέσω OTA ως εξής :

 

1-After first boot download & flash this OTA file

2-Open the OTA app and you should be able to download and flash the update v3.1.1

3-After flashing the 3.1.1 update you have to clear data of the Email app once.

 

 

Βλέπετε κάτι λάθος σε αυτά τα βήματα ? Μήπως μου ξεφεύγει κατί ?

Επίσης αν περάσω την CWM recovery, μετά γίνεται να γυρίσει το κινιτό με την stock recovery ώστε να μην χαθεί η εγγύηση ?

Αυτά :wacko:

Edited by Automatixxx
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω την Dn3 ROM και ειμαι root σε stock 4.1.1 ...

Θα ακολουθήσω τα εξείς βήματα και θέλω να μου πείτε αν είναι τίποτα λάθος .

 

 

 

 

Βλέπετε κάτι λάθος σε αυτά τα βήματα ? Μήπως μου ξεφεύγει κατί ?

Επίσης αν περάσω την CWM recovery, μετά γίνεται να γυρίσει το κινιτό με την stock recovery ώστε να μην χαθεί η εγγύηση ?

Αυτά :wacko:

 

Αφού στην ουσία έκανες copy paste όλο τον οδηγό, περιμένεις να σου πούμε ότι είναι κάτι λάθος; :happy:

Στην τελευταία ερώτηση πάντως αυτό που ρωτάς γίνεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφού στην ουσία έκανες copy paste όλο τον οδηγό, περιμένεις να σου πούμε ότι είναι κάτι λάθος; :happy:

Στην τελευταία ερώτηση πάντως αυτό που ρωτάς γίνεται ;)

 

Οι custom 4.3 έχουν αφαιρέσει τον knox ώστε να μπορείς να γυρίσεις σε stock κατάσταση και εντός εγγύησης ε?

Πρόβλημα με την εγγύηση θα υπήρχε εάν ήμουν με stock 4.3 και δοκίμαζα root?

 

P.S. Θέλω απλά να σιγουρέψω αυτά που έχω προλάβει να διαβάσω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Οι custom 4.3 έχουν αφαιρέσει τον knox ώστε να μπορείς να γυρίσεις σε stock κατάσταση και εντός εγγύησης ε?

Πρόβλημα με την εγγύηση θα υπήρχε εάν ήμουν με stock 4.3 και δοκίμαζα root?

 

P.S. Θέλω απλά να σιγουρέψω αυτά που έχω προλάβει να διαβάσω.. :)

 

Ναι στις custom έτσι γίνεται .

Εξαρτάται με ποιο τρόπο θα έκανες root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2462614

 

Φλασάρω αυτή.. ειναι μικρή σε μεγεθος και ΑΡΚΕΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ απο οσο φαινεται απο ενα Video που εχει βαλει ο τυπος

 

την περασες Tony???

τι λεει??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παω να βάλω την Dn3 και κολάει στο choose which application you want to install δεν προχωράει απο εκεί και πέρα το install ... Του έχει τύχει αυτό κανενός ?

Μέσω philz touch 6 κάνω : 1) Whipe Data / factory reset , 2) Wipe cache Partition και μετά Wipe Dalvik Cache και μου πετάει απο κάτω Ε:unkown volume for path [/sd-ext] ... Dalvik cache wiped .

Κάνω format την /sdcard καi μετά install την Dn3 v3.1 Τι λετε να φταίει ρε guys?

Link to comment
Share on other sites

Παω να βάλω την Dn3 και κολάει στο choose which application you want to install δεν προχωράει απο εκεί και πέρα το install ... Του έχει τύχει αυτό κανενός ?

Μέσω philz touch 6 κάνω : 1) Whipe Data / factory reset , 2) Wipe cache Partition και μετά Wipe Dalvik Cache και μου πετάει απο κάτω Ε:unkown volume for path [/sd-ext] ... Dalvik cache wiped .

Κάνω format την /sdcard καi μετά install την Dn3 v3.1 Τι λετε να φταίει ρε guys?

 

ετσι οπως τα λες..μαλλον αρχειο που δεν κατεβηκε σωστα μου μυριζει...ξανακατεβασε το...

Link to comment
Share on other sites

την περασες Tony???

τι λεει??

 

την flashara εγω και εχω 2 προβληματακια μεχτι στιγμης....

παω να αλλαξω Lockscreen και βγαζει error και επισης με το home button το παταω και μου ανοιγει το magazine...

γυρναω παλι πισω στην 4 1 2

Link to comment
Share on other sites

την flashara εγω και εχω 2 προβληματακια μεχτι στιγμης....

παω να αλλαξω Lockscreen και βγαζει error και επισης με το home button το παταω και μου ανοιγει το magazine...

γυρναω παλι πισω στην 4 1 2

 

:( γμτ θα βρούμε καμία χωρίς προβλήματα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την phoenix v15 σημερα. ρε παιδιά απο που κι ως που καλή ROM;;;

 

(φορούσα το τελευταίο philz 6.1 και κράσαρε συνέχεια στο ινσταλλατιον, αναγκαστικά περασα το philz 5.15 )

 

 

πολλά προβλήματα, να κρασάρει το touchwiz, να κανει ρεσταρτ το τηλέφωνο .. περασα με ΟΤΑ την 15.7 βελτιώθηκε κάπως η κατάσταση αλλα και παλι εχει πολλά περιθώρια βελτίωσης;

 

Μου φαινεται ,μετά από τόσες δοκιμές, απλα ΔΕΝ υπάρχει 100% σταθερή έκδοση 4.3.

 

με βλεπω επιστροφή στην 4.1.2 και μαλλον στην revolution.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την phoenix v15 σημερα. ρε παιδιά απο που κι ως που καλή ROM;;;

 

(φορούσα το τελευταίο philz 6.1 και κράσαρε συνέχεια στο ινσταλλατιον, αναγκαστικά περασα το philz 5.15 )

 

 

πολλά προβλήματα, να κρασάρει το touchwiz, να κανει ρεσταρτ το τηλέφωνο .. περασα με ΟΤΑ την 15.7 βελτιώθηκε κάπως η κατάσταση αλλα και παλι εχει πολλά περιθώρια βελτίωσης;

 

Μου φαινεται ,μετά από τόσες δοκιμές, απλα ΔΕΝ υπάρχει 100% σταθερή έκδοση 4.3.

 

με βλεπω επιστροφή στην 4.1.2 και μαλλον στην revolution.

 

κ μολις την κατεβασα κ ημουν ετοιμος...

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω φιλε μου σε σενα μπορει να κάτσει καλά, δοκίμασε την δεν εχεις να χασεις κατι !!

 

θα την κρατήσω κανα 2 μερες και μετά δε ξέρω τι να βάλω, τα εξάντλησα όλα :D

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

την περασες Tony???

τι λεει??

 

Δεν εχω ηχο στις κλησεις... δεν με ακουνε & δεν τους ακουω με την ROM αυτη... χαλια μαυρα.... Revolution & παλι Revolution (ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται ,μετά από τόσες δοκιμές, απλα ΔΕΝ υπάρχει 100% σταθερή έκδοση 4.3.

Αυτό δεν το περίμενα ... Στην κορυφαία συσκευή της samsung και η xda κοινότητα να μην έχει τα καταφέρει ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω να πω πως η ARHD 19 είναι κκορυφή .

όμως δοκίμασα και μέχρι στιγμής έχεικκάτσει τέλεια.

Από ARHD 19 και αφού έκανα όλα ταwipe έκανα restore backup της sotmax 14 που είχα .

δεν ξέρω αν είναι τυχαίο πάντως πετάει πλέον . Μπαταρία κοντά 5 ώρεςμε ανοιχτό 3g sync email viber wifi σπιτι απόγευμα. Ομιλία 1:30 περίπου

Και εδώ και 3 μέρες κανένα θέμα με κλήσεις .

τι να πω...το βλέπω πως πάει .

Μέχρι στιγμής μου έκατσε απίστευτα .

Smooth stable όπως η ARHD 19 με τα καλά της 4.3

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις φλάσαρα αυτή http://forum.xda-developer....php?t=2462614. Είναι όντως γρήγορη αλλά μαζί με το Note 3 mod του Dr. Ketan ενώ τα περισσότερα functions λειτουργούν, το Air Command δεν...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις φλάσαρα αυτή http://forum.xda-developer....php?t=2462614. Είναι όντως γρήγορη αλλά μαζί με το Note 3 mod του Dr. Ketan ενώ τα περισσότερα functions λειτουργούν, το Air Command δεν...

 

Δεν λειτουργει το Link

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...