Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2462614

 

Εγω εχω αυτη 2 μερες τωρα που εχει βγει και μπορω να πω τα καλυτερα.... γρηγορη, Smooth, καλη μπαταρια... ολα τελεια πανε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παντως με την 4.3 του sotmax δεν εμεινα ευχαριστημενος...

ισως η εκδοση 4.3 εχει πεσει "βαρια" οπως καποτε ηταν η ice cream :)

 

η team acylum 4.4.2 μαρεσε πολυ λογω μαυριλας :p

πολυ μαυριλα ρε παιδι μου, το πληκτρολογιο, το μενου, τα παντα...σκετη deathιλα :D

αλλα απο τι καταλαβαινω, το μαυρο εξοικονομει πορους συστηματος,δεν εχει να φορτωσει τοσα χρωματα ισως...

 

απο χτες ειμαι με ProBAM 4.4.2, ειναι ενα τσακ πιο γρηγορη κατα την γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιδεύεστε με τις διάφορες Custom που ο καθένας έχει βάλει μέσα ό,τι θέλει; Βάλτε μια "μαμά" Custom όπως είναι η Pulse του StratosGR και ξεκινήστε να την στήνετε όπως θέλετε εσείς. Έτσι θα έχετε μία Custom ROM κομμένη και ραμμένη στα μέτρα σας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Η pulse 5.0 ειναι απλά άψογη.! Wanam exposed μπορούμε να φορτώσουμε κανονικά ετσι;;
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά! Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις στου Στρατου την ρομ ( την μκ9) να περασει να futures του νοτε 3 αν ναι δουλευουν?
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Η pulse 5.0 ειναι απλά άψογη.! Wanam exposed μπορούμε να φορτώσουμε κανονικά ετσι;;

 

Αμα λέει ο wanam ότι παίζει σε 4.3, ναι.

 

εχει δοκιμασει κανεις στου Στρατου την ρομ ( την μκ9) να περασει να futures του νοτε 3 αν ναι δουλευουν?

 

Γιατί όχι; Αν δε παίζουν φταίει το mod πάντως, γιατί η ρομ είναι μαμά.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Αμα λέει ο wanam ότι παίζει σε 4.3, ναι.

 

 

 

Γιατί όχι; Αν δε παίζουν φταίει το mod πάντως, γιατί η ρομ είναι μαμά.

 

ποιο απο τα δυο Mod λες να περασω? η ειναι και τα δυο ιδια?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2537186

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2467810

 

 

EDIT: περασα το ενα απο τα δυο αλλα οταν ανοιγω το τηλεφωνο που βαζει μηνυμα: η διαδικασια andoid.process.acore διακοπηκε.

με αποτελεσμα να μην μπορω να το βγαλω αυτο το μηνυμα οσες φορες και να πατησω το OK .

αυτο το θεμα παλι μου το ειχε παρουσιασει οταν εβαλα εχθες την ρομ αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2462614 και περασα παλι τα futures του νοτε 3..

ξερουμε τι ειναι αυτο το μηνυμα?

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

στου στρατου την ρομ αν πατησεις παρατεταμενα την οθονη και μετα στις επιλογες πατησεις να αλλαξεις την Lockscreen βγαζει μηνυμα οτι η touchwiz σταματησε... το εχει παθει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

στου στρατου την ρομ αν πατησεις παρατεταμενα την οθονη και μετα στις επιλογες πατησεις να αλλαξεις την Lockscreen βγαζει μηνυμα οτι η touchwiz σταματησε... το εχει παθει κανεις αλλος?

 

Σε μένα όχι, κάνει κανονικά την διαδικασία.....

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στου στρατου την ρομ αν πατησεις παρατεταμενα την οθονη και μετα στις επιλογες πατησεις να αλλαξεις την Lockscreen βγαζει μηνυμα οτι η touchwiz σταματησε... το εχει παθει κανεις αλλος?

 

Wipe dalvik και wipe cache έκανες;

Αν έκανες και συνεχίζει, είσαι από τους "τυχερούς" που χρειάζονται και factory reset μετα το upgrade

Link to comment
Share on other sites

ποιο απο τα δυο Mod λες να περασω? η ειναι και τα δυο ιδια?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2537186

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2467810

 

 

EDIT: περασα το ενα απο τα δυο αλλα οταν ανοιγω το τηλεφωνο που βαζει μηνυμα: η διαδικασια andoid.process.acore διακοπηκε.

με αποτελεσμα να μην μπορω να το βγαλω αυτο το μηνυμα οσες φορες και να πατησω το OK .

αυτο το θεμα παλι μου το ειχε παρουσιασει οταν εβαλα εχθες την ρομ αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2462614 και περασα παλι τα futures του νοτε 3..

ξερουμε τι ειναι αυτο το μηνυμα?

Το πρωτο mod ειναι πιο ελαφρυ αλλα καποια πραγματα δεν δουλευουν σωστα.Το δευτερο ειναι καλυτερο και δουλευουν σχεδον ολα,αλλα ειναι σκετο τσιμεντο,θα σου γονατισει το κινητο.Σε καθε περιπτωση να σου πω οτι με τα mod αυτα κοβει πολυ το κινητο και δημιουργουνται και <διαφορα θεματακια>.Αν δεν σε ενδιαφερει το bluetooth,δοκιμασε την rom του dr.ketan η οποια ειναι η πιο σταθερη απο οσες εχουν τα futures του 3 και η πιο αποδεκτη σε ταχυτητα.Για να κατσουν σωστα αυτα τα mod πρεπει να κανεις πριν την εγκατασταση wipe facrory+wipe cache+wipe dalvik+wipe system+wipe preload αλλιως...δεν!!

Αν δεις οτι τελικα δεν σε ικανοποιουν οι rom με τα futures του 3 λογω του οχι και τοσο καλου port που εχει γινει,τοτε βαλε του Στρατου που ειναι παραπλησια της στοκ για να ησυχασεις.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

μετα απο λιγο κοπο καταφερα να φλασαρω χθες με οντιν για να διορθωθει το προβλημα μετο wifi ειχα ενα χρονο να κανω κατι τετοιο γιαυτο κ με δυσκολεψε καπως... μαρεσουν καποιες αλλαγες π εχει στην 4,3 ωραια μαγκια να περνας το χερι απο πανω απτην οθονη κ να σ δειχνει αν εχεις καποια ειδοποιηση.. Να ρωτησω κατι ειναι σε δοκιμαστικη αυτη η ρομ? δεν ξερω αν ηρθε η ωρα να αλλαξω μπαταρια παντως εμενα μου την ρουφαει σαν νερο ισως πρεπει να τα χρησιμοποιω ολα στο πιο χαμηλο?? αλλα ετσι δε χαιρεσαι την συσκευη...! γιατι δεν προστεθηκε το μοντακι να το διορθωνει κ να δουλευει σωστα για το wifi χωρις να φλασαρεις με οντιν? απο περιεργεια ρωταω?!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

μετα απο λιγο κοπο καταφερα να φλασαρω χθες με οντιν για να διορθωθει το προβλημα μετο wifi ειχα ενα χρονο να κανω κατι τετοιο γιαυτο κ με δυσκολεψε καπως... μαρεσουν καποιες αλλαγες π εχει στην 4,3 ωραια μαγκια να περνας το χερι απο πανω απτην οθονη κ να σ δειχνει αν εχεις καποια ειδοποιηση.. Να ρωτησω κατι ειναι σε δοκιμαστικη αυτη η ρομ? δεν ξερω αν ηρθε η ωρα να αλλαξω μπαταρια παντως εμενα μου την ρουφαει σαν νερο ισως πρεπει να τα χρησιμοποιω ολα στο πιο χαμηλο?? αλλα ετσι δε χαιρεσαι την συσκευη...! γιατι δεν προστεθηκε το μοντακι να το διορθωνει κ να δουλευει σωστα για το wifi χωρις να φλασαρεις με οντιν? απο περιεργεια ρωταω?!

 

κ στην 4.1.2μπορεις να βλεπεις αναπαντητες κτλ με περασμα χεριου απο οθονη...λεγεται γρηγορη ματια...σε οσες 4.3 περασα η μπαταρια ηταν...αντε μην πω...σημα wifi κ δικτυου σε χαμηλοτερα επιπεδα...λεγεται παντως οτι με την νεα αναβαθμιση ολα πανε καλα...εγω γι αυτο ξαναγυρισα 4.1.2 ...θα περιμενω να διορθωθουν οι ασθενειες...

Link to comment
Share on other sites

κ στην 4.1.2μπορεις να βλεπεις αναπαντητες κτλ με περασμα χεριου απο οθονη...λεγεται γρηγορη ματια...σε οσες 4.3 περασα η μπαταρια ηταν...αντε μην πω...σημα wifi κ δικτυου σε χαμηλοτερα επιπεδα...λεγεται παντως οτι με την νεα αναβαθμιση ολα πανε καλα...εγω γι αυτο ξαναγυρισα 4.1.2 ...θα περιμενω να διορθωθουν οι ασθενειες...
Δεν εχει ασθενειες αυτη η ρομ,τα περισσοτερα που αναφερεις ειναι σε υψηλοτερα επιπεδα απο την 4.1.2.Καντε και καμια δοκιμη στην καμερα,θα δειτε ακομη καλυτερες φωτο απο πριν.
Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω προβλημα με κλησεις ειτε να ακουσω ή να με ακουσουν. εχω wind με στοκ ρομ 4.1.2. αλλα το ιδιο παθαινει φιλαρακι με βοντα που εχει περασει οτι 4.3 εχει βρει.

 

Γεια χαρά, έχω κ εγώ το πρόβλημα με stock 4.1.2. Έχει αρχίσει και με εκνευρίζει αλλά να μην το πάω στην Samsung λέτε? Τζάμπα θα χάσω τον καιρό μου?

...Χλωμό το βλέπω να λυθεί το θέμα στην επόμενη αναβάθμιση.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

σε download mode γράφει:

Custom binary download: no

current binary: samsung official

system status: custom

 

είμαι ρουτ αυτή τη στιγμή. κάνω unroot, factory reset και μετά φλασάρω με odin την 4,3???

 

επίσης στο recovery γράφει:

--Appling Multi-csc--

applied the CSC-code: BTU

succesfully applied multi-csc

 

οπότε περνάω βρετανική έκδοση??

 

ή να αλλάξω το csc σε EUR εφόσον έχω ελληνικό firmware και να κάνω ΟΤΑ???

Edited by pani169
Link to comment
Share on other sites

σε download mode γράφει:

Custom binary download: no

current binary: samsung official

system status: custom

 

είμαι ρουτ αυτή τη στιγμή. κάνω unroot, factory reset και μετά φλασάρω με odin την 4,3???

 

επίσης στο recovery γράφει:

--Appling Multi-csc--

applied the CSC-code: BTU

succesfully applied multi-csc

 

οπότε περνάω βρετανική έκδοση??

 

ή να αλλάξω το csc σε EUR εφόσον έχω ελληνικό firmware και να κάνω ΟΤΑ???

 

Τι εννοείς με το έχω ελληνικό firmware;

Επίσης ποια rom είχες στην αρχή και με τι CSC;

Και που θες να καταλήξεις;

Σε 4.3 απλά, ή σε 4.3 που να συμφωνεί με το αρχικό CSC του τηλεφώνου;

Έτσι θα βγάλουμε άκρη :)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το έχω ελληνικό firmware;

Επίσης ποια rom είχες στην αρχή και με τι CSC;

Και που θες να καταλήξεις;

Σε 4.3 απλά, ή σε 4.3 που να συμφωνεί με το αρχικό CSC του τηλεφώνου;

Έτσι θα βγάλουμε άκρη :)

 

άλλαξα το firmware που είχα και έχω ελληνική 4,1,2. δεν θυμάμαι ποια είχα...το πακέτο του κινητού ήταν στα γερμανικά και είχα την εντύπωση ότι και το csc θα ήταν γερμανικό...αλλά τώρα είδα ότι είναι από μεγάλη βρετανία..θέλω να περάσω την 4,3 αλλά να συμφωνεί και με το csc...απλά για να μην περιμένω να κατέβει από το νετ έλεγα να αλλάξω το csc ώστε να συμφωνεί με το firmware που φοράω και να την κάνω μέσω ΟΤΑ. Επίσης σχετικά με το counter μου είμαι έτοιμος για update (μετά κιόλας από ένα factory reset)???

Link to comment
Share on other sites

άλλαξα το firmware που είχα και έχω ελληνική 4,1,2. δεν θυμάμαι ποια είχα...το πακέτο του κινητού ήταν στα γερμανικά και είχα την εντύπωση ότι και το csc θα ήταν γερμανικό...αλλά τώρα είδα ότι είναι από μεγάλη βρετανία..θέλω να περάσω την 4,3 αλλά να συμφωνεί και με το csc...απλά για να μην περιμένω να κατέβει από το νετ έλεγα να αλλάξω το csc ώστε να συμφωνεί με το firmware που φοράω και να την κάνω μέσω ΟΤΑ. Επίσης σχετικά με το counter μου είμαι έτοιμος για update (μετά κιόλας από ένα factory reset)???

 

Βάζεις κατευθείαν την βρετανική 4.3 και τίποτα άλλο.

Ίσως μόνο να χρειαστεί ένα factory reset μετά.

Πάντως έχε το υπόψη σου μετά από αυτό ξέχνα root και πειράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις κατευθείαν την βρετανική 4.3 και τίποτα άλλο.

Ίσως μόνο να χρειαστεί ένα factory reset μετά.

Πάντως έχε το υπόψη σου μετά από αυτό ξέχνα root και πειράγματα.

 

καλά εννοείται αυτό...με τον counter είμαι εντάξει μέχρι στιγμής???

Link to comment
Share on other sites

καλά εννοείται αυτό...με τον counter είμαι εντάξει μέχρι στιγμής???

 

Συνολική απάντηση σου έδωσα πριν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ένας ολοκληρωμένος οδηγός για να το κάνουμε full stock το κινητό υπάρχει; Βρήκα κάποιον στην αρχή αυτού του τόπικ αλλά έχω χαθεί. Έκανα triangle away αλλά συνεχίζει να λέει 1 αντί για 0. Επίσης το τηλέφωνο το αγόρασα μεταχειρισμένο και τώρα δεν ξέρω καν ποιο firmware να κατεβάσω και ποιο cfc και γενικά είμαι χαμένος. Μπορώ να μάθω με κάποιον τρόπο ποιο firmware να κατεβάσω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...