Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι αναφέρθηκε μια άλλη εταιρεία στο προηγούμενο ποστ δεν αποτελεί σύγκριση;

 

IMG_20220730_202928.jpg

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Το ότι αναφέρθηκε μια άλλη εταιρεία στο προηγούμενο ποστ δεν αποτελεί σύγκριση;

 

Φυσικά και αποτελεί.

Απλώς εσύ ήθελες να πεις για τη wind ότι είναι κ γ@μω.. αλλά είπες να το πεις μέσω παρατήρησης για το off topic..

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν ήθελα να πω αυτό, όπως εσφαλμένα αυτό το συμπέρασμα βγήκε. Εμένα προσωπικά με ενοχλεί, χάνω τον ειρμό της σκέψης μου όταν διαβάζω δημοσιεύματα που αφορούν μία εταιρεία και ξαφνικά γίνεται σύγκριση με μία άλλη ενώ υπάρχει κατάλληλο νήμα.

Αυτό ακριβώς είπα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Φυσικά και δεν ήθελα να πω αυτό, όπως εσφαλμένα αυτό το συμπέρασμα βγήκε. Εμένα προσωπικά με ενοχλεί, χάνω τον ειρμό της σκέψης μου όταν διαβάζω δημοσιεύματα που αφορούν μία εταιρεία και ξαφνικά γίνεται σύγκριση με μία άλλη ενώ υπάρχει κατάλληλο νήμα.

Αυτό ακριβώς είπα.

Θα αφήσουμε τους συμφορουμίτες να κρίνουν. Ελπίζω να μην κρίνουν όλοι εσφαλμένα όπως εγώ.. 😉😀

Link to comment
Share on other sites

Το ότι αναφέρθηκε μια άλλη εταιρεία στο προηγούμενο ποστ δεν αποτελεί σύγκριση;
 
IMG_20220730_202928.thumb.jpg.568721768324fb0cd2747544533db61d.jpg
Μα αφού το ίδιο πρόβλημα έχουν
Έπρεπε να πω μπλε δηλαδή; Το όνομα ετερης εταιρείας δε κάνει να αναφέρεται σε αυτό το νήμα; Επίσης δεν έκανα καμία σύγκριση και αν έβγαλες αυτό το συμπέρασμα τότε τι να πω
Poco X3 Pro


Link to comment
Share on other sites

Και εδώ πάντως Φωκίδα με την έλευση του 5G το κατάστρεψαν το δίκτυο .3G πολύ ειδικά μεσημεράκι με rsrq στο θεό . Επίσης ότι έρχεται από απέναντι είναι πιταρισμενο 

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ πάντως Φωκίδα με την έλευση του 5G το κατάστρεψαν το δίκτυο .3G πολύ ειδικά μεσημεράκι με rsrq στο θεό . Επίσης ότι έρχεται από απέναντι είναι πιταρισμενο 
Συνεχίζουν ακαταπαυστοι. Μπράβο στα παιδιά. Δεν θα μείνει ούτε η μύγα μέσα στα ερειπωμένα Huawei να πετάει στο τέλος...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, johnny_htc said:

Συνεχίζουν ακαταπαυστοι. Μπράβο στα παιδιά. Δεν θα μείνει ούτε η μύγα μέσα στα ερειπωμένα Huawei να πετάει στο τέλος... emoji28.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτοί ότι εξοπλισμό και να είχαν τα ίδια χάλια θα ήταν.  Μη θεοποιούμαι και τους άλλους εξοπλισμούς όλοι έχουν τις αδυναμίες τους. Φεραρι να έχεις αν ο οδηγός έχει εμπειρία από παπάκι τότε στην πρώτη στροφή με 80 θα το τουμπάρει.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, georgebad said:

Και εδώ πάντως Φωκίδα με την έλευση του 5G το κατάστρεψαν το δίκτυο .3G πολύ ειδικά μεσημεράκι με rsrq στο θεό . Επίσης ότι έρχεται από απέναντι είναι πιταρισμενο 

Κρίμα, και εδώ στη Κεφαλονια τα ίδια. Ευτυχώς άνοιξαν δυο σταθμούς μόνο. 
Πίτα δίκτυο, χαμηλές ταχύτητες και ελάχιστη B7. Με B20+B3 2CA 4G+ και 30Mhz Bandwidth δεν επαρκεί για το καλοκαίρι. Θέλει αναβάθμιση άμεσα.

Και έχω κλείσει το 5G για να ελαχιστοποιήσει τις πιθανότητες να γυρίσει σε 3G το κινητό. Ούτως η αλλιώς τζάμπα μπαταρία καιει.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ 🙂 Ηράκλειο άνοιξαν νέους 5G με 4 CA , ανεβηκαν οι ταχύτητες ομως σε πεταει σε 3G 2G  ενω παλιά δεν συνέβαινε αυτο στις νέες περιοχές με 5G.  Οσο αναβαθμίζουν τοσο χαλάνε τα πάντα στα handovers. 

Αν δεν κανεις VideoCalls AudioCalls , Teams , Cytrix ,  Remote Desktops , mp3 streaming ....δεν εχεις πρόβλημα με τις εναλλαγές.

Αν όμως κανείς , παγώνεις για ώρα και σε ... ζητάνε στο γραφείο με φυσική παρουσία 🙂

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HORGRAP said:

Επιβεβαιώνω και εγώ 🙂 Ηράκλειο άνοιξαν νέους 5G με 4 CA , ανεβηκαν οι ταχύτητες ομως σε πεταει σε 3G 2G  ενω παλιά δεν συνέβαινε αυτο στις νέες περιοχές με 5G.  Οσο αναβαθμίζουν τοσο χαλάνε τα πάντα στα handovers. 

Αν δεν κανεις VideoCalls AudioCalls , Teams , Cytrix ,  Remote Desktops , mp3 streaming ....δεν εχεις πρόβλημα με τις εναλλαγές.

Αν όμως κανείς , παγώνεις για ώρα και σε ... ζητάνε στο γραφείο με φυσική παρουσία 🙂

Στη δική μου περιοχή, σήμερα 6:30 το πρωί (Κυριακή κιόλας), συνεχείς εναλλαγές μεταξύ των κεραιών #32 και #1007 και ενδιάμεσα ένα drop σε H+ (το οποίο κρατούσε πιο σταθερά από το 5G). Tragic. 

Απ' ό,τι φαίνεται πλέον, δε χρειάζεται καν να έχει κίνηση για να είναι χάλια το δίκτυο. 

(τα στοιχεία των κεραιών το πρωί) 

Screenshot_2022-07-31-06-36-12-471_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-07-31-06-35-43-811_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είχε κίνηση το RSRQ είναι κάπως χαμηλό

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έξω από τα Lidl στη Λάρισα δίπλα στο Joist Park.Λιγο καλύτερες ταχύτητες από την πράσινη,αρκετα πιο λειτουργικη χωρίς κολλήματα.Υπάρχει κεραία πάνω ακριβώς στα Lidl,Σίγουρα δεν είναι της πράσινης. 

IMG_20220731_171752.jpg

Screenshot_2022-07-31-15-29-23-088_de.carknue.gmonpro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και από νομό Μαγνησίας και ιδίως από Πήλιο, η ίδια χάλια εικόνα με VF που περιγράφετε.

Βελτιώθηκαν κάπως τα πράγματα μέχρι και πριν 3 χρόνια περίπου σε κάλυψη, αλλά θέλει πολύ ακόμη.

Εδώ και κάποιους μήνες έδωσαν και τα 2100 στο 3G, αλλά και πάλι το δίκτυο συνολικά παραμένει σάπιο εν συγκρίσει με την Cosmote, ακόμη και στις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση σε όλη τη  παραλιακή Πιερία είναι τραγική, ούτε σελίδα δεν ανοίγει, και πέρσι υπήρχαν αντίστοιχα προβλήματα αλλά όχι αυτο το χάλι. Να στέλνεις ένα μήνυμα στο viber κάθε 2-3 λεπτά .  Αλλάζει συνέχεια από 4G+ σε Η και σε Ε. 

Edited by Nrg
Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς φίλε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τραγική βονταφοναρα στα χωρια απέναντι από το Ναύπλιο. Καρφωμένο Edge και μόλις επιστρέφει η ελπίδα και πιάνει μια γραμμή 4G, δεν ανοίγει τπτ. Και είναι και Δευτέρα....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Nrg said:

Η κατάσταση σε όλη τη  παραλιακή Πιερία είναι τραγική, ούτε σελίδα δεν ανοίγει, και πέρσι υπήρχαν αντίστοιχα προβλήματα αλλά όχι αυτο το χάλι. Να στέλνεις ένα μήνυμα στο viber κάθε 2-3 λεπτά .  Αλλάζει συνέχεια από 4G+ σε Η και σε Ε. 

Καλώς τα δεχτήκατε και εκεί με τις εναλαγες σε 2G 3G. Αναβάθμισαν για αυτό 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, p_k said:

Πού ακριβώς φίλε;

Λίγο πριν το βενζινάδικο επί της εθνικής οδού ερχόμενος από Χαλκιδική.

Link to comment
Share on other sites

Σε μεγάλο μέρος της πόλης του Βόλου, επίσης, επιβεβαιώνω 5G που απλά δεν λειτουργεί, ακόμη και σε εξωτερικό χώρο. Μάλλον εικονικό γιατί απλά δεν γίνεται κίνηση. Το κρατάει, ωστόσο, χωρίς εναλλαγές. Ακόμη χειρότερο🤣

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Nrg said:

Η κατάσταση σε όλη τη  παραλιακή Πιερία είναι τραγική, ούτε σελίδα δεν ανοίγει, και πέρσι υπήρχαν αντίστοιχα προβλήματα αλλά όχι αυτο το χάλι. Να στέλνεις ένα μήνυμα στο viber κάθε 2-3 λεπτά .  Αλλάζει συνέχεια από 4G+ σε Η και σε Ε. 

Απαράδεκτο… το είδα και εγώ στη Λεπτοκαρυά. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kotsianis7 said:

Σε μεγάλο μέρος της πόλης του Βόλου, επίσης, επιβεβαιώνω 5G που απλά δεν λειτουργεί, ακόμη και σε εξωτερικό χώρο. Μάλλον εικονικό γιατί απλά δεν γίνεται κίνηση. Το κρατάει, ωστόσο, χωρίς εναλλαγές. Ακόμη χειρότερο🤣

Είναι όμως καλή η κάλυψη. Τέρμα παντού. Το θέμα είναι ότι δεν λειτουργεί.

Δε ξέρω αν υπάρχει κάποιο γενικό θέμα στην πόλη του Βόλου, αλλά και η μάνα και αδελφή ήταν προχθές στο κέντρο του Βόλου και ενώ είχαν σήμα δεν περνούσε κλήση... Εικονικό σήμα.

On 1/8/2022 at 8:37 ΜΜ, p_k said:

Πού ακριβώς φίλε;

Άλλα μας έλεγες. Ότι η Vodafone δεν έχει καλή κάλυψη στην περιοχή σου. Τα p_k labs πέφτουν στην εκτίμησή μας.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...