Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα :)

 

Πιστεύω να ρωτάω στην κατάλληλη κατηγορία :rolleyes:

 

Επρόκειτο να πάρω ένα 3G και θα ήθελα να μου πείτε αν μπορείτε όσον αφορά το JB αν δηλαδή η συσκευή με τα εξής στοιχεία που θα παραθέσω έχει δυνατότητα να γίνει.

 

Serial number: ***********

Name: iPhone 3G

Model: MB046/MB489 iPhone 3G 8GB Black

Group1: iPhone

Group2: 3G

Generation:

ModelCode: iphone_3g

Screen size: 3.5 inch

Screen resolution: 480x320 pixels

Colour: Black

Capacity: 8GB

Factory: 86 (China)

External link:

Model introduced: 2008

Production year: 2008

Production week: 42 (October)

Production number: 23927 (within this week)

Uitbreidingen:

 

 

*δεν το έχω στα χέρια μου και έτσι δεν μπορώ να δοκιμάσω αυτό τον οδηγό

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι ειναι το pm φιλε μου ? ειπαμε ασχετος...:O

 

Τα προσωπικά μηνύματα τα οποία θα τα βρεις πάνω δεξιά στην καρτέλα συντομεύσεις :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το 3gs 3.1.2 το ειχα ξεκλειδωσει για να κατεβαζω app εκλεισα την συσκευη και οτν την ξαναανοιξα ειχε κλειδωσει παλι και ηθελε παλι την διαδικασια απο i tunes και το εκανε μονο με αναβαθμηση σε 3.1.3. και υποχρεωτικα το εκανα και ειμαι παλι απο την αρχη. Ξερετε τωρα να μου πειτε αν το 3.1.3 παιρνει ξεκλειδωμα και αν οχι πως θα το ξανακανω 3.1.2.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το 3gs 3.1.2 το ειχα ξεκλειδωσει για να κατεβαζω app εκλεισα την συσκευη και οτν την ξαναανοιξα ειχε κλειδωσει παλι και ηθελε παλι την διαδικασια απο i tunes και το εκανε μονο με αναβαθμηση σε 3.1.3. και υποχρεωτικα το εκανα και ειμαι παλι απο την αρχη. Ξερετε τωρα να μου πειτε αν το 3.1.3 παιρνει ξεκλειδωμα και αν οχι πως θα το ξανακανω 3.1.2.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το 3gs 3.1.2 το ειχα ξεκλειδωσει για να κατεβαζω app εκλεισα την συσκευη και οτν την ξαναανοιξα ειχε κλειδωσει παλι και ηθελε παλι την διαδικασια απο i tunes και το εκανε μονο με αναβαθμηση σε 3.1.3. και υποχρεωτικα το εκανα και ειμαι παλι απο την αρχη. Ξερετε τωρα να μου πειτε αν το 3.1.3 παιρνει ξεκλειδωμα και αν οχι πως θα το ξανακανω 3.1.2.

 

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5432

Δες εδω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το 3gs 3.1.2 το ειχα ξεκλειδωσει για να κατεβαζω app εκλεισα την συσκευη και οτν την ξαναανοιξα ειχε κλειδωσει παλι και ηθελε παλι την διαδικασια απο i tunes και το εκανε μονο με αναβαθμηση σε 3.1.3. και υποχρεωτικα το εκανα και ειμαι παλι απο την αρχη. Ξερετε τωρα να μου πειτε αν το 3.1.3 παιρνει ξεκλειδωμα και αν οχι πως θα το ξανακανω 3.1.2.

αυτά παθαινεις φίλε μου όταν βιαζεσαι να κάνεις jb χωρίς να έχεις μελετήσει προηγουμένως την διαδικασία. οταν εκλεισες για πρώτη φορά το κινητό σου ύστερα από jb έμενε απλά να ξανατρέξεις το blackrain. τώρα δυστυχώς με την 3.1.3 δεν μπορείς να κανείς κάτι καθώς δεν υπάρχει διαθέσιμο jb από κανέναν hacker.

το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε jb για την 3.1.3 και μάλιστα μόνιμο;:wacko::confused::worry::blink:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αυτά παθαινεις φίλε μου όταν βιαζεσαι να κάνεις jb χωρίς να έχεις μελετήσει προηγουμένως την διαδικασία. οταν εκλεισες για πρώτη φορά το κινητό σου ύστερα από jb έμενε απλά να ξανατρέξεις το blackrain. τώρα δυστυχώς με την 3.1.3 δεν μπορείς να κανείς κάτι καθώς δεν υπάρχει διαθέσιμο jb από κανέναν hacker.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3090583#post3090583

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά. Δεν υπάρχει μόνιμο JB για συσκευές με τη νέα bootrom. Η devteam που έβγαλε το Pwnage Tool αναφέρει ξεκάθαρα ότι όσοι έχουν νέα bootrom να μείνουν μακριά. Γιατί με το blackra1n ok πατούσες ένα κουμπί και ξεκινούσες. Με το Pwnage Tool τι θα γίνεται;

 

Το JB του Pwnage Tool αφορά iPhone 2G, iPhone 3G, iPhone 3GS με παλιά bootrom, iPod touch 1G, και iPod touch 2G με παλιά bootrom και μιλάμε πάντα για συσκευές που δε θέλουν unlock. Γίνεται και για αυτές που θέλουν αλλά είναι επικίνδυνο γιατί αν πάει κάτι στραβά και μεταφερθούν στην επίσημη 3.1.3 πάει το unlock.

 

Επίσης δεν κάνει κανείς τίποτα αν δεν έχει σωσμένα τα SHSHs αρχεία στο cydia για την 3.1.2 ώστε αν γίνει κανένα λάθος να μπορεί να κάνει downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το παραπάνω άρθρο δεν διευκρινίζει τι γίνεται για τις νέες bootrom. Αναφέρει σκέτο iphone3GS 3.1.3.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μια ερωτηση...

εχω σκοπο να παραγεειλω το τηλ απο σουηδια. επειδη θα ειναι καινουργιο θα φοραει το 3.1.3. ?/? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ?ΜΠΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ 3.1.2?????????3GS ΠΑΝΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το παραπάνω άρθρο δεν διευκρινίζει τι γίνεται για τις νέες bootrom. Αναφέρει σκέτο iphone3GS 3.1.3.

 

Το πιθανότερο είναι ότι δεν ξέρουν και οι ίδιοι. Με το Blackra1n στην 3.1.2 απλά έτρεχες την εφαρμογή στον υπολογιστή και ξεμπέρδευες. Εδώ τι θα γίνεται; 2 πιθανότητες σκέφτομαι: Ή δεν θα γίνει καθόλου το JB ή θα πρέπει να κάνεις από την αρχή restore με το custom ipsw.

Link to comment
Share on other sites

Αν και συμφωνώ με τον Carpe, θα πρότεινα να μην το ρισκάρετε. Εφόσον ούτε η Dev-Team ούτε ο GeoHot έχουν πει κάτι απόλυτα συγκεκριμένο, καλύτερα υπομονή μέχρι να πουν σίγουρα το ναι. Γνώμη μου πάντα, και αυτό που κάνω εγώ. Για να μην μπλέκεις και για να μην ρισκάρεις να αναβαθμιστείς στην 3.1.3 και μετά τρέχεις και δεν φτάνεις. :)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

σε ένα iphone 2G, j/b και νομίζω με 3.0. Για να το δώσεις .. και να μην έχει δικά σου πράγματα μέσα .. χωρίς όμως να μπεις σε διαδικασία να το κάνεις j/b ξανά .. τι πρέπει να κάνεις ; (ειναι φίλης μου και δεν έχει ιδέα από j/b κι εγώ είμαι μακριά για βοηθήσω)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μπορείς να το αγοράσεις και να το βάλεις κανονικά.

Αν πάλι δεν θέλεις να το πληρώσεις, πρέπει να κάνεις Jailbreak.

 

Περαιτέρω λεπτομέρειες δεν γίνεται να δοθούν δημόσια (Ο.Π.Χ.).;)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

σε ένα iphone 2G, j/b και νομίζω με 3.0. Για να το δώσεις .. και να μην έχει δικά σου πράγματα μέσα .. χωρίς όμως να μπεις σε διαδικασία να το κάνεις j/b ξανά .. τι πρέπει να κάνεις ; (ειναι φίλης μου και δεν έχει ιδέα από j/b κι εγώ είμαι μακριά για βοηθήσω)

 

Αν έχει φτιάξει μία custom από το Pwn του κάνει απλά ενα restore και τέλος..

 

Αν δεν έχει, τότε αναγκάστηκα πρέπει να γίνει η διαδικασία, γιατί αυτό ως γνωστόν μόνο έτσι λειτουργεί..

 

Για μετονομασε το .zip σε .upsw !!!!!

 

Μετονομασε το .zip σε .ipsw.:p

 

Ο δαίμων ξαναχτύπησε... :)

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ήδη j/b κι από τότε δεν το'χει πειράξει, γιατί δεν ξέρει...!

Αν .. πρώτα κάνει ένα sync στο iTunes .. και μετά διαγράψει όλες τις εφαρμογές, τις επαφές, τα μηνύματα, τις φωτό, κτλ .. θα υπάρχει πρόβλημα στον επόμενο που θα το χρησιμοποιήσει;;

αν π.χ. αργότερα θελήσει να πάρει ένα άλλο iPhone και ξανακάνει sync δεν θα περαστούν όλα στο καινούργιο;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ήδη j/b κι από τότε δεν το'χει πειράξει, γιατί δεν ξέρει...!

Αν .. πρώτα κάνει ένα sync στο iTunes .. και μετά διαγράψει όλες τις εφαρμογές, τις επαφές, τα μηνύματα, τις φωτό, κτλ .. θα υπάρχει πρόβλημα στον επόμενο που θα το χρησιμοποιήσει;;

αν π.χ. αργότερα θελήσει να πάρει ένα άλλο iPhone και ξανακάνει sync δεν θα περαστούν όλα στο καινούργιο;

 

1)Θα μείνουν κατάλοιπα και είναι καλό να κάνει ένα restore, και σίγουρα θα σβηστούν τα πάντα..

 

2) Θα μπορεί να τα βάλει όλα κανονικά δεν υπάρχει πρόβλημα..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει restore, δεν ξέρει ούτε μπορεί να κάνει το j/b .. αυτό είναι το πρόβλημα .. ίσα που χρησιμοποιεί το iTunes... :S

κι εκεί που προορίζεται να το δώσει .. .πάλι δεν έχουν ιδέα απ' όσο ξέρω..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

εχω ενα iphone 3gs 3.1.2 jailbreak και δεν παιζει το you tube ενω ειμαι σε wifi. υπαρχει κατι που δεν εχω βαλει στο τηλέφωνο και δεν παιζει?

αν θυμαμαι καλα υπηρχει κατι στο cydia για τις παλιωτερες εκδοσεις που επαιζε το you tube.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει και αλλού το πρόβλημα αλλά δεν έψαξα για λύση. Προτείνω λοιπόν να βάλεις το MXTube φίλε (από το Cydia) που σου επιτρέπει και να τα δεις και να τα κατεβάσεις τα βίντεο ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...