Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ξεραμε πριν τα σκασουμε τα 6 παρα κατι κατοσταρικα οτι το θεμα με το iphone ειναι λιγο μπερδεμενο με τα κλειδωματα που εχει.τωρα το να καθομαστε και να λεμε μα γιατι η το ενα και το αλλο δεν μας βγαζει πουθενα.

το θεμα ειναι να βγει jb για την 3.1.3.που δε νομιζω να γινει συντομα αυτο,φαινεται πως αντιμετωπιζουν αρκετη δυσκολια με το 3gs.

 

Εκτός του ότι όλα λίγο πολύ είναι γνωστά, λίγο διάβασμα ποτέ δεν έβλαψε κανέναν! :)

 

Για jailbreak στην 3.1.3 δεν θα δούμε. Κατευθείαν για την επόμενη αναβάθμιση. Αποκλείεται να δώσουν το Jailbreak της 3.1.3 τώρα και να «χαρίσουν» στην Apple την χαρά να «κλείσει» τρύπες που χρησιμοποιούνται για αυτόν τον σκοπό.

 

Αν και κάτι μου λέει ότι οι κάτοχοι των νέων bootrom θα δυσκολευθούν να έχουν πλήρες και ολοκληρωμένο jailbreak. Και βέβαια το πολυαναμενόμενο νέο iPhone. Αλλά αυτά είναι μόνο εικασίες και «λόγια του αέρα» κατά την δική μου κρίση και άποψη, και εκτός του παρόντος θέματος!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω 3g με 3.1.3 απο itunes εκανα jailbreak με redsnow κατεβασα games και themes με wi fi και τα παιζει κανονικα .πως γινεται να περασω ipa που εχω στο pc μου μεσω usb ; τι αλλο χρειαζεται να εχω στο iphone εκτος το εικονιδιο cydia ; συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις :O ευχαριστω προκαταβολικα ελπιζω καποιος να βοηθησει :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ο έλεγχος (στο link που δίνεις) αφορά στη νέα bootrom του 3GS και όχι του 3G.

 

To 3G γίνεται κανονικά jailbreak, χωρίς προβλήματα.

 

Οπότε ανεξαρτήτου συσκευή παραγωγής τα 3G γίνονται όλα ή πάντα για όσα είναι από το 2009 και πριν; :confused:

 

 

EDIT:

Σε συσκευές iPhone 3G με 3.1.3 και παραγωγής 2008-2009 γίνετε χωρίς προβλήματα και ιδιομορφίες JB;

Edited by kormos
Προσθήκη ερωτήματος

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Guest firefighter
Συγνωμη που το θεμα μου μπορει να ειναι offtopic αλλα θελω να αγορασω ενα iphone 3gs 16gb και θελω να ρωτησω αν μπορω να το αγορασω απο αμερικη ?θα εχω κανενα προβλημα?υπαρχει καποιο σχετικο θεμα να διαβασω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να κανω μια ερωτηση εχω το 3g και θελω να του κανω jailbreak μπορει να μοθ στειλει καποιος το λινκ για το redsnow η μπορω να χρησιμοποιησω κ το παλιο?ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που το θεμα μου μπορει να ειναι offtopic αλλα θελω να αγορασω ενα iphone 3gs 16gb και θελω να ρωτησω αν μπορω να το αγορασω απο αμερικη ?θα εχω κανενα προβλημα?υπαρχει καποιο σχετικο θεμα να διαβασω

 

Δεν θα το έλεγα off topic αφού ο κύριος λόγος για να μην το αγοράσεις από Αμερική είναι η δυσκολία χρήσης στην Ελλάδα επειδή η συσκευή εκεί (οπως και σε πολλές άλλες χώρες - η Ελλάδα εξαιρείται) πουλιέται κλειδωμένη σε τοπικό πάροχο.

 

Η ερώτηση σου τώρα είναι τόσο θεμελιώδης που δεν είναι εύκολη η παραπομπή σε κάποιο συγκεκριμενο θέμα να διαβάσεις αφού η απάντηση δεν είναι 'ναι΄ή ΄όχι' αλλά συντρέχουν πολλοί λόγοι και πολλές διαφορετικές απόψεις. Πάντως η περιοχή με τους οδηγούς (iPhone Guides) σε αυτό το forum είναι μια πολύ καλή αρχή με πάρα πολύ όμως υλικό που μπορεί και να σε μπερδέψει.

 

Συνοπτικά πάντως:

 

Η απάντηση είναι ΝΑΙ, αν σου αρέσει το "ψάξιμο" και η ενασχόληση με το τηλέφωνο ως χόμπυ ελεύθερου χρόνου και τον διαθέτεις, καθώς και αν η τιμή που θα βρεις είναι αρκετά χαμηλότερη από την τιμή που το βρίσκεις στην Ελλάδα (υποσημείωση εδώ: οι τιμές που βλέπουμε σε αμερικάνικα sites και φαίνονται πολύ χαμηλές είναι τιμές με 12μηνα και 24μηνα συμβόλαια) και δεν πρόκειται για "ύποπτη αγορά" από e-bay ή άλλο παρεμφερές κανάλι.

 

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις η απάντηση είναι ΟΧΙ, καλύτερα να αγοραστεί από Ελλάδα για τους ανάποδους από όλους τους παραπάνω λόγους συν το πλεονέκτημα της εγγύησης καλής λειτουργίας.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το 3gs 3.1.2 το ειχα ξεκλειδωσει για να κατεβαζω app εκλεισα την συσκευη και οτν την ξαναανοιξα ειχε κλειδωσει παλι και ηθελε παλι την διαδικασια απο i tunes και το εκανε μονο με αναβαθμηση σε 3.1.3. και υποχρεωτικα το εκανα και ειμαι παλι απο την αρχη. Ξερετε τωρα να μου πειτε αν το 3.1.3 παιρνει ξεκλειδωμα και αν οχι πως θα το ξανακανω 3.1.2.

 

απλά δεν θα ήθελα φίλε να ήμουν στη θέση σου...παραλίγο να την πατήσω και εγώ αλλά πρώτα διάβασα ρώτησα και μετά αποφάσισα!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πριν λιγες μερες αγορασα ενα ελληνικο iPhone 3GS unlocked (οχι απο καποιον παροχο δλδ) και σαν γνησιος %&*()% το εκανα κατευθειαν update στην 3.1.3. Εχω ριξει αρκετο διαβασμα, αλλα εξακολουθω να εχω την εξης απορεια. Ειναι και στην δικη μου περιπτωση αδυνατο το downgrading στην 3.1.2 ωστε μετα να προχωρησω σε jaιlbraking? Ευχαριστω!

Edited by leftis2000
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω την βοήθεια σας σε κάτι. εκεί που μιλάω και ενώ έχω σήμα δεν με ακούνε και πέφτει η γραμμή. εχω κάνει restore έχω βάλει χαρτάκι πίσω απο την sim γιατί κάπου το διάβασα και αυτό αλλα τιποτα μήπως απο σας ΓΝΩΡΙΖΕΙ κάτι???

ΕΧΩ επάνω την 3.2 ver ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μπορείτε να μου στείλετε και εμένα πλήρη οδηγό για το πως θα κάνω jailbreak το iphone 3G μου στην 3.1.3;

Αν είναι δυνατόν ο οδηγός να είναι για αρχάριους!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μπορείτε να μου στείλετε και εμένα πλήρη οδηγό για το πως θα κάνω jailbreak το iphone 3G μου στην 3.1.3;

Αν είναι δυνατόν ο οδηγός να είναι για αρχάριους!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

 

δεν γινεται φιλε μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται φιλε μου

 

Όταν λες "δεν γίνεται" εννοείς ότι δεν έχει βγει jailbreak για την 3.1.3 για το 3G;

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "δεν γίνεται" εννοείς ότι δεν έχει βγει jailbreak για την 3.1.3 για το 3G;

Ναι. ΑΥτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

προσπαθω να συνδεσω το iphone μεσω winscp και δεν μπορω.

εχω iphone 3gs και εχω ανοιξει το ssh μεσω sbsettings.

βαζω στην κεντρικη του σελιδα την wifi address και username (root) password (alpine). και δεν συνδεεται με τιποτα.

ανοιγει το ssh απο το iphone απο καπου?

μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Και τι γίνεται προς το παρόν για αυτούς που εχουν 3.1.3 ?

 

Αν δεν είχαν JB στην 3.1.2 τίποτα.

 

καλησπερα

προσπαθω να συνδεσω το iphone μεσω winscp και δεν μπορω.

εχω iphone 3gs και εχω ανοιξει το ssh μεσω sbsettings.

βαζω στην κεντρικη του σελιδα την wifi address και username (root) password (alpine). και δεν συνδεεται με τιποτα.

ανοιγει το ssh απο το iphone απο καπου?

μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Πέρνα το afc2add από το Cydia και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....μπορει καποιος να με βοηθησει....εκανα ενα update και μου κλειδωσε το iphone....ειναι αγορασμενο μεσω ebay απο αμερικη...νομιζω οτι εκανα update την εκδοση 3.1.3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....μπορει καποιος να με βοηθησει....εκανα ενα update και μου κλειδωσε το iphone....ειναι αγορασμενο μεσω ebay απο αμερικη...νομιζω οτι εκανα update την εκδοση 3.1.3

 

Βάλτο όπως είναι στο συρτάρι σου και βρες άλλη συσκευή μέχρι να βρεθεί unlock για τη baseband που του πέρασες με το update. Άλλη φορά προσέχουμε με τα updates.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....μπορει καποιος να με βοηθησει....εκανα ενα update και μου κλειδωσε το iphone....ειναι αγορασμενο μεσω ebay απο αμερικη...νομιζω οτι εκανα update την εκδοση 3.1.3

 

κανενα προβλημα,υπαρχει και το app store που ειναι φτηνο και δεν κανεις και ξεκλειδωματα στο κινητο:).

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα,υπαρχει και το app store που ειναι φτηνο και δεν κανεις και ξεκλειδωματα στο κινητο:).

 

Άλλο unlock (να είναι κλειδωμένο σε δίκτυο δηλαδή),στο οποίο αναφέρεται ο παραπάνω φίλος,

και άλλο jailbreak ....:rolleyes: :lost:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα,υπαρχει και το app store που ειναι φτηνο και δεν κανεις και ξεκλειδωματα στο κινητο:).

 

Tι ακριβως εννοεις γιατι ο ανθρωπος πλεον δεν εχει τηλεφωνο, και εμεις παιζουμε με τον πονο του και τον μπερδευουμαι περισσοτερο. Δεν θελει να κανει jailbreak αλλα unlock για να χρησιμοποιει το τηλεφωνο του που εχει γινει πλεον ipod!!!!(ασχετα αν το ενα-"unlock" δεν γινεται χωρις το αλλο-"j/b")

 

"Kαποιος με προλαβε"................

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω κατι; δυστυχως κατεβασα την 3.1.3. τωρα καινουργιο jail break για αυτη την εκδοση ποτε θα κυκλοφορισει; εχω το 3gs 16gb.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...