Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα ένα iPhone 3GS. Έχει την boot rom: 359.3 που απ'οτι κατάλαβα υποστηρίζει πλήρως jailbreak χωρίς πρόβλημα με την επανεκκίνηση. Η ερώτηση είναι η εξής: Αν του κάνω restore θα αναβαθμιστεί και η boot rom με αποτέλεσμα να χάσω εν μέρη το jailbreak?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον ακουστε τι παθαινω..ενω τα εχω κανει ολα σωστα κατεβασα καποιο προγραμα se.ipa. καθως γινεται ινσταλ για παραδειγμα την ωρα που ειναι στο 30% ο ελευθερος χωρος μειωνεται δλδ απο τα 14000μβ παει στα 13800μβ και παει λεγοντας.

καποια στιγμη ομως αφου ειναι περιπου στο 80% κολλαει το ινσταλ και για παραδειγμα ο δισκος ειναι στα 13000μβ. ετσι πατας cancel. ο ελευθερος χρονος ομως δεν αυξανεται να παει παλι στα 14000μβ. προσπαθω για 2η φορα και απο τα 13000μβ οταν φτανει στα 80% ειναι στα 12300μβ..κολλαει ξανα το αφηνω αλλα τιποτα..ετσι παταω παλι cancel μονο που αυτη τη φορα μου εχει περαστει η εφαρμογη κανονικα. κανω και ενα restart και οταν το συνδεω παλι μου τα δειχνει ολα κανονικα απο 14.6gb με 2 εφαρμογες gps 1.8+1.6 και 140 photos ειναι το available στα 10.9gb.

καποια ιδεα γιατι μ κολλαει το ινσταλ? και δεν γινεται σωστα..

iphone 3.1.2 3G

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

παιδία μια ερώτηση και sorry αν έχει απαντηθεί ήδη κάπου και δεν την βλέπω... πως μπορούμε να συνδεθούμε απο το κινητό στον υπολογιστή και να κάνουμε χρήση του ιντερνετ του κινητού στον υπολογιστη??? ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ... να έχεις πχ ένα laptop χωρίς ιντερνετ και στο κινητό να έχεις ιντερνετ... πως μπορω στο 3gs 3.1.2 έκδοση να το συνδέσω με τον υπολογιστή και να μπαίνω ιντερνετ απο τον υπολογιστή μέσω του κινητού σε windows...???
myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

παιδία μια ερώτηση και sorry αν έχει απαντηθεί ήδη κάπου και δεν την βλέπω... πως μπορούμε να συνδεθούμε απο το κινητό στον υπολογιστή και να κάνουμε χρήση του ιντερνετ του κινητού στον υπολογιστη??? ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ... να έχεις πχ ένα laptop χωρίς ιντερνετ και στο κινητό να έχεις ιντερνετ... πως μπορω στο 3gs 3.1.2 έκδοση να το συνδέσω με τον υπολογιστή και να μπαίνω ιντερνετ απο τον υπολογιστή μέσω του κινητού σε windows...???

 

Ρυθμίσεις / Γενικά / Δίκτυο / Κοινή Χρήση Internet / On

Link to comment
Share on other sites

Στο δίκτυο δεν υπάρχει κοινή χρήση ιντερνετ... υπάρχει κινητό δίκτυο δεδομένων και αν μπεις μέσα έχει κάτι ρυθμίσεις... δεν έχει οn δηλαδή...
myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Κάτω κάτω δεν έχει αυτή την επιλογή;; Δεν γίνεται..:X

 

Μπορεί Αλέξανδρε να είναι σε wind και να μην έχει σωστές ρυθμίσεις για tethering, όπως επίσης να είναι jb η συσκευή και να είναι απορυθμισμένο ποιός ξέρει τι.

 

Δυστυχώς σε αυτά τα πράγματα δεν γίνεται εξ αποστάσεως διάγνωση, πρέπει ο ενδιαφερόμενος να ψάξει αρκετά ή να μας περιγράψει "εξαντλητικά" τι έχει κανει στο τηλέφωνό του και αυτό δεν "συμπεριφέρεται' κατά τα αναμενόμενα !

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

πω ρε να θελω να σπασω τη συσκευη και να μην μπορώ. θα αργήσουν να βγάλουνε update του pownage tool για τα 3GS με το διαφορετικο bootrom?

 

συγνωμη για την 3.1.2 δενετο εβγαλαν ακομα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την 3.1.2 δενετο εβγαλαν ακομα?

 

όχι δεν έχουν βγάλει τίποτα. Και φαντάζομαι ότι δεν θα βγει για την 3.1.2. Αν βγει, θα βγει κατευθείαν για την επόμενη. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Απλά μου φαντάζει τσάμπα κόπος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους/ες. Μόλις απέκτησα το πολυπόθητο iphone 3gs 16gb μαύρο. Είχα πάνω την 3.1.2. και κάνοντας update από itunes έγινε 3.1.3. Η ερώτησή μου είναι για το αν υπάρχει δυνατότητα jailbreak. Από αυτά που διάβασα κατάλαβα πως μάλλον όχι αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να επιστρέψω στην 3.1.2. Και αν ναι, τότε jailbreak γίνεται? Σόρρυ αλλά σαν νέος κάτοχος έχω και εγώ τις απορίες μου. Και κάτι τελευταίο, δοκίμασα να συνδεθώ μέσω του wifi σπίτι και δεν τα κατάφερα. Ξέρει κάποιος κάτι για αυτό?
3GS BLACK 16GB MAMA EDITION.-
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους/ες. Μόλις απέκτησα το πολυπόθητο iphone 3gs 16gb μαύρο. Είχα πάνω την 3.1.2. και κάνοντας update από itunes έγινε 3.1.3. Η ερώτησή μου είναι για το αν υπάρχει δυνατότητα jailbreak. Από αυτά που διάβασα κατάλαβα πως μάλλον όχι αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να επιστρέψω στην 3.1.2. Και αν ναι, τότε jailbreak γίνεται? Σόρρυ αλλά σαν νέος κάτοχος έχω και εγώ τις απορίες μου. Και κάτι τελευταίο, δοκίμασα να συνδεθώ μέσω του wifi σπίτι και δεν τα κατάφερα. Ξέρει κάποιος κάτι για αυτό?

 

Φιλε μου βιαστικες:(:H Dev-Team Blog λεει να μην κανουμε την αναβαθμιση σε jb iphone!Αρα υπομονη μεχρι να βγει εργαλειο για την νεα εκδοση!Εξ αλλου,απ'οτι καταλαβα,δεν προσφερει και κατι συνταρακτικο η νεα εκδοση!

Βεβαια εσενα δεν ειναι σπασμενο,αλλα οπως καταλαβαινεις,δεν μπορεις να το σπασεις προς το παρον!Και οχι,δεν μπορεις να γυρισεις στην 3.1.2!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Βασικα την αναβαθμιση για τους Ιαπωνες την εβγαλαν και να κλεισουν τρυπες μεχρι να βγει η 4

η νεα αναβαθμιση 3.1.3

• Βελτίωση της ακρίβειας του αναφερόμενου επιπέδου μπαταρίας στο iPhone 3GS

• Επίλυση ζητήματος σύμφωνα με το οποίο, σε μερικές περιστάσεις, δεν εκκινούνται εφαρμογές τρίτων μερών

• Επιδιόρθωση σφάλματος που ενδέχεται να προκαλέσει την ολική βλάβη εφαρμογής όταν χρησιμοποιείται το πληκτρολόγιο Ιαπωνικών Κάνα

 

Μυριζομαι οτι το εκαναν καθαρα για να χασουν το jb οι απροσεχτοι και οποιοι ανaποφευκτα πρεπει να κανουν restore

 

Το 3GS δεν το πειραξα αλλα

Αναβαθμισα ενα 3G σε 3.1.3 και δοκιμασα να τρεξω blackra1n μου κολαει και δεν γινεται τιποτα.

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το εχω μεγαλη απορια και δεν βρισκω απαντηση...Το Appstore εχει φανταστικες εφαρμογες και παιχνιδια,,θελω να μαθω αν τα εχει ολα αυτα και το cydia..
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου.

Είναι διαφορετικά το ένα με το άλλο. Στο AppStore έχει εφαρμογές οι οποίες φέρουν το ΟΚ από την Apple.

Αλλά δεν υπάρχουν τα μεν στο δε.;) Και τούμπαλιν..

 

 

Ας τονίσουμε για ακόμα μια φορά την κυκλοφορία της 3.1.3 με minor bug fixes χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Για τους κατόχους jailbroken τηλεφώνων δεν συνιστάται η αναβάθμιση, εφόσον θέλουν να κρατήσουν το Jailbreak. Για τους υπόλοιπους, αναβαθμίζετε άφοβα. Αλλά δεν θα σκάσουμε για το bug στα Γιαπωνέζικα.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου.

Είναι διαφορετικά το ένα με το άλλο. Στο AppStore έχει εφαρμογές οι οποίες φέρουν το ΟΚ από την Apple.

Αλλά δεν υπάρχουν τα μεν στο δε.;) Και τούμπαλιν..

 

 

Ας τονίσουμε για ακόμα μια φορά την κυκλοφορία της 3.1.3 με minor bug fixes χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Για τους κατόχους jailbroken τηλεφώνων δεν συνιστάται η αναβάθμιση, εφόσον θέλουν να κρατήσουν το Jailbreak. Για τους υπόλοιπους, αναβαθμίζετε άφοβα. Αλλά δεν θα σκάσουμε για το bug στα Γιαπωνέζικα.... :wacko:

 

Με λιγα λογια παπαλα η αναβαθμιση:pΜαλλον περιμενουμε την 4.0,αλλα ποτε?:(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φίλε petran ούτε καν 4.. 3.2 και πολύ μας είναι..!:p

 

Άντε να δούμε!

Και όπως λένε, άνθρακας ο θησαυρός! :wacko:

 

Εν αναμονή της μεγάλης αποκάλυψης της νέας έκδοσης. Και θα φτάσει και δεν θα έχει τίποτα και θα πούμε και ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Jailbreak iPhone 3.1.3,βγήκε!http://www.quickpwn.com/2010/02/jailbreak-iphone-3-1-3.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+quickpwn+%28Quick+PWN%29

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Jailbreak iPhone 3.1.3,βγήκε!http://www.quickpwn.com/2010/02/jailbreak-iphone-3-1-3.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+quickpwn+%28Quick+PWN%29

 

Εγω αποτι καταλαβα ειναι οτι δουλευει στα 2G και 3G και οχι στο 3GS. Παρολα αυτα μας λεει να δοκιμασουμε αν θα δουλεψει. Ευχαριστουμε ομως δεν θα παρουμε. Θελει να μας βαλει να δοκιμασουμε χωρις να ειναι τιποτε σιγουρο. Θα ελεγα να μην βιαζομαστε και να περιμενουμε :!:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=7479

 

Απόσπασμα του κειμένου:

«WARNING: Don’t go near this if you have 3GS, newer ipt2G, or any ipt3G»

 

οπότε αναμένουμε..

Link to comment
Share on other sites

Να μην βάλουμε 3.1.3. δηλαδη ?

Απόσπασμα του κειμένου:

«WARNING: Don’t go near this if you have 3GS, newer ipt2G, or any ipt3G»

 

οπότε αναμένουμε..

Ας διαβαζουμε τα προηγουμενα post...

Link to comment
Share on other sites

την γνώμη σας ρωτάω ;) εγώ ειμαι με official 3.1.2 χωρίς jailbrake γιαυτό ρώτησα :)

 

Αν είσαι χωρίς jb για ποιον λόγο να μην την κάνεις;

 

Είπαμε. Στο iClarified λένε να μην κάνουμε.. Από εκεί και πέρα.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...