Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)Backup πως κρατάω ???

2)Η επιλογή set as new πως βγαίνει ?? Πατώντας πρώτα το restore ??

 

Αφου εχεις συνδεσει την συσκευη και στην εμφανιζει στο itunes αριστερα κανεις δεξι κλικ πανω στο ονμα της συσκευης σου και επιλεγεις backup.

 

Για να θεσεις την συσκευη ως νεα υποχρεωτικα restore και οταν ολοκληρωθει επιλεγεις set as new και οχι from backup οπως θα λεει απο κατω.

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ψαχνω να βρω μια εφαρμογη ξερεις κανεις που να ψαξω γιατι το γνωστο hackulo μου βγαζει κατι κουλα
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω μια εφαρμογη ξερεις κανεις που να ψαξω γιατι το γνωστο hackulo μου βγαζει κατι κουλα

 

Δεν ξέρω αν μπορώ απο τους κανόνες να σου δώσω link...

 

----------------

Now playing on iTunes: Virgin Steele - Self Crucifixion

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω τα εξης...:Ringtones απο itunes 9.0(εκδοση 9 δεν θυμαμαι ακριβως το ονομα)πως γινεται;εψαξα αλλα ολα δειχνουν για το 8 οπου εχει μια κατηγορια που λεει ringotnes..σε περιπτωση που δεν υπαρχει τροπος παρα μονο να βαλω το 8,θελω να πω πως εκανα activate το iphone στο itunes 9(το λεω μηπως παιζει καποιο ρολο)..Ακομη να ρωτησω τι πρεπει να κανω για τα bluetooth (εχω το iphone to 3GS)ανιχνεύει τα αλλα κινητα αλλα στο τελος αφου βαζουμε κωδικους για τη συνδεση,παραμενει not connected (και αυτο το γραφει διπλα στο name του κινητου που ανίχνευσε..Kαι τελος θελω να ρωτησω αν το cydia εχει ολα τα προγραμματα και παιχνιδια που ειναι με πληρωμη στο App store...
Link to comment
Share on other sites

Περιμεναναμε την 4 και τελικα βγηκε 3.2?

Τελικα η 4 θα κυκλοφορησει?

Και επιτελους ας βαλουν t9 την ωρα που περνεις ενα τηλ και history call τουλαχιστον εβδομαδα.

Τα μονα μειον στο iphone.

Ειληκρινα αν κανω ποτε jailbrake μονο για αυτον τον λογο θα κανω.

Link to comment
Share on other sites

Περιμεναναμε την 4 και τελικα βγηκε 3.2?

Τελικα η 4 θα κυκλοφορησει?

Και επιτελους ας βαλουν t9 την ωρα που περνεις ενα τηλ και history call τουλαχιστον εβδομαδα.

Τα μονα μειον στο iphone.

Ειληκρινα αν κανω ποτε jailbrake μονο για αυτον τον λογο θα κανω.

 

Κάτσε ρε συ Πέτρο ... ακόμα δεν βγήκε η 3.2 , εσύ θες την 4???? :p

Αργεί πάντως η 3.2 και φοβάμαι μην είναι μούφα η είδηση , εξάλλου δεν είδα από επίσημη σελίδα της Apple κάτι για καινούργια έκδοση!

Μας βλέπω να μένουμε με το ... iPhone στο χέρι!!!!:ninja::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω περισσότερα εικονιδια στην κάθε γραμμή ή περισσότερα γραμμές η στήλες, περισσότερα εικονιδια στην βασική γραμμή, δεν ξέρω αν το θέτω σωστά αλλά θυμάμαι ότι κάπου το έχω διαβάσει εδώ αλλά δεν μπορώ να το βρω.

 

iPhone 3gs jb

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω περισσότερα εικονιδια στην κάθε γραμμή ή περισσότερα γραμμές η στήλες, περισσότερα εικονιδια στην βασική γραμμή, δεν ξέρω αν το θέτω σωστά αλλά θυμάμαι ότι κάπου το έχω διαβάσει εδώ αλλά δεν μπορώ να το βρω.

 

iPhone 3gs jb

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Με το Ιnfinidock αλλα γινεται μονο για τη βασικη γραμμη νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να εννοεί το Infidock. Εννοεί στο springboard να έχει μια επιπλέον στήλη και γραμμή. Υπάρχει ένα τέτοιο πρόγραμμα από Cydia, αλλά δεν ξέρω να σου πω όνομα.. :(
Link to comment
Share on other sites

Το infinidock είναι μόνο για την βασική γραμμή, είμαι σίγουρος ότι πριν αρκετό καιρό το είχα διαβάσει ότι παίζει και τελικά μόλις το βρήκα five-columns λέγεται και είναι πολύ βολικό παιδιά. Edited by SkF
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

πω ρε να θελω να σπασω τη συσκευη και να μην μπορώ. θα αργήσουν να βγάλουνε update του pownage tool για τα 3GS με το διαφορετικο bootrom?
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι δεν μπορείς ???

http://www.blackra1n.com/

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Μια ερωτηση παιδιά. Σε Iphone που έχει γίνει restore και έχουν χαθεί τα applications πως τα ξαναπερνάμε ? Βρίσκονται όλα στο libray/applications στο itunes , για τα οποία μερικά έχω πληρώσει αλλά δεν βλέπω επιλογή για μεταφορά τους στο iphone. Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος χρήστης Iphone και έκανα πρόσφατα jailbrake to 3gs μου μέσω του blackra1n με βάση τις οδηγίες στο forum. Όλα πήγαν καλά , εγκατέστησα και το Cydia αλλά είχα πρόβλημα “tethered” rebooting όπως διάβασα όπου όταν κάνω restart τη συσκευή μου πρέπει να την έχω συνδεδεμένη στο PC για να κάνει boot.

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα jailbrake ή κάποιος άλλος τρόπος για να απαλλαγώ από το tethered reboot?

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχουν πάρει αυτό το χρονικό 3GS και ηρθε με την 3.1.2 τότε ειναι με το καινούργιο bootrom και δυστηχώς δεν έχει βγεί για εμάς ακόμα σωστό jailbrake. εν αναμονή που να πάρει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το 3g περιπου 1+ χρονο..και το εχω ψιλοβαρεθει, νομιζω ειναι καιρος για ενα σπασιμο μπας και του βαλω καποια αλλη λειτουργεια μεσα για να το ερωτευτω ξανα..

και επειδη ειμαι νεος στο σπασιμο θελω να κανω καποιες ερωτησεις

1) εχω την εκδοση 3.1.2 σπαει κανονικα?

2)εχω υπολογιστη mac υπαρχει προγραμμα σπασιμοτος?

3) ειναι δυσκολο ή και ενας αρχαριος το κανει?

4)σε περιπτωση που γινει κατι λαθος μπορω να κανω hard format και να ειναι σαν καινουργιο το τηλεφωνο?

5)προγραμματα που μπορω να βρω?με ενδιαφερει το gps

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το 3g περιπου 1+ χρονο..και το εχω ψιλοβαρεθει, νομιζω ειναι καιρος για ενα σπασιμο μπας και του βαλω καποια αλλη λειτουργεια μεσα για να το ερωτευτω ξανα..

και επειδη ειμαι νεος στο σπασιμο θελω να κανω καποιες ερωτησεις

1) εχω την εκδοση 3.1.2 σπαει κανονικα?

2)εχω υπολογιστη mac υπαρχει προγραμμα σπασιμοτος?

3) ειναι δυσκολο ή και ενας αρχαριος το κανει?

4)σε περιπτωση που γινει κατι λαθος μπορω να κανω hard format και να ειναι σαν καινουργιο το τηλεφωνο?

5)προγραμματα που μπορω να βρω?με ενδιαφερει το gps

 

Γεια σου φιλε.

1)Ναι κανονικοτατα.

2)Ναι και μαλιστα παραπανω απο 1 επιλογες πλεον.

3)Πολυ απλη διαδικασια.

4)Ναι απλα κανεις restore στο iTunes.

5)Αυτα λεγονται σε pm μονο :lol:

Link to comment
Share on other sites

αρχισα το διαβσαμ και οι πρωτες αποριες..

τι σημαινει αν: η συσκυεη μας ειναι pwned

 

''Στην αρχική οθόνη του Simple mode η εφαρμογή θα προσπαθήσει από μόνη της να εντοπίσει το αρχείο της εργοστασιακής ipsw. Σε περίπτωση κατά την οποία αποτύχει θα ζητήσει από εμάς να υποδείξουμε την τοποθεσία του. Έπειτα από το πέρας της αναζήτησης, εφ' ΄όσον το αρχείο βρίσκεται στον υπολογιστή μας, θα εμφανιστεί στην οθόνη η σχετική ειδοποίηση''

τι ειναι το αρχειο ipsw και πως το βρισκουμε σε περιπτωση που δεν το εντοπισει απο μονο του?

Link to comment
Share on other sites

αρχισα το διαβσαμ και οι πρωτες αποριες..

τι σημαινει αν: η συσκυεη μας ειναι pwned

 

''Στην αρχική οθόνη του Simple mode η εφαρμογή θα προσπαθήσει από μόνη της να εντοπίσει το αρχείο της εργοστασιακής ipsw. Σε περίπτωση κατά την οποία αποτύχει θα ζητήσει από εμάς να υποδείξουμε την τοποθεσία του. Έπειτα από το πέρας της αναζήτησης, εφ' ΄όσον το αρχείο βρίσκεται στον υπολογιστή μας, θα εμφανιστεί στην οθόνη η σχετική ειδοποίηση''

τι ειναι το αρχειο ipsw και πως το βρισκουμε σε περιπτωση που δεν το εντοπισει απο μονο του?

Αυτο το αρχειο χρησιμοποιειται σε περιπτωση που κανεις το jailbrake με PwnageTool. Καντο με blackra1n εσυ που ειναι πιο απλη η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

ok και καιτι τελευταιαο τι σημαινει εργοστασιακα κλειδωμενη συσκευη? αφου στην ελλαδα ολες οι συσκευες ξεκλειδωτες ηταν..
Link to comment
Share on other sites

ok και καιτι τελευταιαο τι σημαινει εργοστασιακα κλειδωμενη συσκευη? αφου στην ελλαδα ολες οι συσκευες ξεκλειδωτες ηταν..

 

Ακριβως. Αν το πηρες απο Ελλαδα δεν σε απασχολει καθολου το unlock. Κανεις jailbrake και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...