Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τοτε κανε jailbreak. Εγω το εκανα και δεν το μετανιωσα.

 

Αν είσαι χωρίς jb για ποιον λόγο να μην την κάνεις;

Γιατι ποιος ξερει ποτε και αν θα βγει jb εκδοση για την 3.1.3. Μην κανεις αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω new bootrom γιαυτό δεν κάνω στην 3.1.2. ;) Οποτε θα πάω official 3.1.3. και περιμένω γιαυτήν ;)

Και εγω το ιδιο. Εχω jailbroken tethered κινητο ομως πια.

Link to comment
Share on other sites

στο ζουγκλα αναφερει οτι διορθωνει το θεμα της μπαταριας.

τελικα ειναι αληθεια οτι εχει περισσοτερη αυτονομια με την 3.1.3;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

στο ζουγκλα αναφερει οτι διορθωνει το θεμα της μπαταριας.

τελικα ειναι αληθεια οτι εχει περισσοτερη αυτονομια με την 3.1.3;

 

Εγώ πάντως όταν έκανα το update χθες (δεν έχω jb) , η apple, πριν προχωρήσω μου έγραψε ότι το νέο update προσφέρει αυτά :

 

Βελτίωση της ακρίβειας του αναφερόμενου επιπέδου μπαταρίας στο iPhone 3GS

Επίλυση ζητήματος σύμφωνα με το οποίο, σε μερικές περιστάσεις, δεν εκκινούνται εφαρμογές τρίτων μερών

Επιδιόρθωση σφάλματος που ενδέχεται να προκαλέσει την ολική βλάβη εφαρμογής όταν χρησιμοποιείται το πληκτρολόγιο Ιαπωνικών Κάνα

 

 

Αλλά εγώ είχα καταλάβει ότι εννοούσε ότι αναφέρεται με μεγαλύτερη ακρίβεια το ποσοστό που απομένει για τημ μπαταρία... όχι ότι βελτιώνεται το επίπεδό της.. Δεν ξέρω αν είμαι λάθος..

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο ακριβως καταλαβαινω με αυτο που λεει.

επισης, η ζουγκλα αναφερει οτι "μειωνει" την περιπτωση κολληματος του τηλεφωνου.

συγκεκριμενα, σε μενα ετυχε ενα πρωi να κολλησει το κινητο. αλλα πατησα το on/off μαζι με το home button κι εστρωσε

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο ακριβως καταλαβαινω με αυτο που λεει.

επισης, η ζουγκλα αναφερει οτι "μειωνει" την περιπτωση κολληματος του τηλεφωνου.

συγκεκριμενα, σε μενα ετυχε ενα πρωi να κολλησει το κινητο. αλλα πατησα το on/off μαζι με το home button κι εστρωσε

 

Aυτό είναι σωστό. .Το αναφέρω και παραπάνω... Δεν κολλάνε ορισμένες εφαρμογές που κόλλαγαν με το νέο update.. Ίσως το μόνο σηματνικό από αυτό το update.

Link to comment
Share on other sites

:wacko:ΚΥΡΙΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΟΛΙΣ ΠΕΙΡΑ ΤΟ 3GS ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΩΣΤΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΚΑΙ ΤΑ 50 :lol: ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ. ΑΝ ΤΟ ΣΠΑΣΩ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ? ΑΜ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΑ LINK ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

:wacko:ΚΥΡΙΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΟΛΙΣ ΠΕΙΡΑ ΤΟ 3GS ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΩΣΤΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΚΑΙ ΤΑ 50 :lol: ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ. ΑΝ ΤΟ ΣΠΑΣΩ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ? ΑΜ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΑ LINK ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Wow για 50αρης ξερεις να χρησιμοποιεις καλα τα PM και την αντιγραφη/επικολληση... Κανε μια αναζητηση για blackra1n.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ ΧΑ .ΠΡΟΣΠΑΘΩ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ. ΕΧΕΙ ΤΟ 3.1.2. ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑ ΤΩΡΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλά έστειλες pm , σε όποιον έχει avatar το iphone?? :lol::)

Ενημερώσου πρώτα γι αυτό που πας να κάνεις και να ξέρεις γιατί το κάνεις μην βρεθείς σε κανένα απρόοπτο.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ ΧΑ .ΠΡΟΣΠΑΘΩ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ. ΕΧΕΙ ΤΟ 3.1.2. ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑ ΤΩΡΑ

Κανε μια αναζητηση για blackra1n. Ειναι το προγραμμα με το οποιο θα κανεις jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δλδ δεν μπορούμε να πάρουμε το SHSH ? δλδ αν πάθουμε κάτι και θέλουμε restore αναγκαστικά πάμε στη νέα έκδοση ????
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.ΑΝ ΤΟ ΣΠΑΣΩ (3GS) (3.1.2.) ΑΝ ΣΒΗΣΕΙ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ? ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ? ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ Η ΟΧΙ? ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΧΘΕΣ.Η ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ? ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ? ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΛΟΙΓΟ Η ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΑ ΤΟΥ BLUETOOTH? ΝΚΗΦΟΡΕ ΕΣΕΝΑ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ONLINE Edited by PHM
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φύγω είναι πολλά αυτά που ρωτάς! πάντως αξίζει να το κάνεις j/b!!! δεν είναι θέμα του FW το ότι το j/b χάνετε μετά από επανεκίνηση του κινητού αλλά κάτι με το boot. Εμένα έχει παλιότερη έκδοση και δεν το έχει αυτό το πρόβλημα. Απλά δεν πας στο νέο FW! αυτό που έχεις γίνετε j/b απλά μετά από reboot το ξαναπερνάς δεν χάνεις νομίζω ρυθμισεις κτλ. Αν κάποιος έχει κρατησει στο cydia το SHSH τότε γίνετε να κάνει επαναφορά και σε παλιότερο FW. Οπως λένε και οι παραπάνω σελίδες που είπα πριν.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!!εχω ενα 3gs με 3.1.2 (7D11).δεν εχω καταγραψει το ECID πραγμα που εχω δει να λενε πολλοι οτι πρεπει να το κανω.λοιπον ειδα οτι βγηκε η νεα εκδοση λογισμικου να κανω αναβαθμιση λετε?ηθελα να το ξεκλειδσω για να εχω και αλλα προγραμματα αλλα λογω της bootrom δεν μπορω.και σκεφτομαι.τι ειχα ?τι εχασα?και σκεφτομαι τελικα να κανω αναβαθμιση!να το κανω???και αν ναι πως??απλα ανοιγω το itunes και κανω αναβαθμιση??θα χαθουν ολα οσα εχω στο κινητο??ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις πρώτα backup και μετά να το περάσει έτσι δεν τις χάνεις! αλλά ΞΕΧΝΑΣ το jailbrake ! αν θες τώρα να κανεις μπορείς απλά αν κλείσει το κινητό το ξανακάνεις, αν κρατησεις backup (μέσω itunes) δεν χάνεις τίποτα! απλά προσέχεις να μην μείνει το κινητό από μπαταρία ή κολλήσει. Θα σου πρότεινα να κάνεις γιατί το θέμα με την bootrom δεν ξέρουμε αν θα λυθεί και πότε! Το SHSH file το σώνει το cydia εμένα το γράφει και επάνω όταν το ανοίγω. Αλλά πρέπει να γίνει πριν βγει η νέα έκδοση FW οπότε λογικά τώρα δεν μπορείς να το σώσεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254895

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ

 

Αν θέλεις γράφεις και με πεζά γράμματα γιατί με τα κεφαλαία είναι σαν να "φωνάζεις". Καλώς ήλθες στον κήπο με τα μήλα ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

αποφάσισα τελικά απλά να κάνω αναβάθμιση!πως κάνω back up??και τι κανω για να κανω αναβαθμιση χωρις να χασω τιποτα?αυτο δεν το ειπασα!!ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...