Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σε εμένα . Προσπαθούσαν να το φτιάξουν δυο μήνες και στο τέλος τους λέω μήπως να μου απενεργοποιήσετε το volte μιας και δε δουλεύει . Και το κάνουν και ξαφνικά έφτιαξαν τα παντα . Επίσης δεν έπαιρνα μηνύματα ειδοποίησης . Πες τους να στο απενεργοποιήσουν και θα φτιάξει

 

Ναι ουτε εγω λαμβάνω ειδοποίηση χαμένων κλήσεων. Τους το ειπα στο τηλ και ειπαν "μπα δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο". Θα τους ξαναπαρω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ουτε εγω λαμβάνω ειδοποίηση χαμένων κλήσεων. Τους το ειπα στο τηλ και ειπαν "μπα δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο". Θα τους ξαναπαρω.

 

Καλά εντάξει πες τους . Εμένα έφτιαξε στο δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάλεσα. Ενώ της ειπα ηδη πει πριν απ ολα ότι έχω Q, είπε πρέπει να στείλετε ΝΑΙ στο 1265 και της ξαναλέω δεν έχω F2G εχω Q. Και μετά λεω το προβλημα που αντιμετωπιζω προεκυψε απο την μερα που ζητησα να ενεργοποιηθει το volte και λεει "τι ειναι αυτο;". Ε καταλαβα μετα που παει η δουλεια και οτι δεν θα βγαλω ακρη και λεω να στειλω μεσω της φορμας στο wind.gr. Πάλι καλα που ειναι δωρεαν η κληση στο 13700. Edited by lyricmyth
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάλεσα. Ενώ της ειπα ηδη πει πριν απ ολα ότι έχω Q, είπε πρέπει να στείλετε ΝΑΙ στο 1265 και της ξαναλέω δεν έχω F2G εχω Q. Και μετά λεω το προβλημα που αντιμετωπιζω προεκυψε απο την μερα που ζητησα να ενεργοποιηθει το volte και λεει "τι ειναι αυτο;". Ε καταλαβα μετα που παει η δουλεια και οτι δεν θα βγαλω ακρη και λεω να στειλω μεσω της φορμας στο wind.gr. Πάλι καλα που ειναι δωρεαν η κληση στο 13700.

 

Τι είναι αυτό ε ; Μαλισταααα . Στείλε τους στο fb να στο κάνουν αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό ε ; Μαλισταααα . Στείλε τους στο fb να στο κάνουν αμέσως

 

Fb από την Παρασκευή αδιάβαστο. Τεσπα να μην σας κουράζω άλλο. Κάποια στιγμή θα λυθεί, αργά ή γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

120' και 100 sms με 3€ για λίγες ώρες. Υποψιάζομαι ότι Τετάρτη-Πέμπτη θα έχει νέο για να πιάσει τα Χριστούγεννα. Θα είναι φαουλ να βαλει data στο επόμενο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ από εχθες να ενεργοποιήσω τα απεριόριστα data αλλά κάτι πηγαίνει στραβά! Έχει κατορθώσει κάνεις να το κάνει εχθές η σήμερα? Έχω διαβάσει και τα προηγούμενα ποστ που αναφέρεται το πρόβλημα αλλά λέω μήπως έχει βρεθεί καμία λύση...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ από εχθες να ενεργοποιήσω τα απεριόριστα data αλλά κάτι πηγαίνει στραβά! Έχει κατορθώσει κάνεις να το κάνει εχθές η σήμερα? Έχω διαβάσει και τα προηγούμενα ποστ που αναφέρεται το πρόβλημα αλλά λέω μήπως έχει βρεθεί καμία λύση...
Σήμερα δούλεψε πάντως.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ από εχθες να ενεργοποιήσω τα απεριόριστα data αλλά κάτι πηγαίνει στραβά! Έχει κατορθώσει κάνεις να το κάνει εχθές η σήμερα? Έχω διαβάσει και τα προηγούμενα ποστ που αναφέρεται το πρόβλημα αλλά λέω μήπως έχει βρεθεί καμία λύση...

 

Πρέπει να έχεις βάλει λεφτά τον τελευταίο μήνα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό μήπως φτιάξει λίγο η ταχύτητα του 4G; Είναι τραγικές οι ταχύτητες, κάτω από 5mbps.

 

Xiaomi Redmi Note 4 έχω, την έκδοση με τον Snapdragon 625.

 

Φταίει μήπως και η Q; Εσάς σε τι ταχύτητες κυμαίνονται συνήθως;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό μήπως φτιάξει λίγο η ταχύτητα του 4G; Είναι τραγικές οι ταχύτητες, κάτω από 5mbps.

 

Xiaomi Redmi Note 4 έχω, την έκδοση με τον Snapdragon 625.

 

Φταίει μήπως και η Q; Εσάς σε τι ταχύτητες κυμαίνονται συνήθως;

 

 

a641f608348a479c9a71e6972e8d2f7c.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό μήπως φτιάξει λίγο η ταχύτητα του 4G; Είναι τραγικές οι ταχύτητες, κάτω από 5mbps.

 

 

 

Xiaomi Redmi Note 4 έχω, την έκδοση με τον Snapdragon 625.

 

 

 

Φταίει μήπως και η Q; Εσάς σε τι ταχύτητες κυμαίνονται συνήθως;

Τα χιομι έχουν θεματάκια με τις συχνότητες.

 

Από Huawei p8 lite τώρα.

Είναι στο μισό απ ότι πριν το τζάμπα, αλλά εντάξει, δεν έχω πρόβλημα.

Δοκίμασε με κλειδωμένο στο 3G.

b24fb177c59feb285a108d3e4666a77c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιάνεις 200 με 4g της Q;

 

Δοκίμασα και με 3G κλειδωμένο, πάνω κάτω στα ίδια είναι.

 

Κάτι παίζει με το "SMSC" πάντως, δεν ξέρω καν τι είναι, το ανακάλυψα από το youtube.

Κάθε φορά που πατάω ενημέρωση (παρότι λέει update error) το speedtest από 5 που πιάνει, πάει στα 20. Δυστυχώς αυτό διαρκεί για ελάχιστο και από μισό λεπτό ξαναπέφτει στα τάρταρα.

Γνωρίζει κανείς να με βοηθήσει;

 

Screenshot-2020-12-22-21-08-44-515-com-android-settings.jpg

Edited by Cyberdemon87
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest

μόνο με αυτό μετράμε ταχύτητες και εντός σπιτιού,εκτός θα σας δείξω 350αρες που δεν έχουν κανένα νοημα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung m20 βελτιωμένη κατάσταση αλλά στο μισό από πριν.

Πειραιάς

Αν είναι κάποιος κοντά στην κεραία και δεν υπάρχει κοσμοσυρροή, μπορεί να φτάσει αυτές τις ταχύτητες (200μβς) με καλή συσκευή.72d2a37d4013a1c9c8b4da57c85c1083.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιάνεις 200 με 4g της Q;

 

Δοκίμασα και με 3G κλειδωμένο, πάνω κάτω στα ίδια είναι.

πάρε τηλ αν μπορουν να κάνουν κάτι, διαφορετικά ξέχνα την Q στα data

 

https://ibb.co/QQB9tpM

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποια άλλη συσκευή γιατί η γουίντ έχει διαφορετικό φάσμα και ίσως να μην υποστηρίξει σωστά η συσκευή σου.

Πείραμα και επαλήθευση.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Με το SMSC τι μπορεί να παίζει; Γι'αυτό λέω μήπως φταίει το τηλέφωνο.
Δεν φταίνε οι ρυθμίσεις, μπαίνουν αυτόματα.

Ίσως, λέω ΙΣΩΣ, μπορεί να φταίει ο δέκτης.

Γιατί αν παίζει καλύτερα σε άλλο τηλέφωνο μπορεί να σκεφτούμε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πιάνεις 200 με 4g της Q;

 

Δοκίμασα και με 3G κλειδωμένο, πάνω κάτω στα ίδια είναι.

 

Κάτι παίζει με το "SMSC" πάντως, δεν ξέρω καν τι είναι, το ανακάλυψα από το youtube.

Κάθε φορά που πατάω ενημέρωση (παρότι λέει update error) το speedtest από 5 που πιάνει, πάει στα 20. Δυστυχώς αυτό διαρκεί για ελάχιστο και από μισό λεπτό ξαναπέφτει στα τάρταρα.

Γνωρίζει κανείς να με βοηθήσει;

 

Screenshot-2020-12-22-21-08-44-515-com-android-settings.jpg

 

Ναι αλλα σε μια συγκεκριμένη περιοχή . Στο σπίτι μου πιάνω 40 μαξ. Μήπως να τους πάρεις να δηλώσεις βλάβη . Αρχικά μπορείς να βάλεις την κάρτα σου σε ένα άλλο κινητό να ελέγξεις την ταχύτητα ; Επίσης αυτές τις ταχύτητες τις έχεις παντού ; Εννοώ και εκτός της περιοχής που συνήθως είσαι ;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε Xiaomi Redmi Note 7 φίλου με Cosmote είδα και εκεί τραγικές ταχύτητες, μπορεί και χειρότερα από εμένα.

 

Όχι γενικά, είχα καλύτερες ταχύτητες, αλλά ποτέ πάνω από 30.

Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε Xiaomi Redmi Note 7 φίλου με Cosmote είδα και εκεί τραγικές ταχύτητες, μπορεί και χειρότερα από εμένα.

 

Όχι γενικά, είχα καλύτερες ταχύτητες, αλλά ποτέ πάνω από 30.

Τι να πω..

 

Ειναι λογω φόρτου...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είμαι στο γραφείο απενεργοποίησα το wifi, έκανα το test και μου βγάζει:

Screenshot-20201223-142447-Speedtest.jpg

Στο σπίτι χτες ήταν χώμα.

Screenshot-20201223-214833-Speedtest.jpg

Τι θέλει να πει ο ποιητής;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...