Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι παλεύουν με το 4G δοκιμάστε το 3G γιατί πέσανε τα πεινασμένα στο τζάμπα και έχει κάτσει η βάρκα.

Ξεκίνησε από 120 και τώρα....

.b2d794db049787313395733ba4d54265.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Όσοι παλεύουν με το 4G δοκιμάστε το 3G γιατί πέσανε τα πεινασμένα στο τζάμπα και έχει κάτσει η βάρκα.b2d794db049787313395733ba4d54265.jpg
Σωστός

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτάω κάθε βδομάδα μέχρι να βρεθεί ένας άνθρωπος απ την q να το δει . Μήπως ενεργοποιήθηκε το volte ;;; Καλά Χριστούγεννα σε όλους !
Link to comment
Share on other sites

κανένα VO δεν έχει ενεργοποιηθεί

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/6860658501

ο καθένας λέει τα δικά του

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτάω κάθε βδομάδα μέχρι να βρεθεί ένας άνθρωπος απ την q να το δει . Μήπως ενεργοποιήθηκε το volte ;;; Καλά Χριστούγεννα σε όλους !
Τι να το κάνεις? Άχρηστο είναι σε όλους, άσε τα προβλήματα με τις συσκευές.

Κι αν βγει κάποιος και πει ότι δουλεύει άψογα είναι από τις ελάχιστες εξαιρέσεις, αν δεν λέει ψέμματα. :lol:

 

Δεν διαβάζει η κιου εδώ μέσα.:lol:

Εδώ δεν διαβάζει τα παράπονα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άχρηστο, πολύ καλό είναι.

Για λόγους που είναι ευνόητοι.

Ελάχιστα θέματα είχε στην αρχή.

Δεν διανοούμαι να μην το έχω ανοιχτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άχρηστο, πολύ καλό είναι.

 

Για λόγους που είναι ευνόητοι.

 

Ελάχιστα θέματα είχε στην αρχή.

 

Δεν διανοούμαι να μην το έχω ανοιχτό.

Προφανώς δεν είσαι στην Q και ανήκεις στους ελάχιστους που δεν έχουν προβλήματα.

Δηλαδή χρεώνεσαι λιγότερο στην εταιρεία που είσαι?

Είχες πρόβλημα με τις κλήσεις και τώρα δεν έχεις?

Οι αριθμοί που καλείς έχουν και αυτοί volte ώστε η κλήση να είναι υψηλής ποιότητας?

Η συσκευή σου κοστίζει πάνω από 150€?

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις? Άχρηστο είναι σε όλους, άσε τα προβλήματα με τις συσκευές.

Κι αν βγει κάποιος και πει ότι δουλεύει άψογα είναι από τις ελάχιστες εξαιρέσεις, αν δεν λέει ψέμματα. :lol:

 

Δεν διαβάζει η κιου εδώ μέσα.:lol:

Εδώ δεν διαβάζει τα παράπονα.

 

 

Pavlitakis , Το τι θεωρεί χρήσιμο ο καθένας και τι όχι είναι υποκειμενικό , μην το γενικεύεις . Μια χαρα τα διαβάζει όλα .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς δεν είσαι στην Q και ανήκεις στους ελάχιστους που δεν έχουν προβλήματα.

Δηλαδή χρεώνεσαι λιγότερο στην εταιρεία που είσαι?

Είχες πρόβλημα με τις κλήσεις και τώρα δεν έχεις?

Οι αριθμοί που καλείς έχουν και αυτοί volte ώστε η κλήση να είναι υψηλής ποιότητας?

Η συσκευή σου κοστίζει πάνω από 150€?

 

 

Ο άνθρωπος θέλει volte τι σε κόφτει τώρα εσένα ; Αρχικά θελουμε να μιλάμε και παράλληλα να μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στο Ίντερνετ κάτι που θα έπρεπε να σκεφτείς πριν απαντήσεις .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είσαι στην Q και ανήκεις στους ελάχιστους που δεν έχουν προβλήματα.

Δηλαδή χρεώνεσαι λιγότερο στην εταιρεία που είσαι?

Είχες πρόβλημα με τις κλήσεις και τώρα δεν έχεις?

Οι αριθμοί που καλείς έχουν και αυτοί volte ώστε η κλήση να είναι υψηλής ποιότητας?

Η συσκευή σου κοστίζει πάνω από 150€?

Δεν έχω Q.

Συμβόλαιο Wind έχω και η υπόλοιπη οικογένεια F2G.

Εννοείται ότι δεν είναι θέμα χρέωσης.

Η διαφορά στην ποιότητα των κλήσεων είναι τεράστια. Όπως επίσης και στο πόσο γρήγορα διεκπεραιωνεται η κλήση.

Οι περισσότεροι συνομιλητές μου έχουν κι αυτοί Volte.

Το τελευταίο για την τιμή της συσκευής δεν το καταλαβαίνω, για να πω την αλήθεια.

Καλές γιορτές σε όλους!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω Q.

 

Συμβόλαιο Wind έχω και η υπόλοιπη οικογένεια F2G.

 

Εννοείται ότι δεν είναι θέμα χρέωσης.

 

Η διαφορά στην ποιότητα των κλήσεων είναι τεράστια. Όπως επίσης και στο πόσο γρήγορα διεκπεραιωνεται η κλήση.

 

Οι περισσότεροι συνομιλητές μου έχουν κι αυτοί Volte.

 

Το τελευταίο για την τιμή της συσκευής δεν το καταλαβαίνω, για να πω την αλήθεια.

 

Καλές γιορτές σε όλους!

Εννοώ φίλε μου ότι ανήκεις στις εξαιρέσεις που μπορείς να διαθέσεις και χρήματα για μία ακριβή σχετικά και σύγχρονη συσκευή, που να υποστηρίζει σωστά αυτή την τεχνολογία και να την έχει η οικογένεια σου και οι φίλοι σου.

Στην Q είμαστε γενικά της οικονομίας όταν κυνηγάμε τα καουντντάουν των 2-3€ και πιστεύω ότι δεν μας χρειάζεται το volte, γιατί ίσως τα κινητά μας χρειάζονται να αναβαθμιστούν με κάτι ακριβότερο και βασικά το ξέρει αυτό η q και δεν ασχολείται.

Να φανταστείς ότι κυνηγάμε το 6ευρο για να βγάλουμε το δίμηνο ίσως και τρίμηνο με την επέκταση. :lol:

Γι αυτό είπα ότι δεν χρειάζεται να τσιμπάμε στα δολώματα της τεχνολογίας, όταν μία χαρά κλήσεις έχουμε, λεφτά δεν έχουμε.:lol:

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατα πόσο το έχετε πληροφορηθεί, τα ταχυδρομικά περιστέρια είναι πολύ απλούστερης τεχνολογιας και πολυ χαμηλότερου κόστους από τα κινητά. Ενημερωτικά το λέω, για όσους ενδιαφέρονται. Θα το έγραφα στο αντίστοιχο νημα της τηλεφωνίας, αλλα για κάποιο δεν εχει προστεθεί.

Φιλικά πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογία voip έχει προηγηθεί της κινητής.

Επομένως προσφέρουν τεχνολογία παλιά σε συσκευασία πολυτελείας, με αλγόριθμους συμπίεσης που εχουν αγοράσει δικαιώματα.

Γι αυτό και πολλές ασυμβατότητες.

Άλλωστε πακέτα ομιλίας μέσω ίντερνετ δουλεύουν οι εταιρείες εδώ και δεκαετίες.

Τώρα για να πουλήσουν συσκευές κάνουν τα πάντα.

Η κιου, σαν εταιρεία χαμηλού κόστους, δεν θέλει προφανώς να περιπλέκεται σε τέτοια, αφού είναι μικρό το ποσοστό των φτωχών που ενδιαφέρονται για κάτι τέτοιο.

 

Ειδικά τώρα με την κρίση. Γνώμη μου πάντα.

Και μακάρι αντί να μας πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες, να κρατήσει χαμηλά το κοστολόγιο και θα αντέξουμε την κακή ποιότητα των κλήσεων.

 

Τα ταχυδρομικά περιστέρια είναι πανάκριβη μέθοδος και τα είχαν μόνο οι βασιλιάδες.

Οι απλοί άνθρωποι κάνανε σήματα καπνού.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα σε όλους! Προσπαθώ πολλές μέρες να ενεργοποιήσω τα δωρεάν Data που έδωσε η Q είτε από το app είτε από browser pc είτε από browser mobile αλλά βγάζει συνέχεια ότι υπήρξε πρόβλημα. Καμία λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα σε όλους! Προσπαθώ πολλές μέρες να ενεργοποιήσω τα δωρεάν Data που έδωσε η Q είτε από το app είτε από browser pc είτε από browser mobile αλλά βγάζει συνέχεια ότι υπήρξε πρόβλημα. Καμία λύση;
Πρέπει πιθανόν να προσθέσεις ποσό στο λογαριασμό σου.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα σε όλους! Προσπαθώ πολλές μέρες να ενεργοποιήσω τα δωρεάν Data που έδωσε η Q είτε από το app είτε από browser pc είτε από browser mobile αλλά βγάζει συνέχεια ότι υπήρξε πρόβλημα. Καμία λύση;

 

Πρέπει να έχεις κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας τις τελευταίες 30 ημέρες για να μπορείς να ενεργοποιήσεις το δώρο.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Για να συνεχίσω τη συζήτηση, δεν απαιτείται να έχεις ακριβή συσκευή για να υποστηρίζει Volte.

Ούτε εγώ έχω ακριβές συσκευές.

Αυτήν τη στιγμή γράφω από ένα Huawei P40 lite E, που στοιχίζει 125 € και υποστηρίζει Volte κανονικότατα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά όσα πληρώνεις εσύ τον μήνα εγώ πληρώνω όλον τον χρόνο, οπότε προτιμώ να συνεχίσει η κατάσταση έτσι, αφού με ενδιαφέρει η πρώτιστα η οικονομία.

Αν προσφέρουν κάτι δωρεάν, καλώς. Αν όχι δεν χαλιέμαι, όταν στην οικογένειά μου καθαρίζουμε με 90€ τον χρόνο χωρίς να μας λείπει η επικοινωνία και το διαδίκτυο.

 

Εγώ γράφω από ένα σαμσουγκ Μ20 ίδια τιμή περίπου.

Τα P8 lite της οικογένειας δεν υποστηρίζουν οπότε θα πρέπει να πληρώσω για καινούργια τηλέφωνα ενώ αυτά δεν έχουν χαλάσει για μία τεχνολογία άχρηστη για μένα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά όσα πληρώνεις εσύ τον μήνα εγώ πληρώνω όλον τον χρόνο, οπότε προτιμώ να συνεχίσει η κατάσταση έτσι, αφού με ενδιαφέρει η πρώτιστα η οικονομία.

 

Προσπαθώ εδώ και μερικά post να καταλάβω πώς συνδέεις την "οικονομία" με το θέμα του VoLTE.

 

Ανακατεύεις το θέμα "συσκευή", το οποίο δεν έχει καμία σχέση με το πρόγραμμα τηλεφωνίας. Μπορεί κάποιος να έχει μια σχετικά δυνατή συσκευή, γιατί όντως χρειάζεται την επεξεργαστική δύναμη για δουλειά/ παιχνίδια κλπ και ταυτόχρονα να δίνει σημασία στην "οικονομία" του προγράμματος τηλεφωνίας, γιατί απλά δεν μιλάει τόσο (χρησιμοποιεί δηλαδή το smartphone περισσότερο σαν smart παρά σαν phone). Κάπου κάπου όμως θα πραγματοποιήσει/ δεχθεί κλήσεις. Η αμεσότητα της διεκπεραίωσης στην κλήση, η ταυτόχρονη χρήση δεδομένων και ομιλίας και στο κάτω-κάτω η σταδιακή κατάργηση του 3G στο σύνολο, κάνουν το VoLTE όχι μόνο βελτίωση αλλά αναγκαιότητα.

 

Να πω ότι ο χρήστης χρεώνεται κάτι περισσότερο με ενεργό VoLTE; Όχι. Στη σκέψη ότι η εταιρία αναγκάζεται να πληρώνει περισσότερα στον πάροχο του εξοπλισμού στους σταθμούς βάσης για να της επιτρέπεται να χρησιμοποιεί το πρωτόκολλο και αυτό μπορεί να μετακυλιστεί στον τελικό χρήστη, ΟΚ, φαντάζομαι αυτός είναι και ο λόγος που άργησε να έρθει σε σχέση με τους άλλους, έστω και στα συμβόλαια. Αλλά εδώ μιλάμε ήδη για 5G και η εξέλιξη των δικτύων θα έχει πάντα κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Αν το δούμε απο την ματιά του μέσου καταναλωτή πράγματι έχεις δίκιο. Δεν χρειάζεται volte για να κάνεις την δουλειά σου. Ειδικά απο την στιγμή που και με 3G όταν έχεις κλήση, μια χαρά μπορείς να δεις κάτι στο ιντερνετ αν χρειαστεί. Ενδεχόμενο πρόβλημα θα υπάρξει και στην wind όταν και αν κλείσει το 3g της και δεν έχει δώσει μέχρι τότε volte στην Q. Και αυτό υπο συγκεκριμενη συνθήκη, δηλαδή να μιλάς και να χρειαστεί να κάνεις ταυτόχρονα κάτι στο ιντερνετ και με 2G δε θα κουνιέται φύλλο..

Τα υπόλοιπα περί φτωχών κτλ είναι απλά γραφικότητες...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μερικά post να καταλάβω πώς συνδέεις την "οικονομία" με το θέμα του VoLTE.

 

Ανακατεύεις το θέμα "συσκευή", το οποίο δεν έχει καμία σχέση με το πρόγραμμα τηλεφωνίας. Μπορεί κάποιος να έχει μια σχετικά δυνατή συσκευή, γιατί όντως χρειάζεται την επεξεργαστική δύναμη για δουλειά/ παιχνίδια κλπ και ταυτόχρονα να δίνει σημασία στην "οικονομία" του προγράμματος τηλεφωνίας, γιατί απλά δεν μιλάει τόσο (χρησιμοποιεί δηλαδή το smartphone περισσότερο σαν smart παρά σαν phone). Κάπου κάπου όμως θα πραγματοποιήσει/ δεχθεί κλήσεις. Η αμεσότητα της διεκπεραίωσης στην κλήση, η ταυτόχρονη χρήση δεδομένων και ομιλίας και στο κάτω-κάτω η σταδιακή κατάργηση του 3G στο σύνολο, κάνουν το VoLTE όχι μόνο βελτίωση αλλά αναγκαιότητα.

 

Να πω ότι ο χρήστης χρεώνεται κάτι περισσότερο με ενεργό VoLTE; Όχι. Στη σκέψη ότι η εταιρία αναγκάζεται να πληρώνει περισσότερα στον πάροχο του εξοπλισμού στους σταθμούς βάσης για να της επιτρέπεται να χρησιμοποιεί το πρωτόκολλο και αυτό μπορεί να μετακυλιστεί στον τελικό χρήστη, ΟΚ, φαντάζομαι αυτός είναι και ο λόγος που άργησε να έρθει σε σχέση με τους άλλους, έστω και στα συμβόλαια. Αλλά εδώ μιλάμε ήδη για 5G και η εξέλιξη των δικτύων θα έχει πάντα κόστος.

Μπράβο, με κάλυψες απόλυτα

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μερικά post να καταλάβω πώς συνδέεις την "οικονομία" με το θέμα του VoLTE.

 

Ανακατεύεις το θέμα "συσκευή", το οποίο δεν έχει καμία σχέση με το πρόγραμμα τηλεφωνίας. Μπορεί κάποιος να έχει μια σχετικά δυνατή συσκευή, γιατί όντως χρειάζεται την επεξεργαστική δύναμη για δουλειά/ παιχνίδια κλπ και ταυτόχρονα να δίνει σημασία στην "οικονομία" του προγράμματος τηλεφωνίας, γιατί απλά δεν μιλάει τόσο (χρησιμοποιεί δηλαδή το smartphone περισσότερο σαν smart παρά σαν phone). Κάπου κάπου όμως θα πραγματοποιήσει/ δεχθεί κλήσεις. Η αμεσότητα της διεκπεραίωσης στην κλήση, η ταυτόχρονη χρήση δεδομένων και ομιλίας και στο κάτω-κάτω η σταδιακή κατάργηση του 3G στο σύνολο, κάνουν το VoLTE όχι μόνο βελτίωση αλλά αναγκαιότητα.

 

Να πω ότι ο χρήστης χρεώνεται κάτι περισσότερο με ενεργό VoLTE; Όχι. Στη σκέψη ότι η εταιρία αναγκάζεται να πληρώνει περισσότερα στον πάροχο του εξοπλισμού στους σταθμούς βάσης για να της επιτρέπεται να χρησιμοποιεί το πρωτόκολλο και αυτό μπορεί να μετακυλιστεί στον τελικό χρήστη, ΟΚ, φαντάζομαι αυτός είναι και ο λόγος που άργησε να έρθει σε σχέση με τους άλλους, έστω και στα συμβόλαια. Αλλά εδώ μιλάμε ήδη για 5G και η εξέλιξη των δικτύων θα έχει πάντα κόστος.

Φίλε, όποιος έχει ναυαρχίδα για να σερφάρει, να παίζει παιχνίδια και να θέλει να παίρνει και κλήσεις ενώ παίζει, δεν ψάχνει στην κιου με τα τριευρα πακέτα.

Εκτός αν είναι από αυτούς με αιφον που κάνουν αναπάντητες γιατί δεν έχουν μονάδες.:lol:

Τέτοιοι πελάτες δεν έρχονται στην κιου.

Αυτό που λες είναι υποθετικό τελείως και σαν υπόθεση εργασίας δεν μπορεί να κριθεί με την πραγματικότητα.

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει ούτε ένας πραγματικός χρήστης με τέτοιες ανάγκες εδώ, όταν εγώ με ΝΟΚΙΑ 15ετιας παίρνω κλήσεις και μηνύματα ακόμα και με 2G άνετα.

Ακόμα και φβ μέσω Opera.

Τι να λέμε τώρα που ψάχνουμε τι να κάνουμε με τις παντόφλες που μας φόρτωσαν.:lol:

 

Υπόψιν ότι σερφάρω άνετα όταν έχω κλήση γιατί το 3G λειτουργεί με πολύ καλές ταχύτητες.

 

Χρόνια πολλά σε όλους με το κακό που μας βρήκε και μας έχουν κλείσει στα σπίτια χωρίς λόγο.

 

Edit

Αυτό το 5G είναι μαϊμού γιατί δεν χρησιμοποιεί τις συχνότητες 30 GHz και το δίκτυο των κεραιών που απαιτεί το πραγματικό πρωτόκολλο.

Μαρκετινιστικο τρικ και τίποτε άλλο.

Αλλά εντάξει, δεν αφορά την πλειοψηφία των συνδρομητών της κιου, ούτε θα κλείσει το 3G για να ανταγωνιστεί τους άλλους.

Θα δείξει.

 

 

 

Τα υπόλοιπα περί φτωχών κτλ είναι απλά γραφικότητες...

 

Φίλε μου, δυστυχώς ισχύουν.

Ξέρω πολλά παιδιά που τους έχουν δώσει οι γονείς μία σιμ για να δέχονται εισερχόμενες με μηδενικό υπόλοιπο.

Απλώς αυτοί και άλλοι παρόμοιοι συνδρομητές δεν γράφουν εδώ και νομίζουμε ότι δεν υπάρχουν.

Πολλοί επειδή κάνουμε παρέα με φίλους που μας μοιάζουν, νομίζουμε ότι όλη η ανθρωπότητα είναι έτσι.

Δεν είναι.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, όποιος έχει ναυαρχίδα για να σερφάρει, να παίζει παιχνίδια και να θέλει να παίρνει και κλήσεις ενώ παίζει, δεν ψάχνει στην κιου με τα τριευρα πακέτα.

Εκτός αν είναι από αυτούς με αιφον που κάνουν αναπάντητες γιατί δεν έχουν μονάδες.:lol:

Τέτοιοι πελάτες δεν έρχονται στην κιου.

 

Είμαι απο αυτούς που αγόρασαν σχεδον day 1 το iphone 11 pro max (τότε ναυαρχίδα) κι έκτοτε το χρησιμοποιώ με Q αλλά και με eSIM WhatsUp.

Πληροφοριακά λοιπόν να σου πω πως είτε είσαι λεφτάς είτε δεν είσαι ΠΑΝΤΑ θα ψάχνεις την πιο οικονομική λύση γιατί πολύ απλά το παραδάκι το βγάζεις με κόπο, δεν το βρίσκεις έτοιμο και φυσικά πιο εύκολα εξατμίζεται παρά παράγεται. Το γνωρίζεις κι εσυ εξάλλου.

Συνεπώς τέτοιοι πελάτες βρίσκονται παντού, σε όλα τα μήκη και πλάτη, σε όλες τις μορφές και όψεις, γιατί πολύ απλά δεν είναι μακάκες!

Όλα τα υπόλοιπα είναι ανακύκλωση στερεότυπων που ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα (όπως συμβαίνει με όλα τα στερεότυπα).

 

Αυτό που λες είναι υποθετικό τελείως και σαν υπόθεση εργασίας δεν μπορεί να κριθεί με την πραγματικότητα.

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει ούτε ένας πραγματικός χρήστης με τέτοιες ανάγκες εδώ, όταν εγώ με ΝΟΚΙΑ 15ετιας παίρνω κλήσεις και μηνύματα ακόμα και με 2G άνετα.

Ακόμα και φβ μέσω Opera.

Τι να λέμε τώρα που ψάχνουμε τι να κάνουμε με τις παντόφλες που μας φόρτωσαν.:lol:

Υπόψιν ότι σερφάρω άνετα όταν έχω κλήση γιατί το 3G λειτουργεί με πολύ καλές ταχύτητες.

Χρόνια πολλά σε όλους με το κακό που μας βρήκε και μας έχουν κλείσει στα σπίτια χωρίς λόγο.

 

Μπορείς πολύ απλά να αφήσεις εντελώς τα κινητά και να χρησιμοποιείς αποκλειστικά σταθερά τηλέφωνα διότι η ζωή υπήρχε ακόμα και πριν την έλευση των κινητών. Σύντομα όμως θα συνειδητοποιήσεις πως σαν ποιότητα η ζωή σου θα είναι πλεον υποδεέστερη σε σύγκριση εκείνης όσων χρησιμοποιούν πιο εξελιγμένη τεχνολογία.

Συμπέρασμα, η τεχνολογία εξελίσσεται και μαζί με αυτήν κι εμείς. Επιλογή σου να μην την ακολουθήσεις αλλά είναι αποκλειστικά ΔΙΚΗ σου επιλογή για ΕΣΕΝΑ μονον!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι απο αυτούς που αγόρασαν σχεδον day 1 το iphone 11 pro max (τότε ναυαρχίδα) κι έκτοτε το χρησιμοποιώ με Q αλλά και με eSIM WhatsUp.

 

Σύντομα όμως θα συνειδητοποιήσεις πως σαν ποιότητα η ζωή σου θα είναι πλεον υποδεέστερη σε σύγκριση εκείνης όσων χρησιμοποιούν πιο εξελιγμένη τεχνολογία.

 

Συμπέρασμα, η τεχνολογία εξελίσσεται και μαζί με αυτήν κι εμείς. Επιλογή σου να μην την ακολουθήσεις αλλά είναι αποκλειστικά ΔΙΚΗ σου επιλογή για ΕΣΕΝΑ μονον!

 

Φίλε μου μην το παίρνεις προσωπικά.

Δεν νοιώθω υποδεέστερος επειδή αδιαφορώ για το volte και δεν έχω ναυαρχίδα γιατί θέλω να έχω ελεύθερο χρόνο αντί να τρώνε τον κόπο μου κάποιοι άλλοι χωρίς αποτέλεσμα.

Το να εκμεταλλεύεται κάποιος την τεχνολογία για να έχει περισσότερο ελεύθερο χρόνο δεν τον κάνει υποδεέστερο από κάποιον άλλον που κυνηγάει τις ναυαρχίδες για να ακολουθεί δήθεν την τεχνολογία.

Έχουμε μπερδέψει την απόκτηση ενός γκατζετ με την χρήση της τεχνολογίας δήθεν.

 

Αυτή την εποχή μαγκιά είναι να έχεις ελεύθερο χρόνο να ζεις την ζωή σου και όχι να αγοράζεις ότι σου δίνει το μάρκετινγκ της κάθε εταιρείας.

 

Άλλωστε ο χρόνος ζωής μας έχει σύντομη ημερομηνία λήξης για να κάνουμε συμβιβασμούς και σε αυτό βοηθάει λίγο η κιου με τα φτηνά πακέτα αν συνδυάζονται με γνώση της τεχνολογίας όπως Voip κλπ.

 

Για να μην βγαίνουμε εκτός τοπικ μόνο στην Q μπορώ να έχω πακέτα 200' προς όλους με 1€, χωρίς ημερομηνία λήξης με την χρήση της τεχνολογίας και κόστος 2-3 € τον μήνα.

 

Η τεχνολογία χρειάζεται και γνώση και μυαλό για να έχουμε όφελος.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην το παίρνεις προσωπικά.

Δεν νοιώθω υποδεέστερος επειδή αδιαφορώ για το volte και δεν έχω ναυαρχίδα γιατί θέλω να έχω ελεύθερο χρόνο αντί να τρώνε τον κόπο μου κάποιοι άλλοι χωρίς αποτέλεσμα.

 

Το να εκμεταλλεύεται κάποιος την τεχνολογία για να έχει περισσότερο ελεύθερο χρόνο δεν τον κάνει υποδεέστερο από κάποιον άλλον που κυνηγάει τις ναυαρχίδες για να ακολουθεί δήθεν την τεχνολογία.

Έχουμε μπερδέψει την απόκτηση ενός γκατζετ με την χρήση της τεχνολογίας δήθεν....[\QUOTE]

 

Που να σταθώ κι απο που να αρχίσω...

Δεν έγραψα οτι θα νιώθεις υποδεέστερος επειδή δεν θα έχεις τις ναυαρχίδες. Ανέφερα την ποιότητα ζωής όταν εξελίσσεσαι κι εσυ μαζί με την τεχνολογία (όχι συγκεκριμένα αυτή των κινητών). Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Εν κατακλείδι δεν είσαι μέσα στο μυαλό του άλλου για να ξέρεις εαν αγοράζει μια ναυαρχίδα για επίδειξη, προσωπική του ευχαρίστηση/ανάγκη, επαγγελματική χρήση ή πολύ απλά γιατί θέλει και μπορεί.

Πόσο μαλλον εαν έχει σκοπό να τρώει την ζωή του σε αυτά ή απλά να τα χρησιμοποιεί "ισορροπημένα".

Γενικεύεις, βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα και τα χρησιμοποιείς μετά ως επιχειρήματα.

 

Και όχι, εννοείται πως δεν το πήρα προσωπικά, απλά πήρα την ευκαιρία να απαντήσω γιατί διάβασα πολλές στερεοτυπικές ανακρίβειες και λόγω των (βαρετών) ημερών δεν κρατήθηκα.

 

Αυτά γιατί πλατειάζουμε.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το σημερινό countdown και έγινε η επέκταση του υπολοίπου για 1 μηνα... ελπίζω να συνεχίσει έτσι γιατί τα ανεπίσημα εφαρμοζόμενα ανεπίσημα κοβονται οταν θέλουν...

Στα του volte, αναφέρθηκε οτι οσοι το ειχαν τυπικα ενεργοποιημενο (πρακτικά δεν δουλεύει) αντιμετώπισαν πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις κλήσεων. Γενικότερα θεωρώ ότι το ζήτημα είναι καθαρά τεχνικό. Είναι και αυτό το μπερδεμένο καθεστώς λειτουργίας της q υπο περιαγωγή που δεν ξέρω τι είδους αδειοδοτήσεις αλλά και τι είδους τεχνικές παρεμβάσεις χρειάζονται για να δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...