Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά, κατά λάθος δεν νομίζω. Ο παλαι ποτε jimmiss το είχε "καρφωσει" στο φορουμ του q community πριν καιρό,στις αρχές που είχε παρατηρηθεί. Άνετα θα το διορθωναν αν ήθελαν. Το πιο πιθανό ειναι να είναι κάτι χαριστικό λόγω κορωνοιου ή ακόμα καλύτερα "μόνιμο" εως νεοτέρας. Αυτα που δεν ανακοινώνονται εύκολα τα παίρνουν πίσω και δεν χρειάζεται να λογοδοτήσουν πουθενά στο τέλος. Σου λέει χαριστικά το εκανα...
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του F2G υπάρχει παρόμοια περίπτωση, κατά την οποία δεν έγινε επέκταση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, κατά λάθος δεν νομίζω. Ο παλαι ποτε jimmiss το είχε "καρφωσει" στο φορουμ του q community πριν καιρό,στις αρχές που είχε παρατηρηθεί. Άνετα θα το διορθωναν αν ήθελαν. Το πιο πιθανό ειναι να είναι κάτι χαριστικό λόγω κορωνοιου ή ακόμα καλύτερα "μόνιμο" εως νεοτέρας. Αυτα που δεν ανακοινώνονται εύκολα τα παίρνουν πίσω και δεν χρειάζεται να λογοδοτήσουν πουθενά στο τέλος. Σου λέει χαριστικά το εκανα...
Έχει ήδη ξεκινήσει προ κορωνοϊού.

Υποψιάζομαι ότι έχει γίνει σύσταση από "αρχή" να μην σου τρώει τα χρήματα και να σου λήγει τα ήδη αγορασμένα πακετα.

Ήταν καραμπινάτη παρανομία αυτό που έκανε.

Δεν το ανακοινώνει επίσημα βέβαια για ευνόητους λόγους.:lol:

 

Edit

Όσοι αγοράζετε πακέτα για επέκταση μην το κάνετε τελευταίο δευτερόλεπτο.

Καλύτερα 1-2 μέρες πιο πριν ώστε να υπάρχει χρόνος για αντίδραση αν κάτι δεν πάει καλά.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Καλά, κατά λάθος δεν νομίζω. Ο παλαι ποτε jimmiss το είχε "καρφωσει" στο φορουμ του q community πριν καιρό,στις αρχές που είχε παρατηρηθεί. Άνετα θα το διορθωναν αν ήθελαν. Το πιο πιθανό ειναι να είναι κάτι χαριστικό λόγω κορωνοιου ή ακόμα καλύτερα "μόνιμο" εως νεοτέρας. Αυτα που δεν ανακοινώνονται εύκολα τα παίρνουν πίσω και δεν χρειάζεται να λογοδοτήσουν πουθενά στο τέλος. Σου λέει χαριστικά το εκανα...
δηλ ανανεώνει το υπόλοιπο χωρίς να μηδενίζει τα αγορασμενα πακέτα γιατί την εχω για όλα ικανή ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

επεκτεινει τη διαρκεια του υπολοιπου αν λιγο πριν την ληξη του ενεργοποιησεις πακετο προσωπικης προσφοράς και *ισως* countdown ή μόνιμο πακέτο. Η ημερομηνια ληξης θα ειναι πλεον η ημερομηνια ληξης του πακετου. Και είναι προφανες οτι τα ηδη ενεργοποιημενα πακετα αν υπαρχουν ληγουν στην ωρα τους και δεν χανονται οπως θα γινοταν αν μηδενιζοταν το υπολοιπο. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

επεκτεινει τη διαρκεια του υπολοιπου αν λιγο πριν την ληξη του ενεργοποιησεις πακετο προσωπικης προσφοράς και *ισως* countdown ή μόνιμο πακέτο. Η ημερομηνια ληξης θα ειναι πλεον η ημερομηνια ληξης του πακετου. Και είναι προφανες οτι τα ηδη ενεργοποιημενα πακετα αν υπαρχουν ληγουν στην ωρα τους και δεν χανονται οπως θα γινοταν αν μηδενιζοταν το υπολοιπο.

 

ΚΑΙ με countdown μεταφέρει την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

Countdown 200' προς όλους & 400MB με 3€ μέχρι μεθαύριο στις 5μμ. Νομίζω είναι το 3ο σερί countdown με λεπτά ομιλίας.

Νομιζα οτιι αυτη την φορα θα εχει ιντερνετ και πηρα το προηγουμενο Countdown γμτ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά ;) Νομίζω θα πάω σίγουρα τον πατέρα μου στην Q, θα δω τώρα για το καρτοσυμβόλαιο εάν όντως καταναλώνει τόσα λεπτά ομιλίας. Νομίζω πιο πολύ την νοιάζουν τα data παρά τα λεπτά ομιλίας
Link to comment
Share on other sites

είναι γιατί είχε δώσει ίντερνετ απεριόριστο αλλά και ένα με 5gb
άρα τώρα θα δώσει 3 φορές data ? έχει συμβεί ακριβώς το ίδιο στο παρελθόν αλλά ανάποδα,ότι θυμούνται χαιρονται μάλλον δεν ξύπνησε με τα καλά του ο τύπος που τα βγάζει

χαχα!!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι γιατί είχε δώσει ίντερνετ απεριόριστο αλλά και ένα με 5gb

 

Το απεριόριστο με 5,9€ είχε ΛΗΞΕΙ από την Πέμπτη οπότε οι πιθανότητες έλεγαν giga αλλά δεν έγινε.

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποιος ειναι ο αριθμος εξυπηρετησης πελατων ?
Link to comment
Share on other sites

13700

 

Επικοινώνησα τηλεφωνικά μαζί τους για να ζητήσω μία βεβαίωση ταυτοπροσωπίας.

Μου είπαν ότι θα πρέπει να στείλω αίτημα στη φόρμα επικοινωνίας επισυνάπτοντας μία φωτοτυπία της ταυτότητας μου.

Πράγματι την Παρασκευή έστειλα μήνυμα.

 

Σήμερα είχα την απάντηση τους:

 

Αγαπητέ κύριε *******,

Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Η συνεχής βελτίωση των υπηρεσιών μας και η εξυπηρέτησή σας, αποτελούν για εμάς βασικές προτεραιότητες.

Αναφορικά με την επικοινωνία σας με κωδικό *************** , και μετά από διερεύνηση σας ενημερώνουμε ότι η Βεβαίωση Ταυτοπρωπίας χορηγείται άμεσα απο κατάστημα wind στον κάτοχο της γραμμής ,εναλλακτικά μπορείτε να αποστείλετε το ενυπόγραφο αίτημά σας με επικυρωμένο το γνήσιο της υπογραφής σε πρωτότυπο, συνοδευόμενο από φωτοτυπία της ταυτότητας & αναγράφοντας το λόγο προς τη διεύθυνση: WIND HELLAS, ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, Λ. ΑΘΗΝΩΝ 106, 10442, ΑΘΗΝΑ.

Ευχαριστούμε για την ευκαιρία που μας δώσατε να σας εξυπηρετήσουμε. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας online μέσω messenger ή μέσω της φόρμας επικοινωνίας https://www.wind.gr/gr/tropoi-epikoinonias/. Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε.

Με εκτίμηση,

Ομάδα Εξυπηρέτησης WIND

 

Δηλαδή εν μέσω Πανδημίας μου ζητάνε να επισκεφτώ κατάστημα ή ταχυδρομείο. Ηλεκτρονικά δεν..

Ναι. Την ζητησα στο chat της εφαρμογής και την έστειλαν σε 5 λεπτά στο mail μου

Στο άλλο νήμα της cosmote, αναφέρθηκε ότι την έστειλαν μέσα σε 5'..

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Στείλε τους μήνυμα στο Facebook messenger ζητώντας αυτό που θες και γράψε τους ότι φίλος σου στην κοσμοτε το πήρε απο την κοσμοτε με chat σε 3' στο e-mail του.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω τσατ πως απέδειξε ότι είναι ο ίδιος που ζητά την βεβαίωση?

Αν όντως δόθηκε είναι παράνομο, σύμφωνα με τον νόμο για τα προσωπικά δεδομένα.

Εκτός αν εμφανιζόταν στον τηλεφωνικό κατάλογο το όνομά του.

Είχες δώσει δικαίωμα δημοσίευσης των στοιχείων σου στον τηλεφωνικό κατάλογο?

 

Αλλιώς θα έστελνα έναν αριθμό και θα μου λέγανε σε ποιόν ανήκει αν και ο ιδιοκτήτης είχε ζητήσει να μην εμφανίζεται δημόσια.

 

Μπράβο στην wind.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Εαν επιβεβαιωσεις αριθμό ταυτότητας, ποιό το πρόβλημα; Δεν ζητάς λεφτά. Μοα βεβαιωση οτι ο αριθμος ανηκει στο ονομα σου. Και ασχετος να ξερει τον αρ.ταυτ.σου, δεν μπορει να κάνει κατι με αυτο το χαρτι.
Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφία ταυτότητας μπορεί να έχουν πολλοί.

Γίνεται ταυτοποίηση εξ αποστάσεως μόνο με βίντεο σε ζωντανή μετάδοση αλλά στην Ελλάδα δεν έχει νομοθετηθεί επίσημα.

Ο νόμος είναι ξεκάθαρος για την ταυτοπροσωπία.

Αν ο αριθμός δεν εμφανίζεται δημόσια, πρέπει να πάει ο ίδιος να το δηλώσει.

Μπορεί βέβαια μία εταιρεία να παραβεί τον νόμο αλλά αν γίνει κάποια στραβή θα μπλέξει άσκημα.

Υπόψιν ότι ένα PDF πλαστογραφείται για πλάκα από οποιονδήποτε σε σχέση με ένα χαρτί που έχει σφραγίδα και αποτυπώματα υπαλλήλων όπως και ίχνη από τον εκτυπωτή που δύσκολα θα πλαστογραφηθεί εν αγνοία του κατόχου.

Με ένα πλαστό χαρτί μπορείς να πάρεις πολλά λεφτά, αν υπάρχουν. :lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναγράφω, αυτην την βεβαίωση δεν μπορεί ένας τρίτος να την χρησιμοποιήσει εις βάρους σου. Αντιθέτως, θα βρει τον μπελά του. Ο υπάλληλος εαν του δώσουν την σωστή ταυτότητα και βλέπει στο σύστημα οτι ο αριθμός τηλεφώνου ανήκει σε εκείνη την ταυτότητα, δεν θα εχει κάνει κατι παράνομο.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως μπορεί να την χρησιμοποιήσει εις βάρος σου.

Αλλάζοντας τον αριθμό του τηλεφώνου θα πάει το ΣΜΣ σε άλλον αριθμό όταν γίνει μία συναλλαγή η μία αλλαγή πιν ή μία μεταφορά χρημάτων κλπ, αφού όλα πλέον εξαρτώνται από το τηλέφωνο.

Όλες οι απάτες από εκεί ξεκινάνε.

Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξει αριθμο στο e-banking πρεπει πρωτα να αποκτησει προσβαση στους εν λογω κωδικους. Απο ΕΚΕΙ ξεκινανε ολα. Που σημαινει οτι συνηθως εχει προηγηθει αλλου ειδους διαρροη και με ευθυνη του χρηστη πολλες φορες. Απο μονη της η βεβαιωση δεν κανει κατι.Μετα χρειαζεται και η sim του αριθμου που υπηρχε πριν την αλλαγη,για επιβεβαιωση της αλλαγης
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις την σιμ με εγγεγραμενο εκεινο το νούμερο, αλλιως δεν θα σου έρθει ο κωδικός επιβεβαίωσης.

Επισης πρεπει να εχεις το username και το pin για να μπεις στο e-banking. Αλλιως δεν θα δούλευε η ολη φαση, αφου ολοι ια εκλεβαν τον αριθμό ολων.

Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξει αριθμο στο e-banking πρεπει πρωτα να αποκτησει προσβαση στους εν λογω κωδικους. Απο ΕΚΕΙ ξεκινανε ολα. Που σημαινει οτι συνηθως εχει προηγηθει αλλου ειδους διαρροη και με ευθυνη του χρηστη πολλες φορες. Απο μονη της η βεβαιωση δεν κανει κατι.Μετα χρειαζεται και η sim του αριθμου που υπηρχε πριν την αλλαγη,για επιβεβαιωση της αλλαγης
Συμφωνώ. Εννοείται ότι μία απάτη έχει κάποια άτομα από πίσω αλλά επειδή έχουν συμβεί πολλά, καλύτερα να προστατευομαστε από κάτι τέτοια.

Αφού υπάρχουν τόσα καταστήματα και έτσι και αλλιώς θα πάει κάποιος αυτοπροσώπως στην τράπεζα, δεν βλέπω που υπάρχει πρόβλημα.

 

Στέλνουν σκαμ μέιλ και υποκλέπτουν κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...