Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη το ειχαμε δει και με αλλα μελη εδω,πιθανον με την πρωτη ανανεωση ενεργοποιει το εν λογω πακετο μια φορα και μονο. Ίσως να ισχυει μονο απο το καταστημα ομως,οπου δεν υπαρχει 10ευρη ανανεωση.
Link to comment
Share on other sites

Πες τα!! Μου εχει συμβεί αρκετές φορές και μάλιστα κάνοντας "πείραμα", δηλαδή έχοντας κλειστα δεδομένα και το κινητό να ειναι σε λειτουργία μια ωρα, και τις υπόλοιπες 23 ωρες απενεργοποιημένο. Την επόμενη μερα στις 10πμ περίπου ηρθς το κλασικό μήνυμα "χτες χρεωθήκατε 1,20....". Το οτι δεν εχει συμβει σε κάποιους σημαίνει οτι στάθηκαν απλώς τυχεροί. Η μόνη λύση για να μη χρεωθείς αν δεν εχεις πακέτο δεδομένων είναι να ζητήσεις φραγή δεδομένων απο τη Wind (Δωρεάν κληση στο 13700).

 

Το θέμα ξαναβγήκε στην επιφάνεια, επειδή κάποιος μίλησε για ασαφές ανοιγοκλείσιμο δεδομένων. Υπήρξε κίνηση από το χρήστη. Στις υπόλοιπες περιπτώσεις, πάλι δεν είμαι σίγουρος γιατί ας πούμε είμαστε σίγουροι για απατεωνιά της Wind και αποκλείουμε απόλυτα σφάλμα της συσκευής. Το "κλειστά δεδομένα" είναι switch του λογισμικού. Δεν αποσυνδέεις κανένα καλώδιο να μην φύγει ηλεκτρομαγνητικός παλμός. Αν εμπιστεύεσαι τη συσκευή σου και έχει αξιόπιστο μετρητή κίνησης, δες αν καταγράφηκε κίνηση δεδομένων στο διάστημα που δεν θα έπρεπε. Και πάλι σε λογισμικό θα βασίζεσαι, αλλά είναι μια διασταύρωση.

 

Ο χρήστης που θέλει να γκρινιάξει δεν πρόκειται να πεισθεί και θα μιλήσει για εξυπνάδες πάλι. Κι εγώ θα αισθανόμουν ανακούφιση αν είχε κόφτη η Q, αλλά δεν έχει. Μακάρι να βάλει, γιατί κι εμένα με ενοχλεί όταν δε βολέψει κάποιο countdown και μείνω χωρίς δεδομένα και βάζω υπενθυμίσεις να κλείσω το βράδυ τα δεδομένα. Το να κατηγορώ όμως κάποιον ότι μοιράζει τυχαία χρεώσεις, μου φαίνεται υπερβολικό.

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

βρε άσε τα σφάλματα συσκευης και τις πονηριές που ξέρεις,και γιατι σε άλλες εταιρείες δεν υπάρχουν αυτά τα σφάλματα παρά μόνο στην πονηρού

έχεις γίνει ξεφτέρι βλέπω από τα πολλά μαθήματα άστο δεν πείθεις

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ανάλογο θέμα όπου το προβλημα εχει αναλυθεί για χρόνια...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386316

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ που οι άλλες 2 εταιρίες δεν το κάνουν.
διότι προφανώς θεώρησαν ότι δεν είναι σωστό αυτό που γίνεται με τις κεραίες και το κινητό και το έφτιαξαν,όχι ότι το έφτιαξαν στην ρίζα του διότι έτσι λειτουργούν τα δίκτυα αλλά όταν βλέπουν τέτοια κίνηση δεν χρεώνουν,εδώ και κάμποσο καιρο,πριν χρέωναν και αυτές

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι τεχνολογικά αναλφάβητοι καλύτερα να το ψάξουν παραπάνω.

Απ' την Παρασκευή έως Δευτέρα ημουν χωρίς wifi και χωρίς data (έχω υπόλοιπο 5€ περίπου). Μέσα σε αυτές τις 3 ημέρες δεν είδα καμιά μείωση του υπολοίπου μου μιας και αυτό δεν είναι εφικτό όσο και να θέλετε να το πιστέψετε κάποιοι.

 

Είναι σα να λες σε εποχές PSTN χωρίς να κάνω κλήση PSTN στον πάροχο μου ο ΟΤΕ με χρέωνε. κανονικά. Ή χωρίς να έχω βάλει τα σωστά credentials (βλέπε σωστό APN στις μέρες μας).

 

Οπότε πάμε άλλη μια φορά για να το εμπεδώσουν κάποιοι:

 

Όσο γρήγορο και να είναι το άνοιγμα/κλείσιμο του διακόπτη των δεδομένων πάντα θα υπάρχει ένας watchdog από πίσω,όπου watchdog κάποιος έλεγχος της εφαρμογής που βλέπει αν υπάρχει δίκτυο ή όχι, ο οποίος με το που δει ύπαρξη δικτύου θα δώσει το ΟΚ για να γίνει συγχρονισμός της εφαρμογής με τον σέρβερ. Αν δεν έχουμε ενεργό πακέτο δεδομένων τότε ο πάροχος θα μας χρεώσει για ελάχιστα MBs σχετικά μεγάλο ποσό. Την έχω πάθει, έχω ξενερώσει αλλά συνέχισα να ζω και μετά από αυτό. Υπόψην η εφαρμογή της Q δεν ενημερώνει άμεσα τον αριθμό των διαθέσιμων MB οπότε εμείς μπορεί να βλέπουμε 3-4 αλλά είναι ήδη στο 0.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καντε λοιπον ενα πειραματακι, αφου θελετε μερικοι να γινω πιο σαφης.

Με κλειστα τα δεδομενα, πηγαινετε preferred network type και πατηστε "prefer 3G" και στην συνεχεια "prefer 4 G".

Και θα τα πουμε αυριο αν εχει ερθει το γνωστο μηνυματακι του1.20€.

Βεβαια ολα αυτα με το σωστο apn. Αλλα δεν μπορω να πω στην θειά μου την Κοντυλω να αλλαξει apn.

Ελπιζω να εγινα κατανοητος αυτη την φορα.

Το ιδιο ισχυει και σε αλλαγη καρτας σιμ. Αν βαλετε αλλη σιμ, οσο κλειστα κι αν ειναι τα δεδομενα θα χρεωθειτε. Μαλιστα σ αυτη την περιπτωση δεν μπορειτε καν να αλλαξετε apn.

Αυτα και τα ξαναλεμε.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καντε λοιπον ενα πειραματακι, αφου θελετε μερικοι να γινω πιο σαφης.

Με κλειστα τα δεδομενα, πηγαινετε preferred network type και πατηστε "prefer 3G" και στην συνεχεια "prefer 4 G".

Και θα τα πουμε αυριο αν εχει ερθει το γνωστο μηνυματακι του1.20€.

Βεβαια ολα αυτα με το σωστο apn. Αλλα δεν μπορω να πω στην θειά μου την Κοντυλω να αλλαξει apn.

Ελπιζω να εγινα κατανοητος αυτη την φορα.

Το ιδιο ισχυει και σε αλλαγη καρτας σιμ. Αν βαλετε αλλη σιμ, οσο κλειστα κι αν ειναι τα δεδομενα θα χρεωθειτε. Μαλιστα σ αυτη την περιπτωση δεν μπορειτε καν να αλλαξετε apn.

Αυτα και τα ξαναλεμε.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Καλά αυτό με την αλλαγή SIM το έκανα πρόσφατα σε ταξίδι μου και δεν ισχύει με την καμία αρκεί ο διακόπτης data να είναι off πριν την αλλαγή.

 

Μόνο σε αλλαγή συσκευής το δέχομαι ότι ισχύει μιας και εκεί κατά το πρώτο σεταρισμα η συσκευή έχει ενεργό τον διακόπτη data και το APN το παρέχει η SIM .

 

Εν τω μεταξύ ένας πιο πάνω έλεγε ότι ούτε καν το APN δε μετράει, έχεις δεν έχεις χρεώνεσαι. Λίγο προσοχή παιδιά με αυτά που λέτε.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οι τεχνολογικά αναλφάβητοι καλύτερα να το ψάξουν παραπάνω.

Απ' την Παρασκευή έως Δευτέρα ημουν χωρίς wifi και χωρίς data (έχω υπόλοιπο 5€ περίπου). Μέσα σε αυτές τις 3 ημέρες δεν είδα καμιά μείωση του υπολοίπου μου μιας και αυτό δεν είναι εφικτό όσο και να θέλετε να το πιστέψετε κάποιοι.

 

Είναι σα να λες σε εποχές PSTN χωρίς να κάνω κλήση PSTN στον πάροχο μου ο ΟΤΕ με χρέωνε. κανονικά. Ή χωρίς να έχω βάλει τα σωστά credentials (βλέπε σωστό APN στις μέρες μας).

 

Οπότε πάμε άλλη μια φορά για να το εμπεδώσουν κάποιοι:

 

Όσο γρήγορο και να είναι το άνοιγμα/κλείσιμο του διακόπτη των δεδομένων πάντα θα υπάρχει ένας watchdog από πίσω,όπου watchdog κάποιος έλεγχος της εφαρμογής που βλέπει αν υπάρχει δίκτυο ή όχι, ο οποίος με το που δει ύπαρξη δικτύου θα δώσει το ΟΚ για να γίνει συγχρονισμός της εφαρμογής με τον σέρβερ. Αν δεν έχουμε ενεργό πακέτο δεδομένων τότε ο πάροχος θα μας χρεώσει για ελάχιστα MBs σχετικά μεγάλο ποσό. Την έχω πάθει, έχω ξενερώσει αλλά συνέχισα να ζω και μετά από αυτό. Υπόψην η εφαρμογή της Q δεν ενημερώνει άμεσα τον αριθμό των διαθέσιμων MB οπότε εμείς μπορεί να βλέπουμε 3-4 αλλά είναι ήδη στο 0.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οκ και γιατί η cosmote έκανε ανακατεύθυνση σε Λινκ να μην χρεώνεσαι ?που σε προετρεπαι να αγοράσεις πακέτογιατί το θέμα δεν είναι η κίνηση όπως τεχνηέντως προσπαθούν μερικοί να μας πείσουν αλλά να μην γίνεται χρέωση,όλα τα υπόλοιπα είναι με άλλα λόγια να αγαπιόμαστε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ και γιατί η cosmote έκανε ανακατεύθυνση σε Λινκ να μην χρεώνεσαι ?που σε προετρεπαι να αγοράσεις πακέτογιατί το θέμα δεν είναι η κίνηση όπως τεχνηέντως προσπαθούν μερικοί να μας πείσουν αλλά να μην γίνεται χρέωση,όλα τα υπόλοιπα είναι με άλλα λόγια να αγαπιόμαστε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Δεν υπερασπίζομαι την Wind με τίποτα. Όπως είπα την έχω πατήσει και εγώ και θεωρώ ότι είναι βλακεία να σε χρεώνει 1,2€ για 50 μόνο ΜΒ ενώ θα έπρεπε να έχει τρόπο να το δέχεσαι ή όχι αυτό. Αλλά όπως έγραψα και πριν η κίνηση της Wind να μας χρεώσει είναι συνάρτηση των παρακάτω δύο πραγμάτων:

 

1. Της μη άμεσης ενημέρωσης των διαθέσιμων ΜΒ στην εφαρμογή της οπότε ο χρήστης νομίζει ότι έχει ενώ στην πραγματικότητα του τελείωσαν

 

2. Της άγνοιας του χρήστη ότι ένα απλό άνοιξε κλείσε του διακόπτη δεδομένων προκαλεί τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο να ζητήσουν ενημέρωση δεδομένων. Αν δε γινόταν αυτό το τελευταίο θα κλαιγομασταν ότι αργεί το κινητό να μας πει ότι ήρθε νέο e-mail, ότι κάποιος μας γραφει στο WhatsApp κτλ.

 

Ελπίζω να έγινα παραπάνω κατανοητός

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οκ και λέω γω τώρα με δεδομένο το παρελθόν της wind στις πονηριές μήπως και αυτό το κάνει επίτηδες να μην δείχνει σωστά τα mb δηλ?γιατί πραγματικά όχι αργεί αλλά χαρακτηριστικά αργεί,και πέραν αυτού το μήνυμα έρχεται την άλλη μέρα πλέον που την άλλη παίζει να σε έχει χρεώσει και το επόμενο daily internet,μαζί με τον μηδενισμό των πληρωμένων πακέτων,το 0.30 συν το τελευταίο 1.70 κάθε τετράμηνο σε κάνουν να σκεφτείς ότι το κάνουν επίτηδες με σκοπό την αφαίρεση υπολοίπου χωρίς πραγματικά να έχεις υπηρεσίες εκ μέρους τους με μοναδικό σκοπό την αφαίμαξη του πελάτη τους ,τώρα για π.χ έχει δήθεν μια προσφορά όπου πρέπει να συμπληρώσεις μια φόρμα κτλ για να την πάρεις,για ποιο λόγο άραγε? προσωπικά θεωρώ τον μηδενισμό των πληρωμένων πακέτων πέναλτυ όπως και των countdown

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ καθόλου στο ότι παίζει εσκεμμένα να μην ανανεώνει το υπόλοιπο των διαθέσιμων MB. Παρόλα αυτά εμένα δε μου έχει τύχει να έρθει το μήνυμα χρέωσης την επόμενη, πάντα μετά από μερικά λεπτά φτάνει.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και οι πέτρες ξέρουν ότι σαν εταιρεία χαμηλού κόστους προσπαθεί να βγάλει από την μύγα ξύγκι, με όλα αυτά τα καραγκιοζιλίκια που κάνει.

Όμως προσφέρει αντίστοιχα τις χαμηλότερες χρεώσεις και 12μηνη διάρκεια εισερχομένων και ΣΜΣ ακόμη και με μηδενικό υπόλοιπο + την 6ευρη ανανέωση η οποία πάει 6,30€ με την προμήθεια.

Πάλι εξακολουθεί να είναι στο μισό των υπολοίπων.

Άνετα μπορεί κάποιος να περνάει 4 μήνες με ένα δεκάρικο με την καινούργια παροχή της ανανέωσης του χρόνου λήξης κατά την αγορά πακέτου.

Αν έχει και κονέ με Voip, άνετα φτάνει το 6μηνο, χωρίς να στερείται τίποτα.

Γι αυτό είμαστε συνδρομητές.

Αν ανεβάσει τις τιμές θα το σκεφτούμε αν θα παραμείνουμε.

Για την ώρα δεν έχει ανταγωνισμό.

Τελεία και παύλα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

διότι προφανώς θεώρησαν ότι δεν είναι σωστό αυτό που γίνεται με τις κεραίες και το κινητό και το έφτιαξαν,όχι ότι το έφτιαξαν στην ρίζα του διότι έτσι λειτουργούν τα δίκτυα αλλά όταν βλέπουν τέτοια κίνηση δεν χρεώνουν,εδώ και κάμποσο καιρο,πριν χρέωναν και αυτές

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Συμφωνω σε αυτό που γράφεις.

Στην 0,30€ χρέωση αναφέρομαι φίλε μου και λέω οτι απορώ γιατί οι άλλες 2 εταιρίες δεν χρεωνουν και εκεινες 0,30€ ανα ανανεωση χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεωνουν τώρα. Στην αρχή το χρέωναν όλοι,τελικά μόνο η wind το κράτησε για λόγους που η ίδια ξέρει μόνο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρέωναν ποτέ οι άλλοι 2. Ειχαν ανακοινώσει μετά την ανακοίνωση της wind ότι θα χρεώνουν αλλά τελικά έκαναν ανάκληση της απόφασης τους αυτής,
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι θυμάμαι την πράσινη να το αφαιρει από το υπόλοιπο, αλλά πάει καιρός, μπορεί να ισχύει αυτό το οποίο λες
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε αυτό που γράφεις.

 

Στην 0,30€ χρέωση αναφέρομαι φίλε μου και λέω οτι απορώ γιατί οι άλλες 2 εταιρίες δεν χρεωνουν και εκεινες 0,30€ ανα ανανεωση χρημάτων.

ούτε ξέρω να χρεώνει καμία άλλη εταιρεία 1.70 για κάτι που δεν είναι επιλογή του πελάτη,θα που πεις με 10€ δεν το χρεώνει ....ακόμα όμως

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνω σε αυτό που γράφεις.

 

Στην 0,30€ χρέωση αναφέρομαι φίλε μου και λέω οτι απορώ γιατί οι άλλες 2 εταιρίες δεν χρεωνουν και εκεινες 0,30€ ανα ανανεωση χρημάτων.

μα το πρόβλημα δεν ήταν ότι έιχες ανοικτά τα data να πεις στο διάολο ναι το έκανα οκ ας πρόσεχα,γιατί θυμάμαι που με χρεώσε η VODAFONE επειδή τα άνοιξα ,εδώ μιλάμε για κλειστά data ,και αναγκαστικά πηρα την τεχνική υποστήριξη να μου τα κλείσουν και ησύχασα

αν καταλαβαίνεις είναι δύο διαφορετικά πράγματα ,τέλος πάντων αξία της τύχης της με αυτά που κάνει, Καλά τα countdown και αγια αλλά μέχρι εκεί .....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σοβαρά τώρα !!!δεν κάνει απατεώνια η Q? που εκμεταλευτε την κίνηση μερικών kb που γίνεται μετάξυ κινητου και κεραιών ...αστεία πράγματα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Απατεωνιά μπορεί να είναι σε περιπτώσεις που έχει αναφερθεί σε συσκευές που δεν έχουν καν την δυνατότητα για σύνδεση στο δίκτυο. Για τα smartphones είναι ακριβώς έτσι όπως είπε, και είναι γεγονός ότι υπάρχουν τρόποι να το σταματήσεις. Αν δεν έπιανε αυτό και συνέχιζε να σε χρεώνει, τότε θα συμφωνούσα περισσότερο μαζί σου.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς τα countdown δεν θα επιβίωνε η Κιού πιστεύω. Θέλω να δω το αυριανό της countdown. Εαν παλι δωσει 4-5 ευρω θα σημαίνει οτι εκείνα των 2-3 ευρώ μάλλον δεν θα τα ξαναδούμε. Αυτό θα την κάνει ασύμφορη σε σύγκριση με άλλη καρτοκινητή που έχει σταθερό 3ευρο πακέτο ομιλιας. Γιατί να δίνω 2 Χ 6€ = 12€ το δίμηνο στην Κιου, ενω θα μπορω να δινω 1 Χ 10€ = 10€ το δίμηνο σε άλλη;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες συσκευές κάνουν μια ελάχιστη κίνηση δεδομένων ακόμη και όταν τα έχουμε κλειστά, κάποιες άλλες όχι. Αυτό το παρατήρησα κάποτε με δοκιμές και των τριών εταιριών, Συγκεκριμένα στο coolpad f1, χρέωναν όλες, συνήθως στην επανεκκίνηση γινόταν αυτό πριν προλάβει να δει τις ρυθμίσεις το.λειτουργικό ώστε να κόψει τα δεδομένα.

Σε καμία εταιρία δε χρεώθηκα ποτέ με άκυρο apn. Πραγματικά δε μπορω να καταλάβω αν και πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

Τέλος, παρόλο που την πλειοψηφία δεν την απασχολεί διότι οι περισσότεροι έχουμε.πάντα δεδομένα, το γεγονός ότι σήμερα οι δύο από τις τρεις εταιρίες προσφέρουν απενεργοποίηση του daily internet, δεν παύει να είναι σημαντικό μειονέκτημα για την τρίτη που δεν.το πράττει Απλά πραγματα...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρουμε πως είναι σεταρισμενο κάθε δίκτυο,αυτό το να παίρνεις τηλέφωνο για ενεργοποίηση του 4g μόνο σε σκέψεις με βάζει....ίσως και να μην είναι κάτι,αλλά σίγουρα δεν είναι plug and play,επίσης με ενοχλεί που που δίνει 4g στα μείον 113db,βέβαια δουλεύει αλλά ώρες ώρες είναι νεκρή και επιμένει χωρίς να με γυρίσει ,δηλ στην 7 αντί της 20 που είναι στα 83,δεν ξέρω

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλούτσικο countdown (150 + 500 = 3). Οι προσωπικές προσφορές πάντως έχουν παγιωθεί.

 

Το οποίο λήγει αυριο στις 23:59. Παλι αλλαγη των συνηθισμένων ωρών απο την Q.

Link to comment
Share on other sites

Καλό countdown, αλλά χωρίς 2ευρο πακετο θα αναγκαστεί κάποιος να βάλει 10€/2μηνο. Οι περισσότεροι όμως θα βάλουν 2 Χ 6ευρες νομίζοντας ότι γλιτώνουν χρήματα, ενώ στην πραγματικότητα δίνουν περισσοτερα. Πανέξυπνο τρικ η 6ευρη ανανέωση! Και γλιτώνει και να δίνει και το μπόνους ανανέωσης των 10€ η Κιού! Edited by Monae99
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...