Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, να σας πω τι παρατήρησα μόλις τώρα....

πήρα το countdown offer στις 27/11 που είχε 250 λεπτά προς όλους και 1GB με 3ευρώ.

 

Σήμερα κοιτάω και βλέπω ότι τα λεπτά προς όλους λήγουν στις 06/12, πώς έγινε αυτό;

Την ίδια προσφορά έβαλα και σε έναν αριθμό Q του γιου μου και όλα κανονικά (δηλ. με διάρκεια 1 μήνα για να καταναλώσει τα 250λεπτά).

 

Έχετε κάποια λογική εξήγηση;

 

ευχαριστώ

Όλα τα λεπτά λήγουν στις 6/12 ? Μήπως είναι από άλλο πακέτο που έχεις ενεργοποιήσει 7/11? Ή από κάποιο μπόνους ανανέωσης που σου έδωσε λεπτά για 15 μέρες? Στην 2η καρτέλα της εφαρμογής που λέει τα ενεργοποιημένα πακέτα κοίτα ποιό λήγει πότε.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεπτά λήγουν στις 6/12 ? Μήπως είναι από άλλο πακέτο που έχεις ενεργοποιήσει 7/11? Ή από κάποιο μπόνους ανανέωσης που σου έδωσε λεπτά για 15 μέρες? Στην 2η καρτέλα της εφαρμογής που λέει τα ενεργοποιημένα πακέτα κοίτα ποιό λήγει πότε.

 

κατάλαβα τι υποπτεύεσαι.....όλα τα λεπτά λήγουν 06/12.

Στην 2η καρτέλα λέει το ίδιο....τα λεπτά λήγουν 06/12 και τα MB που πήρα μαζί απο το ίδιο countdown λέει ότι λήγουν κανονικά 27/12 (όπως πρέπει δηλαδή) αλλά τώρα που το κοιτάω λέει ότι το ενεργοποιημένο πακέτο είναι το countdown to all 150!!! Εγώ ενεργοποίησα πακέτο που έλεγε 3ευρώ countdown to all & MB!!!

Edited by tempo

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Μιλα τους στο messenger ή στείλε στη φόρμα να το δουν. Στη δεύτερη περίπτωση ίσως είναι πιο σοβαροι και πιο γρήγοροι αλλά γενικά θέλει λίγο υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγοράζω countdown ομιλίας με 2-3 ευρώ. Οτιδήποτε πιο ακριβό για μενα δεν αξίζει η Q.

 

Δεν είναι μόνο το countdown.

Είναι και η 6€ ανανεωση.

Αν καταργηθεί αυτή, τι να το κάνεις το φθηνό countdown !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το countdown.

Είναι και η 6€ ανανεωση.

Αν καταργηθεί αυτή, τι να το κάνεις το φθηνό countdown !!!!!!

Και τα 2 εξίσου σημαντικά στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το countdown.

 

Είναι και η 6€ ανανεωση.

 

Αν καταργηθεί αυτή, τι να το κάνεις το φθηνό countdown !!!!!!

πολύ σωστή η παρατήρηση αλλά δυστυχώς έχουν αρχίσει τα πονηρά από πέρυσι,αν θυμάμαι καλά 15€ για 30gb,βάλε 12€ για 1500' κτλ,να τα κάνω μωρη Q, τι ?εδώ ήρθα για οικονομία χρημάτων το ότι δεν θα έχω τις ίδιες παροχές με τους άλλους ειναι δεδομένο οπότε έχω κάνει τις επιλογές μου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πολύ σωστή η παρατήρηση αλλά δυστυχώς έχουν αρχίσει τα πονηρά από πέρυσι,αν θυμάμαι καλά 15€ για 30gb,βάλε 12€ για 1500' κτλ,να τα κάνω μωρη Q, τι ?εδώ ήρθα για οικονομία χρημάτων το ότι δεν θα έχω τις ίδιες παροχές με τους άλλους ειναι δεδομένο οπότε έχω κάνει τις επιλογές μου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Τι εννοείς ίδιες παροχές ?

Έχει διαφορά η Q από τους άλλους ?

Σε τι ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ίδιες παροχές ?

 

Έχει διαφορά η Q από τους άλλους ?

 

Σε τι ?

είπαμε Q χωρίς τα κλασικό countdown δεν είναι Q,απλα πραγματα,όλα τα άλλα δεν με φορούν έχει η δεν έχει διάφορες για παράδειγμα το είπα και μόνο

και λέω αν αρχίσει και δίνει περισσότερα με περισοτερα χρήμα πάλι δεν με αφορά

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

είπαμε Q χωρίς τα κλασικό countdown δεν είναι Q,απλα πραγματα,όλα τα άλλα δεν με φορούν έχει η δεν έχει διάφορες για παράδειγμα το είπα και μόνο

και λέω αν αρχίσει και δίνει περισσότερα με περισοτερα χρήμα πάλι δεν με αφορά

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εγώ, μιλάω λίγο και χρειάζομαι λίγα MB τον μήνα, οπότε με ψιλοκαλυπτει η Q.

Αν κάνει αυξήσεις, δεν θα μου αρέσει, αλλά πάντα θα είναι φθηνότερη σε σχέση με τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα της Q ήταν φτηνότερες λύσεις. Εάν ακριβύνει και φτάσει τον ανταγωνισμό, θα προτιμήσω τον ανταγωνισμό όπου τον θεωρώ σοβαρότερο και σε κάλυψη και σε εξυπηρέτηση και σε νοοτροπία.
Link to comment
Share on other sites

Το νόημα της Q ήταν φτηνότερες λύσεις. Εάν ακριβύνει και φτάσει τον ανταγωνισμό, θα προτιμήσω τον ανταγωνισμό όπου τον θεωρώ σοβαρότερο και σε κάλυψη και σε εξυπηρέτηση και σε νοοτροπία.

 

ΣΥΜΦΩΝΩ.

Αλλά ο ανταγωνισμός είναι μπαμ και 10-12€ και ΟΧΙ ότι τα αντίστοιχα προγράμματα τους σε καλύπτουν !

Link to comment
Share on other sites

Εάν η Q με φέρει σε κατάσταση όπου θα χρειάζομαι 2 εξάρες κάρτες στο 2μηνο (ενώ τώρα εξυπηρετουμαι με μία 6αρα στους 2 μηνες) θα προτιμήσω εκείνα τα 12€ να τα δώσω στον ανταγωνισμό. Προσωπική μου γνώμη, δεν μπορείς να είσαι ελλιπής εταιρία και να ζητάς τα ίδια λεφτά με τους άλλους.
Link to comment
Share on other sites

Εάν η Q με φέρει σε κατάσταση όπου θα χρειάζομαι 2 εξάρες κάρτες στο 2μηνο (ενώ τώρα εξυπηρετουμαι με μία 6αρα στους 2 μηνες) θα προτιμήσω εκείνα τα 12€ να τα δώσω στον ανταγωνισμό. Προσωπική μου γνώμη, δεν μπορείς να είσαι ελλιπής εταιρία και να ζητάς τα ίδια λεφτά με τους άλλους.

Μαζί σου !!

Και εγώ με μια 6αρα τους 2 μήνες την βγάζω, προς το παρόν.

Θεωρώ δεδομένο ότι δεν θα φθάσει πότε να ζητά τα ίδια με τους άλλους γιατί ξέρει και η ίδια ότι δεν έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν την συχνότητα του Countdown. Λογικά το ΠΣΚ δεν θα έχει Countdown. Αυτο σημαινει ότι οσοι το παρακολουθούν θα ενεργοποιήσουν 2 μέρες νωρίτερα νεο πακέτο, ενω όσοι δεν το παρακολουθούν θα μείνουν χωρις πακετο το ΠΣΚ.
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο countdown σήμερα και μέχρι Πέμπτη μεσημέρι, 200 προς όλους, 200 προς wind-q και 400mb με 4 ευρώ.
είναι αυτό που λέμε ....πάει το 3€, τώρα 4 και 5€,μου είναι άχρηστα τα λεπτά και τα 400mb,ε όχι !!! κυρία Q

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν θέλει τα 2-3ευρα μας η Q, κανένα πρόβλημα. Εάν πολλαπλασιαστει αυτό επί 200.000 συνδρομητές (τυχαίο νούμερο, λογικά είναι περισσότεροι) η εταιρία θα χάνει 400-600 χιλιάδες ευρώ κάθε μήνα. Δυστυχώς όμως λίγοι είναι αυτοί που θα το τολμήσουν. Εκεί πατάνε οι εταιρίες στην Ελλάδα. Στο εξωτερικό όλο μειώσεις στις χρεώσεις έχουν τα καρτοκινητά.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν την συχνότητα του Countdown. Λογικά το ΠΣΚ δεν θα έχει Countdown. Αυτο σημαινει ότι οσοι το παρακολουθούν θα ενεργοποιήσουν 2 μέρες νωρίτερα νεο πακέτο, ενω όσοι δεν το παρακολουθούν θα μείνουν χωρις πακετο το ΠΣΚ.

 

Δε θεωρώ ότι είναι μόνιμο. Πιθανως να έγινε λόγω Black Friday-Cyber Monday, που είχαν ημερησιες προσφορες. Οποτε τιμιο να εχεις την ευκαιρία να ενεργοποιήσεις ενα πακετο ως τη Πέμπτη. Εννοείται οτι χαζα χαζα τείνουν να τα ακριβυνουν, ωστοσο παραμένει η πιο οικονομικη low badget καρτοκινητή.

 

Επίσης, εξ ορισμου τα countdown σε θελουν up to date διαρκώς, οσοι δε το παρακολουθούν δε θα ειναι η πρώτη φορα που θα μεινουν ξεκρεμαστοι

 

Update: παρατηρω οτι αλλαξε και η συνηθης ωρα ληξης για το countdown που τρεχει: απο 5μμ σε 3μμ

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν θέλει τα 2-3ευρα μας η Q, κανένα πρόβλημα. Εάν πολλαπλασιαστει αυτό επί 200.000 συνδρομητές (τυχαίο νούμερο, λογικά είναι περισσότεροι) η εταιρία θα χάνει 400-600 χιλιάδες ευρώ κάθε μήνα. Δυστυχώς όμως λίγοι είναι αυτοί που θα το τολμήσουν. Εκεί πατάνε οι εταιρίες στην Ελλάδα. Στο εξωτερικό όλο μειώσεις στις χρεώσεις έχουν τα καρτοκινητά.
αφού μπορεί να δει ότι η χρήση που κάνω μου φτάνουν και περισσεύουν τα 150' προς όλους μου δίνει προσωπική δήθεν πρόσφορα 750' και 1gb με 8.50,ότι να ναι δηλαδή

δεν πρόκειται ....αυτό είναι υπόσχεση

τέλος ...τέλος πάντων

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούν να αυξήσουν το κέρδος τους, χωρίς όμως να δίνουν περισσότερες υπηρεσίες και ποιότητα. Σε άλλη χώρα πιστεύω δεν θα επιβιωνε.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούν να αυξήσουν το κέρδος τους, χωρίς όμως να δίνουν περισσότερες υπηρεσίες και ποιότητα. Σε άλλη χώρα πιστεύω δεν θα επιβιωνε.
και καλά κάνουν αλλά χρησιομοποιουν πλάγιους τρόπους και αυτό σημαίνει ότι δεν σε υπολογίζουν

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρατηρώ πως sms στο 13033 απορρίπτονται ως λανθασμένα ενώ η σύνταξη είναι σωστή.

Σε cosmote γίνονται δεκτά. Στην Q δέχομαι απάντηση πως δεν είναι σωστή η σύνταξη.

Συμβαίνει κάτι στο σύστημα τους;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μόλις τώρα έστειλα 6 για βόλτα κατοικιδίου και μου ήρθε απάντηση κανονικά. Μήπως σου έχει μηδενίσει το υπόλοιπο και έχει μπει φραγή εξερχομένων κλήσεων και μηνυμάτων;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...