Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αραγε μπορεις να χρησιμοποιησεις το υπολοιπο για να αγορασεις κατι με χρεωση τηλεφωνικου αριθμου?

 

εχω δει κατα καιρους κατι τετοια,κυριως υπηρεσιες αλλα δεν μου ερχεται τιποτα στο μυαλο τωρα..

 

εχω πανω απο 50ε σε μια καρτα wind που δεν προκειται να χρησιμοποιηθουν για αγορες πακετων κλπ γιατι δεν χρησιμοποιω τον αριθμο.

 

Καμια ιδεα κανεις?

Η Q πλέον επεκτείνει την λήξη του υπόλοιπου μέχρι την λήξη των πακέτων.

Οπότε αγόραζε πακέτα μέχρι να τελειώσουν τα χρήματα και μην αγοράζεις πακέτα από άλλο νούμερο που έχεις.

Αν αγοράσεις κάτι που δεν χρειάζεσαι, χαμένα πάνε τα λεφτά πάλι.

ΥΓ

Τώρα το πρόσεξα ότι δεν έχεις q.

Να σβηστεί.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Η Q πλέον επεκτείνει την λήξη του υπόλοιπου μέχρι την λήξη των πακέτων.

Οπότε αγόραζε πακέτα μέχρι να τελειώσουν τα χρήματα και μην αγοράζεις πακέτα από άλλο νούμερο που έχεις.

Αν αγοράσεις κάτι που δεν χρειάζεσαι, χαμένα πάνε τα λεφτά πάλι.

ΥΓ

Τώρα το πρόσεξα ότι δεν έχεις q.

Να σβηστεί.

 

Από πότε ισχύει αυτό? υπήρξαν δύο τρεις περιπτώσεις εδώ που αγόρασαν κάποιο πακέτο και επεκτάθηκε ταυτόχρονα και το υπόλοιπο. Γενικά όμως δεν ισχύει. Να μην κάνουμε την εξαίρεση κανόνα και δημιουργούμε εντυπώσεις και μπερδεύουμε τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Από πότε ισχύει αυτό? υπήρξαν δύο τρεις περιπτώσεις εδώ που αγόρασαν κάποιο πακέτο και επεκτάθηκε ταυτόχρονα και το υπόλοιπο. Γενικά όμως δεν ισχύει. Να μην κάνουμε την εξαίρεση κανόνα και δημιουργούμε εντυπώσεις και μπερδεύουμε τους άλλους.
Ισχύει σε μένα. 3 φορές μέχρι τώρα.

Και σε άλλους αριθμούς.

Αγόρασε κι εσύ πακέτο μία μέρα πριν λήξει το υπόλοιπο να δεις.

Έβαζα χρήματα μόνο για να μην χάνω τα κονέ που είχα και τώρα απλώς αγοράζω το φτηνότερο (60σμσ) 1,5€ για να μην μαζεύω €.

Γενικά ισχύει αφού συμβαίνει σε όσους το επιχειρούν.

Μην λες αν δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

στην μητερα μου το ειχα δοκιμασει και δεν δουλεψε αν θυμαμαι καλα.
Link to comment
Share on other sites

αραγε μπορεις να χρησιμοποιησεις το υπολοιπο για να αγορασεις κατι με χρεωση τηλεφωνικου αριθμου?

 

εχω δει κατα καιρους κατι τετοια,κυριως υπηρεσιες αλλα δεν μου ερχεται τιποτα στο μυαλο τωρα..

 

εχω πανω απο 50ε σε μια καρτα wind που δεν προκειται να χρησιμοποιηθουν για αγορες πακετων κλπ γιατι δεν χρησιμοποιω τον αριθμο.

 

Καμια ιδεα κανεις?

Για χρήση, κανείς κλήσεις προς εξωτερικό ή υπηρεσίες εκτός πακέτων (sms, mb, ομιλία).

Αν είναι να χαθεί, στείλε sms (όσα θες) σε κάποια φιλανθρωπική οργάνωση. Χρεώνονται κανονικά ακόμη και αν έχεις φραγή στα πενταψηφια,, απλά σε αυτή την περίπτωση δε λαμβάνεις την ευχαριστήρια απάντηση.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

αραγε μπορεις να χρησιμοποιησεις το υπολοιπο για να αγορασεις κατι με χρεωση τηλεφωνικου αριθμου?

 

εχω δει κατα καιρους κατι τετοια,κυριως υπηρεσιες αλλα δεν μου ερχεται τιποτα στο μυαλο τωρα..

 

εχω πανω απο 50ε σε μια καρτα wind που δεν προκειται να χρησιμοποιηθουν για αγορες πακετων κλπ γιατι δεν χρησιμοποιω τον αριθμο.

 

Καμια ιδεα κανεις?

 

Εάν είσαι εξοπλισμένος με (πάρα πολύ) γερά νεύρα μπορείς να συνεχίζεις να βάζεις κάρτα, μέχρι την ανακοίνωση της επόμενης τιμολογιακής αλλαγής.

Ύστερα μπορείς να αιτηθείς τη διακοπή του τηλεφωνικού σου αριθμού και την επιστροφή του εναπομείναντος υπολοίπο σε τραπεζικό σου λογαριασμό.

Ψάξε στο forum. Πολύ λίγοι μπήκαν στη διαδικασία κι ακόμα λιγότεροι τα κατάφεραν.

 

περισσότερα εδώ: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

'Εκανε φορητότητα ο αδερφός μου στην Q και δεν έχει σήμα 4G. Θυμάμαι ότι είχα διαβάσει παλιότερα ότι πρέπει να τους πεις να στο ενεργοποιήσουν. Που πρέπει να απευθυνθώ; Στο messenger ή με τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών;
Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικά έβαλα countdown πακετο την προηγούμενη εβδομάδα κ δεν επεκτάθηκε η λήξη του υπολοίπου μ

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικά έβαλα countdown πακετο την προηγούμενη εβδομάδα κ δεν επεκτάθηκε η λήξη του υπολοίπου μ
Αφού το υπόλοιπο σου έληγε μετά την λήξη του πακέτου.

Πρέπει να βάλεις πακέτο που λήγει μετά την λήξη του υπόλοιπου για να γίνει επέκταση, πράγμα δύσκολο σε κανονική χρήση.

Προφανώς υποχρεώθηκαν νομικά να το κάνουν.

Ρίξε μία ματιά πάλι γιατί αργεί περίπου 1 λεπτό η αλλαγή.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Με βάση μία ανάρτηση στο forum της q αυτό ισχύει για τα πακέτα q star.
Link to comment
Share on other sites

Αφού το υπόλοιπο σου έληγε μετά την λήξη του πακέτου.

Πρέπει να βάλεις πακέτο που λήγει μετά την λήξη του υπόλοιπου για να γίνει επέκταση, πράγμα δύσκολο σε κανονική χρήση.

Προφανώς υποχρεώθηκαν νομικά να το κάνουν.

Ρίξε μία ματιά πάλι γιατί αργεί περίπου 1 λεπτό η αλλαγή.

 

το αφού δεν κατάλαβα από που προκύπτει.

το υπόλοιπό μου έληγε στις 13/12, έβαλα το πακέτο στις 16/11 κ η λήξη του υπολοίπου παρέμεινε στις 13/12

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι εξοπλισμένος με (πάρα πολύ) γερά νεύρα μπορείς να συνεχίζεις να βάζεις κάρτα, μέχρι την ανακοίνωση της επόμενης τιμολογιακής αλλαγής.

Ύστερα μπορείς να αιτηθείς τη διακοπή του τηλεφωνικού σου αριθμού και την επιστροφή του εναπομείναντος υπολοίπο σε τραπεζικό σου λογαριασμό.

Ψάξε στο forum. Πολύ λίγοι μπήκαν στη διαδικασία κι ακόμα λιγότεροι τα κατάφεραν.

 

περισσότερα εδώ: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

 

Χωρίς επιθετική διάθεση... γιατί να αποτρέπουμε κόσμο από το να διεκδικεί τα χρήματά του, όπως νόμιμα δικαιούται; Δεν ισχυρίζομαι φυσικά ότι θα πρέπει να λέμε ψέματα (πχ ότι η διαδικασία είναι εύκολη και απλή) αλλά θεωρώ ότι μπορούμε να προτρέπουμε όποιον το επιθυμεί να μπει στη διαδικασία αυτή, και αν χρειαστεί κάποια βοήθεια να τον συνδράμουμε από εδώ;

 

Να μην ξεχνάμε την ιστορία με τα χρεώσιμα 5ψήφια, που για να μπορούμε εμείς να κάνουμε φραγή με μια απλή ρύθμιση μέσω του app ή ένα sms, κάποια έτρεξαν και παιδεύτηκαν για να πάρουν το μήνυμα οι εταιρίες. Δε λέω να το παίξουμε και "ήρωες" :superman: αλλά σιγά-σιγά μπορεί να γίνει μια αρχή. Ίσως και με κάποια προσφυγή (μαζικά) σε Συνήγορο Καταναλωτή ή/και ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

το αφού δεν κατάλαβα από που προκύπτει.

 

το υπόλοιπό μου έληγε στις 13/12, έβαλα το πακέτο στις 16/11 κ η λήξη του υπολοίπου παρέμεινε στις 13/12

Ρίξε μια ματιά τώρα.

Προχτές έβαλα πακέτο ενώ το υπόλοιπο μου έληγε 29/11 και πήγε 25/12 όταν λήγει το πακέτο, χωρίς ανανέωση.

Δεύτερη φορά στην σειρά σε αυτόν τον αριθμό.

Μήπως χρειάζεται να αγοραστεί πακέτο κοντά στην λήξη?

Παρατήρησε το.

Σε μένα γίνεται σε τρεις αριθμούς που έχουν μαζέψει υπόλοιπο και σε έναν φίλο επίσης με υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Ποια πακέτα ενεργοποίεις εσυ και ο φίλος σου?
Ο φίλος κι εγώ δεδομένα από καουντντάουν και την πρώτη φορά εγώ ΣΜΣ με 1,5 €.

Θα κάνω δοκιμή και με ομιλία τον άλλο μήνα μήπως εκεί έχει θέμα, αν και δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Στη δοκιμή που είχα κάνει εγώ είχα στη μητέρα μου ενεργοποίησει ένα από τα κανονικά πακέτα αυτό με τα λεπτά προς wind και q. Μήπως έχουν κάνει καμιά πατέντα και τον επεκτείνουν στις προσωπικές προσφορές και στα countdown μόνο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Black friday countdown 250' και 1 γιγα με 3€ μέχρι το βράδυ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα γίνονται κλήσεις από "περίεργους" αριθμούς, λέγοντας ότι ο αριθμός έχει επιλεχθεί και έχει κερδίσει το x πόσο; :confused:

 

Ακόμα πιάνουν ήθελα να 'ξερα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έδωσαν περισσότερα από ότι μας έχουν συνηθίσει, αλλά όχι κάτι που να αξίζει για κάποιον που έχει ήδη αγορασμένο καουνταουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...