Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν υπάρχει μηδενικό υπόλοιπο δεν μπορεί να σταλθεί το δωρεάν SMS.
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρατηρώ πως sms στο 13033 απορρίπτονται ως λανθασμένα ενώ η σύνταξη είναι σωστή.

Σε cosmote γίνονται δεκτά. Στην Q δέχομαι απάντηση πως δεν είναι σωστή η σύνταξη.

Συμβαίνει κάτι στο σύστημα τους;

 

Στις 3,30' το απόγευμα μου έλεγε ERROR-RETRY LATER το έστειλα 2 φορές και απάντησε το ίδιο.

Εγραψα ενα χαρτί και βγήκα έξω. Μετά από 20' λεπτά μου ήρθαν 2 σωστες απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικά χρόνια σε Q που δοκίμασα δεν μου έρχονταν confirmation pins σε τράπεζα, Gmail και Facebook. Από τότε σταμάτησα να την παίρνω στα σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μόλις τώρα έστειλα 6 για βόλτα κατοικιδίου και μου ήρθε απάντηση κανονικά. Μήπως σου έχει μηδενίσει το υπόλοιπο και έχει μπει φραγή εξερχομένων κλήσεων και μηνυμάτων;
άλλος ένα εκβιασμός από την wind,απορώ πως αφήνει τις εισερχόμενες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μέχρι να τελειώσει το δωδεκαμηνο και να καταργηθεί το νούμερο μπορείς να δέχεσαι κανονικά κλήσεις και μηνύματα. Στις άλλες στο τρίμηνο το νούμερο είναι κλειστό.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μέχρι να τελειώσει το δωδεκαμηνο και να καταργηθεί το νούμερο μπορείς να δέχεσαι κανονικά κλήσεις και μηνύματα. Στις άλλες στο τρίμηνο το νούμερο είναι κλειστό.

 

Χρειάζεται να βάλεις τουλάχιστον 6 ευρω ομως (τα οποια στο 2μηνο τα χάνεις), ενω στους κοκκινους με επιστροφή 0,20€ από ψώνια καθε 3 μηνες ανανεωνεται, που σημαινει οτι εχεις κινητό ανοικτο για 12 μηνες με 0,80€ και οχι 6,00€ που ζηταει η Q. Πριν οποιαδήποτε αμφισβήτηση, σας ενημερώνω οτι το εχω κάνει ηδη και στις 2 εταιριες.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως είναι υποχρεωτικό πλεον για τις εταιρίες να επιτρέπουν την αποστολή του sms sto 13033 όταν το υπόλοιπο είναι μηδενικό.

Πέραν όμως απο αυτό, στην δικιά μου περίπτωση υπάρχει αρκετό υπόλοιπο στον λογαριασμό.

Το sms στέλνεται κανονικά απλά λαμβάνω μήνυμα πως δεν το εχω συντάξει σωστά, δηλαδή δεν είναι της μορφής: Χ [κενό] ονοματεπώνυμο και διευθυνση

ενώ στην πραγματικότητα είναι.

Αντιγραφή επικόλληση το κάνω απο τις άλλες φορές που το δεχόταν κανονικά.

Σε κινητό iphone 7.

Περίεργο!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να βάλεις τουλάχιστον 6 ευρω ομως (τα οποια στο 2μηνο τα χάνεις), ενω στους κοκκινους με επιστροφή 0,20€ από ψώνια καθε 3 μηνες ανανεωνεται, που σημαινει οτι εχεις κινητό ανοικτο για 12 μηνες με 0,80€ και οχι 6,00€ που ζηταει η Q. Πριν οποιαδήποτε αμφισβήτηση, σας ενημερώνω οτι το εχω κάνει ηδη και στις 2 εταιριες.
Σωστά τα παραπάνω αλλά πρέπει να έχεις τον νου σου κάθε τρίμηνο να έχεις έστω 0.10 € στο cashback. Ενώ σε wind/q ξενοιαζεις για έναν χρονο. Και αν έχεις κάποιο πλάνο (για μένα καλοκαιρινά ταξίδια και roaming) μπορούν τα 10 ευρώ ( η 6 q) να πιάνουν τόπο και να μην πάνε τζάμπα.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ας μην πέφτουμε στην παγίδα να απλώνουμε σεντόνι συγκρίσεων με (δήθεν;;;;) νεοεμφανιζόμενα μέλη. Την έχουμε δει ξανά την ιστορία με "οπαδούς" άλλων εταιριών εδώ μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ας μην πέφτουμε στην παγίδα να απλώνουμε σεντόνι συγκρίσεων με (δήθεν;;;;) νεοεμφανιζόμενα μέλη. Την έχουμε δει ξανά την ιστορία με "οπαδούς" άλλων εταιριών εδώ μέσα.
Συζητήσεις κάνουμε, αν δεν σε ενδιαφέρει προσπερνάς

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μέχρι να τελειώσει το δωδεκαμηνο και να καταργηθεί το νούμερο μπορείς να δέχεσαι κανονικά κλήσεις και μηνύματα. Στις άλλες στο τρίμηνο το νούμερο είναι κλειστό.
εδώ μας μηδενίζει τα αγορασμενα πακέτα και μέις καθόμαστε και περιμενου την επόμενη παγίδα,καλά να πάθουμε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά τα παραπάνω αλλά πρέπει να έχεις τον νου σου κάθε τρίμηνο να έχεις έστω 0.10 € στο cashback. Ενώ σε wind/q ξενοιαζεις για έναν χρονο. Και αν έχεις κάποιο πλάνο (για μένα καλοκαιρινά ταξίδια και roaming) μπορούν τα 10 ευρώ ( η 6 q) να πιάνουν τόπο και να μην πάνε τζάμπα.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

ε και τι ?χάθηκες ο κόσμος σιγά το πράγμα ,μην ψάχνουμε κάτι που δεν κάνουν οι άλλοι και το κάνουμε τριχιά

όποιος ενδιαφέρεται θα σε βρει

εδώ μου μηδενίζει τα αγορασμενα πακέτα στο διμηνο και θα κάτσω να σκάσω αν δέχομαι εισερχόμενη κλήση μετά το τρίμηνο

μήπως το έχω προπληρώσει χρυσάφι αυτό το δικαίωμα λέω εγώ τώρα ?

αν συνεχίσουν τα countdown στα 4 5€ είναι εντελώς ασύμφορη πλέον,άλλωστε το τηλέφωνο το έχω για να παίρνω εγώ πρωτίστως, όπως το έχει όλος κόσμος άλλωστε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Οσο θα δίνει 2ευρα και 3ευρα πακέτα, θα την πληρώνουμε. Εαν θελει περισσότερα, ας δώσει τις υπηρεσίες που δινουν οι αλλοι 2 και μετά να ανεβάσει το τιμολόγιο. Νομίζω λογικό αυτό που γράφω.
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να δώσει αύριο countdown ή Δευτέρα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και θα δώσει ομιλια ή δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό, η ενεργοποίηση πακέτου στην Q, αλλά και στο F2G, παρατείνει την λήξη του χρηματικού υπολοίπου μέχρι την ημερομηνία λήξης του πακέτου.

 

Έχει συμβεί (και σε μένα), αλλά δεν είδαμε σταθερές αναφορές από όλους για κάτι τέτοιο. Ούτε κάποια επίσημη ανακοίνωση. Έχεις εντοπίσει κάτι σίγουρο;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Επόμενο Countdown 7/12
θα βγάλουν ένα για λίγες ώρες,ανάλογα πως πήγε το προηγούμενο πρώτα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μυνήματα διαγράφτηκαν .

Μπορείτε να γράφετε τα πάντα για την Q . Αρνητικά και θετικά.

Συγκρίσεις με άλλες ετιαρείες παρακαλώ στον χώρο των τεχνολογικων διαξιφισμών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω f2go και θέλω τον ίδιο αριθμό να τον μετατρέψω σε Q-card. Tι πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ.

 

Από κατάστημα μόνο

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι θυμάμαι όχι . Βέβαια πρέπει να βρεις κατάστημα να έχει κάρτες σιμ. Καλύτερα να πάρεις ένα καινούριο νούμερο γνώμη μου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω f2go και θέλω τον ίδιο αριθμό να τον μετατρέψω σε Q-card. Tι πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ.

 

Φιλική συμβουλή στείλε την ερώτηση σε μήνυμα στην Wind μέσω Facebook messenger και έχε μαζί σου την απάντηση τους όταν πας σε κατάστημα. Επίσης πριν πας στο κατάστημα, παρε τους τηλ για να σιγουρεψεις ότι έχουν κάρτα σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη λοιπον η απατεωνια της wind με το daily internet και την χρεωση του 1.20€ καταλαβα πως γινεται.

Καθε φορα που ανοιγοκλείνει το 4G και μονο αυτο, ακομα και με δεδομενα κλειστα, τα καταλαβαινει για κινηση δεδομενων και χρεωνει.

Επισηε το ιδιο συμβαινει σε συσκευη διγραμμη με dual 4G, οταν ενεργοποιηθει το dual, να και η χρεωση, ακομα κι αν δεν καταναλωθει ουτε ενα bit.

Εκεινη η ανυπαρκτη ΕΕΤΤ να ακουει αραγε?

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη λοιπον η απατεωνια της wind με το daily internet και την χρεωση του 1.20€ καταλαβα πως γινεται.

Καθε φορα που ανοιγοκλείνει το 4G και μονο αυτο, ακομα και με δεδομενα κλειστα, τα καταλαβαινει για κινηση δεδομενων και χρεωνει.

Επισηε το ιδιο συμβαινει σε συσκευη διγραμμη με dual 4G, οταν ενεργοποιηθει το dual, να και η χρεωση, ακομα κι αν δεν καταναλωθει ουτε ενα bit.

Εκεινη η ανυπαρκτη ΕΕΤΤ να ακουει αραγε?

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Γράψε στην φόρμα στην ιστοσελίδα της παράπονο και θα στα επιστρέψουν.

Αν δεν στα επιστρέψουν μπορείς να καταφύγεις στην εεττ.

Επίσης αφού δεν έχεις πακέτο με δεδομένα κλείδωσε το στο 2G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...