Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση:

Πως δεν χανω το υπολοιπο σε χρηματα που εχω στο λογαριασμο μου?

α)βαζω ολο το υπολοιπο σε ενα προγραμμα και ετσι τα κανω ομιλια κλπ για 1 μηνα?

β) βαζω ενα ποσο και ετσι παρατεινετε το συνολο των χρηματων?

γ) βαζω καουντ νταουν?

 

 

τα υπολοιπα 8,45 ευρωπουλα μου ληγουν σε 14 μερες και ειμαι κομπλε τοσο σε ομιλια οσο σε δεδομενα!

ακουω ιδεες!!!

:wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Το υπόλοιπο θα πάρει παράταση με οποιοδήποτε από τους παραπάνω 3 τρόπους. Με το α και γ για 30 μέρες και με το β για 60 μέρες. Αλλά το β σημαίνει ότι θα αυξήσεις το υπόλοιπο για μελλοντική χρήση, τα α και γ θα μειώσεις το υπόλοιπο έναντι κάποιου ανταλλάγματος σε ομιλία/ data που λες ότι δεν χρειάζεσαι άμεσα.

 

Δεν μπορεί να σου πει κανείς τι να διαλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

 

Πως δεν χανω το υπολοιπο σε χρηματα που εχω στο λογαριασμο μου?

 

α)βαζω ολο το υπολοιπο σε ενα προγραμμα και ετσι τα κανω ομιλια κλπ για 1 μηνα?

 

β) βαζω ενα ποσο και ετσι παρατεινετε το συνολο των χρηματων?

 

γ) βαζω καουντ νταουν?

 

 

 

 

 

τα υπολοιπα 8,45 ευρωπουλα μου ληγουν σε 14 μερες και ειμαι κομπλε τοσο σε ομιλια οσο σε δεδομενα!

 

ακουω ιδεες!!!

 

:wacko::wacko::wacko::wacko:

Μία ημέρα πριν λήξει το υπόλοιπο αγοράζεις μία προσφορά ή ένα καουντντάουν που βολεύει, έστω και 2-3 μέρες νωρίτερα, έτσι η λήξη του υπόλοιπου θα μεταφερθεί στην λήξη του πακέτου.

Προσοχή την προηγούμενη ημέρα της λήξης του υπόλοιπου ή πιο νωρίς. Ποτέ την ημέρα λήξης για να είμαστε καλυμμένοι σε κάποιο πρόβλημα του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους.....καλυτερα να βαλω καουντ νταουν αφου ανανεωνεται και το υπολοιπο λογαριασμου που εχω σε Ευρω για 1 μηνα και βλεπουμε
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου πήγε στην Βουλγαρία για 1 έτος. Έχουμε και οι 2 Q. Αυτός βάζει το πρόγραμμα Q star.

Το ερώτημα είναι ότι αν τον παίρνω τηλέφωνο θα χρεώνεται σίγουρα, άλλο πόσο ?

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου πήγε στην Βουλγαρία για 1 έτος. Έχουμε και οι 2 Q. Αυτός βάζει το πρόγραμμα Q star.

 

Το ερώτημα είναι ότι αν τον παίρνω τηλέφωνο θα χρεώνεται σίγουρα, άλλο πόσο ?

 

Όχι δεν θα χρεώνεται έξτρα. Εντός ευρωπαϊκής ένωσης οι εισερχόμενες είναι δωρεάν. Οπότε μπορείς να τον καλείς χωρίς φόβο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα χρεώνεται έξτρα. Εντός ευρωπαϊκής ένωσης οι εισερχόμενες είναι δωρεάν. Οπότε μπορείς να τον καλείς χωρίς φόβο.

Το ερώτημα μου είναι αν ΑΥΤΟΣ χρεώνεται.

ΥΓ. Αν βάλω 14€, τι μένει ?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό σου απάντησε, δεν χρεώνεται, χρησιμοποιεί το κινητό (σχεδόν) σαν να ήταν στην Ελλάδα. Υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί αναφορικά με τα προγράμματα που θεωρούνται πληρωμένα (και άρα ισχύουν) και τα "δώρα" που συνήθως δεν ισχύουν.

 

Προσοχή επίσης γιατί υπήρχε (και λογικά επαρχείο ακόμα) μια ρήτρα που έλεγε ότι αν μέσα σε κάποιο χρονικό περιθώριο (πχ τρεις μήνες) κάνεις περισσότερη χρήση στο εξωτερικό της χώρας από ότι στο εσωτερικό τότε ξεκινούν να ισχύουν χρεώσεις περιαγωγής. Επειδή θα μείνει καιρό θα πρέπει να το δει. Αυτό είναι για προστασία των εταιριών από αθέμιτο ανταγωνισμό (πχ αγορά sim από φτηνή χώρα και χρήση σε ακριβή).

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό σου απάντησε, δεν χρεώνεται, χρησιμοποιεί το κινητό (σχεδόν) σαν να ήταν στην Ελλάδα. Υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί αναφορικά με τα προγράμματα που θεωρούνται πληρωμένα (και άρα ισχύουν) και τα "δώρα" που συνήθως δεν ισχύουν.

 

Προσοχή επίσης γιατί υπήρχε (και λογικά επαρχείο ακόμα) μια ρήτρα που έλεγε ότι αν μέσα σε κάποιο χρονικό περιθώριο (πχ τρεις μήνες) κάνεις περισσότερη χρήση στο εξωτερικό της χώρας από ότι στο εσωτερικό τότε ξεκινούν να ισχύουν χρεώσεις περιαγωγής. Επειδή θα μείνει καιρό θα πρέπει να το δει. Αυτό είναι για προστασία των εταιριών από αθέμιτο ανταγωνισμό (πχ αγορά sim από φτηνή χώρα και χρήση σε ακριβή).

 

Στο ΣΤΑΘΕΡΟ, όμως δεν ισχύει αυτό, έτσι δεν είναι ? Αφού δεν έχω πρόγραμμα για εκτός Ελλάδας, δεν μπορώ να καλέσω !

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και στις κλήσεις από σταθερό κανονικά.

Φτάνει να καλείς Ελληνικό αριθμό όπου και να βρίσκεται ακόμα και στο Φεγγάρι.

Αυτός όμως θα χρεώνεται αν είναι εκτός Ε.Ε. (και μερικές άλλες χώρες όπως Αγγλία που είναι επίσης δωρεάν)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και στις κλήσεις από σταθερό κανονικά.

Φτάνει να καλείς Ελληνικό αριθμό όπου και να βρίσκεται ακόμα και στο Φεγγάρι.

Αυτός όμως θα χρεώνεται αν είναι εκτός Ε.Ε. (και μερικές άλλες χώρες όπως Αγγλία που είναι επίσης δωρεάν)

 

Εγώ, από Ελλάδα θα καλώ Βουλγαρία, δηλαδή σε Βουλγαρίκο αριθμό !

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να καλείτε Βουλγαρικό αριθμό τσάμπα από Ελληνικό αριθμό εκτός αν έχετε διεθνές πρόγραμμα.

Αλλά εδώ μιλάμε για την Q και τις κλήσεις πρός Q. Για ερωτήσεις για κλήσεις από το σταθερό σας, απευθυνθείτε στον συγκεκριμμένο χώρο .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, από Ελλάδα θα καλώ Βουλγαρία, δηλαδή σε Βουλγαρίκο αριθμό !
Αποφάσισε που θέλεις να καλέσεις. Σε βουλγαρικό αριθμό που θα πάρει από εκεί; Σίγουρα θα χρεωθεί.

Σε ελληνικό αριθμό που βρίσκεται με roaming εκεί; Δεν έχει χρέωση. Από όπου και να καλείς.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση του καλούντος είναι ανάλογα με το πακέτο του. Η χρέωση του καλούμενου στην ΕΕ είναι μηδενική ακόμα και μέσω περιαγωγής.

Αν καλείς βουλγάρικο αριθμό χρεώνεσαι εσύ που καλείς, ανάλογα με το πακέτο σου ή τις χρεώσεις εκτός πακέτου. Ο κάτοχος του βουλγάρικου αριθμού δεν χρεώνεται για την εισερχόμενη κλήση, όπως ο Ελληνικός αριθμός δεν χρεώνεται στην Ελλάδα για εισερχόμενες κλήσεις.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος έστειλε μήνυμα ΝΟ2 όχι ΝΟ. Του έχω ζητήσει να ενημερώσει μήπως εκεί έχει γίνει το λάθος. Μάλλον δεν προσέχεις τι διαβάζεις. Τώρα αν νομίζεις ότι πρέπει να θυμάμαι τι έχω γράψει σε κάθε απάντηση, απλώς υπερβάλλεις.

 

Αν δε πρόσεχα τι διαβάζω, δε θα έβλεπα ότι απαντάς επιλεκτικά ή με "γυρίσματα". Όπως πήγες πίσω για να διαβάσεις τι έγραψες στον φίλο, μπορείς και εγώ δική μου περίπτωση.

 

Αλλά, για να σε βοηθήσω.

 

Αποστολή μηνύματος με "NO", στο 12000 επιστρέφει: "Ουπς! Δεν έχεις το Q ΣΤΑΡ AUTO για να βγεις". Η μέγιστη ειρωνεία.

 

Αποστολή μηνύματος με "NO2", στο 12000 επιστρέφει: "Ουπς! Δεν έχεις το ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ ΜΠΙΓΚ ΑΥΤΟ για να βγεις".

 

Υπεκφυγές τύπου βάζε €6 ή παράγγειλε online, για να μπορεί να συνεχίζει η Q (και η κάθε Q) να συνεχίζει τις "αθώες" χρεώσεις της μόνο παρατείνουν τέτοιες καταστάσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν δε πρόσεχα τι διαβάζω, δε θα έβλεπα ότι απαντάς επιλεκτικά ή με "γυρίσματα". Όπως πήγες πίσω για να διαβάσεις τι έγραψες στον φίλο, μπορείς και εγώ δική μου περίπτωση.

 

 

 

Αλλά, για να σε βοηθήσω.

 

 

 

Αποστολή μηνύματος με "NO", στο 12000 επιστρέφει: "Ουπς! Δεν έχεις το Q ΣΤΑΡ AUTO για να βγεις". Η μέγιστη ειρωνεία.

 

 

 

Αποστολή μηνύματος με "NO2", στο 12000 επιστρέφει: "Ουπς! Δεν έχεις το ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ ΜΠΙΓΚ ΑΥΤΟ για να βγεις".

 

 

 

Υπεκφυγές τύπου βάζε €6 ή παράγγειλε online, για να μπορεί να συνεχίζει η Q (και η κάθε Q) να συνεχίζει τις "αθώες" χρεώσεις της μόνο παρατείνουν τέτοιες καταστάσεις.

 

Πάλι δεν διαβάζεις. Είπα έχω στείλει στον φίλο διευκρίνηση να στείλει ενημέρωση ΜΗΠΩΣ εκεί έχει γίνει το λάθος σε αυτόν, όχι σε εσένα.

Αν δεν έχεις το πακέτο, είναι φυσιολογικό να παίρνεις τέτοια απάντηση.

Ο φίλος είχε το κιού σταρ όχι το μπιγκ και έστελνε ΝΟ2. Τι δεν καταλαβαίνεις? Αφού δεν σε ενδιαφέρει γιατί ασχολείσαι?

Είμαι ξεκάθαρος. Αφού νομίζεις ότι η κιού σε κοροϊδεύει, πήγαινε όπου νομίζεις καλύτερα.

Εγώ προσπάθησα να βοηθήσω έναν φίλο που είχε πρόβλημα και όχι να αποδειχθεί ότι η κιού έχει την ηθική που εσύ απαιτείς. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να καλείτε Βουλγαρικό αριθμό τσάμπα από Ελληνικό αριθμό εκτός αν έχετε διεθνές πρόγραμμα.

Αλλά εδώ μιλάμε για την Q και τις κλήσεις πρός Q. Για ερωτήσεις για κλήσεις από το σταθερό σας, απευθυνθείτε στον συγκεκριμμένο χώρο .

 

Χαίρω πολύ. Έτσι πάει. Γιατι πήγε να δοθεί εντύπωση για κάτι διαφορετικό.

Εγώ, μίλησα συγκεκριμένα. Φίλος μου που έχει Q πάει στην Βουλγαρία για 1 έτος.

Παλαιά, ήξερα ότι όταν καλούσες κάποιον που ήταν πχ Βουλγαρία, χρεωνοσουν εσύ τον το πρόγραμμα σου (κλήση εντός Ελλάδος) και χρεωνοταν αυτός κλήση από Ελλάδα. Αυτό ισχύε παλιά. Το ερώτημα μου είναι τι ισχύει τώρα ?

Είναι σίγουρο ότι δεν χρεώνεται αυτός κάτι ? Εγώ, εννοείται δεν χρεωνομαι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρω πολύ. Έτσι πάει. Γιατι πήγε να δοθεί εντύπωση για κάτι διαφορετικό.

Εγώ, μίλησα συγκεκριμένα. Φίλος μου που έχει Q πάει στην Βουλγαρία για 1 έτος.

Παλαιά, ήξερα ότι όταν καλούσες κάποιον που ήταν πχ Βουλγαρία, χρεωνοσουν εσύ τον το πρόγραμμα σου (κλήση εντός Ελλάδος) και χρεωνοταν αυτός κλήση από Ελλάδα. Αυτό ισχύε παλιά. Το ερώτημα μου είναι τι ισχύει τώρα ?

Είναι σίγουρο ότι δεν χρεώνεται αυτός κάτι ? Εγώ, εννοείται δεν χρεωνομαι.

Ευχαριστώ.

 

Ανέκαθεν όταν καλουσες από Ελλάδα σε Ελληνικό κινητό νούμερο, χρεωνοσουν κανονικη κλήση κινητού και δεν σε απασχολούσε κάτι άλλο. Ο αποδέκτης της κλήσης θα χρεωνοταν την περιαγωγή, αν ήταν εκτός φυσικα. Το ίδιο ισχύει και σήμερα, αλλά πλέον η περιαγωγή εισερχομένων εντός ΕΕ, έχει μηδενική χρέωση.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω 14€, τι μένει ?

 

Είναι standard η εξαρτάται ? Τι παίζει τώρα με αυτό το 1.7 ?

Όσα και παλιά. Τα καινούργια τιμολόγια με χρέωση του μπόνους από 1 Αυγούστου. Αν δεν έχεις χρεωθεί το 1,70 στο δίμηνο μπορεί να στο χρεώσουν. Βάλε 10ρικο που τα παίρνεις τα δώρα χωρίς το 1,70€.

Θα έχεις πολλά λεπτά προς κιού για να πάρεις τον φίλο σου.

Link to comment
Share on other sites

Όσα και παλιά. Τα καινούργια τιμολόγια με χρέωση του μπόνους από 1 Αυγούστου. Αν δεν έχεις χρεωθεί το 1,70 στο δίμηνο μπορεί να στο χρεώσουν. Βάλε 10ρικο που τα παίρνεις τα δώρα χωρίς το 1,70€.

Θα έχεις πολλά λεπτά προς κιού για να πάρεις τον φίλο σου.

 

Το δίμηνο πως μετράει ?

Ιούλιος Αύγουστος ?

Αφορά τον φίλο μου που βάζει κάθε μήνα 12€, άρα χρεώνεται το 1.7€.

Μου έδωσε 14€ για να του βάλω το σταρ Χιουζ που κάνει 11.5€ και βλέπω ότι δεν φθάνουν !!! Έτσι δεν είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Το δίμηνο πως μετράει ?

 

Ιούλιος Αύγουστος ?

 

Αφορά τον φίλο μου που βάζει κάθε μήνα 12€, άρα χρεώνεται το 1.7€.

 

Μου έδωσε 14€ για να του βάλω το σταρ Χιουζ που κάνει 11.5€ και βλέπω ότι δεν φθάνουν !!! Έτσι δεν είναι ?

Νομίζω ότι αν δεν φτάνουν έχει χρεωθεί το χαράτσι. Αλλιώς θα φτάνανε.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν δεν φτάνουν έχει χρεωθεί το χαράτσι. Αλλιώς θα φτάνανε.

 

Έγινε ανανέωση τον Ιούνιο 14€.

Για τον Ιούλιο θα την κάνω εγώ, αλλά τα 14€ δεν φθάνουν, έτσι δεν είναι ?

ΥΓ. Και τα 15€ δεν φθάνουν αφού βγάζουν 11.40€, εκτός αν υπάρχει μέσα κάποιο μικρό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε 16 για να είσαι σίγουρος. Αλλά πολλά τα λεφτά για κιού. Δεν αξίζουν αυτά τα πακέτα έστω και αν είναι προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA! UNLIMITED DATA ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 5€ KAI ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE UD ΣTO 12410 MEXPI KAI 23/07. ΓIA NA MH ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ https://wn.gr/epik

δεν μπορώ να πω,άψογη!!!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...