Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Έκανα χθες μια αγορά μέσω skroutz από το έξυπνο καλάθι . Την ακύρωσα όμως για δικούς μου λόγους, έλαβα το παραστατικό επιστροφής από το ίδρυμα πληρωμών everypay που συνεργάζεται το skroutz αλλά το ποσό της επιστροφής δεν φαίνεται στην κάρτα ενώ τις προάλλες το ποσό επιστροφής είχε εμφανιστεί στην κάρτα σε λίγα λεπτά μετά την ακύρωση της παραγγελίας. Μήπως πρέπει να επικοινωνήσω με την τράπεζα ή να περιμένω?
Link to comment
Share on other sites

Η υποθεση εχει ψωμι... Απλα αν καποιος εχει καταλαβει κατι παραπανω απο μενα ας το πει...

Ειχα γραψει οτι εμφανιστηκε μια πληρωμη καπου 60 ευρω στο Aliexpress Λουξεμβουργου σε μια καρτα της Πειραιως που 1ο ονομα ειναι η γυναικα μου... Το λογαριασμο που συνδεεται με αυτην την καρτα τον βλεπω απο το winbank και δεν ειχεγινει ποτε ηλεκτρονικη συναλλαγη η πληρωμη σε Pos αλλα μονο αναληψη και καταθεση σε ATM.

Ηρθε μνμ απο την τραπεζα για περιεργη συναλλαγη, δεν την αποδεχθηκαμε, ακυρωθηκε η καρτα και τα λεφτα ειπαν θα παρουν εως 2 μηνες να επιστραφουν.

Αλλα επειδη η απορια παραμενει...

Επικοινωνησα με Aliexpress και δεν υπαρχει καμια συναλλαγη με αυτην την καρτα...

Αλλα η συναλλαγη γραφει οτι εγινε απο Aliexpress. Πως γινεται αυτο αραγε;

Quote στον εαυτο μου...

Σημερα η τραπεζα επεστρεψε τα λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

Quote στον εαυτο μου...

Σημερα η τραπεζα επεστρεψε τα λεφτα...

 

παλι καλα , αλλα δεν μπορω να καταλαβω και εγω πως απορριπτηκε η συναλλαγη απο την τραπεζα , αρα πως πηρανε τα χρηματα; αφου γινεται πρωτα δεσμευση ποσου και μετα τα παιρνει ο καθε εμπορος οταν κανει αποστολη πακετου! θα μπορουσε η τραπεζα να κανει αποδευση του ποσου και να επιστρεφε πισω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες έστω και λίγο τι έγραψε ο άνθρωπος;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες έστω και λίγο τι έγραψε ο άνθρωπος;

Μάλλον μπερδεύτηκε με τον φίλο που μίλησε για Skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω μια bleep κάρτα και προσπαθώ να κάνω μια συναλλαγή μέσω Paypal αλλά συνεχώς μου την απορρίπτει και βγάζει μήνυμα ότι η κάρτα δεν είναι επιβεβαιωμένη ενώ τα στοιχεία της κάρτας και τα στοιχεία τιμολόγησης είναι σωστά και ο OTP που μου στέλνει η Alpha Bank για επιβεβαίωση της συναλλαγής πάντα τον εισάγω σωστά. Τι μπορεί να φταίει? Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την τράπεζα αλλά είναι άφαντοι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω μια bleep κάρτα και προσπαθώ να κάνω μια συναλλαγή μέσω Paypal αλλά συνεχώς μου την απορρίπτει και βγάζει μήνυμα ότι η κάρτα δεν είναι επιβεβαιωμένη ενώ τα στοιχεία της κάρτας και τα στοιχεία τιμολόγησης είναι σωστά και ο OTP που μου στέλνει η Alpha Bank για επιβεβαίωση της συναλλαγής πάντα τον εισάγω σωστά. Τι μπορεί να φταίει? Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την τράπεζα αλλά είναι άφαντοι.

 

κατεβασε την εφαρμογη της bleep και δες αμα ειναι ενεργη η πληρωμη με καρτα στο εξωτερικο ή για συναλλαγες μεσω ιντερνετ , μπορει να εχεις κλεισει τον διακοπτη.

δες εδω https://bleep.gr/?gclid=CjwKCAiAr6-ABhAfEiwADO4sfSGLpv4WLvEoMVCO8qIUpbKVTpcb_HLuUvSiLPjSzAPjlAYUYCWVzhoCAH4QAvD_BwE

<< Μέσω του bleep app, μπορείτε να ενεργοποιείτε και να απενεργοποιείτε την κάρτα σας για ηλεκτρονικές αγορές ή για αγορές σε καταστήματα. >>

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες τώρα τη κάρτα, πήγαινε σε ένα ΑΤΜ και κάνε μια ενημέρωση υπόλοιπου. Δες και στο my Alpha μήπως έχει απενεργοποιηθεί ο διακόπτης.
Link to comment
Share on other sites

Τα προσπάθησα όλα! Όλοι οι διακόπτες ήταν ανοιχτοί Μου έβγαλε μήνυμα να την ενεργοποιήσω περίεργο γιατί την έχω αρκετά χρόνια και την έχω ενεργοποιήσει από τότε που την πήρα στα χέρια μου. Μάλλον θα την ακυρώσω. Ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σας!
Link to comment
Share on other sites

Απο: ΧΧΧ @univ-pau.fr>

Προς: ΧΧΧ @yahoo.gr

 

:cool: - αλλο ενα mail παγιδα, προσεξτε επανω το δικο τους οπου ΧΧΧ ειναι το δικο μου, κοιταξτε το κειμενο-την διευθυνση στο τελος κλπ (!)

 

http://img9.uploadhouse.com/fileuploads/28903/289038698cee2955b0fa30df7c5fc8ee166c7cb1.jpg

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο: ΧΧΧ @univ-pau.fr>

Προς: ΧΧΧ @yahoo.gr

 

:cool: - αλλο ενα mail παγιδα, προσεξτε επανω το δικο τους οπου ΧΧΧ ειναι το δικο μου, κοιταξτε το κειμενο-την διευθυνση στο τελος κλπ (!)

 

http://img9.uploadhouse.com/fileuploads/28903/289038698cee2955b0fa30df7c5fc8ee166c7cb1.jpg

 

Απάτη από mail από γαλλικό πανεπιστήμιο;

Δε στέλνεις ένα mail στο NOC του πανεπιστημίου;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

1. Θέλω να πληρώσω τις φορολογικές μου υποχρεώσεις στο gsis (taxisnet). Η ερώτησή μου είναι αν κερδίζω πόντους/cashback πληρώνοντας την εφορία; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ανταμοιβής που είναι συμβατό με το να κερδίζεις κάτι πληρώνοντας φόρους;

 

2. Δοκίμασα να πληρώσω οφειλές με την alpha bank energy mastercard και μου λέει "μη αποδεκτή κάρτα" απόρριψη συναλλαγής (ενώ η κάρτα είναι μια χαρά και με διαθέσιμο υπόλοιπο).

 

3. Κάποιες κάρτες λειτουργούν στο gsis για πληρωμές οφειλών και κάποιες όχι. Γιατί συμβαίνει αυτό; Ποιες κάρτες λειτουργούν και ποιες όχι (μη αποδεκτές) ; Γιατί υπάρχει αυτή η διάκριση;

 

4. Θυμάμαι ότι παλαιότερα δεν μπορούσα να πληρώσω στο site gsis τις οφειλές μου με μια κάρτα. Αν το έκανα όμως μέσω ενός μηχανήματος τράπεζας, τότε μπορούσα με την εν λόγω κάρτα να καταβάλω την φορολογική οφειλή μου. Τι κόλπα είναι αυτά; (να μην γίνεται δεκτή η κάρτα απευθείας στο gsis, αλλά να μπορείς να πληρώσεις την οφειλή με την ίδια αυτή κάρτα μέσω ΑΤΜ τράπεζας).

 

Ευχαριστώ

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

1. Θέλω να πληρώσω τις φορολογικές μου υποχρεώσεις στο gsis (taxisnet). Η ερώτησή μου είναι αν κερδίζω πόντους/cashback πληρώνοντας την εφορία; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ανταμοιβής που είναι συμβατό με το να κερδίζεις κάτι πληρώνοντας φόρους;

 

Η Πειραιώς δίνει 1 yellow για κάθε €10 πληρωμής στο δημόσιο που γίνεται με τις κάρτες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα - είναι αστείο το όφελος αλλά καλύτερο από το τίποτα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Η Πειραιώς δίνει 1 yellow για κάθε €10 πληρωμής στο δημόσιο που γίνεται με τις κάρτες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα - είναι αστείο το όφελος αλλά καλύτερο από το τίποτα.

Δηλαδή 0,02% κέρδος στο ακέραιο ποσό. Ωστόσο αν πληρώσεις μέσα από το winbank (e-banking ή mobile app της Πειραιώς) κερδίζεις και 25 yellows (€0,05) ανά συναλλαγή.

 

rodriguez,

2. Για την Energy Matercard μήπως προσπάθησες να βάλεις την πληρωμή με δόσεις; Κάλεσε στην Alpha να ρωτήσεις γιατί απέτυχε η συναλλαγή.

3. Αν υπάρχει διάκριση θα είναι σε επίπεδο BIN κάρτας (6 πρώτα ψηφία καρτών) και θα μπορεί να σε ενημερώσει η Α.Α.Δ.Ε. αν τυχόν δεν δέχεται τον τύπο της κάρτας σου. Νομίζω πως δεν δέχονται προπληρωμένες κάρτες

4. Δεν υπάρχουν κόλπα, αν αποτυγχάνει μια συναλλαγή και δεν καταλαβαίνουμε τον λόγο, τότε καλούμε στην εξυπηρέτηση πελατών.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

1. Θέλω να πληρώσω τις φορολογικές μου υποχρεώσεις στο gsis (taxisnet). Η ερώτησή μου είναι αν κερδίζω πόντους/cashback πληρώνοντας την εφορία; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ανταμοιβής που είναι συμβατό με το να κερδίζεις κάτι πληρώνοντας φόρους;

 

2. Δοκίμασα να πληρώσω οφειλές με την alpha bank energy mastercard και μου λέει "μη αποδεκτή κάρτα" απόρριψη συναλλαγής (ενώ η κάρτα είναι μια χαρά και με διαθέσιμο υπόλοιπο).

 

3. Κάποιες κάρτες λειτουργούν στο gsis για πληρωμές οφειλών και κάποιες όχι. Γιατί συμβαίνει αυτό; Ποιες κάρτες λειτουργούν και ποιες όχι (μη αποδεκτές) ; Γιατί υπάρχει αυτή η διάκριση;

 

4. Θυμάμαι ότι παλαιότερα δεν μπορούσα να πληρώσω στο site gsis τις οφειλές μου με μια κάρτα. Αν το έκανα όμως μέσω ενός μηχανήματος τράπεζας, τότε μπορούσα με την εν λόγω κάρτα να καταβάλω την φορολογική οφειλή μου. Τι κόλπα είναι αυτά; (να μην γίνεται δεκτή η κάρτα απευθείας στο gsis, αλλά να μπορείς να πληρώσεις την οφειλή με την ίδια αυτή κάρτα μέσω ΑΤΜ τράπεζας).

 

Ευχαριστώ

 

1. νομιζω μονο πιστωτικες καρτες δινουνε κατι νομιζω μαλλον η yes, καλα αυτο με την χρεωστικη της πειραιως με το προγραμμα yellow αξιζει, αλλα πιο πολυ βολευε να διαιρεσεις το ποσο με το 10 αμα σου βγαινει παραπανω απο 25 να το πληρωσεις με καρτα μεσω απο το taxisnet αλλιως μεσω winbank για να κερδισεις 25 yellows.

To προγραμμα bonus της alpha bank και το προγραμμα go4more της εθνικης δεν αποδιδουνε κατι για πληρωμη στο δημοσιο το ιδιο και το προγραμμα επιστροφη της eurobank μονο οσον αφορα της χρεωστικες καρτες εχω αποψη.

( μια παρενθεση τωρα το ειδα οτι με αγορες με χρεωστικη καρτα της πειραιως ειτε πληρωσω το δημοσιο ειτε πληρωσω σε λοιπες επιχειρησεις εκτος τους συνεργατες την ιδια αποδοση ποντων θα εχω , εγω εχω πολυ καιρο να το χρησιμοποιησω διοτι χρησιμοποιω την eurobank αλλα πριν κανενα χρονο που χρησιμοποιουσα περισσοτερο την πειραιως η αποδοση ποντων για αγορα σε λοιπες επιχειρησεις ητανε για καθε 2 ευρω 1 yellows! και βολευε περισσοτερο ενω τωρα οχι!! :(. )

 

νομιζω οτι μονο χρεωστικες καρτες δεχεται και οχι πιστωτικες αλλα αμα θελεις υποχρεωτικα να πληρωσεις μεσω πιστωτικης καρτας σιγουρα μεσω του internet banking σου θα γινεται κανονικα αλλα θα εχεις και την δυνατοτητα για ατοκες δοσεις κατι που δεν θα ειχες αμα πληρωνες μεσω του taxisnet με πιστωτικη καρτα.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

1. νομιζω μονο πιστωτικες καρτες δινουνε κατι νομιζω μαλλον η yes, καλα αυτο με την χρεωστικη της πειραιως με το προγραμμα yellow αξιζει, αλλα πιο πολυ βολευε να διαιρεσεις το ποσο με το 10 αμα σου βγαινει παραπανω απο 25 να το πληρωσεις με καρτα μεσω απο το taxisnet αλλιως μεσω winbank για να κερδισεις 25 yellows.

To προγραμμα bonus της alpha bank και το προγραμμα go4more της εθνικης δεν αποδιδουνε κατι για πληρωμη στο δημοσιο το ιδιο και το προγραμμα επιστροφη της eurobank μονο οσον αφορα της χρεωστικες καρτες εχω αποψη.

( μια παρενθεση τωρα το ειδα οτι με αγορες με χρεωστικη καρτα της πειραιως ειτε πληρωσω το δημοσιο ειτε πληρωσω σε λοιπες επιχειρησεις εκτος τους συνεργατες την ιδια αποδοση ποντων θα εχω , εγω εχω πολυ καιρο να το χρησιμοποιησω διοτι χρησιμοποιω την eurobank αλλα πριν κανενα χρονο που χρησιμοποιουσα περισσοτερο την πειραιως η αποδοση ποντων για αγορα σε λοιπες επιχειρησεις ητανε για καθε 2 ευρω 1 yellows! και βολευε περισσοτερο ενω τωρα οχι!! :(. )

 

νομιζω οτι μονο χρεωστικες καρτες δεχεται και οχι πιστωτικες αλλα αμα θελεις υποχρεωτικα να πληρωσεις μεσω πιστωτικης καρτας σιγουρα μεσω του internet banking σου θα γινεται κανονικα αλλα θα εχεις και την δυνατοτητα για ατοκες δοσεις κατι που δεν θα ειχες αμα πληρωνες μεσω του taxisnet με πιστωτικη καρτα.

Η κάρτα YES (της Eurobank) δεν δίνει το 1% για πληρωμές δημοσίου

Δεν συγκεντρώνετε ευρώ από:

  • Πληρωμές σε επιχειρήσεις παροχής υπηρεσιών κοινής ωφέλειας, όπως ηλεκτρικής ενέργειας, ύδρευσης, φυσικού αερίου κ.λπ.
  • Πληρωμές προς το Δημόσιο και φορείς κοινωνικής ασφάλισης (υγείας και σύνταξης).
  • Πληρωμές σε Νομικά Πρόσωπα Δημοσίου Δικαίου (ΝΠΔΔ).
  • Συναλλαγές με εταιρείες στοιχημάτων, τυχερών παιχνιδιών και καζίνο.

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις καμία διαίρεση με το 10.

Αν πληρώσεις στο P.O.S. της εφορίας κερδίζεις μόνο 0,02% σε yellows.

Αν πληρώσεις μέσα από winbank κερδίζεις και τα επιπλέον 25 yellows ανά συναλλαγή.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 0,02% κέρδος στο ακέραιο ποσό. Ωστόσο αν πληρώσεις μέσα από το winbank (e-banking ή mobile app της Πειραιώς) κερδίζεις και 25 yellows (€0,05) ανά συναλλαγή

 

Πολύ χρήσιμο αυτό, δεν το γνώριζα. Λίγο πριν διαβάσω το μήνυμά σου είχα πληρώσει τον ΕΝΦΙΑ για αυτό το μήνα με πληρωμή απευθείας στο taxisnet, οπότε έχασα τα 25 yellows.

 

Θα το θυμάμαι για την επόμενη φορά όμως!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 0,02% κέρδος στο ακέραιο ποσό. Ωστόσο αν πληρώσεις μέσα από το winbank (e-banking ή mobile app της Πειραιώς) κερδίζεις και 25 yellows (€0,05) ανά συναλλαγή.

 

rodriguez,

2. Για την Energy Matercard μήπως προσπάθησες να βάλεις την πληρωμή με δόσεις; Κάλεσε στην Alpha να ρωτήσεις γιατί απέτυχε η συναλλαγή.

3. Αν υπάρχει διάκριση θα είναι σε επίπεδο BIN κάρτας (6 πρώτα ψηφία καρτών) και θα μπορεί να σε ενημερώσει η Α.Α.Δ.Ε. αν τυχόν δεν δέχεται τον τύπο της κάρτας σου. Νομίζω πως δεν δέχονται προπληρωμένες κάρτες

4. Δεν υπάρχουν κόλπα, αν αποτυγχάνει μια συναλλαγή και δεν καταλαβαίνουμε τον λόγο, τότε καλούμε στην εξυπηρέτηση πελατών.

 

 

2. Όχι, εφάπαξ πληρωμή πήγα να κάνω και την απορρίπτει

3. Δεν είναι προπληρωμένη κάρτα η energy mastercard της alphabank, είναι κανονική πιστωτική

4. Αναρωτιέμαι γιατί το taxisnet δεν δέχεται αδιακρίτως όλες τις χρεωστικές και πιστωτικές κάρτες και είναι "επιλεκτικό" στο ποιες κάρτες δέχεται. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν αυτό και είναι τόσο δύσχρηστο.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ούτε την miles and more της Πειραιώς δέχεται

Αντίθετα μία χρεωστική της hsbc τη δέχτηκε

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχε αναφερθεί παλιώτερα ότι το σύστημα του taxis δέχετε μόνο χρεωστικές κάρτες.

Με πιστωτική χωρίς ή με δόσεις μόνο από το ebanking των τραπεζών.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για ποιο λόγο θέλει κάποιος ντε και καλά να πληρώσει απευθείας στην ΑΑΔΕ; Δεν κερδίζει κάτι, αντιθέτως κάποιες τράπεζες δίνουν και κάτι αστείους πόντους «φιλοδώρημα». Αν υπήρχε προμήθεια θα ήταν άλλη ιστορία.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για ποιο λόγο θέλει κάποιος ντε και καλά να πληρώσει απευθείας στην ΑΑΔΕ; Δεν κερδίζει κάτι, αντιθέτως κάποιες τράπεζες δίνουν και κάτι αστείους πόντους «φιλοδώρημα». Αν υπήρχε προμήθεια θα ήταν άλλη ιστορία.

 

Μπορεί να θες να φανεί άμεσα ότι δεν υπάρχουν οφειλές.

π.χ. λόγω συμβολαίων ίσως να χρειαστεί να πληρώσεις και να φανεί άμεσα η εξόφληση του ΕΝΦΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για ποιο λόγο θέλει κάποιος ντε και καλά να πληρώσει απευθείας στην ΑΑΔΕ; Δεν κερδίζει κάτι, αντιθέτως κάποιες τράπεζες δίνουν και κάτι αστείους πόντους «φιλοδώρημα». Αν υπήρχε προμήθεια θα ήταν άλλη ιστορία.

 

1. Γιατί πληρώνω τις οφειλές άλλων ατόμων, χωρίς να έχω το ebanking τους.

2. Για την αμεσότητα στην εκκαθάριση της πληρωμής

Εγώ το κάνω για τον 1ο λόγο (πληρώνω οφειλές εφορίας από όλο το σόι με τις κάρτες μου και μου δίνουν το ρευστό στο χέρι). Με αυτόν τον τρόπο δεν χρειάζεται να πάρω τα στοιχεία του ebanking τους για να κάνω από εκεί την πληρωμή

3. Με τον τρόπο αυτόν κάνω τζίρο στην κάρτα για να μου αντιλογιστεί η συνδρομή

 

 

Να σας δώσω μερικές φρέσκες πληροφορίες:

-Δοκίμασα με πιστωτική πειραιώς GOLD -- απορρίφθηκε μη αποδεκτή κάρτα

-Δοκίμασα με πιστωτική πειραιώς SILVER -- απορρίφθηκε μη αποδεκτή κάρτα

-Δοκίμασα με πιστωτική eurobank -- εγκρίθηκε

-Δοκίμασα με χρεωστική εθνικής τράπεζας -- εγκρίθηκε

 

Άντε να βγάλει κάποιος συμπέρασμα (έγινε δεκτή πληρωμή με πιστωτική δηλαδή και όχι μόνο με χρεωστική)

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...