Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Εξαρτάται αν έχεις "δωρεάν" συναλλαγές, δηλαδή πληρώνεις ένα πάγιο και κάνεις διάφορες συναλλαγές χωρίς περαιτέρω επιβάρυνση.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πληρώσω μέσω taxisnet τα τέλη κυκλοφορίας με κάρτα, όπως γίνεται με κάθε βεβαιωμένη οφειλή στην εφορία;

 

Δεν θέλω να τα πληρώσω μέσω web-banking ή mobile banking.

.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πληρώσω μέσω taxisnet τα τέλη κυκλοφορίας με κάρτα, όπως γίνεται με κάθε βεβαιωμένη οφειλή στην εφορία;

 

Δεν θέλω να τα πληρώσω μέσω web-banking ή mobile banking.

 

οχι δεν γινεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Eurobank έχει μηδενική προμήθεια για πληρωμή ΕΦΚΑ.
Μαλλον έχεις κάποιο πακέτο δωρεάν συναλλαγών το οποίο το πληρώνεις με άλλο τρόπο, άμεσα ή έμμεσα Πριν κάνα μήνα που το κοίταξα είχε κανονικά χρέωση και η Eurobank όπως και όλες πλέον οι άλλες μεγάλες τράπεζες

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Eurobank έχει μηδενική προμήθεια για πληρωμή ΕΦΚΑ.

 

στην eurobank θα ξεκινησει το υποχρεωτικο χαρατσι των 3 ευρω καθε μηνα απο το Φεβρουαριο στους εμπορικους λογαριασμους που προσφερει δωρεαν απεριοριστες παγιες εντολες χωρις προμηθεια και πληρωμη του εφκα ανεξοδα μεσω internet banking ( χειροκινητα και οχι μεσω παγιας εντολης! ) , δες εδω https://www.eurobank.gr/el/business/proionta-kai-upiresies/proionta-upiresies/epixeirimatikos-logariasmos-kai-cash/logariasmos/opseos για το προγραμμα Classic for Business

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Όλη την χρονιά πλήρωνα μέσω Eurobank και είχε μηδενική προμήθεια. Δεν έχω πακέτο δωρεάν συναλλαγών.

Τον Δεκέμβρη μάλιστα πήγα να διακόψω τον όψεως εξαιτίας του χαρατσιού (ηθικό θέμα και όχι οικονομικό) και η διευθύντρια μου ζήτησε να τον κρατήσω λίγους μήνες ακόμη μήπως και το αποσύρουν, ή βάλουν και οι άλλες τράπεζες οπότε και αναθεωρήσω.

Μάλιστα ζήτησε να της το θυμίζω μηνιαίως για να κάνει αντιλογισμό το 3ευρω.

Και όχι, δεν έχω καταθέσεις, απλά κατάλαβε πόσο δίκαιο έχω.

Link to comment
Share on other sites

Όλη την χρονιά πλήρωνα μέσω Eurobank και είχε μηδενική προμήθεια. Δεν έχω πακέτο δωρεάν συναλλαγών.

Τον Δεκέμβρη μάλιστα πήγα να διακόψω τον όψεως εξαιτίας του χαρατσιού (ηθικό θέμα και όχι οικονομικό) και η διευθύντρια μου ζήτησε να τον κρατήσω λίγους μήνες ακόμη μήπως και το αποσύρουν, ή βάλουν και οι άλλες τράπεζες οπότε και αναθεωρήσω.

Μάλιστα ζήτησε να της το θυμίζω μηνιαίως για να κάνει αντιλογισμό το 3ευρω.

Και όχι, δεν έχω καταθέσεις, απλά κατάλαβε πόσο δίκαιο έχω.

 

πολυ ενδιαφερον αυτο!!! αυτο που λες με το αντιλογισμο δεν το ηξερα μονο την πειραιως περιμενουμε να το εφαρμοσει , οι υπολοιπες τραπεζες νομιζω οτι εχουνε ηδη χρεωση.

Επισης κοιταω στο viva wallet και γραφει δωρεαν επαγγελματικος λογαραισμος δες εδω https://www.vivawallet.com/gr_el/ /.

Το ειχαμε παλια στην δουλεια μου αλλα την καταργησαμε διοτι αλλαξε κατι στις χρεωσεις και σταματησαμε την συνεργασια. Οποτε ποτε δεν ξερεις με την viva wallet , αλλα στο ιντερνετ το γραφει το δωρεαν, τωρα για ποσο καιρο ενας θεος ξερει!!!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς μαύρη χρεωστική (όχι πιστωτική) κάρτα Mastercard της Εθνικής; Είδα που την είχε ένας γνωστός μου αλλά δεν είχα την οικειότητα να τον ρωτήσω περισσότερα, και μου έκανε εντύπωση.

Είναι η Premium Debit Mastercard της Εθνικής Τράπεζας

PREMIUM προϊόντα & υπηρεσίες

Premium_Banking_Options.jpg

card.png

Παρεμπιπτόντως υπάρχει πιστωτική κάρτα στην Εθνική χωρίς ετήσια συνδρομή με προϋπόθεση αυξημένου τζίρου ετήσιων αγορών;

Στο τιμολόγιο βρίσκω μόνο την Toyota Visa χωρίς ετήσια συνδρομή και δεν υπάρχει καμία σημείωση στις υπόλοιπες.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

στην eurobank θα ξεκινησει το υποχρεωτικο χαρατσι των 3 ευρω καθε μηνα απο το Φεβρουαριο στους εμπορικους λογαριασμους που προσφερει δωρεαν απεριοριστες παγιες εντολες χωρις προμηθεια και πληρωμη του εφκα ανεξοδα μεσω internet banking ( χειροκινητα και οχι μεσω παγιας εντολης! ) , δες εδω https://www.eurobank.gr/el/business/proionta-kai-upiresies/proionta-upiresies/epixeirimatikos-logariasmos-kai-cash/logariasmos/opseos για το προγραμμα Classic for Business

 

Με αυτό θυμήθηκα ότι με κάλεσαν προχθές από την Εθνική και μου πρότειναν αλλαγή του μισθοδοτικού μου λογαριασμού σε έναν άλλο (από Reward σε Value ή το αντίστροφο, δεν είμαι σίγουρος ποιον έχω). Όλως τυχαίως, ο νέος λογαριασμός έχει μέν ένα πακέτο παροχών (π.χ. πληρωμές λογαριασμών χωρίς προμήθεια) αλλά με χρέωση €3 το μήνα.

 

Το έχουμε πει, δεν θα μείνει καμία δωρεάν λειτουργία σε τράπεζα, έχουν βγάλει στόχο να βγάλουν από παντού.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Είναι η Premium Debit Mastercard της Εθνικής Τράπεζας

PREMIUM προϊόντα & υπηρεσίες

Premium_Banking_Options.jpg

card.png

Παρεμπιπτόντως υπάρχει πιστωτική κάρτα στην Εθνική χωρίς ετήσια συνδρομή με προϋπόθεση αυξημένου τζίρου ετήσιων αγορών;

Στο τιμολόγιο βρίσκω μόνο την Toyota Visa χωρίς ετήσια συνδρομή και δεν υπάρχει καμία σημείωση στις υπόλοιπες.

 

Να υποθεσω η συγκεκριμενη δεν ειναι για τους κοινους θνητους:)

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω η συγκεκριμενη δεν ειναι για τους κοινους θνητους:)

 

Θέλει τουλάχιστον 60.000€ στην τράπεζα (όχι απαραίτητα καταθέσεις αλλά και επενδύσεις κλπ).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θέλει τουλάχιστον 60.000€ στην τράπεζα (όχι απαραίτητα καταθέσεις αλλά και επενδύσεις κλπ).

 

οκ.καταλαβα! Αν τα ειχα ισως να ξαναπαντρευομουν:)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάνεις καρτα wind bonus visa/mastercard? Γιατι λόγω ληξης της συνεργασίας με έχουν ενημέρωσει ότι θα αντικατασταθεί. Έχει έρθει σε κανέναν αντικατασταση;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η Wind Bonus American Express είχε αντικατασταθεί σε αντίστοιχη Mastercard όταν αποσύρθηκε η AmEx από την Ευρώπη;

Είχα την εντύπωση πως οι Wind bonus AmEx είχαν αντικατασταθεί με απλές bonus Mastercard και το λογικό είναι οι Wind Bonus Visa να αντικατασταθούν με απλές bonus Visa εφόσον έπαψε η συνεργασία για co-branded.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Στην συνομιλία που είχα με την διευθύντρια της το ανέφερα και αυτό, προτιμώ σε δύο λογαριασμούς καταθετικούς να βάλουν χαράτσι =6€, παρά στον όψεως. Διότι στον απλό σου φυλάγουν τα χρήματα, αν θες βαλτα κάτω από το στρώμα και κοιμήσου με το άγχος μη συμβεί κάτι.

Αλλά στον όψεως καταλήγουν χρήματα κυρίως από το pos και για τα οποία πήρανε προμήθεια, ε όχι και έξοδα λογαριασμού, θα έπρεπε να μας πληρώνουν για την τήρησή του.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η Premium Debit Mastercard της Εθνικής Τράπεζας

PREMIUM προϊόντα & υπηρεσίες

Premium_Banking_Options.jpg

card.png

Παρεμπιπτόντως υπάρχει πιστωτική κάρτα στην Εθνική χωρίς ετήσια συνδρομή με προϋπόθεση αυξημένου τζίρου ετήσιων αγορών;

Στο τιμολόγιο βρίσκω μόνο την Toyota Visa χωρίς ετήσια συνδρομή και δεν υπάρχει καμία σημείωση στις υπόλοιπες.

 

Καλησπέρα σας

Με αφορμή το όριο αγορών και ανάληψης της συγκεκριμένης κάρτας είδα ότι είναι έως 20.000 αγορές και 10.000 ανάληψη μετρητών. Στην αλφα η gold enter bonus MasterCard γιατί έχει μαξ 3.000 όριο; σε κατάστημα που ρώτησα μου είπαν είναι το μέγιστο... και η απορία μου είναι: Πως σε δυο παρόμοια προϊόντα έχουν τόσο μεγάλη απόκλιση ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Με αφορμή το όριο αγορών και ανάληψης της συγκεκριμένης κάρτας είδα ότι είναι έως 20.000 αγορές και 10.000 ανάληψη μετρητών. Στην αλφα η gold enter bonus MasterCard γιατί έχει μαξ 3.000 όριο; σε κατάστημα που ρώτησα μου είπαν είναι το μέγιστο... και η απορία μου είναι: Πως σε δυο παρόμοια προϊόντα έχουν τόσο μεγάλη απόκλιση ;

Ευχαριστώ

 

Η κάθε τράπεζα έχει δικαίωμα να ορίσει τα όρια κατά πως επιθυμεί. Πράγματι για γκολντ κάρτα είναι χαμηλό το όριο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Είναι η Premium Debit Mastercard της Εθνικής Τράπεζας

PREMIUM προϊόντα & υπηρεσίες

Premium_Banking_Options.jpg

Παρεμπιπτόντως υπάρχει πιστωτική κάρτα στην Εθνική χωρίς ετήσια συνδρομή με προϋπόθεση αυξημένου τζίρου ετήσιων αγορών;

 

Σε ευχαριστώ πολύ, αυτή ήταν και δεν την είχα βρει στο site της Εθνικής (κοίταζα γενικά για τις κάρτες). Στο μεταξύ μιλήσαμε με τον φίλο (με είχε φάει η περιέργεια) και μου είπε απλά ότι τον ενημέρωσαν από υποκατάστημα Εθνικής για την κάρτα και την παρέλαβε από εκεί, χωρίς φυσικά να μου πει για προϋποθέσεις. Μου είπε επίσης ότι ούτε και αυτή έχει κάποια χρέωση, παρά τις παροχές που δίνει.

 

Αυτά σχετικά με την κάρτα :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Η κάθε τράπεζα έχει δικαίωμα να ορίσει τα όρια κατά πως επιθυμεί. Πράγματι για γκολντ κάρτα είναι χαμηλό το όριο.

 

Προφανώς και έχει αλλά αφού είναι παρόμοια προϊόντα η λογική λέει γ ν μένει ικανοποιημένος ο πελάτης να προσφέρει παρόμοιο προϊόν ... Δεν έχω συνεργαστεί ποτέ με eurobank η εθνική όποτε δυστυχώς δεν έχω γνώμη. Η αντίστοιχη της Πειραιώς έχει 5.000 όριο ωστόσο της αλφα ενώ είναι δωρεάν έχει πολύ δυνατά προνόμια lounge αεροδρομίων δωρεάν στην Ελλάδα και δωρεάν ανάληψη από ΑΤΜ εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Με αφορμή το όριο αγορών και ανάληψης της συγκεκριμένης κάρτας είδα ότι είναι έως 20.000 αγορές και 10.000 ανάληψη μετρητών. Στην αλφα η gold enter bonus MasterCard γιατί έχει μαξ 3.000 όριο; σε κατάστημα που ρώτησα μου είπαν είναι το μέγιστο... και η απορία μου είναι: Πως σε δυο παρόμοια προϊόντα έχουν τόσο μεγάλη απόκλιση ;

Ευχαριστώ

Προφανώς και έχει αλλά αφού είναι παρόμοια προϊόντα η λογική λέει γ ν μένει ικανοποιημένος ο πελάτης να προσφέρει παρόμοιο προϊόν ... Δεν έχω συνεργαστεί ποτέ με eurobank η εθνική όποτε δυστυχώς δεν έχω γνώμη. Η αντίστοιχη της Πειραιώς έχει 5.000 όριο ωστόσο της αλφα ενώ είναι δωρεάν έχει πολύ δυνατά προνόμια lounge αεροδρομίων δωρεάν στην Ελλάδα και δωρεάν ανάληψη από ΑΤΜ εξωτερικού.

Στην Alpha Bank το αντίστοιχο προϊόν είναι η Private Enter Bonus Mastercard (όπως αναφέρει στα χαρακτηριστικά δίνει την δυνατότητα επιλογής ημερησίου ορίου αγορών και αναλήψεως μετρητών) ενώ εσύ, αν κατάλαβα καλά, αναφέρεσαι στην Gold Enter Bonus Business Mastercard.

 

Παρεμπιπτόντως όλες οι Gold κάρτες της Mastercard είναι pseudo-Gold?

Μου έστειλαν "Χρυσή Alpha Bank Bonus Mastercard" (όπως την αποκαλούν) σε αντικατάσταση της Bonus Premium American Express και γράφει WORLD αντί για GOLD.

20210130-164830.jpg

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Στην Alpha Bank το αντίστοιχο προϊόν είναι η Private Enter Bonus Mastercard (όπως αναφέρει στα χαρακτηριστικά δίνει την δυνατότητα επιλογής ημερησίου ορίου αγορών και αναλήψεως μετρητών) ενώ εσύ, αν κατάλαβα καλά, αναφέρεσαι στην Gold Enter Bonus Business Mastercard.

 

Παρεμπιπτόντως όλες οι Gold κάρτες της Mastercard είναι pseudo-Gold?

Μου έστειλαν "Χρυσή Alpha Bank Bonus Mastercard" (όπως την αποκαλούν) σε αντικατάσταση της Bonus Premium American Express και γράφει γράφει WORLD αντί για GOLD.

20210130-164830.jpg

 

Όχι η private enter bonus MasterCard είναι εφάμιλλη του private banking της εθνικής. To gold είναι εφάμιλλο του premium banking

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως όλες οι Gold κάρτες της Mastercard είναι pseudo-Gold?

Μου έστειλαν "Χρυσή Alpha Bank Bonus Mastercard" (όπως την αποκαλούν) σε αντικατάσταση της Bonus Premium American Express και γράφει WORLD αντί για GOLD.

20210130-164830.jpg

Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος κανόνας σε αυτά τα πράγματα, κάθε τράπεζα έχει τη δική της πολιτική. Για παράδειγμα, η αντίστοιχη Mastercard κάρτα της Εθνικής Τράπεζας, γράφει "gold" πάνω. Αλλά τι σημασία έχει; Μια "gold" κάρτα κρίνεται από τα ειδικά προνόμια που δίνει, όχι από το τι λέει πάνω στο πλαστικό. Από εκεί και πέρα, το αν θα λέει πάνω "gold" ή "world" ή οτιδήποτε άλλο, δεν έχει ουσιαστικά κανένα νόημα. Παρεμπιπτόντως, το συγκεκριμένο πλαστικό είναι παλιό, οι νέες χρυσές κάρτες δεν φέρουν την ονομασία "world". Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Όχι η private enter bonus MasterCard είναι εφάμιλλη του private banking της εθνικής. To gold είναι εφάμιλλο του premium banking

Έχεις δίκιο, αλλά η Εθνική δεν βλέπω να έχει ξεχωριστή χρεωστική για τους Private πελάτες της. Φαίνεται να παρέχει την Premium Debit Mastercard σε όλους τους πελάτες της με θέση >€60.000

Tα ημερήσια όρια είναι για να προστατεύεται όχι μόνο ο πελάτης αλλά και ο πάροχος πληρωμών. Καταλαβαίνω πως την Gold την αντιμετωπίζει η Alpha όπως και τις υπόλοιπες απλές χρεωστικές της κάρτες οπότε μέσα από τις Ρυθμίσεις ασφαλείας της κάρτας στο e-banking θα αναγράφει:

settings.png

Αν η Alpha σε έχει κατατάξει στο Gold Personal Banking (θέση >€50.000) και δεν ανεβάζει το ημερήσιο όριο στην Gold Enter Bonus Mastercard, ρώτησέ τους για την Private Enter Bonus Mastercard.

Δεν υπάρχει κάποιος κανόνας σε αυτό. Η τράπεζα όπως κρίνει θα παρουσιάσει την κάρτα. Η "gold" κάρτα κρίνεται από τα προνόμια που δίνει, όχι από το τι λέει πάνω στο πλαστικό. Δεν έχει καμία σημασία αν λέει πάνω "gold" ή "world" ή οτιδήποτε άλλο. Παρεμπιπτόντως, το συγκεκριμένο πλαστικό είναι παλιό, οι νέες χρυσές κάρτες δεν φέρουν την ονομασία "world".

Το ξέρω πως είναι το παλιό πλαστικό (03/2015 γράφει ως ημερομηνία παραγωγής η AustriaCard, δηλαδή μάλλον Inform Λύκος), απλά θα είχαν μεγάλο απόθεμα από κάρτες με το παλιό λογότυπο της mastercard όταν έπρεπε να αντικαταστήσουν τις American Express.

Το θέμα μου είναι πως η κατηγοριοποίηση από την τράπεζα δεν έχει αντιστοίχιση με τον πάροχο.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, αλλά η Εθνική δεν βλέπω να έχει ξεχωριστή χρεωστική για τους Private πελάτες της. Φαίνεται να παρέχει την Premium Debit Mastercard σε όλους τους πελάτες της με θέση >€60.000

Tα ημερήσια όρια είναι για να προστατεύεται όχι μόνο ο πελάτης αλλά και ο πάροχος πληρωμών. Καταλαβαίνω πως την Gold την αντιμετωπίζει η Alpha όπως και τις υπόλοιπες απλές χρεωστικές της κάρτες οπότε μέσα από τις Ρυθμίσεις ασφαλείας της κάρτας στο e-banking θα αναγράφει:

settings.png

Αν η Alpha σε έχει κατατάξει στο Gold Personal Banking (θέση >€50.000) και δεν ανεβάζει το ημερήσιο όριο στην Gold Enter Bonus Mastercard, ρώτησέ τους για την Private Enter Bonus Mastercard.

 

Το ξέρω πως είναι το παλιό πλαστικό (03/2015 γράφει ως ημερομηνία παραγωγής η AustriaCard, δηλαδή μάλλον Inform Λύκος), απλά θα είχαν μεγάλο απόθεμα από κάρτες με το παλιό λογότυπο της mastercard όταν έπρεπε να αντικαταστήσουν τις American Express.

Το θέμα μου είναι πως η κατηγοριοποίηση από την τράπεζα δεν έχει αντιστοίχιση με τον πάροχο.

 

Έχει... εθνική private banking με Private banking MasterCard debit.

Τελικά μετά από τηλεφώνημα σήμερα κ διαμαρτυρία γ το όριο μου ξεκαθάρισε ότι δεν μπορεί να είναι πάνω από 3.000 ωστόσο μου πρότεινε μια diners prestige για να με εξυπηρετήσει με όριο 5.000 και δωρεάν συνδρομή. Το πρόβλημα είναι όμως ότι δεν τη δέχονται πολλά σαιτ ενώ την άμεξ την δέχονταν

Link to comment
Share on other sites

Έχει... εθνική private banking με Private banking MasterCard debit.

Τελικά μετά από τηλεφώνημα σήμερα κ διαμαρτυρία γ το όριο μου ξεκαθάρισε ότι δεν μπορεί να είναι πάνω από 3.000 ωστόσο μου πρότεινε μια diners prestige για να με εξυπηρετήσει με όριο 5.000 και δωρεάν συνδρομή. Το πρόβλημα είναι όμως ότι δεν τη δέχονται πολλά σαιτ ενώ την άμεξ την δέχονταν

 

H diners είναι διευκολύνσεως όχι χρεωστική. Για το θέμα της αποδοχής ζήτα μια πιστωτική visa/master με δωρεάν συνδρομή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...