Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ας πούμε πως το βάψιμο είναι σχετικά εύκολη δουλειά.

Πως κατάφερες να ξαναγράψεις το "NOKIA N95" με τα μικροσκοπικά γράμματα στο πάνω αριστερά μέρος της συσκευής??

 

Την ιδια απορια ειχα κι εγω...........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάψιμο σε τέτοια κινητά ρε παιδιά?

Το ρισκάρετε?Άσε που και αισθητικά δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχει..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια! Ακουστικα mini usb σαν αυτα που μπαινουν στα Μοτορολα δοκιμασε κανεις αν λειτουργουν?
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανενα νεο με την "Αχιλλειο πτερνα" του κινητου μας?(ξερετε ολοι πολυ καλα τι εννοω)...:rolleyes:Ας μου πει καποιος οτι ταιριαζει η μπαταρια με το καπακι του Ν95 8gb στο απλο και τι στον κοσμο!Αλλα δεν το νομιζω να κανει κι ετσι ολοι εμεις που δωσαμε 739 ευρα να το αγορασουμε θα μεινουμε ετσι μαλλον τελικα..και το ασχημο ειναι οτι δεν εχουν προμηθευτει και τα μαγαζια με αξεσουαρ του απλου ακομα(ουτε καν θηκες),για να πω οτι εστω θα αγοραζε καποιος 2η μπαταρια να την εχει μαζι του..τετοιο χαλι δηλαδη!!:mad:

 

η μπαταρια πραγματικα σου σπαει τα νευρα.....

και γω σκεφτομαι την δευτερη μπαταρια...η κατι σε φορητο φορτιστη με μπαταριες(κατι πηρε το ματι μου σε μαγαζι της wind δεν ξερω ομως αν ταιριαζει στο ν95.....)....

το θεμα παντως ειναι οτι την μιση μερα εισαι με τον φορτιστη στο χερι.....

 

το αλλο επισης που μου σπαει τα νευρα αφανταστα ειναι αυτο με τα sms οταν εχεις κλειστο το κινητο...μενεις που μενεις συνεχεια απο μπαταρια δεν μπορεις και να ξερεις τι ωρα σου εστειλε ο αλλος το sms....εχω αρχισει να γινομαι ο τρελος στην παρεα μου.......:lol:(εχω χασει την μπαλα με αυτο το θεμα....)....

και απο οτι βλεπω αυτην την ανοησια την εχουν κανει και στο τελευταιο update του n73......

χθες ενα φιλαρακι μου μου ειπε οτι ο μονος λογος που δεν κανει update το n73 του ειναι γιατι θελει να ξερει τι ωρα του στελνει ο αλλος sms οταν εχει κλειστο το κινητο...

τι να πω απιστευτα πραγματα....

τελος παιδια να πω οτι κλεινω 2 βδομαδες κοντα με το νεο μου κλειστρο και ολα δουλευουν ρολοι...(ανοιξε κλεισε ολη την μερα...)

δεν υπαρχει ο παραμικρος τζογος πουθενα....ουτε για δειγμα....

οσα παιδια εχουν τζογο και μαλιστα μεγαλο(θα το φωναζω αυτο) να πατε σε νοκια κλαμπ να σας τον φτιαξουν πριν παθετε κατι χειροτερο......

Link to comment
Share on other sites

τελος παιδια να πω οτι κλεινω 2 βδομαδες κοντα με το νεο μου κλειστρο και ολα δουλευουν ρολοι...(ανοιξε κλεισε ολη την μερα...)

δεν υπαρχει ο παραμικρος τζογος πουθενα....ουτε για δειγμα....

οσα παιδια εχουν τζογο και μαλιστα μεγαλο(θα το φωναζω αυτο) να πατε σε νοκια κλαμπ να σας τον φτιαξουν πριν παθετε κατι χειροτερο......

 

Το κλειστρο ειναι αψογο και σε μενα απο τοτε που μου το εφτιαξαν, αλλα εχει λιγο τζογο οταν ειναι κλειστο δεν ειναι ομως εκεινο το εκνευριστικο τακ-τακ ειναι ενα ελαφρη σπονγκωδες!

Link to comment
Share on other sites

σε μενα ολα δουλευουν ρολοι φιλε μου......

το κινητο εχει γινει πραγματικα καινουργιο......

και σου μιλαω ειχα τρομερο τζογο...ωρες ωρες νομιζα οτι θα μου ανοιξει το κινητο στην μεση......:p κλακ μπανκ ολη την ωρα.....

 

και μας το παιζανε τοτε οι ειδήμονες στην νοκια ξερολες...οτι ετσι πρεπει να ειναι το κινητο δεν εχεις κανενα προβλημα στο μυαλο σου ειναι μην το βλεπεις ετσι και δεν ξερω εγω τι αλλο...επρεπε να μου κοπει η καλοδιωταινια για να παραδεχτουν οτι το κινητο ειναι προβληματικο........

τελος παντων.....θελω να παω και για το θεμα του ραδιου.....δεν βρηκα χρονο ακομη....

εκει να δεις τι θα γινει.....:lol::lol:

της τρελης....:p

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε φιλε μου μενου-εργαλεια-δεδομενα gps-επιλογες-ρυθμισεις εντοπισμου θεσης και απενεργοποιησε την επιλογη bluetooth gps.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Έστρωσε :D !!!

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια πραγματικα σου σπαει τα νευρα.....

και γω σκεφτομαι την δευτερη μπαταρια...η κατι σε φορητο φορτιστη με μπαταριες(κατι πηρε το ματι μου σε μαγαζι της wind δεν ξερω ομως αν ταιριαζει στο ν95.....)....

το θεμα παντως ειναι οτι την μιση μερα εισαι με τον φορτιστη στο χερι.....

 

το αλλο επισης που μου σπαει τα νευρα αφανταστα ειναι αυτο με τα sms οταν εχεις κλειστο το κινητο...μενεις που μενεις συνεχεια απο μπαταρια δεν μπορεις και να ξερεις τι ωρα σου εστειλε ο αλλος το sms....εχω αρχισει να γινομαι ο τρελος στην παρεα μου.......:lol:(εχω χασει την μπαλα με αυτο το θεμα....)....

και απο οτι βλεπω αυτην την ανοησια την εχουν κανει και στο τελευταιο update του n73......

χθες ενα φιλαρακι μου μου ειπε οτι ο μονος λογος που δεν κανει update το n73 του ειναι γιατι θελει να ξερει τι ωρα του στελνει ο αλλος sms οταν εχει κλειστο το κινητο...

τι να πω απιστευτα πραγματα....

τελος παιδια να πω οτι κλεινω 2 βδομαδες κοντα με το νεο μου κλειστρο και ολα δουλευουν ρολοι...(ανοιξε κλεισε ολη την μερα...)

δεν υπαρχει ο παραμικρος τζογος πουθενα....ουτε για δειγμα....

οσα παιδια εχουν τζογο και μαλιστα μεγαλο(θα το φωναζω αυτο) να πατε σε νοκια κλαμπ να σας τον φτιαξουν πριν παθετε κατι χειροτερο......

 

Εγω παιδια αντι μιας δευτερης μπαταριας προτιμησα κατι πιο χρησιμο που εχει και αλλες εφαρμογες!

http://www.proporta.com/banners/mobile_survival_kit_eng.gif

 

http://www.proporta.com/microsites/mobilecharger/index_eng.html

 

Κανει γυρω στις 30 αγγλικες! Μπορειται να το βρειτε στο hxxp://www.dixonstaxfree.co.uk

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατόχους του απλού N95, για ρίξτε μια ματιά σε αυτό: :)

 

Nokia N95 with 1200mAh BL-6F battery. It’s possible.

 

συμφωνοι,ολα καλα,αλλα χωρις καπακι τι να το κανω...:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εγκαταστήσει το live messenger στο Ν95. Κι ενώ λειτουργεί κανονικά και συνδέεται μέσω wifi , όταν του βάζω να συνδεθεί μεσω της vodafone (postpay) , δεν συνδεεται με τίποτα. Ενώ τις ίδιες ρυθμίσεις για το ιντερνετ επιλέγω π.χ. στον browser και βλέπω κανονικά σελίδες. Τι μπορεί να φταίει ? thanks
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εγκαταστήσει το live messenger στο Ν95. Κι ενώ λειτουργεί κανονικά και συνδέεται μέσω wifi , όταν του βάζω να συνδεθεί μεσω της vodafone (postpay) , δεν συνδεεται με τίποτα. Ενώ τις ίδιες ρυθμίσεις για το ιντερνετ επιλέγω π.χ. στον browser και βλέπω κανονικά σελίδες. Τι μπορεί να φταίει ? thanks

Πάρε τηλέφωνο στην Vodafone και πες να σου στείλουν με μήνυμα εκ νέου τις ρυθμίσεις σύνδεσης.

Επίσης, να προτιμάς το Vfweb σαν σημείο πρόσβασης γιατί κοστίζει το μισό απ' ότι το postpay.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Και ας πούμε πως το βάψιμο είναι σχετικά εύκολη δουλειά.

Πως κατάφερες να ξαναγράψεις το "NOKIA N95" με τα μικροσκοπικά γράμματα στο πάνω αριστερά μέρος της συσκευής??

 

δεν θελω να σας το παιξω ουτε πονηρος ουτε εξυπνος απλα εκανα αυτο που ηθελα και επιασε και το μοιραζομαι μαζι σας, πηγα σε ενος φιλου μου μαγαζι που φτιαχνει οτι αυτοκολλητα θες επιγραφες κτλ και μου εφτιαξε ιδιο στις διαστασεις του μαμα, ασπρο το πηρα και το εβαλα επανω.

 

Βάψιμο σε τέτοια κινητά ρε παιδιά?

Το ρισκάρετε?Άσε που και αισθητικά δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχει..

θα βγαλω μια φωτο με ενα αλλο Ν95 το δικο μου να δεις πραγματικα την φωτο πως ειναι αισθητικα πανεμορφο!!!

 

δεν θελω να σας το παιξω ουτε πονηρος ουτε εξυπνος απλα εκανα αυτο που ηθελα και επιασε και το μοιραζομαι μαζι σας, πηγα σε ενος φιλου μου μαγαζι που φτιαχνει οτι αυτοκολλητα θες επιγραφες κτλ και μου εφτιαξε ιδιο στις διαστασεις του μαμα, ασπρο το πηρα και το εβαλα επανω.

 

 

θα βγαλω μια φωτο με ενα αλλο Ν95 το δικο μου να δεις πραγματικα την φωτο πως ειναι αισθητικα πανεμορφο!!!

 

αυτες ειναι αλλες 2 βαμμενες προσοψεις τις οποιες θα τις βαλω αυριο σε 2 95αρια η μια ειναι με τα γραμματα η αλλη χωρις μην σε ξεγελαει το σαγρε ειναι απο το φλας.http://www.imageshack.gr/thumbs/mud0m0yt0nxcmyojixyz.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση .... για το Ν95 ..

ποση ορα κανει για να βρει το GPS δοριφο. και τοθσ 5 που χριαζεται? και αν ιπαρχει καπιος τροπος να τους βρισκει πιο γρηγορα εκτος τιν αναβαθμηση που εχω κανει.. αλες φορες βενω στο αμαξη το βαζω και κανει 3-4 λεπτα και αλες φορες εχω φτασει εκει που θελω και ακομα εχει βρει 4 ους δορηφορους....

εχω διαβασει καπου οτι ειναι καλητερο να βαζεις θεση GPS και να τους βρισκεισ και μετα να μπενεις στο προγραμμα για χαρτες.. εσεις πως το βαζετε για πιο γρηγορα?

πιο θεωρητε πιο καλο και πιο πιο γριηγορο το ρουτε 66 ι το νοκια? εχει βγει κανενα αλο?

 

ps exw anebasei to route66 spasmeno edw

http://rapidshare.com/files/55435039/ROUTE_66_CR_CKED.rar

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καμια 20αρια σελιδες και τελικα το αποφάσισα να παρω το Ν95!

 

Ειπα να παρω το Ν95 8ΓΒ αλλα επειδη λίγει η αναβαθμιση τελος Οκτωβρίου νομιζω οτι δεν το προλαβαίνω!

 

Τέλος, αν καποιος μπορεί να μου δώσει συμβουλες, τι να προσεξω όταν ΄μου το ανοιξουν στο μαγαζι για να το δω, θα ήμουν ευγνόμων!

 

Ευχαριστω πολύ!

Τα λέμε σύντομα ξανα!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

hello παιδιά θέλω να ρωτήσω γίνετε να κάνω lan το η95 με το pc και να μπαίνω από το κινητό στο net μέσο bluetooth.και κάτι ακόμα πως βάζω fullscreen μια εικόνα για ταπετσαρία έχω προσπαθήσει αλλα την βάζει στο κέντρο της οθόνης δεν την πιάνει όλη αυτα:lol:
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καμια 20αρια σελιδες και τελικα το αποφάσισα να παρω το Ν95!

 

Ειπα να παρω το Ν95 8ΓΒ αλλα επειδη λίγει η αναβαθμιση τελος Οκτωβρίου νομιζω οτι δεν το προλαβαίνω!

 

Τέλος, αν καποιος μπορεί να μου δώσει συμβουλες, τι να προσεξω όταν ΄μου το ανοιξουν στο μαγαζι για να το δω, θα ήμουν ευγνόμων!

 

Ευχαριστω πολύ!

Τα λέμε σύντομα ξανα!

Πρόσεξε αν το κουτί έχει τη ταινία ασφαλείας, να μην είναι σκισμένη…που σημαίνει πως δεν θ έχει ανοιχτεί η συσκευασία!

Και το πιο σπουδαίο, πιάστε το στα χέρια σου για να δεις αν το slide παίζει… αν νιώσεις πως έχει μεγάλο τζόγο απαίτησε να σου δώσουν άλλο!

 

-------------------------------------

 

hello παιδιά θέλω να ρωτήσω γίνετε να κάνω lan το η95 με το pc και να μπαίνω από το κινητό στο net μέσο bluetooth.και κάτι ακόμα πως βάζω fullscreen μια εικόνα για ταπετσαρία έχω προσπαθήσει αλλα την βάζει στο κέντρο της οθόνης δεν την πιάνει όλη αυτα

Για να βάλεις σε όλη την οθόνη ταπετσαρία πρέπει να την ενσωματώσεις σε θέμα που θα φτιάξεις μόνος σου… δεν γίνεται να αλλιώς!

 

Μπορείς να συνδέσεις το Ν95 μέσω Bluetooth και να παίρνεις internet θα χρειαστείς το m-Router. Κάνε μια αναζήτηση στο forum, το δίνει ένας φίλος, θα το βρεις…

Αλλιώς μπορείς να συνδεθείς μέσω WiFi. Δες αυτόν τον οδηγό για το πώς. Αναφέρεται στη περίπτωση που θέλεις να το συνδέσεις με τον υπολογιστή κατευθείαν και όχι μέσω κάποιου router.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση .... για το Ν95 ..

ποση ορα κανει για να βρει το GPS δοριφο. και τοθσ 5 που χριαζεται? και αν ιπαρχει καπιος τροπος να τους βρισκει πιο γρηγορα εκτος τιν αναβαθμηση που εχω κανει.. αλες φορες βενω στο αμαξη το βαζω και κανει 3-4 λεπτα και αλες φορες εχω φτασει εκει που θελω και ακομα εχει βρει 4 ους δορηφορους....

εχω διαβασει καπου οτι ειναι καλητερο να βαζεις θεση GPS και να τους βρισκεισ και μετα να μπενεις στο προγραμμα για χαρτες.. εσεις πως το βαζετε για πιο γρηγορα?

πιο θεωρητε πιο καλο και πιο πιο γριηγορο το ρουτε 66 ι το νοκια? εχει βγει κανενα αλο?

 

ps exw anebasei to route66 spasmeno edw

http://rapidshare.com/files/55435039/ROUTE_66_CR_CKED.rar

 

Φίλε, όλα αυτά που ρωτάς έχουν απαντηθεί στα σχετικά topic.

Οπότε καλύτερα να ρίξεις 1 ματιά εκεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε αν το κουτί έχει τη ταινία ασφαλείας, να μην είναι σκισμένη…που σημαίνει πως δεν θ έχει ανοιχτεί η συσκευασία!

Και το πιο σπουδαίο, πιάστε το στα χέρια σου για να δεις αν το slide παίζει… αν νιώσεις πως έχει μεγάλο τζόγο απαίτησε να σου δώσουν άλλο!

 

-------------------------------------

 

Ευχαριστω πολυ!

Αυριο θα μου ερθει το Ν95! Αν ολα πανε καλα θα το παρω και στα χερια μου!

Δινω και αρκετα λεφτα..360 ευρω....+ την επιδότηση μου (250 ευρω)

αλλά πιστεύω οτι αξίζει!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορουμε να δουμε βιντεακια Youtube απο το Ν95???

Μου λεει οτι δεν εχω το τελευταιο flash player

Δεν μπορω να το βρω, μπορει να με βοηθησει καποιος???

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση .... για το Ν95 ..

ποση ορα κανει για να βρει το GPS δοριφο. και τοθσ 5 που χριαζεται? και αν ιπαρχει καπιος τροπος να τους βρισκει πιο γρηγορα εκτος τιν αναβαθμηση που εχω κανει.. αλες φορες βενω στο αμαξη το βαζω και κανει 3-4 λεπτα και αλες φορες εχω φτασει εκει που θελω και ακομα εχει βρει 4 ους δορηφορους....

εχω διαβασει καπου οτι ειναι καλητερο να βαζεις θεση GPS και να τους βρισκεισ και μετα να μπενεις στο προγραμμα για χαρτες.. εσεις πως το βαζετε για πιο γρηγορα?

πιο θεωρητε πιο καλο και πιο πιο γριηγορο το ρουτε 66 ι το νοκια? εχει βγει κανενα αλο?

 

ps exw anebasei to route66 spasmeno edw

http://rapidshare.com/files/55435039/ROUTE_66_CR_CKED.rar

 

MPOREIS FILE MOY NA MOY TO STILEIS STO peco@otenet.gr ?

se efxaristo prokatabolika

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Καινούργιος και εγω ιδιοκτήτης Ν95. Έκανα αναβάθμιση σε v12 firmware αλλά έχασα το default nokia theme (τα nSeries και ενα Nokia υπάρχουν ακόμα αλλά οχι αυτό με τα άσπρα γράμματα και τους κύκλους στην "επιφάνεια εργασίας"). Υπάρχει τρόπος να το ξαναβρώ;

Link to comment
Share on other sites

Oκ ας πούμε ότι όντως αφού έσκασες τα 721€ θες να το λιώνεις όλη μέρα.

Πριν πάρεις το κινητό δεν ήξερες ότι είχε 900αρα μπαταρία?Τα στοιχεία αυτά ήταν διαθέσιμα πολύ καιρό πριν.Άρα αφού ήξερες πόσο μικρή είναι η μπαταρία, έπρεπε να ξέρεις τι να περιμένεις και ότι θα σου τελειώνει σφαίρα η μπαταρία με τέτοια χρήση.Άρα γιατί το πήρες αν δε σε κάλυπτε για τις ανάγκες σου?Το πήρες για άλλο λόγο προφανώς.Αλλιώς δε θα το έπαιρνες και δε θα σε απασχολούσε τώρα.

Οπότε ποιος ο λόγος να το συζητάμε τώρα πάλι?

Ειδικά το θέμα της μπαταρίας το λέγαμε από τις πρώτες σελίδες αυτού του θέματος ότι είναι λίγη.

 

Φίλε junglist, το θέμα μας νομίζω ήταν η απόδοση της μπαταρίας και όχι ο λόγος που εγώ αγόρασα το κινητό.

Στην ερώτηση που είχε γίνει για την απόδοση της μπαταρίας εγώ απλά κατέθεσα και τη δική μου εμπειρία βασιζόμενη στη χρήση που κάνω, διότι πιστεύω οτι αυτός που ρώτησε δεν καλύπτεται πλήρως από την απάντηση σου οτι η μπαταρία είναι ικανοποιητική με αυτό που εσύ ορίζεις ως νορμαλ χρήση.

Δεν πρόκειται να επανέλθω στο θέμα διότι έχω την εντύπωση οτι έχεις παρεξηγήσει την τοποθέτηση μου.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...