Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

MPOREIS FILE MOY NA MOY TO STILEIS STO peco@otenet.gr ?

se efxaristo prokatabolika

φιλε μου δεν νομιζω να ειναι δυσκολο... να το κατεβασεις απο εκει που το εχω ανεβασει..

 

Φίλε, όλα αυτά που ρωτάς έχουν απαντηθεί στα σχετικά topic.

Οπότε καλύτερα να ρίξεις 1 ματιά εκεί.

Aν δεν σου ειναι κοπος διξε μου το σχετικο τοπικ να τα διαβασω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορουμε να δουμε βιντεακια Youtube απο το Ν95???

Μου λεει οτι δεν εχω το τελευταιο flash player

Δεν μπορω να το βρω, μπορει να με βοηθησει καποιος???

 

Αν και δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι κάνει ο τύπος ρίξε μια ματιά σ'αυτο: http://www.youtube.com/watch?v=u5foQsiz828

Link to comment
Share on other sites

Η Adobe ανακοινωσε το flash lite 3 με υποστηριξη flash videos. Υπαρχει περιπτωση να μπορεσουμε να το εγκαταστησουμε?

 

Ακυρη η ερωτηση. Εψαξα και βρηκα την απαντηση. Για οποιον ενδιαφερρεται: Θα το βγαλουν σε σισ αρχειο και θα το ενσωματωνει η νοκια στις μελλοντικες της συσκευες. Το κακο ειναι οτι χρειαζεται πολυ μνημη και δυνατο επεξεργαστη. Το καλο ειναι οτι το Ν95 ειναι certified για την developer εκδοση.

Το αρχειο δεν ειναι ακομα διαθεσιμο αλλα δεν μπορει να αργησει. Θα ψαξω με "πλαγιους" τροπους να βρω την developer εκδοση:ninja::ninja:

 

@zisis: Εγω παντως αυτο ποτε δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να συνδεθεί στο ίντερνετ με το Ν95, χρησιμοποιώντας την DSL του, μέσω bluetooth;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να συνδεθεί στο ίντερνετ με το Ν95, χρησιμοποιώντας την DSL του, μέσω bluetooth;

Nai kapou eida oti kaneis LAN me bluetooth.

Alla olokliro Wi-Fi exei re Aisope, pare ena Wi-Fi router na kaneis tin douleia sou.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να συνδεθεί στο ίντερνετ με το Ν95, χρησιμοποιώντας την DSL του, μέσω bluetooth;

Μπορείς να συνδέσεις το Ν95 μέσω Bluetooth και να παίρνεις internet θα χρειαστείς το m-Router. Κάνε μια αναζήτηση στο forum, το δίνει ένας φίλος, θα το βρεις…

 

Αλλιώς μπορείς να συνδεθείς μέσω WiFi κατευθείαν με τον υπολογιστή εφόσον δεν έχεις κάποιο router. Δες αυτόν τον οδηγό για το πώς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι κάνει ο τύπος ρίξε μια ματιά σ'αυτο: http://www.youtube.com/watch?v=u5foQsiz828

 

εγω εκανα την διαδικασια που κανει ο τυπας και ενω παταω αναπαρ. δεν το παιζει και μονο οταν παω να πατησω αναπαραγωγη απο τον ιστο μου γραφει οτι θελει flash player

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πήρα....αλλα μου φανηκε κατι περίεργο,

 

η οθόνη δεν εχει προστατευτικό για να το βγαλεις εσυ?

Ετσι χύμα το κινητό?

 

Είχε σε κάποιον?

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι θυμάμαι, ούτε το δικό μου Ν95 είχε προστατευτικό κάλυμμα στην οθόνη. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό αυτό.
Link to comment
Share on other sites

οταν χρησιμοποιησεις το κεντρο βιντεο για να δεις βιντεακια απο το youtube, reuters, jamster κλπ. υπαρχει καποια χρεωση?η αμα εισαι συνδεδεμενος μεσω wifi δν υπαρχει προβλημα??
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες να το αφήσω να φορτίσει πρώτη φορα...

οσο περισσότερο τοσο το καλύτερο?

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες να το αφήσω να φορτίσει πρώτη φορα...

οσο περισσότερο τοσο το καλύτερο?

Μέχρι να φωτίσει πλήρως. Κι αυτό για τον απλούστατο λόγο ότι μόλις η μπαταρία φορτίσει πλήρως, ο φορτιστής κατά κάποιο τρόπο... "παίρνει εντολή" από το τηλέφωνο και σταματάει την παροχή ρεύματος προς τη συσκευή.

 

Απλά τώρα στην αρχή για κανά 3-4 φορές πριν το βάλεις για φόρτιση φρόντισε να κλείνει από μπαταρία, δηλαδή να αποφορτίζεται πλήρως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να φωτίσει πλήρως. Κι αυτό για τον απλούστατο λόγο ότι μόλις η μπαταρία φορτίσει πλήρως, ο φορτιστής κατά κάποιο τρόπο... "παίρνει εντολή" από το τηλέφωνο και σταματάει την παροχή ρεύματος προς τη συσκευή.

 

Απλά τώρα στην αρχή για κανά 3-4 φορές πριν το βάλεις για φόρτιση φρόντισε να κλείνει από μπαταρία, δηλαδή να αποφορτίζεται πλήρως.

 

Εχω ακούσει οτι η πλήρη αποφόρτιση δεν είναι καλή και απλά όταν σου λέει το κιν οτι έχει χαμηλή μπαταρία τότε είναι καλό να το φορτίσεις! Ισχύει??

 

Οταν φορτίσει πλήρως? δηλαδή όταν σβήσουν οι μπάρες απο την οθόνη?

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει οτι η πλήρη αποφόρτιση δεν είναι καλή και απλά όταν σου λέει το κιν οτι έχει χαμηλή μπαταρία τότε είναι καλό να το φορτίσεις! Ισχύει??

 

Οταν φορτίσει πλήρως? δηλαδή όταν σβήσουν οι μπάρες απο την οθόνη?

Όταν φορτίσει πλήρως σου βγάζει ένα μήνυμα, και σταματάνε να παίζουν οι μπάρες της ένδειξης της μπαταρίας.

Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο! Απλά όταν αποφορτίζεται τελείως τουλάχιστον στην αρχή, και μετά τη φορτίζεις βοηθάει στην αύξηση της απόδοσης...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

σημερα η συσκευη στα καλα καθουμενα παρουσιασε το εξης,οταν παω να 'ανοιξω' το ρολοι μου εμφανιζει το μυνημα σφαλμα συστηματος και δεν μπορω ουτε να βαλω αφυπνιση ουτε να αλλαξω ωρα η ημερομηνια απλως εμφανιζει το παραπανω μυνημα και με πεταει εξω.μπορει καποιος να βοηθησει?

 

και εγω εχω το ιδιο προβλημα.

 

κανεισ βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Eγω στην θεση σας θα εκανα hard format
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

exo to n95 einai klidomeno stin vodafon uk exo perasi ta ellinika alla sinexizi na min dexete katra mipos mpori na me boi8isi kapios na to xeklidoso .

euxaristo

Ρίξε μια ματιά εδώ!

 

 

και εγω εχω το ιδιο προβλημα.

 

κανεισ βοήθεια?

Είχα προτείνει στον chocbhed_6630 να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Το δοκίμασες και δεν λύθηκε το πρόβλημα;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίσει πλήρως σου βγάζει ένα μήνυμα, και σταματάνε να παίζουν οι μπάρες της ένδειξης της μπαταρίας.

Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο! Απλά όταν αποφορτίζεται τελείως τουλάχιστον στην αρχή, και μετά τη φορτίζεις βοηθάει στην αύξηση της απόδοσης...

 

To kiνητό φορτίζει κλειστό...Οι μπάρες εχουν σταματήσει να κινούνται ομως βρίσκονται πάνω δεξια στην οθόνη....δεν ξερω αν έχει βγάλει μήνυμα!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

exo to n95 einai klidomeno stin vodafon uk exo perasi ta ellinika alla sinexizi na min dexete katra mipos mpori na me boi8isi kapios na to xeklidoso .

euxaristo

 

Επειδη περασες Ελληνικα ,δεν παει να παει οτι ξεκλειδωθηκε κιολας:rolleyes:

Κανονικα μονο απο το δικτυο στο οποιο ειναι κλειδωμενο ,ξεκλειδωνεται .

Ριξε μια ματια ομως στην σελιδα που παρεθεσε ο Itchrist86 .

 

Χρησιμοποιησε Ελληνικους μικρους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε

τι γραφεις ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To kiνητό φορτίζει κλειστό...Οι μπάρες εχουν σταματήσει να κινούνται ομως βρίσκονται πάνω δεξια στην οθόνη....δεν ξερω αν έχει βγάλει μήνυμα!

Αφού σταμάτησαν να "παίζουν" έχει φορτίσει... Μπορείς να το γονατίσεις τώρα!!!:lol::lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...