Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού σταμάτησαν να "παίζουν" έχει φορτίσει... Μπορείς να το γονατίσεις τώρα!!!:lol::lol::p

 

 

xAXAXxaxa! Ektos απο το να το γονατίσω θα τρελάνω εσας εδω μεσα....

Θα κλεισει 6 ωρες φορτισης και θα το βγάλω!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

xAXAXxaxa! Ektos απο το να το γονατίσω θα τρελάνω εσας εδω μεσα....

Θα κλεισει 6 ωρες φορτισης και θα το βγάλω!

Τρέλανε μας...:lol::lol:

 

Όπως σου είπα δεν θα κερδίσεις τίποτα....δεν θα συνεχίζει να φορτίζει, ρεύμα θα σπαταλήσεις, αλλά αφού το θέλεις.... όπως νομίζεις εσύ!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση .... για το Ν95 ..

ποση ορα κανει για να βρει το GPS δοριφο. και τοθσ 5 που χριαζεται? και αν ιπαρχει καπιος τροπος να τους βρισκει πιο γρηγορα εκτος τιν αναβαθμηση που εχω κανει.. αλες φορες βενω στο αμαξη το βαζω και κανει 3-4 λεπτα και αλες φορες εχω φτασει εκει που θελω και ακομα εχει βρει 4 ους δορηφορους....

εχω διαβασει καπου οτι ειναι καλητερο να βαζεις θεση GPS και να τους βρισκεισ και μετα να μπενεις στο προγραμμα για χαρτες.. εσεις πως το βαζετε για πιο γρηγορα?

πιο θεωρητε πιο καλο και πιο πιο γριηγορο το ρουτε 66 ι το νοκια? εχει βγει κανενα αλο?

 

ps exw anebasei to route66 spasmeno edw

http://rapidshare.com/files/55435039/ROUTE_66_CR_CKED.rar

Ola kala ola orea me ta arxia poy enevases. Exo kolisi sti mesi omos kai tha ithela ti voithia opioy gnorizi, prospatho na kano Register sto https://www.symbiansigned.com/app/page ala den dexete ta e-mail: hotmail,yahoo.in kai genika ta free

mail. ti boro na kano se afti ti fasi? :mad:

BLACK SABBATH:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ola kala ola orea me ta arxia poy enevases. Exo kolisi sti mesi omos kai tha ithela ti voithia opioy gnorizi, prospatho na kano Register sto https://www.symbiansigned.com/app/page ala den dexete ta e-mail: hotmail,yahoo.in kai genika ta free

mail. ti boro na kano se afti ti fasi? :mad:

Εαν θελεις μπορεις να κανεις αυτο

Περισοτερα στο αναλογο θεμα.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ολίγον μπερδευτεί...

μπορεί κάποιος να μου πεί τι ακριβώς να κάνω μέχρι να λειτουργήσει το GPS μου? Τι να κατεβάσω....τι να βάλω και που....

 

Ευχαριστω!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ολίγον μπερδευτεί...

μπορεί κάποιος να μου πεί τι ακριβώς να κάνω μέχρι να λειτουργήσει το GPS μου? Τι να κατεβάσω....τι να βάλω και που....

 

Ευχαριστω!

 

θα περασεις του χαρτες μεσο του

maploader δες πως βημα βημα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

μετα ανοιξε το τηλ. και το πληκτρολογιο να κοιταει τον

ουρανο και να περιμενεις μεχρι να κλειδωσει δορυφορους.

μπορει να κανει καποια λεπτα.

δες την φοτο στο manual.:O

κατεβασε το maploader απο εδω

http://europe.nokia.com/A4509291

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα περασεις του χαρτες μεσο του

maploader δες πως βημα βημα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

μετα ανοιξε το τηλ. και το πληκτρολογιο να κοιταει τον

ουρανο και να περιμενεις μεχρι να κλειδωσει δορυφορους.

μπορει να κανει καποια λεπτα.

δες την φοτο στο manual.:O

κατεβασε το maploader απο εδω

http://europe.nokia.com/A4509291

 

Ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση!

 

Θα χρειαστω μια καρτα μνήμης...μαλλον αύριο θα πάρω!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να φωτίσει πλήρως. Κι αυτό για τον απλούστατο λόγο ότι μόλις η μπαταρία φορτίσει πλήρως, ο φορτιστής κατά κάποιο τρόπο... "παίρνει εντολή" από το τηλέφωνο και σταματάει την παροχή ρεύματος προς τη συσκευή.

 

Απλά τώρα στην αρχή για κανά 3-4 φορές πριν το βάλεις για φόρτιση φρόντισε να κλείνει από μπαταρία, δηλαδή να αποφορτίζεται πλήρως.

 

φιλε μου νομιζω πως εισαι λαθος με την πρωτη φωρτηση καθως μια καινουργεια μπαταρια χρειαζεται τουλαχιστον 5-6 ωρες καθως το φορτιο που εχει μεσα η μπαταρια χρειαζεται μια καλαη πρωτη φωρτηση;)

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από chocbhed_6630 Εμφάνιση Μηνύματος

σημερα η συσκευη στα καλα καθουμενα παρουσιασε το εξης,οταν παω να 'ανοιξω' το ρολοι μου εμφανιζει το μυνημα σφαλμα συστηματος και δεν μπορω ουτε να βαλω αφυπνιση ουτε να αλλαξω ωρα η ημερομηνια απλως εμφανιζει το παραπανω μυνημα και με πεταει εξω.μπορει καποιος να βοηθησει?

και εγω εχω το ιδιο προβλημα.

 

κανεισ βοήθεια?

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα στην έκδοση 11. Έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 12 και αμέσως μετά την αναβάθμιση το ρολόι δούλευε κανονικά. Μόλις όμως επανέφερα το backup των ρυθμίσεων και λοιπών στοιχείων, το πρόβλημα επανεμφανίστηκε. Αναγκάστηκα να επαναεγκαταστήσω την έκδοση 12 κάνοντας επαναφορά όλων των στοιχείων από το backup πλην των ρυθμίσεων τηλεφώνου. Από τότε το πρόβλημα λύθηκε αλλά χρειάστηκε να περάσω χειροκίνητα όλες τις ρυθμίσεις στο τηλέφωνο από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεάζεται κάτι. Προσωπικά, φόρτισα πλήρως το Ν95 προτού το χρησιμοποιήσω, χωρίς όμως να κάνω το ίδιο με το 6630. Αμφότερα λειτουργούν ομαλότατα μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

πέρασε μια μέρα και έχει πέσει μία μπάρα μπαταρίας. Νομίζω οτι είναι καλά για την πρώτη φόρτιση.

 

Τωρα για το GPS δεν καταφερα τίποτα. Έκανα τα βήματα αλλά δεν βρίσκει δορυφόρους, δεν κινείται η υδρόγειος....τίποτα. Μήπως χρειάζεται να κάνω τίποτα άλλο?

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

πέρασε μια μέρα και έχει πέσει μία μπάρα μπαταρίας. Νομίζω οτι είναι καλά για την πρώτη φόρτιση.

 

Τωρα για το GPS δεν καταφερα τίποτα. Έκανα τα βήματα αλλά δεν βρίσκει δορυφόρους, δεν κινείται η υδρόγειος....τίποτα. Μήπως χρειάζεται να κάνω τίποτα άλλο?

 

μπορει να χρειαστει και 15 λεπτα να βρεις δορυφορους

δες στις επιλογες τι σημα εχεις.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

 

στο site της Nokia αναφέρεται ότι το συγκεκριμένο headset είναι συμβατό μόνο με το N95 8GB, ενώ είμαι κάτοχος Ν95 "απλού". Τι μου προτέινετε? Να μην προβώ σε αγορά του συγκεκριμένου headset?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

 

στο site της Nokia αναφέρεται ότι το συγκεκριμένο headset είναι συμβατό μόνο με το N95 8GB, ενώ είμαι κάτοχος Ν95 "απλού". Τι μου προτέινετε? Να μην προβώ σε αγορά του συγκεκριμένου headset?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Λογικά δεν νομίζω πως θα υπάρχει πρόβλημα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις....:rolleyes:

Καλό θα ήταν να ρωτήσεις σε ένα Nokia club.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

 

στο site της Nokia αναφέρεται ότι το συγκεκριμένο headset είναι συμβατό μόνο με το N95 8GB, ενώ είμαι κάτοχος Ν95 "απλού". Τι μου προτέινετε? Να μην προβώ σε αγορά του συγκεκριμένου headset?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μαρκετίστικες μαlακίες της Nokia. ΟΛΑ τα bluetooth headsets είναι συμβατά με ΟΛΑ τα τηλέφωνα, οποιουδήποτε κατασκευαστή. Κι αυτό γιατί ΟΛΑ ακολοθούν το ίδιο πρωτόκολο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέερα! Ποση ωρα κανει να φορτισει το n95? ρωταω γιατι εχω ενα pda και θελει 3 ωρες. Αν ειναι να κανει τοσο και το n95 καηκαμε...
Ό,τι ωριμάζει... σαπίζει !!
Link to comment
Share on other sites

Fortizei poli grigora giro sti miamisi ora kanei

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Thanx John75! Ρε παιδια εχω φαγουρες να παω να το παρω αλλα με στενοχωρει η μπαταρια του που κραταει λιγο. Τι λετε...?
Ό,τι ωριμάζει... σαπίζει !!
Link to comment
Share on other sites

Thanx John75! Ρε παιδια εχω φαγουρες να παω να το παρω αλλα με στενοχωρει η μπαταρια του που κραταει λιγο. Τι λετε...?

 

Kane ypomonh gia to N95 8GB

Link to comment
Share on other sites

Kane ypomonh gia to N95 8GB

Tribal με εχουν κουρασει ολες οι αναμονες!Μια να βγει το η95, μια να βγει το η95 8GB (ουτε το Sony Ericsson K850i λεει να βγει). Τα εχω βαρεθει ολα αυτα! Θα μεινω με το Nokia 2600 να βρω την υγεια μου...

 

Tribal ευχαριστω για την συμβουλη σου παρολα αυτα (και σε καμμια περιπτωση δεν τα βαζω μαζι σου:O)

Ό,τι ωριμάζει... σαπίζει !!
Link to comment
Share on other sites

Den parekshgw mhn anhsuxeis. K egw etsi skeftomai, apla pisteuw oti to sugkekrimeno aksizei na perimeneis. Einai kati pou tha to krathseis kairo. Ton allo mhna tha einai edw pisteuw.
Link to comment
Share on other sites

παντως νομιζω οτι για την μπαταρια και τα δυο θα εχουν την ιδια διαρκεια.το 8gb εχει μεγαλυτερη μπαταρια αλλα και λιγο μεγαλυτερη οθονη οποτε θα καταναλωνει πιο πολυ απο το απλο ν95 οποτε η αναλογια παραμενει η ιδια.προσωπικη αποψη βεβαια
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...