Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχει ακουστει κατι για νεο update....???

 

περιμενω μηπως και διορθώσουν αυτο με το sms πως και πως.....

 

δυστυχως στο δικο μου που περασα την αναβαθμιση δεν διορθωθηκε το προβλημα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι,για ποιον λογο να μην γινεται δεκτη?δεν το καταλαβα,θα παρεις την αποδειξη και θα απαιτησεις να στο αλλαξουν.

 

25-30 ευρω πρεπει να παει,διοτι πανε και τα ακουστικα μαζί..

 

Αύριο θα αλλάξω το εξάρτημα που συνδέει τα ακουστικά με το Ν95, μιας και δε λειτουργεί καθόλου καλά πλέον.

Κοστίζει όντως 25-30 ευρώ; Ξεχωριστά δε γίνεται να το αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

yparxei enas pou na mou pei oti leitourgei to gps tou??????

to 95% exei problima,an yperxei esto k enas na pei ti diadikasia pou ekane giati egw exw kanei 100 alles k moufa i douleia.

 

To GPS μου λειτουργεί τέλεια από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Έκανα κανα 10λεπτο για την πρώτη σύνδεση και από τη δεύτερη και μετά γύρω στα 2 λεπτά (μιλάω πάντα για αυτοκίνητο, σε κλειστό χώρο ποτέ δεν πιάνει).

Ειδικά σήμερα που πέρασα και το route66 πιστεύω ότι θα το χρησιμοποιώ συνέχεια.

Α, παρεπιπτόντως, έχω ακόμη την έκδοση 11 συνεπώς δεν χρησιμοποιώ A-GPS αλλά το απλό. Έχω ακόμη την 11 όχι γιατι βαριέμαι να περάσω τη 12, αλλά στο κινητό μου όλα δουλεύουν ρολόι και δεν θέλω να αντιμετωπίσω προβλήματα όπως ραδιόφωνο κλπ που έχουν αναφερθεί για την καινούρια έκδοση.

 

Δεν κατάλαβα ποιά διαδικασία θες να σου περιγράψουμε. Αν μιλάς για τα βήματα που ακολουθήσαμε για να χρησιμοποιούμε την εφαρμογή χάρτες οι οδηγίες με κάθε λεπτομέρεια βρίσκονται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

Η διαδικασία είναι απλή και μοναδική. Δεν καταλαβαίνω ποιές άλλες διαδικασίες έχεις δοκιμάσει. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Αν νομίζεις πως έχεις κάνει σωστά τη διαδικασία και δεν λειτουργεί το smart2go καλύτερα πήγαινέ το σε ένα nokia shop.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως στο δικο μου που περασα την αναβαθμιση δεν διορθωθηκε το προβλημα...:mad:

 

μηλας παντα για την 12 ετσι......????

 

γενικα εχει ακουστει κατι για νεα αναβαθμιση....?

ηδη εχουμε 6 μηνες απο την τελευταία......

 

κατι αλλο το route66 παιδια υποστηριζει μονο αθηνα η ολοκληρη την ελλαδα....?

παλιοτερα ειχα κανει την ερωτηση αλλα μου ειπαν οτι δειχνει τους χαρτες μονο για αθηνα....

εχει αλλαξει κατι πανω σε αυτο....?

Link to comment
Share on other sites

γενικα εχει ακουστει κατι για νεα αναβαθμιση....?

ηδη εχουμε 6 μηνες απο την τελευταία......

 

Erxete kainourgia anabathmisi.

 

Tha periexei to N-Gage, Nokia Music Store, to kairnourgio Nokia Maps, Search bar stin anamoni kai polla bug fixes.

 

An den kano lathos tha einai i 20.X.XXX kai kata pasa pithanotita tha ine diathesimi auto ton mina.

Link to comment
Share on other sites

Hi guys, mporei kapoios na m pei an eiparxouns xartes tis Kyprou k pou mporo na tous vro?

 

δες εδω τι θα κανεις βημα βημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

εχει και την Κυπρο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Erxete kainourgia anabathmisi.

 

Tha periexei to N-Gage, Nokia Music Store, to kairnourgio Nokia Maps, Search bar stin anamoni kai polla bug fixes.

 

An den kano lathos tha einai i 20.X.XXX kai kata pasa pithanotita tha ine diathesimi auto ton mina.

 

σοβαρα δεν το ηξερα.....:)

αντε να δουμε.......την περιμενουμε πως και πως......

λες να διορθώσουν και το προβλημα με τα sms η την χαμηλη ενταση στο ραδιο....??

Link to comment
Share on other sites

λες να διορθώσουν και το προβλημα με τα sms η την χαμηλη ενταση στο ραδιο....??

 

Gia to radio den ksero. An me to "SMS" enoieis tous xamenous xaraktires sto grapsimo genika otan grafeis grigora i Nokia einai enimeri gia to problima kai elpizo opos kai esy na to exoun diorthosei stin nea ekdosi giati katantaei poly kourastiko kai theorite sobaro bug.

Link to comment
Share on other sites

Gia to radio den ksero. An me to "SMS" enoieis tous xamenous xaraktires sto grapsimo genika otan grafeis grigora i Nokia einai enimeri gia to problima kai elpizo opos kai esy na to exoun diorthosei stin nea ekdosi giati katantaei poly kourastiko kai theorite sobaro bug.

 

εγω λεω για το προβλημα με τα sms οταν εχεις το κινητο σου κλειστο που δεν μπορεις να ξερεις τι ωρα σου εστειλε ο αλλος sms το οποιο επισης ειναι παρα πολυ σοβαρο για μενα και ελπιζω να διορθωθει και αυτο....

θα δειξει....:)

θα δουμε.....

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω για το προβλημα με τα sms οταν εχεις το κινητο σου κλειστο που δεν μπορεις να ξερεις τι ωρα σου εστειλε ο αλλος sms το οποιο επισης ειναι παρα πολυ σοβαρο για μενα και ελπιζω να διορθωθει και αυτο....

θα δειξει....:)

θα δουμε.....

 

δεν νομιζω να διορθωθει το συγκεκριμενο

με καποια αναβαθμιση.

μακαρι να κανω και λαθος.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ax nai to ksexasa auto...Episeis poly simantiko kai gia mena...

Alla auto ine bug mono tou N95 i genika olon ton Symbian 3rd FP1?

Είναι πρόβλημα σχεδόν όλων των S60 3rd edition... όχι μόνο των F.P.1!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To GPS μου λειτουργεί τέλεια από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Έκανα κανα 10λεπτο για την πρώτη σύνδεση και από τη δεύτερη και μετά γύρω στα 2 λεπτά (μιλάω πάντα για αυτοκίνητο, σε κλειστό χώρο ποτέ δεν πιάνει).

Ειδικά σήμερα που πέρασα και το route66 πιστεύω ότι θα το χρησιμοποιώ συνέχεια.

Α, παρεπιπτόντως, έχω ακόμη την έκδοση 11 συνεπώς δεν χρησιμοποιώ A-GPS αλλά το απλό. Έχω ακόμη την 11 όχι γιατι βαριέμαι να περάσω τη 12, αλλά στο κινητό μου όλα δουλεύουν ρολόι και δεν θέλω να αντιμετωπίσω προβλήματα όπως ραδιόφωνο κλπ που έχουν αναφερθεί για την καινούρια έκδοση.

 

Δεν κατάλαβα ποιά διαδικασία θες να σου περιγράψουμε. Αν μιλάς για τα βήματα που ακολουθήσαμε για να χρησιμοποιούμε την εφαρμογή χάρτες οι οδηγίες με κάθε λεπτομέρεια βρίσκονται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

Η διαδικασία είναι απλή και μοναδική. Δεν καταλαβαίνω ποιές άλλες διαδικασίες έχεις δοκιμάσει. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Αν νομίζεις πως έχεις κάνει σωστά τη διαδικασία και δεν λειτουργεί το smart2go καλύτερα πήγαινέ το σε ένα nokia shop.

 

file ti na pw,to dokimasa k 5 6 ffores prin k tpt,ekana format,perasa tin 12 k mpike to gps me ton tropo ekeinon,pws to exigis?na ekana lathos prin den paizei....opws k na exei EYXARISTO.apoti blepw douleuei mia xara. xereis an yparxei xartis tis THNOY? xlomo apo ti diabasa gia pio megales polhs pou den yparxoun.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα αλλάξω το εξάρτημα που συνδέει τα ακουστικά με το Ν95, μιας και δε λειτουργεί καθόλου καλά πλέον.

Κοστίζει όντως 25-30 ευρώ; Ξεχωριστά δε γίνεται να το αγοράσω;

 

Γιατί δεν πας να στο αλλάξουν?Δεν έχεις εγγύηση?

Εγώ το πήγα σε φίλο μου, γιατί εγώ δεν έχω απόδειξη αγοράς και του το αλλάξανε σε Γερμανό.

 

Το περίεργο όμως βρε παιδιά είναι ότι και το καινούργιο χειρηστήριο δε δουλεύει!!

Σκέφτομαι 2 ενδεχόμενα.Το πήραν για έλεγχο και οι τεχνικοί δώσανε πίσω το ελλατωματικό.Αλλά πρέπει να είναι πολύ κάφροι για να τυλίξανε πάλι το καλώδιο με συρματάκι, όπως δίνουν τα καινούρια.

Το άλλο ενδεχόμενο να έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό και να μη δέχεται το χειρηστήριο.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα?Θέλει καμιά έξτρα ρύθμιση?

Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, στα ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ, έχω ώς Προεπιλογή το AΚΟΥΣΤΙΚΑ.Πρέπει να επιλέγω κάτι άλλο για να δουλέψει το χειρηστήριο, πχ το ΒΑΣΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ?

 

Erxete kainourgia anabathmisi.

 

Tha periexei to N-Gage, Nokia Music Store, to kairnourgio Nokia Maps, Search bar stin anamoni kai polla bug fixes.

 

An den kano lathos tha einai i 20.X.XXX kai kata pasa pithanotita tha ine diathesimi auto ton mina.

 

 

Από τη 12 να πάνε στην 20, λίγο χλωμό το βλέπω.

Που το διάβασες?Μπορείς να δώσεις το link?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ara den nomizo na lithei etsi apla...

 

γιατι ρε παιδια δεν μπορει να λυθει αυτο το θεμα....

παλια γιατι δεν υπηρχε αυτο το προβλημα....

 

εχει γινει συζητηση σε αλλα φορουμς για αυτο...???

γενικα η νοκια το ξερει.....???

πραγματικα το εχω απορια αυτο.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας να στο αλλάξουν?Δεν έχεις εγγύηση?

Εγώ το πήγα σε φίλο μου, γιατί εγώ δεν έχω απόδειξη αγοράς και του το αλλάξανε σε Γερμανό.

 

Το περίεργο όμως βρε παιδιά είναι ότι και το καινούργιο χειρηστήριο δε δουλεύει!!

?

 

Το δικό μου χειριστήριο έχει επιπτώσεις στην ποιότητα της μουσικής. Γι'αυτό και θέλω να το αλλάξω.

Η εγγύηση που έχω είναι από ένα κατάστημα της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Πιστεύω πως δε θα την δεκτούν.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα την δεχτούν με τίποτα. Αν δεν είναι εισαγωγής Alpha-Copy δεν καλύπτεται από εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου χειριστήριο έχει επιπτώσεις στην ποιότητα της μουσικής. Γι'αυτό και θέλω να το αλλάξω.

Η εγγύηση που έχω είναι από ένα κατάστημα της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Πιστεύω πως δε θα την δεκτούν.

 

Να απαιτήσεις να τη δεχθούν. Να πας εκεί και να απαιτήσεις να σου φτιάξουν ή να σου αντικαταστήσουν το εξάρτημα. Αν σου κάνουν τους δύσκολους, να τους απειλήσεις με καταγγελία.

 

Είναι υποχρεωμένοι να σου το φτιάξουν. Οποιοδήποτε προϊόν αγοράσεις από χώρα της ΕΕ καλύπτεται υποχρεωτικά από την πανευρωπαϊκή εγγύηση. Αυτά που λένε στην Alpha Copy είναι ιστορίες για αγρίους. Ας μη γινόμαστε θύματά τους οικειοθελώς.

Link to comment
Share on other sites

Να απαιτήσεις να τη δεχθούν. Να πας εκεί και να απαιτήσεις να σου φτιάξουν ή να σου αντικαταστήσουν το εξάρτημα. Αν σου κάνουν τους δύσκολους, να τους απειλήσεις με καταγγελία.

 

Είναι υποχρεωμένοι να σου το φτιάξουν. Οποιοδήποτε προϊόν αγοράσεις από χώρα της ΕΕ καλύπτεται υποχρεωτικά από την πανευρωπαϊκή εγγύηση. Αυτά που λένε στην Alpha Copy είναι ιστορίες για αγρίους. Ας μη γινόμαστε θύματά τους οικειοθελώς.

 

Το χειρηστήριο θεωρείται αξεσουάρ.

Αν δεν έχεις απόδειξη, δε στο αλλάζουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το Ν95. Κατά διαστήματα παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Όταν λαμβάνω sms και μπαίνω στα εισερχόμενα για να διαβάσω το νεο μήνυμα, βλέπω το μήνυμα αλλά δεν μπορώ να το ανοίξω, ενώ από δίπλα αντί να εμφανίζει το εικονίδιο του φακέλου, εμφανίζει ένα ερωτηματικό. Όσο κι αν εψαξα δεν μπόρεσα να βρω τι φταίει. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό?:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το Ν95. Κατά διαστήματα παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Όταν λαμβάνω sms και μπαίνω στα εισερχόμενα για να διαβάσω το νεο μήνυμα, βλέπω το μήνυμα αλλά δεν μπορώ να το ανοίξω, ενώ από δίπλα αντί να εμφανίζει το εικονίδιο του φακέλου, εμφανίζει ένα ερωτηματικό. Όσο κι αν εψαξα δεν μπόρεσα να βρω τι φταίει. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό?:(

Exeis egatastisei tin efarmogi gia ta smilies.

Animated SMS an den kano lathos legete, i opia elikse kai tora otan sou erxete ena SMS me fatsoula den to anoigei.

 

An to ixes kai to apegatestises kati den paiktike sosta, kanto ksana install kai paly apegatastasi.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...