Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

jereis ti timi exei sta nokia shop??

Έχει περίπου 654€ με φπα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok se eyxaristo poli !se esena evgale kanena provlima ?? kai den jero apo poio magazi na to agoraso ???

 

Αν και ειναι απο τα πρωτα που εχουν βγει δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα.Και τωρα που βγαινει το 8 giga καλυτερα να περιμενεις να παρεις αυτο.Θα ειναι λιγο ακριβοτερο αλλα αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

αν εχω ανοικτο το wifi μαζι με τον internet explorer και ακουω μουσικη απο το music player και με παρει τοτε καποιος τηλ θα μου βγαλει μηνυμα για περιορισμενη μνημη, θα κολλησει η δεν θα γινει τιποτα και απλα θα απαντησω στο τηλ? ειναι ακραιο παραδειγμα αλλα εχει συμβει σε αλλο τηλ και δουλευε
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αγόρασα μαζί με έναν φίλο μου (για λογαριασμό του το Ν95 από το Πλαίσιο.

Δεν είχε μέσα κάρτα MINI SD. 'Ετσι το αγοράσατε και εσείς; Η συσκευασία ήταν σφραγισμένη (εννοώ πως δεν ήταν ανοιχτό).

Επίσης διαπίστωσα πως στους χάρτες, η Ελλάδα φαίνεται από πολύ μακριά και δεν λειτουργούν οι χάρτες όπως θα έπρεπε (για να μην πω πως δεν υπάρχουν).

Σας φαίνεται κάτι ύποπτο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αγόρασα μαζί με έναν φίλο μου (για λογαριασμό του το Ν95 από το Πλαίσιο.

Δεν είχε μέσα κάρτα MINI SD. 'Ετσι το αγοράσατε και εσείς; Η συσκευασία ήταν σφραγισμένη (εννοώ πως δεν ήταν ανοιχτό).

Σας φαίνεται κάτι ύποπτο;

Μην ανησυχείς, η συσκευασία της Ελλάδας δεν έχει κάρτα μέσα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αγόρασα μαζί με έναν φίλο μου (για λογαριασμό του το Ν95 από το Πλαίσιο.

Δεν είχε μέσα κάρτα MINI SD. 'Ετσι το αγοράσατε και εσείς; Η συσκευασία ήταν σφραγισμένη (εννοώ πως δεν ήταν ανοιχτό).

Επίσης διαπίστωσα πως στους χάρτες, η Ελλάδα φαίνεται από πολύ μακριά και δεν λειτουργούν οι χάρτες όπως θα έπρεπε (για να μην πω πως δεν υπάρχουν).

Σας φαίνεται κάτι ύποπτο;

 

Τίποτα από τα παραπάνω δεν είναι ύποπτο. Κάρτα δεν υπάρχει στη συσκευασία (τσιγκουνιές της ελληνικής αντιπροσωπείας). Τους χάρτες πρέπει να τους κατεβάσεις από το internet (εδώ). Μην ανησυχείς, είναι δωρεάν. Υπάρχουν χάρτες για όλο τον κόσμο και μπορείς να βάλεις όσους χωράει η κάρτα σου. Γι' αυτό θα σα ου πρότεινα να προμηθευτείς μία αρκετά μεγάλη, πχ 4GB. Η ποιότητα για τη Δυτική Ευρώπη είναι πολύ καλή, αλλά για Ελλάδα μην περιμένεις χάρτες επιπέδου NGi.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αυτο και δεν επιασε. Για εσας πιανει αυτο? Ισως δεν προσπαθησα αρκετα...

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα δουλέψει μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αγόρασα μαζί με έναν φίλο μου (για λογαριασμό του το Ν95 από το Πλαίσιο.

Δεν είχε μέσα κάρτα MINI SD. 'Ετσι το αγοράσατε και εσείς; Η συσκευασία ήταν σφραγισμένη (εννοώ πως δεν ήταν ανοιχτό).

Επίσης διαπίστωσα πως στους χάρτες, η Ελλάδα φαίνεται από πολύ μακριά και δεν λειτουργούν οι χάρτες όπως θα έπρεπε (για να μην πω πως δεν υπάρχουν).

Σας φαίνεται κάτι ύποπτο;

 

exei kanena provlima opos as poyme na koymiete kamia prosoji??

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΤΟ Ν95 ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΔΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ???????
:lol: παντα προθυμος
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΤΟ Ν95 ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΔΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ???????

Υπομονή να κάνεις… και να έχεις το φορτιστή σου μαζί!:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα δουλέψει μια χαρα...

 

Αυτο ειναι το ιδιο με το φορματ? Τι θα χασω αν το κανω αυτο? Γιατι αν ειναι να χασω εφαρμογες, επαφες κλπ αστο καλυτερα:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το ιδιο με το φορματ? Τι θα χασω αν το κανω αυτο? Γιατι αν ειναι να χασω εφαρμογες, επαφες κλπ αστο καλυτερα:worry::worry:

Όχι δεν χάνεις τίποτα. Απλά επαναφέρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν επιασε. Τα ιδια κανει και με τις παλιες και με καινουριες επαφες. Τζαμπα η επαναφορα. Τεσπα, δεν πειραζει η προσπαθεια μετραει.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου χειριστήριο έχει επιπτώσεις στην ποιότητα της μουσικής. Γι'αυτό και θέλω να το αλλάξω.

Η εγγύηση που έχω είναι από ένα κατάστημα της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Πιστεύω πως δε θα την δεκτούν.

 

Παιδια οπως ειχα πει και προηγουμενως το χειριστηριο μου εχει χαλασει..Το κινητο το ειχα παρει απο WIND..Τους το πηγα με την αποδειξη αγορας και μου ειπαν οτι τα αξεσουαρ δεν καλυπτονται απο την εγγυηση..

Ειπα να μην τους βρισω πρωτου βεβαιωθω...Για πειτε μου τη γνωμη σας...Εν τω μεταξυ πηγα στο γερμανο και δεν ειχε χειριστηριο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως ειχα πει και προηγουμενως το χειριστηριο μου εχει χαλασει..Το κινητο το ειχα παρει απο WIND..Τους το πηγα με την αποδειξη αγορας και μου ειπαν οτι τα αξεσουαρ δεν καλυπτονται απο την εγγυηση..

Ειπα να μην τους βρισω πρωτου βεβαιωθω...Για πειτε μου τη γνωμη σας...Εν τω μεταξυ πηγα στο γερμανο και δεν ειχε χειριστηριο...

Νομίζω πως τα αξεσουάρ καλύπτονται εγγύηση 6 μηνών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως ειχα πει και προηγουμενως το χειριστηριο μου εχει χαλασει..Το κινητο το ειχα παρει απο WIND..Τους το πηγα με την αποδειξη αγορας και μου ειπαν οτι τα αξεσουαρ δεν καλυπτονται απο την εγγυηση..

Ειπα να μην τους βρισω πρωτου βεβαιωθω...Για πειτε μου τη γνωμη σας...Εν τω μεταξυ πηγα στο γερμανο και δεν ειχε χειριστηριο...

 

Το χειριστήριο έχει την ονομασία AD-43. Μόνο στα καταστήματα της Νόκια πρέπει να είναι διαθέσιμο. Δεν το βρήκα ούτε στο Πλαίσιο ούτε στο Ε-SHOP ούτε στον Γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως ειχα πει και προηγουμενως το χειριστηριο μου εχει χαλασει..Το κινητο το ειχα παρει απο WIND..Τους το πηγα με την αποδειξη αγορας και μου ειπαν οτι τα αξεσουαρ δεν καλυπτονται απο την εγγυηση..

Ειπα να μην τους βρισω πρωτου βεβαιωθω...Για πειτε μου τη γνωμη σας...Εν τω μεταξυ πηγα στο γερμανο και δεν ειχε χειριστηριο...

 

Το είχα γράψει και πριν μέρες, άρα ισχύει απόλυτα.

Εμένα το 2ο χειρηστήριο που μου έφερε γνωστός απο Γερμανό, ούτε αυτό δουλεύει!!!:(

Μιλάμε καινούριο και δεν παίζει καθόλου!!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

exei kanena provlima opos as poyme na koymiete kamia prosoji??

Όλα δουλεύουν μια χαρά. Δεν κουνιέται η πρόσοψη. Τελικά αγόρασα μια κάρτα 2 giga και όλα είναι μια χαρά.

 

Τίποτα από τα παραπάνω δεν είναι ύποπτο. Κάρτα δεν υπάρχει στη συσκευασία (τσιγκουνιές της ελληνικής αντιπροσωπείας). Τους χάρτες πρέπει να τους κατεβάσεις από το internet (εδώ).

Σε ευχαριστώ. Τους κατέβασα από χτες (με λίγο ψάξιμο) και αφού προσπάθησα να περάσω το route66 (κάνοντας sign) έφαγα τα μούτρα μου. Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...

ενας φιλος εχει το ν95 και το λαμπακι ναρκης στα πλαγια

αυτο που αναβει 2 φορες μονο και μετα σταματαει

του μενει μονιμα ανοιχτο και δεν κλεινει:blink:

το καναμε format τιποτα,το καναμε αναβαθμιση παλι τα ιδια.

εχετε καμια ιδεα προτου παμε αυριο nokia??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το Ν95 χτες απο το πλαισιο.Μεχρι τωρα εχω ελεγξει τα βασικα features, βλ. μικροφωνο, μεγαφωνο, καμερα κλπ κ ολα λειτοθργουν σωστα. Η ερωτηση που θελω να κανω δεν εχει σχεση με το κινητο μας αλλα με τισ εφαρμογες (με τις οποιες σκοπευω να αρχισω απο αυριο που θα αγορασω κ καρτα μνημης.). Που μπορω να τις βρω αυτες? Ως χρηστης του Ν70 ειχα πργματικα "λιωσει" το xxxxxxxxxxxxx που θεωρουσα και το πιο "user friendly", αλλα με μεγαλη απογοητευση παρατηρησα πως η ιστοσελιδα τουσ εκλεισε (πρεπει να εχει κανα 2 βδομαδες μαλλον). Γνωριζει κανεις τι εχει συμβει, η εστω να μου προτεινει καποιο αλλο σαιτ εκτος του ip-mart (που προσωπικα δεν το θεωρω κ πολυ ευχρηστο).

Ευχαριστω :ninja:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

προφανως το κινητο σου δεν υποστηριζει βιντεο mp4.μονη λυση convert στο pc σε 3gp format και μετα στο κινητο σου

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

egw dn exw to N95 alla mou exoun steilei videakia travhgmena apo auto. To 8ema einai oti to media player mou paizei mono ton hxo, oxi thn eikona tou video. Ti na kanw?????

Όπως τα είπε ο φίλος alex_n80 είναι τα πράγματα, γι’ αυτό και επιχειρεί μερική αναπαραγωγή. Ένας πολύ καλός και δωρεάν μετατροπέας είναι ο Super.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχετε ψάξει το tv out?

Εμένα δε δουλεύει καλά.

Το έβαλα χτες στη Bravia που έχουμε, και τα χρώματα βγαίνουν γκριζοπράσινα και δεν είχα καθόλου ήχο στα video.

Καμιά ιδέα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...