Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά ,ήθελα να ρωτήσω τί λέει το βίντεο του κινητού σε προβολή στον υπολογιστή ή στην τηλεόραση??

 

Πιστεψε με ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει σε κινητο. Στην τηλεοραση φαινεται αψογα και στον υπολογιστη παρα πολυ καλα. 640χ480 αναλυση. Μονο μην τραβας βιντεο το βραδυ....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ,ήθελα να ρωτήσω τί λέει το βίντεο του κινητού σε προβολή στον υπολογιστή ή στην τηλεόραση??

 

παρα πολυ καλο αν φανταστεις οτι τραβας με 4ΜΡΧ βιντεο και σε μεγαλη αναλυση,τελειο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έπεσε στα χέρια μου 1 usb charger, αλλά δε δουλεύει με το Ν95, ξέρει κανείς να μου πει, τι ισχύει επίσημα?

Μπορεί να φορτιστεί ή όχι το συγκεκριμένο κινητό με usb charger?

Αν όχι, ποια κινητά μπορούν?Αν είναι να μην κάθεται, να το δώσω σε κανέναν άλλο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έπεσε στα χέρια μου 1 usb charger, αλλά δε δουλεύει με το Ν95, ξέρει κανείς να μου πει, τι ισχύει επίσημα?

Μπορεί να φορτιστεί ή όχι το συγκεκριμένο κινητό με usb charger?

Αν όχι, ποια κινητά μπορούν?Αν είναι να μην κάθεται, να το δώσω σε κανέναν άλλο.

 

ειναι αυτος??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1966309&highlight=usb+charger#post1966309

post #3627

εμενα δουλευε κανονικα και το φορτιζε.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έπεσε στα χέρια μου 1 usb charger, αλλά δε δουλεύει με το Ν95, ξέρει κανείς να μου πει, τι ισχύει επίσημα?

Μπορεί να φορτιστεί ή όχι το συγκεκριμένο κινητό με usb charger?

Αν όχι, ποια κινητά μπορούν?Αν είναι να μην κάθεται, να το δώσω σε κανέναν άλλο.

 

Εγω εχω παρει αυτον εδω της νοκια - επισημο αξεσουαρ - και δουλευει κανονικα...

http://europe.nokia.com/link?cid=EDITORIAL_182803

http://img229.imageshack.us/img229/7618/ca100312x312dy9.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος junglist εννοεί miniUSB charger (κάτι σαν αυτό των motorolla). Δηλαδή USB από τη μία και miniUSB από την άλλη. Κάτι τέτοιο στο Ν95 δεν λειτουργει.

Από τη θύρα miniUSB δεν φορτίζει. Υπάρχει μόνο για μεταφορά δεδομένων.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση

Εχω προβλημα με το φλας της καμερας, γιατι δεν αναβει καθολου ???

Στην αρχη μου αναβε και μολις χτες πηγα να βγαλω φωτογραφια δεν αναβε καθολου το φλας

Υποψην οτι εκανα ολες τις ρυθμισεις της καμερας, αλλα το φλας δεν μου αναβει πλεον...

Τι να κανω ??? (Ητανε νυχτα οι φωτογραφιες)

Neo_Geo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση

Εχω προβλημα με το φλας της καμερας, γιατι δεν αναβει καθολου ???

Στην αρχη μου αναβε και μολις χτες πηγα να βγαλω φωτογραφια δεν αναβε καθολου το φλας

Υποψην οτι εκανα ολες τις ρυθμισεις της καμερας, αλλα το φλας δεν μου αναβει πλεον...

Τι να κανω ??? (Ητανε νυχτα οι φωτογραφιες)

 

αφoυ εχεις κανει τις ρυθμισεις που λες.

καντο ενα format μηπως γινει τιποτα.

αλλιως μια βολτα σε nokia shop:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια (η εγω ειμαι χαζος κ δεν καταλαβαινω). Σε ποιο φακελο εγκαθιστανται οι εφαρμογες οταν επιλεγουμε να εγκατασταθουν στην καρτα μνημης? Απ'οτι θυμαμαι στο Ν70 εμπαιναν στον Ε:System/APPS/, μονο που στην καρτα του Ν95 δεν μπορω να βρω αυτο το directory.Kαμια ιδεα? Ευχαριστω

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια (η εγω ειμαι χαζος κ δεν καταλαβαινω). Σε ποιο φακελο εγκαθιστανται οι εφαρμογες οταν επιλεγουμε να εγκατασταθουν στην καρτα μνημης? Απ'οτι θυμαμαι στο Ν70 εμπαιναν στον Ε:System/APPS/, μονο που στην καρτα του Ν95 δεν μπορω να βρω αυτο το directory.Kαμια ιδεα? Ευχαριστω

 

Στο φακελο private, sys και system

 

...για να δεις που αποθηκευεται μια εφαρμoγη ανηξε την μεσα στο pc σοy με το unsis :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

gianpithio: Kat'arxin se euxaristw. Kata deuteron pou briskw to unsis? Telos, mesw tou x-plore pou egkatestisa den mporw na brw kanenan apo tous fakelous pou egrapses, idiaitera ton SYSTEM pou ypothetw einai k o kentrikos........

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

re guys syndew to kinito me to pc alla pou paw gia na dw tin provoli tou@?

 

πρεπει να επιλεξεις μεσο του τηλ.

να το δει η μεσο pc suite η μεσο καρτα μνημης(μεταφορα δεδομενων).

εχεις βαλει το pc suite??:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gianpithio: Kat'arxin se euxaristw. Kata deuteron pou briskw to unsis?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1860630#post1860630

Telos, mesw tou x-plore pou egkatestisa den mporw na brw kanenan apo tous fakelous pou egrapses, idiaitera ton SYSTEM pou ypothetw einai k o kentrikos........

 

Επελεξε μεσα απο τον x-plore να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι ακομη καλυτερα με αυτο τον τροπο.

 

Υ.Γ.

Εαν εχεις card reader επελεξε στο pc σου να να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι και βαλε την καρτα σου εκει.. ειναι το καλυτερο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο συχνά κολλάει το Ν95?

Εννοώ το γνωστό από το Ν73 μήνυμα "δεν υπάρχει διαθέσιμη μνήμη,κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναπροσπαθήστε"

 

Και πόση ώρα περίπου κάνει για να ανοίξει φακέλους (π.χ. φωτό)?

 

Είμαι έτοιμος να το αγοράσω αλλά δεν θέλω να πάρω συσκευή με τέτοια κολλήματα!!

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο συχνά κολλάει το Ν95?

Εννοώ το γνωστό από το Ν73 μήνυμα "δεν υπάρχει διαθέσιμη μνήμη,κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναπροσπαθήστε"

 

Και πόση ώρα περίπου κάνει για να ανοίξει φακέλους (π.χ. φωτό)?

 

Είμαι έτοιμος να το αγοράσω αλλά δεν θέλω να πάρω συσκευή με τέτοια κολλήματα!!

Ευχαριστώ πολύ

 

Πάρε το 8GB για να μη δεις ποτέ αυτό το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει αυτον εδω της νοκια - επισημο αξεσουαρ - και δουλευει κανονικα...

http://europe.nokia.com/link?cid=EDITORIAL_182803

http://img229.imageshack.us/img229/7618/ca100312x312dy9.th.jpg

 

Μοιάζει με αυτό, αλλά δεν είναι της Nokia.

Το θέμα είναι ότι δεν κάνει τίποτα και φοβόμουν μήπως ήταν ασυμβατό το Ν95 με φόρτισμα από USB θύρα.

Άρα φταίει το charger που μου έστειλαν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

nai to exw vaLEI pou akrivws paw twra?

 

πρεπει να επιλεξεις μεσο του τηλ.

να το δει η μεσο pc suite η μεσο καρτα μνημης(μεταφορα δεδομενων).

εχεις βαλει το pc suite??:)

Link to comment
Share on other sites

nai to exw vaLEI pou akrivws paw twra?

Αν κατάλαβα καλά και από το προηγούμενο post σου θέλεις να μάθεις πως θα μπεις στα αρχεία σου μέσω του υπολογιστή όταν συνδέεις το κινητό;

Αν ναι, τότε εφόσον έχεις επιλέξει τη κατάσταση PC Suite πήγανε στο «Ο Υπολογιστής μου» και πάτα στο εικονίδιο «Nokia Phone Browser».

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά και από το προηγούμενο post σου θέλεις να μάθεις πως θα μπεις στα αρχεία σου μέσω του υπολογιστή όταν συνδέεις το κινητό;

Αν ναι, τότε εφόσον έχεις επιλέξει τη κατάσταση PC Suite πήγανε στο «Ο Υπολογιστής μου» και πάτα στο εικονίδιο «Nokia Phone Browser».

 

 

oxi re file enow me to kalwdio pou sundeei me tin tileorasi

Link to comment
Share on other sites

soy leei gia th mnhmh ram (oxi thn karta mnhmhs apothikeyshs arxeion) an exeis polles efarmoges anoixtes prepei na tis termatiseis orismena paixnidia px trone poly ram.
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα σήμερα το τηλεχειριστήριο μουσικής για το Ν95 και μου είπαν πως είναι δυνατόν να το αγοράσω χωρίς να επιβαρυνθώ με τα ακουστικά. Ελπίζω να λειτουργει ομαλά, εν αντιθέσει με αυτό που έχω τώρα.
Link to comment
Share on other sites

euxaristw gia to unsis mate. Emfanisa kai tous hidden files kai eimai kalymenos pros to paron.... ALLA.... Ston drive C: yparxei to klasiko System/Apps, alla stin memory card yparxei o file system, alla oxi o Apps. Opote ton dimiourgisa egw..... Thewritika den tha eprepe na yparxei messa? (opoios eixe s60 V2 isws katalabei ti ennow, giati meta to N70 exw arxisei na mperdeuomai me auto, k na niwthw stupid lol).

Euxaristw, k elpizw na min prizw :)

Mipws an ekana format tin karta mesw tou kinitou tha ebgaine auto to directory???

 

PS. AKyro ekana format k bgikan kanonika ta directories (elpizw lol)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις ηλίθιος! Οι διαφορές με τα παλιότερα λειτουργικά είναι ριζικές! Σιγά σιγά θα το συνηθίσεις.

Με το format θα δημιουργηθεί ο φάκελος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...