Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το έχετε ψάξει το tv out?

Εμένα δε δουλεύει καλά.

Το έβαλα χτες στη Bravia που έχουμε, και τα χρώματα βγαίνουν γκριζοπράσινα και δεν είχα καθόλου ήχο στα video.

Καμιά ιδέα?

 

πρεπει να πας στις ρυθμισεις του τv out .εκει εχει διαφορα σηματα που μπορεις να χρησιμοποιησεις .καποιο απο αυτα θα δουλευει οκ

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πρεπει να πας στις ρυθμισεις του τv out .εκει εχει διαφορα σηματα που μπορεις να χρησιμοποιησεις .καποιο απο αυτα θα δουλευει οκ

 

Τα έχω τσεκάρει όλα εκεί.Το δοκίμασα και σε NTSC αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Ο ήχος περνάει από τα ίδια καλώδια?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, μετά από 3 μέρες (από την ημέρα αγοράς του), σταμάτησε να δουλεύει ο φορτιστής του.

Το ΠΛΑΙΣΙΟ ζητάει όλη τη συσκευασία για να κάνει αλλαγή.

'Αραγε δεν σέβονται πως εγώ έφαγα μια μέρα να περάσω τηλέφωνα και προσωποποιήσω τη λειτουργία του, βάσει όπως γουστάρω εγώ;

 

Η δεύτερη λύση είναι να πάω (λένε) σε ένα ΝΟΚΙΑ club και να αφήσω τον φορτιστή εκεί (και να μπω σε λίστα αναμονής).

 

Τρίτη λύση (που θα κάνω)... Αγοράζω έναν αντάπτορα (για τον παλιό φορτιστή με το μεγάλο βίσμα)... δίνω τον φορτιστή στο ΝΟΚΙΑ Club... και (συγνώμη για την λέξη που ακολουθεί)... στέλνω ένα ξε-χεστήριο mail στην ΝΟΚΙΑ στολίζοντας ΠΛΑΙΣΙΟ και Nokia CLUB.

 

Με βρίσκετε λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα είπε ο φίλος alex_n80 είναι τα πράγματα, γι’ αυτό και επιχειρεί μερική αναπαραγωγή. Ένας πολύ καλός και δωρεάν μετατροπέας είναι ο Super.

 

sto pc mou ta esteile oxi sto kinhto...

:ninja: SiL
Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια pdf σε τι φακελο πρεπει να τα βαλω για να μου τα βγαζει κατευθειαν στο acrobat?

Μπορείς να τα βρίσκεις και να τα ανοίγεις μέσω της «Διαχείρισης αρχείων».

 

 

sto pc mou ta esteile oxi sto kinhto...
Α, ok λάθος μας!

Εγκατέστησε το Quick Time της Apple. Δεν γίνεται μέσω του Media Player.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

απο τις 16/10/07 ειμαι κι εγω κατοχος ας προσεχα:hypno::love::vava::innocent::yahoo::dizzy::superman::mobile::up:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...

 

Τα άτομα που λένε οτι δεν κρατάει η μπαταρία πάνω από μια μέρα...τι ακριβώς του κάνουν?

 

Εγώ επί 4 μέρες....εκανα-δεχόμουν 4-5 τηλεφωνηματα την ημέρα, 4-5 ΣΜΣ και 1 ώρα ραδιόφωνο και διάφορα άλλα μικρά, λίγο web και τέτοια....! και άντεξε...ακριβώς 4 μέρες! Δεν το έκλεινα το βράδυ....

 

Το να μην αντέξει ούτε μια μέρα....πρέπει να ασχολείσαι συνέχεια με το κινητό! Μόνο έτσι....:O

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Tελικα μαλλον κανεις δεν γνωριζει για το xxxxxxxxxxxxx :wacko: . Tεσπα, προς το παρον ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο το κινητακι, ανυπομονω να παρω αυριο κ την μνημη για να το δουλεψω και στο φουλ του...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...

 

Τα άτομα που λένε οτι δεν κρατάει η μπαταρία πάνω από μια μέρα...τι ακριβώς του κάνουν?

 

Εγώ επί 4 μέρες....εκανα-δεχόμουν 4-5 τηλεφωνηματα την ημέρα, 4-5 ΣΜΣ και 1 ώρα ραδιόφωνο και διάφορα άλλα μικρά, λίγο web και τέτοια....! και άντεξε...ακριβώς 4 μέρες! Δεν το έκλεινα το βράδυ....

 

Το να μην αντέξει ούτε μια μέρα....πρέπει να ασχολείσαι συνέχεια με το κινητό! Μόνο έτσι....:O

 

Ε ενταξει ρε φιλε και μενα ετσι μου κραταει 2 με 3 μερες.....:)

 

το θεμα δεν ειναι αυτο....

το κινητό εχει τρομερες δυνατοτητες και με την μικρη μπαταρια του δεν μπορεις να τις χαρεις οπως πρεπει.....

 

εχεις συνεχως το άγχος οτι θα μεινεις απο μπαταρια κτλ κτλ κτλ κτλ.....

Link to comment
Share on other sites

Μα ολα ειναι σχετικα. Οταν λεμε οτι κραταει τοσο εννοουμε σαν κανονικο τηλεφωνο οπως περιγραφει ο φιλος πιο πανω. Λογικο ειναι οτι ο,τι παραπανω κανεις εχει αντικτυπο στην μπαταρια. Το ιδιο κραταει ενα λαπτοπ οταν κανεις επεξεργασια κειμενου (~3 ωρες)και το ιδιο οταν παιζεις ενα παιχνιδι (<1 ωρα) Οταν σε ρωταει καποιος ποσο κραταει το λαπτοπ στην μπαταρια λες 3 ωρες.

Ετσι και το κινητο αδικειται οταν λεμε οτι κρατει κατω απο μια μερα.

Link to comment
Share on other sites

Μα ολα ειναι σχετικα. Οταν λεμε οτι κραταει τοσο εννοουμε σαν κανονικο τηλεφωνο οπως περιγραφει ο φιλος πιο πανω. Λογικο ειναι οτι ο,τι παραπανω κανεις εχει αντικτυπο στην μπαταρια. Το ιδιο κραταει ενα λαπτοπ οταν κανεις επεξεργασια κειμενου (~3 ωρες)και το ιδιο οταν παιζεις ενα παιχνιδι (<1 ωρα) Οταν σε ρωταει καποιος ποσο κραταει το λαπτοπ στην μπαταρια λες 3 ωρες.

Ετσι και το κινητο αδικειται οταν λεμε οτι κρατει κατω απο μια μερα.

poly sosth parathrhsh alla kaneis den to pairnei gia na kalei mono kai na stelnei sms. elpizo na kanoun kana kalo kai na vgaloun pio megalh bataria...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, μετά από 3 μέρες (από την ημέρα αγοράς του), σταμάτησε να δουλεύει ο φορτιστής του.

Το ΠΛΑΙΣΙΟ ζητάει όλη τη συσκευασία για να κάνει αλλαγή.

'Αραγε δεν σέβονται πως εγώ έφαγα μια μέρα να περάσω τηλέφωνα και προσωποποιήσω τη λειτουργία του, βάσει όπως γουστάρω εγώ;

 

Η δεύτερη λύση είναι να πάω (λένε) σε ένα ΝΟΚΙΑ club και να αφήσω τον φορτιστή εκεί (και να μπω σε λίστα αναμονής).

 

Τρίτη λύση (που θα κάνω)... Αγοράζω έναν αντάπτορα (για τον παλιό φορτιστή με το μεγάλο βίσμα)... δίνω τον φορτιστή στο ΝΟΚΙΑ Club... και (συγνώμη για την λέξη που ακολουθεί)... στέλνω ένα ξε-χεστήριο mail στην ΝΟΚΙΑ στολίζοντας ΠΛΑΙΣΙΟ και Nokia CLUB.

 

Με βρίσκετε λάθος;

adikos kopos to mail... kalytera na pas apo konta na tous ta peis ena xeraki kai se ora pou tha exei kosmo. panta pianei.

 

giati den to pas sto plaisio na teleioneis;

 

epishs den fovasai mhpos ginei kammia zhmia sto kinhto me ton palio fortisth;

Link to comment
Share on other sites

poly sosth parathrhsh alla kaneis den to pairnei gia na kalei mono kai na stelnei sms. elpizo na kanoun kana kalo kai na vgaloun pio megalh bataria...

 

Το θεμα ειναι να εν γνωσει του να χρησιμοποιει τις παραπανω λειτουργιες. Δηλαδη αν εχεις σκοπο να χρησιμοποιησεις gps ή wifi βαλτο στον φορτιστη το βραδυ κι ας δειχνει φουλ η μπαταρια. Αν ξερεις οτι θα μεινει το κινητο μακρια απο φορτιστη για πολλες ωρες και ισως και για μια μερα αποφευγεις τις παραπανω λειτουργιες.

 

Αυτο ειναι το κακο των all-in-one συσκευων. Αν θες να χρησιμοποιεις τοσο πολυ τις αλλες λειτουργιες καλυτερα να εχεις εξειδικευμενες συσκευες. Το ιδιο κοστος ειναι και καθε μια συσκευη θα κρατησει πολυ περισσοτερο απο το Ν95 (και ενδεχωμενως να κανει την δουλεια του καλυτερα).

 

Στο χερι του καθενος ειναι να κανονισει τι θελει απο την συσκευη του. Το Ν95 ειναι μοναδικη συσκευη. Τωρα ανακοινωσε η HTC το touch2 που πλησιαζει το Ν95 στα χαρακτηριστικα εκτος απο την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες με το Gps τι γινεται???

με την συννεφια γιοκ??

πειε μου λιγο τισ προσωπικες σας εμπειριες σχετικα με το Gps για να ξερω που βαδιζω μπας και εχει προβλημα μονο το δικο μου.

απαντηστε ρε μαγκες ΠΑΡΑΚΑΛΩ:O:O:O:O:O

GREEN PLANET
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα απο σημερα το πρωι αποφασησε να πιανει μονο 3G σημα! Το απλο GSM αρνητε να το πιασει. Τι γινεται εχει συμβει σε κανενα αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην τρελαινεσαι. Μπορει να φταιει και το δικτυο.

 

Το αλλο μου τηλεφωνο ομως δουλευει κανονικα σε gsm. Παω να κανω εγκατασταση το software update και μου βγαζει μυνημα

"error 2738. Could not access VBScript run time for custom action"

ξερει κανει κατι γι' αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Tελικα μαλλον κανεις δεν γνωριζει για το xxxxxxxxxxxxxx :wacko: . Tεσπα, προς το παρον ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο το κινητακι, ανυπομονω να παρω αυριο κ την μνημη για να το δουλεψω και στο φουλ του...

 

xxxxxxxxxxxxxx

Exei ta panta...

Link to comment
Share on other sites

Το αλλο μου τηλεφωνο ομως δουλευει κανονικα σε gsm. Παω να κανω εγκατασταση το software update και μου βγαζει μυνημα

"error 2738. Could not access VBScript run time for custom action"

ξερει κανει κατι γι' αυτο?

Εγκατέστησε το Windows Script 5.6 for Windows XP and Windows 2000.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το Windows Script 5.6 for Windows XP and Windows 2000.

 

Ωραιος! Δουλεψε! Σε ευχαριστω πολυ! Του ξαναπερναω την 12... να δω μπας και στρωσει γιατι μου φαινεται κουλο να πιανει 3G και οχι απλο GSM.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...

 

Τα άτομα που λένε οτι δεν κρατάει η μπαταρία πάνω από μια μέρα...τι ακριβώς του κάνουν?

 

Εγώ επί 4 μέρες....εκανα-δεχόμουν 4-5 τηλεφωνηματα την ημέρα, 4-5 ΣΜΣ και 1 ώρα ραδιόφωνο και διάφορα άλλα μικρά, λίγο web και τέτοια....! και άντεξε...ακριβώς 4 μέρες! Δεν το έκλεινα το βράδυ....

 

Το να μην αντέξει ούτε μια μέρα....πρέπει να ασχολείσαι συνέχεια με το κινητό! Μόνο έτσι....:O

 

Καλά Γιώργο,

βάλε gps για 1,5 ώρα ή παίξε με το wi-fi για κανένα μισάώρο να δεις πώς τερματίζει η μπαταρία για πλάκα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας πω οτι με το να ξαναπερασω την εκδοση το τηλεφωνο δουλεψε κανονικα σε GSM! Ολα καλα λοιπον!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...