Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΤΙ ΘΗΚΕΣ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ?

εδω εχει καλες ειχα παρει 2

http://www.expansys.com.gr/a.aspx?i=141581&atype=Cases

και εγω ετσι ξερω παιδια και στο αλλο τηλεφωνο που γινονται οι βιντεοκλησεις δεν ειχαμε ενεργοποιησει τιποτε.Τα sonyericsson παντως κανουν κανονικα και χωρις τιποτε

 

παρομοιο προβλημα ειχε ενας φιλος μου με

ενα ν80 κανονικα δεν ενεργοποιεις τιποτα.

αλλα πηρε τηλ.(vodafone).και το προβλημα λυθηκε.

δοκιμασε να τους ρωτησεις.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο 6610 που έχω εγώ, έχει προεγκατεστημένους χάρτες του Route 66... αναρωτιέμαι αν την ίδια εγαρμογή μπορώ να βρω κάπου για το Ν95 της φίλης μου.

Γνωρίζει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο 6610 που έχω εγώ, έχει προεγκατεστημένους χάρτες του Route 66... αναρωτιέμαι αν την ίδια εγαρμογή μπορώ να βρω κάπου για το Ν95 της φίλης μου.

Γνωρίζει κανείς κάτι;

 

δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155386

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 μηνων N95 με αποδειξη αγορας και 2 Gb μνημη χωρις γρατζουνιες.

τι τιμη αγοραζεται αυτο??

πανω κατω θελω να ξερω

σας παρακαλω βοηθειστε!:O:blink::worry::cry:

 

Καλά είναι στα 500€.

Αν βρεις από Ebay μην πας πάνω από 400-450€.

Εγώ το είχα πάρει 530€ τον Ιούνη.

 

ΤΙ ΘΗΚΕΣ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ?

 

Αν κάνεις 1 αναζήτηση στο θέμα που είμαστε, θα βρεις πολλές απαντήσεις για αυτό το θέμα.

Εγώ προτείνω σιλικονάτη μαύρη/λευκή από ebay με 4,5-5€ τελική.Δε σπάει δε χαλάει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνςωριζουμε αν θα βγει κανενα προγραμμα βελτιωσης τοy GPS ?αν θα βγει το προγραμμα n gage ? και τελος αν θα βγαλουνε καμια αλλη μπαταρια? η θα το αφισουνε ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω, η μπαταρία του Ν95 8GB θα λειτουργεί και στο απλό Ν95. Θα πρέπει όμως να έχει αλλαχθεί το πίσω κάλυμμά του.
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνςωριζουμε αν θα βγει κανενα προγραμμα βελτιωσης τοy GPS ?αν θα βγει το προγραμμα n gage ? και τελος αν θα βγαλουνε καμια αλλη μπαταρια? η θα το αφισουνε ετσι?

 

1. Δεν υπαρχει κατι στα υποψη

2.Ναι,δες το αναλογο θεμα

3.Αλλη μπαταρια για το ν95 δεν θα βγαλουν

(δες αυτο που ειπωθηκε απο τον DENIOR)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω, η μπαταρία του Ν95 8GB θα λειτουργεί και στο απλό Ν95. Θα πρέπει όμως να έχει αλλαχθεί το πίσω κάλυμμά του.

 

Bασικά... θα χωράει αλλά μόνο χωρίς κάλυμμα :rolleyes::rolleyes: (η μόνη "πατέντα" που έχω υπόψη μου είναι να κρατιέται η μπαταρία εντός του κινητού με το πίσω μέρος του crystal case, γιατί απλούστατα δεν θα έχεις βάλει το πίσω κάλυμμα)

 

Αναρωτιέμαι... αν κάποιος έξυνε τις εσωτερικές ραβδώσεις του καλύμματος του κινητού θα χωρούσε η νέα μπαταρία με το κάλυμμα on ??? :X:X

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το Ν95. Κατά διαστήματα παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Όταν λαμβάνω sms και μπαίνω στα εισερχόμενα για να διαβάσω το νεο μήνυμα, βλέπω το μήνυμα αλλά δεν μπορώ να το ανοίξω, ενώ από δίπλα αντί να εμφανίζει το εικονίδιο του φακέλου, εμφανίζει ένα ερωτηματικό. Όσο κι αν εψαξα δεν μπόρεσα να βρω τι φταίει. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό?:(

 

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω στο Ε65 εχθες.2 ημερων τηλ.με 2 απανωτα format εστρωσε.βεβαια δεν ειχα βαλει τιποτα ακομα μεσα απο εφαρμογες και λοιπα και ετσι δεν εχασα τιποτα.

ΝΙΚΟΣ.

ΒΜW E46 320ci (2.2-170ps)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω απο τον Ιουνιο και ακομα δεν εχω καταλαβει πως δουλευει η φωνητικη κληση. Δουλευει μια χαρα για τις εφαρμογες (οταν λεω μηνυματα τα εμφανιζει) αλλα τα ονοματα ποτε. Το εχει κανει κανεις να δουλεψει?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω απο τον Ιουνιο και ακομα δεν εχω καταλαβει πως δουλευει η φωνητικη κληση. Δουλευει μια χαρα για τις εφαρμογες (οταν λεω μηνυματα τα εμφανιζει) αλλα τα ονοματα ποτε. Το εχει κανει κανεις να δουλεψει?

 

πρεπει να τις περασεις χειροκινητα για να τις

διαβασει σωστα.:O

δοκιμασε να περασεις μια χειροκινητα

και πες το ονομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως τις περνας χειροκινητα?

 

:worry:

εννοω να περασεις μια επαφη εσυ.

να κατσεις να την βαλεις εσυ.

και οχι να την στειλεις μεσο bluetooth

η μεσο pc suite.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αυτο και δεν επιασε. Για εσας πιανει αυτο? Ισως δεν προσπαθησα αρκετα...

 

εμενα πιανει κανονικα.

μπορει μεν μερικα ονοματα που εχω να μην

τα ακουει σωστα,αλλα τα ποιο πολλα τα δεχεται.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτο φιλε μου:

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

Απάντηση: Κατευθείαν από την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων, μεταβαίνετε στο φάκελο private > 10207114 > import. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχετε επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

 

Δεύτερη απάντηση: Κάποιοι αναφέρουν ότι θα πρέπει να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο. Συγκεκριμένα, να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία από το φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1310384#post1310384

 

By Nervous

 

Ευχαριστώ, φίλε.. Το φτιαξα, ομως μονο απο card reader, με το pc suite δε γινεται. Δεν εμφάνιζε τους σχετικους φακελους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, φίλε.. Το φτιαξα, ομως μονο απο card reader, με το pc suite δε γινεται. Δεν εμφάνιζε τους σχετικους φακελους.

Όχι με το PC Suite δεν γίνεται, μόνο μέσω "Μεταφοράς δεδομένων".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για πιο ευκολα εαν θελετε να διαγραψετε ενα θεμα χειροκινητα για να δειτε σε πιο φακελο αποθηκευετε ανοιξτε το θεμα μεσα στο pc με το unsis :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοηθεια σας!!! :cry:

Το Ν95 μου ειχε προβλημα με την καμερα και το πηρα και μου την αλλαξανε και απο τοτε το GPS δεν λειτουργει!! Βρισκει ενα δοριφορο στα 5-6 λεπτα :X και μενει εκει! Με το A-GPS εμφανιζονται 5 δοριφοροι με εντελως χαμηλο σημα και απλα αλλαζουν οι αριθμοι!! Το πηρα να μου το επιδιορθωσουν και την πρωτη φορα το επιδιορθωσανε υποτιθετε! Το ελεξα επι τοπου στο καταστημα και δεν δουλευε, μου πηρανε στο τηλεφωνο τον τεχνικο και εκεινος ελεγε πως τπτ δεν ειχε και το δουλευε μια χαρα! Το ξαναεστειλα πισω και τον πηρα τηλεφωνογια να μιλισουμε οταν θα το ειχε μπροστα του για επισκευη! Μου ειπε πως εκεινος επιανε σημα! :mad: Μου το στειλανε πισω και του ειπα αν δεν δουλεψει να παω απο το τεχνικο τμημα και να τον ζητησω για να δουμε μαζι το προβλημα!! Εχετε καποια ιδεα τι μπορει να συμβαινει?? Υποψιαζομαι πως καποιο "θαυμα" θα εκαναν οταν αλλαξαν την καμερα!! :cry::cry:

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

ti sar exei to n95?

Το δικο μου (Type RM-159) ειναι στα 0.58 W/kg.Διαφορετικα type εχουν και διαφορετικο sar.Eγω το εχω αγορασει απο Vodafone οταν πρωτοηρθε,δεν ξερω τι sar εχουν αυτα που ειναι αγορασμενα απο Wind και Γερμανο γιατι ειχαν κανει εισαγωγες απο αλλες χωρες.Παντως η μεγαλυτερη τιμη που του δινουν στον τυπο Type RM-160 ειναι 0.72 W/kg.Ειναι σχετικα χαμηλο νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

ok se eyxaristo poli !se esena evgale kanena provlima ?? kai den jero apo poio magazi na to agoraso ???

Αν δεν έχεις συμβόλαιο κλπ… αγόρασέ το καλύτερα από Nokia Club.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...