Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μιά βοήθεια

ποιά ειναι η τελευταία έκδοση Λογισμικού για Ν95;

εγώ έχω v12.0.013

Αυτή που έχεις! :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,Μήπως ξερεις προγραμμα που να μετατρέπει το video σε Mp4 απο avi και να βαζει και υπότιτλους?

ΤΟ ν95 τα παει περίφημα,εβαλα video στο κινητο αναλυσης 640*480,μεγεθος αρχειου 980 mb,και το επαιζε αψογα,μαλιστα μπορουσες να το γυρισεις αν ήθελες.

Και το καλυτερο,το ειχα συνδεσει στην τηλεοραση με tv-out,και η ταινια επαιζει οπως dvd.

 

Φυσικα το ειχες στην μπριζα ετσι? Γιατι το ΤV out ειδικα οταν χρημοποιεις την εκθεση που βγαζει 640χ480 αναλυση πραγματικα σκοτωνει την μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα το ειχες στην μπριζα ετσι? Γιατι το ΤV out ειδικα οταν χρημοποιεις την εκθεση που βγαζει 640χ480 αναλυση πραγματικα σκοτωνει την μπαταρια...

 

Δε νομίζω πως σκοτώνει την μπαταρία, αφού η vga ανάλυση βγαίνει στην τηλεόραση και όχι στο κινητό.

Βέβαια και μόνο από την αναπαραγωγή ενός τέτοιου βίντεο η μπαταρία εξαντλήται γρήγορα, αλλά δε νομίζω πως για αυτό ευθύνεται το TVout.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα το ειχες στην μπριζα ετσι? Γιατι το ΤV out ειδικα οταν χρημοποιεις την εκθεση που βγαζει 640χ480 αναλυση πραγματικα σκοτωνει την μπαταρια...

Κοιταξε,οταν το συνδεσα στην τηλεοραση και εβαλα να παιξει το βιντεο αυτο(640*480,980mb)είχε σχεδον γεμάτη μπαταρία.Μετα που τελειωσε η ταινια,1 ώρα και 25 λεπτά περιπου,η μπαταρια ειχε πεσει 1 γραμμή(η πρωτη δλδ)

Νομίζω πολύ καλα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες ακουσα mp3 απο n91 και επαθα πλακα απο την ενταση,δεν μπορουσες να το βαλεις στο 100%.Στο n95 η ενταση ετο φουλ ειναι το 60% του n91,πειτε μου ρε παιδια αν ειστε ευχαριστημενοι απο την ενταση του τηλ.?
Link to comment
Share on other sites

Η ένταση στο Ν95 είναι εξαιρετικά δυνατή, τόσο από τα ηχεία όσο και από τα ακουστικά. Ακόμα και το 6270 αναπαράγει τη μουσική λιγότερο δυνατά.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως σκοτώνει την μπαταρία, αφού η vga ανάλυση βγαίνει στην τηλεόραση και όχι στο κινητό.

Βέβαια και μόνο από την αναπαραγωγή ενός τέτοιου βίντεο η μπαταρία εξαντλήται γρήγορα, αλλά δε νομίζω πως για αυτό ευθύνεται το TVout.

 

Βγαινει στην τηλεοραση αλλα ποιος το αναπαραγει? Οταν το συνδεσεις στην τηλεοραση αν προσεξεις ειδικα στην εκθεση το κινητο γινεται πολυ πιο αργο απο οτι κανονικα. Αυτο γινεται γιατι δειχνει τα παντα σε vga αναλυση και οχι σε qvga που τα δειχνει κανονικα.

Οπως οταν παιζεις παιχνιδι σε αδυναμο υπολογιστη και ανεβασεις την αναλυση το παιχνιδι γινεται πιο αργο (κολλαει).

Ετσι και το Ν95 χρησιμοποιει πιο πολυ ισχυ και καταναλωνει πιο πολλη μπαταρια.

 

Πραγματι η ενταση ειναι πολυ δυνατη. Εγω ακουω στο 100% αλλα πραγματικα δεν θα ηθελα να ειναι παραπανω. Θελω να την εχω την ακοη μου οταν γερασω..

Μηπως φταινε τα ακουστικα? Για δοκιμασε κανενα αλλο ζευγαρι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ΥΠΑΡΧΕΙ μονό handsfree για το Ν95 μας, για όσους δεν θέλουν να κουβαλάνε μισό μέτρο κορδόνια γύρω από το λαιμό τους και να το βρίσκουν λειτουργικό! Λέγεται HS-40, και μπαίνει στο Ν95 μέσω ενός μετατροπέα σε σχήμα ορθής γωνίας -δεν ξέρω πόσο ογκώδες θα είναι... Θα το ψάξω από Δευτέρα...

ταιριαζει απολυτα μονο που με τον ανταπτορα εξεχει καπως.Παντως ο συγγεκριμενος ανταπτορας δεν ειναι και κατι δυσευρετο,σε οποιο καταστημα ηλεκτρονικων πας και ζητησεις εναν ανταπτορα καρφι για jack θα σου τον δωσουν αμεσως.ακομα και στα καρφουρ υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

το γνωρίζω αυτο αλλα και πάλι δεν εμφανίζει τιποτα.. καμια άλλη ιδεα;

 

Καλύτερα τις ερωτήσεις αυτές στο σχετικό θέμα "smart2go".

Εγώ πάντως βάζω "Athens" και "ΕΛΛΑΔΑ" και κάνει αναζήτηση κανονικά σε όποια οδό βάλω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς πρέπει να τοποθετήσω κάποια αρχεία για να αναγνωριστούν από το Quickoffice του Ν95;

Φακελος Documents απο memory card,ή φακελος Documents παλι αλλα στην εσωτερικη μνημη.

Βεβαια αν εχεις βαλει την εκδοση του quickoffice full,ειτε την εχεις αγορασει είτε σπασμένη,εχεις την δυνατοτητα μεσα απο το προγραμμα να ανοιγεις αρχεια οπου και να βρισκονται.

Link to comment
Share on other sites

re paidia, skeftomai poly sovara na parw ena N95

8elw na mou peite 2,3 pramata pou 8a me boi8isoun poly stin agora

 

1. exei skype , na sindeese mesw WiFi

2. exei MSN gia sindesi meswWiFi pali?

3. apo xartes Thessalonikis (kai oxi mono) exei kalous? mporei kaneis na tous vrei TZAMPE? i mono epi pliromis!?

4. apo mpataria pws sas ta paei?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

re paidia, skeftomai poly sovara na parw ena N95

8elw na mou peite 2,3 pramata pou 8a me boi8isoun poly stin agora

 

1. exei skype , na sindeese mesw WiFi

2. exei MSN gia sindesi meswWiFi pali?

3. apo xartes Thessalonikis (kai oxi mono) exei kalous? mporei kaneis na tous vrei TZAMPE? i mono epi pliromis!?

4. apo mpataria pws sas ta paei?

1) Υπάρχει πρόγραμμα συμβατό με skype

2) Υπάρχει msn messenger εδώ

3) Χάρτες μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν μέσω του Map Loader για το ενσωματωμένο πρόγραμμα Nokia Maps

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φακελος Documents απο memory card,ή φακελος Documents παλι αλλα στην εσωτερικη μνημη.

Βεβαια αν εχεις βαλει την εκδοση του quickoffice full,ειτε την εχεις αγορασει είτε σπασμένη,εχεις την δυνατοτητα μεσα απο το προγραμμα να ανοιγεις αρχεια οπου και να βρισκονται.

 

Εγκατέστησα το Quickoffice Premier στο Ν95, αλλά δεν εντοπίζει κανένα αρχείο .txt, .doc και .rtf. Για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα τις ερωτήσεις αυτές στο σχετικό θέμα "smart2go".

Εγώ πάντως βάζω "Athens" και "ΕΛΛΑΔΑ" και κάνει αναζήτηση κανονικά σε όποια οδό βάλω.

 

Παιδιά νομίζω πως έχουμε κι άλλο bug. Εγώ έχω κάνει αναζήτηση σε οδό που τη βλέπω (!!!) βάζοντας τη σωστή οδό και περιοχή και παίζοντας με τα νούμερα (μπας και δεν υπάρχει κανένα - ποτέ δεν ξέρεις!) και η οδός δε βρίσκεται ποτέ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,Μήπως ξερεις προγραμμα που να μετατρέπει το video σε Mp4 απο avi και να βαζει και υπότιτλους?

ΤΟ ν95 τα παει περίφημα,εβαλα video στο κινητο αναλυσης 640*480,μεγεθος αρχειου 980 mb,και το επαιζε αψογα,μαλιστα μπορουσες να το γυρισεις αν ήθελες.

Και το καλυτερο,το ειχα συνδεσει στην τηλεοραση με tv-out,και η ταινια επαιζει οπως dvd.

 

Sorry! i apontisi pio pano anaferete se lathos atomo..:X Total Video Converter 3.11 ine to pio plires programa se ploys toy tomis. kai ego exo Nokia N95 kai ftiaxno mp4 tenies kai tis vlepo sto kinito. katevaseto apo edo free: http://www.effectmatrix.com/total-video-converter/ kai an thes to C___k dose moy e-mail na soy to stilo:ninja:

BLACK SABBATH:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Παιδες αντιμετωπίζω προβλημα! Οταν χρησιμοποιώ το gps για μεγάλο χρονικό διάστημα σε περιπτωση εισερχόμενης κλήσης δν λειτουργεί η δόνηση παρόλο που είναι επιλεγμένη απο το προφίλ. Όταν κανω επανεκκίνηση ολα οκ με τν διαφορά οτι πρέπει να περιμένω κανενα 6λεπτο να κλειδώσει δορυφόρους και μετα here we go again!!! Πιθανό Bug? Σημ. Χρησιμοποιω τελευταία εκδοση λογισμικού
Link to comment
Share on other sites

Sorry! i apontisi pio pano anaferete se lathos atomo..:X Total Video Converter 3.11 ine to pio plires programa se ploys toy tomis. kai ego exo Nokia N95 kai ftiaxno mp4 tenies kai tis vlepo sto kinito. katevaseto apo edo free: http://www.effectmatrix.com/total-video-converter/ kai an thes to C___k dose moy e-mail na soy to stilo:ninja:

Το είχα χρησιμοποιήσει πριν καιρό, αλλά το πέταξα γρήγορα.

Ξεγελάει με το πλήθος των επιλογών προς μετατροπή, αλλά το τελικό αποτέλεσμα, προσωπικά το θεωρώ κατώτερο των περιστάσεων.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

paidia.. eimai sxetika neos .. tha sas fanoun anohtes i erwtiseis mou alla dystixos den kserw kai tosa polla..

 

pina to n95 prosfata..

sketi siskevh.. mou to kanan dwro..

kai den kserw.. gia tous xartes.. pws tous katevazw

kai an einai dwrean i ipiresia.. (exw karta, den exw sindesi)

 

episis pou mporw na vrw themata..

kai programmatakia..

 

mou edosan ena cd alla ta perisotera pou ithela kai piga na ta egkatastisw mou elegan oti exei liksei to pistopoihtiko :/

 

auta.. euxaristw!

 

3) Χάρτες μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν μέσω του Map Loader για το ενσωματωμένο πρόγραμμα Nokia Maps

 

apo edw egkatestisa tous xartes..

se ligo tha psaksw na dw pws vlepw ti thesi ktlp..

apla tha ithela na mathw an xrewnomai ktlp..

 

episis .. kana anti-virus mporw na vrw??

 

kai kati teleutaio..

px.. mou stelnoun kati me bluetooth, den mou leei ti arxeio mou stelnoun.. anagkastika prepei na to dextw gia na dw ti einai..

an parw ena arxeio kai paei meta sta eserxomena, an einai ios tha mou kanei zimia an DEN to aniksw kai to diagrapsw apeuthias?

i apo tin stigmh pou to dextika tha molinthw?

 

kai me to anti-virus an dextw ena arxeio pou mou stelnoun, to scanarei kai mou leei file einai ios mi to dexteis i stamata tin diadikasia ktlp ?

 

auta :/

Μαγκιά μου..
Link to comment
Share on other sites

Εδω κ 2 μερες εχω εντελως ξαφνικα τα εξης προβληματα.οταν ανοιγω το κλειστρο της φωτογραφικης μηχανης κολλαει.οταν παλι παω να καλεσω καποιον με φωνητικη κληση απλα δε κανει τιποτα κ μολις πατησω καποιο πληκτρο κανει restart.εχω κανει hard reset κ στο τηλ κ στην καρτα αλλα τιποτα.περασα κ την καινουρια αναβαθμιση κ παλι τιποτα.το εχει αντιμετωπισει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

episis pou mporw na vrw themata..

kai programmatakia..

Για θέματα ρίξε μια ματιά σ' αυτά:

www.babinokia.com
www22.ownskin.com
www.mobile-reviews.de
www.zedge.com
www.mobile9.com

 

 

mou edosan ena cd alla ta perisotera pou ithela kai piga na ta egkatastisw mou elegan oti exei liksei to pistopoihtiko :/

Σε τέτοιες περιπτώσεις θα πρέπει να γυρίζεις την ημερομηνία πίσω κανα 6μηνο για να πετύχεις τη περίοδο που ‘ίσχυε το πιστοποιητικό.

Κάνε και αυτό, πήγαινε τις ρυθμίσεις της "Διαχείρισης Εφαρμογών" και βάλε στο Εγκατάσταση Λογισμικού->Όλα και στο Έλεγχος Πιστοποιητικών->Απενεργοποίηση.

 

 

3) Χάρτες μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν μέσω του Map Loader για το ενσωματωμένο πρόγραμμα Nokia Maps

 

apo edw egkatestisa tous xartes..

se ligo tha psaksw na dw pws vlepw ti thesi ktlp..

apla tha ithela na mathw an xrewnomai ktlp..

Όταν κατεβάσεις τους χάρτες από το pc μέσω του Map Loader δεν χρεώνεσαι! Επίσης στο GPS χρεώνεσαι μόνο για την φωνητική πλοήγηση, την οποία και θα πρέπει να την αγοράσεις. Δεν θα χρεωθείς χωρίς να το πάρεις είδηση.

 

 

episis .. kana anti-virus mporw na vrw??

 

kai kati teleutaio..

px.. mou stelnoun kati me bluetooth, den mou leei ti arxeio mou stelnoun.. anagkastika prepei na to dextw gia na dw ti einai..

an parw ena arxeio kai paei meta sta eserxomena, an einai ios tha mou kanei zimia an DEN to aniksw kai to diagrapsw apeuthias?

i apo tin stigmh pou to dextika tha molinthw?

 

kai me to anti-virus an dextw ena arxeio pou mou stelnoun, to scanarei kai mou leei file einai ios mi to dexteis i stamata tin diadikasia ktlp ?

 

auta :/

Το αρχείο και να το δεχτείς δεν σε μολύνει, θα πρέπει να το τρέξεις!

Ιός για S60 3rd Edition δεν υπάρχει ακόμη! Τώρα ότι νομίζεις εσύ….

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

re paidia, skeftomai poly sovara na parw ena N95

8elw na mou peite 2,3 pramata pou 8a me boi8isoun poly stin agora

 

4. apo mpataria pws sas ta paei?

 

Η μπαταρία με νορμάλ χρήση θα σε βγάζει στάνταρ 2 μέρες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με νορμάλ χρήση θα σε βγάζει στάνταρ 2 μέρες.

Εξαρτάται τι είναι η νορμάλ χρήση για ένα τηλέφωνο με αυτές τις δυνατότητες.

Προσωπικά μέσα στη μέρα μου έχω ανοιχτό το bluetooth συνεχώς,μιλάω σχεδόν αποκλειστικά μέσω voip και σπανιότατα μέσω gsm, δέχομαι ελάχιστες κλήσεις (μπορεί και καθόλου), κάνω ολιγόλεπτο internet browsing και ακούω κατά μέσο όρο κάνα μισάωρο μουσική. Θεωρώ οτι κάνω μια πολύ νορμάλ χρήση για το συγκεκριμένο κινητό.

Αποτέλεσμα: φόρτιση μπαταρίας συνήθως 2 φορές τη μέρα.

Η μπαταρία είναι κατά τη γνώμη μου η μεγαλύτερη απογοήτευση σε αυτό το κατά τα άλλα καταπληκτικό τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Βγαινει στην τηλεοραση αλλα ποιος το αναπαραγει? Οταν το συνδεσεις στην τηλεοραση αν προσεξεις ειδικα στην εκθεση το κινητο γινεται πολυ πιο αργο απο οτι κανονικα. Αυτο γινεται γιατι δειχνει τα παντα σε vga αναλυση και οχι σε qvga που τα δειχνει κανονικα.

Οπως οταν παιζεις παιχνιδι σε αδυναμο υπολογιστη και ανεβασεις την αναλυση το παιχνιδι γινεται πιο αργο (κολλαει).

Ετσι και το Ν95 χρησιμοποιει πιο πολυ ισχυ και καταναλωνει πιο πολλη μπαταρια.

 

Πραγματι η ενταση ειναι πολυ δυνατη. Εγω ακουω στο 100% αλλα πραγματικα δεν θα ηθελα να ειναι παραπανω. Θελω να την εχω την ακοη μου οταν γερασω..

Μηπως φταινε τα ακουστικα? Για δοκιμασε κανενα αλλο ζευγαρι.

vasika exo testarei oti an akouseis mousiki xoris to remote controller sundedemeno me ta akoustika i entasi auksanetai.Logika epeidi to controller exei megali antistasi.

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...