Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο free2surf δεν χρεώνεται 5ευρώ..καράτσεκαρισμενο

 

Καλημέρα.Εχει βάλει ο θείος μου 10€ κάρτα από περίπτερο αυτόν τον μήνα και ήθελα να ρωτήσω αν βάλει αλλά 10€ σε καταστημα θα του δώσει 1GB η πιάνεται σαν 1η ανανέωση η κάρτα του περιπτέρου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχει βάλει ο θείος μου 10€ κάρτα από περίπτερο αυτόν τον μήνα και ήθελα να ρωτήσω αν βάλει αλλά 10€ σε καταστημα θα του δώσει 1GB η πιάνεται σαν 1η ανανέωση η κάρτα του περιπτέρου?

 

 

 

Το 2ο.Τα 300' τα παιρνει κανονικα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο.Τα 300' τα παιρνει κανονικα.

 

Αν εννοείς τα 300' προς όλους δυστυχώς δεν τα έχει προλάβει καθώς είναι σχετικά νέος συνδρομητής μιας και είχε συμβόλαιο σε άλλη εταιρία τότε.Αλλα αφού δεν θα πάρει και ίντερνετ εντάξει δεν αξίζει να κατέβει στην πόλη.Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με τη μάστιγα των καταστημάτων ρπμ.

 

Πάω να βάλω κάρτα απο ένα κατάστημα μιας και περνούσα απο μπροστά.

 

Ζητάω στην υπάλληλο να βάλει 10 ευρώ, να ενεργοποιήσει το δώρο των 120 λεπτών προς wind (με τα 30 σεντς).

Με ρωτάει ποιο πακέτο να ενεργοποιήσουμε, και της απαντώ οτι δε χρειάζομαι κάποιο πακέτο, μιας και ο αριθμός ειναι έχει τη προσφορά free talker και με την ανανέωση 'Απολαμβάνει 300 λεπτά προς όλους'.

Και μου απαντά οτι δε γίνεται, ΠΡΕΠΕΙ να ενεργοποιήθεί κάποιο πακέτο εφόσον η ανανέωση γίνεται σε κατάστημα.

 

Στην ερώτηση μου, πότε άλλαξε αυτό και γιατί δεν έχω ενημερωθεί, δεν ήξερε να μου απαντήσει (φυσικά).

Ενημερωτικά είναι το ίδιο κατάστημα που μου ζήτησε 5 ευρώ για αντικατάσταση της κάρτας σιμ σε 4g, τα οποία μετα απο αρκετή κουβέντα πλήρωσα, διαμαρτυρήθηκα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου τα πιστώσαν.

 

Εν τέλη, ενημερώνω οτι δε θέλω ανανέωση, και θα επιστρέψω να τη κάνω ονλαιν απο το σπίτι που μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω ΟΤΙ θέλω, ΟΠΟΤΕ θέλω, και προφανώς δε συγκινήθηκε.

 

Μα καλά, δε τους ενδιαφέρει καθόλου το όποιο κέρδος έχουνε απο τις ανανεώσεις στα καταστήματα τους, οι καταστηματάρχες???!?!?

 

Κρίμα, γιατί τα 120 προς wind με βολεύαν :lol:

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το έχουν κάνει και φυσικά δε ξαναμπήκα σε κατάστημα. Απορώ πως υπάρχουν ακόμα τα περισσότερα καταστήματα wind. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Το ΄΄μαγαζάκι τους΄΄ απόψε πρέπει να το έχουν κλείσει, ήμουν στην αναμονή 58' στο 800 500 0200 για μία βλάβη που ήθελα να δηλωσω και στο τέλος έκλεισε η γραμμή και μετά καλώντας 13833 μου βγήκε ηχογραφημένο ΄΄δεν είμαστε σε θέση να σας εξυπηρετήσουμε΄΄ και έκλεισε η γραμμή !!!!!!! Edited by taliban
15-3-16 20:00

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα 300' προς όλους δυστυχώς δεν τα έχει προλάβει καθώς είναι σχετικά νέος συνδρομητής μιας και είχε συμβόλαιο σε άλλη εταιρία τότε.Αλλα αφού δεν θα πάρει και ίντερνετ εντάξει δεν αξίζει να κατέβει στην πόλη.Ευχαριστω :)

 

 

 

Το ιντερνετ νομιζω ειναι 500MB,στην Q ειναι σιγουρο.Για F2G παρε το 1269 και μετα το 1 για να ακουσει ο θειος σου και εσυ αμα εχει MB.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έκανα f2g από συμβόλαιο Vodafone... Ο μοναδικός λόγος η οικονομία και τίποτα άλλο... Customer service Vodafone - customer service wind =100 - 0...

Η μια σου βγάζει επαγγελματισμο 1000%...η άλλη μαγαζάκι λαϊκής...

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλουμε άλλους θα μπουκωσει το δίκτυο λέμε αλλά καλώς ήρθες στη παρέα

Το servise της wind είναι απαράδεκτο,εκτός και τύχει καλός υπάλληλος, εναλλακτικά fb ή chat

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το έχουν κάνει και φυσικά δε ξαναμπήκα σε κατάστημα. Απορώ πως υπάρχουν ακόμα τα περισσότερα καταστήματα wind. :worry:

 

Με την ευκαιρία - υπάρχει τρόπος να πάρουμε βεβαίωση ταυτοπροσωπίας (τη χρειάζομαι για την τράπεζα) χωρίς να περάσουμε από κατάστημα Wind?

 

Δε μιλάω για ανανέωση χρόνου ομιλίας, είμαι σχεδόν βέβαιος ότι θα μου δημιουργήσουν πρόβλημα. Την τελευταία φορά που το έκανα ήταν για να πάρω δώρο μια μπάλα ποδοσφαίρου που έδιναν για τον γιό μου! :D

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω τις ανανεώσεις μου πάντα online πλην εξαιρέσεων, όπως πριν λίγες μέρες.

Ποτέ μου δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, δεν μου ζητήθηκε δηλαδή να ενεροποιήσουν πακέτο από το κατάστημα. Τη μια φορά μάλιστα τους είχα πει από πριν ότι δεν θέλω και δεν υπήρξε κανένα θέμα.

Ο λόγος που έκανα την ανανέωση από φυσικό κατάστημα ήταν για τα 120' προς σταθερά που χρειαζόμουν εκείνη την περίοδο.

Και γενικά δεν αντιμετώπισα προβλήματα, ούτε από καταστήματα ούτε από την εξυπηρέτηση πελατών.

Ίσα ίσα θεωρώ ότι εξυπηρετούν καλά.

Προβλήματα βέβαια πάντα θα υπάρχουν σε μια μεγάλη εταιρεία με εκτεταμένο δίκτυο καταστημάτων, αλλά οκ. Μην είμαστε υπερβολικοί.

Η γενική εικόνα είναι πολύ καλή και μην ξεχνάμε ποια μεγαθήρια έχει να ανταγωνιστεί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω sim για συναγερμό, δηλ. ανανέωση για να μη χαθεί το νούμερο όσο το δυνατόν αργότερα. (πχ 6 μηνο) και να μπορεί σε περίπτωση κλήσης να χρησιμοποιήσει το ποσό που έχει συγκεντρωθεί στην κάρτα.

Τι να προτιμήσω f2g ή q ?

Η ανανέωση στην q είναι 3 € / 6μηνο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω sim για συναγερμό, δηλ. ανανέωση για να μη χαθεί το νούμερο όσο το δυνατόν αργότερα. (πχ 6 μηνο) και να μπορεί σε περίπτωση κλήσης να χρησιμοποιήσει το ποσό που έχει συγκεντρωθεί στην κάρτα.

Τι να προτιμήσω f2g ή q ?

Η ανανέωση στην q είναι 3 € / 6μηνο;

Ευχαριστώ.

 

Η ανανέωση σε όλες είναι 5ευρώ ανά τρίμηνο. Στη wind είναι ακόμη στο εξάμηνο, αλλά μάλλον θα γίνει τρίμηνο και αυτό. Εγώ στο συναγερμό έβαλα συμβόλαιο και πλέον δεν έχω να θυμάμαι ανανεώσεις. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα λήγει ο αριθμός What's Up (12μηνο) που έχει η αδερφή μου και σκέφτομαι να την πάω στο F2G #CREW, μιας και είναι 16! Τι πρέπει να κάνω? Πρώτα φορητότητα σε F2G και μετά αίτηση για το #CREW;; Μάλιστα, διάβασα πως όσοι πάνε στο #CREW πριν τις 31/3, κερδίζουν 5€ κάρτα! Οπότε καλύτερα να βιαστώ... :rolleyes:

 

Πως μπορώ να κάνω φορητότητα σε F2G όσο φθηνότερα μπορώ;; Γίνεται να γλιτώσω τα 15€ παλούκι των καταστημάτων; Πόσες μέρες περίπου χρειάζεται; Thanks. :help:

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα λήγει ο αριθμός What's Up (12μηνο) που έχει η αδερφή μου και σκέφτομαι να την πάω στο F2G #CREW, μιας και είναι 16! Τι πρέπει να κάνω? Πρώτα φορητότητα σε F2G και μετά αίτηση για το #CREW;; Μάλιστα, διάβασα πως όσοι πάνε στο #CREW πριν τις 31/3, κερδίζουν 5€ κάρτα! Οπότε καλύτερα να βιαστώ... :rolleyes:

 

Πως μπορώ να κάνω φορητότητα σε F2G όσο φθηνότερα μπορώ;; Γίνεται να γλιτώσω τα 15€ παλούκι των καταστημάτων; Πόσες μέρες περίπου χρειάζεται; Thanks. :help:

 

 

 

Αστην εκει με το 0. μια χαρα επικοινωνει. :P Αμα θελει μπορει να παει και στην Q για φτηνα MB εκτος απο το Crew του F2G. Ηλεκτρονικα φορητοτητα αμα κανεις δεν νομιω να πληρωσεις τα 15€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα λήγει ο αριθμός What's Up (12μηνο) που έχει η αδερφή μου και σκέφτομαι να την πάω στο F2G #CREW, μιας και είναι 16! Τι πρέπει να κάνω? Πρώτα φορητότητα σε F2G και μετά αίτηση για το #CREW;; Μάλιστα, διάβασα πως όσοι πάνε στο #CREW πριν τις 31/3, κερδίζουν 5€ κάρτα! Οπότε καλύτερα να βιαστώ... :rolleyes:

 

Πως μπορώ να κάνω φορητότητα σε F2G όσο φθηνότερα μπορώ;; Γίνεται να γλιτώσω τα 15€ παλούκι των καταστημάτων; Πόσες μέρες περίπου χρειάζεται; Thanks. :help:

Κάνεις αίτηση στην ιστοσελίδα του f2g, στην ενότητα #crew, δηλώνοντας ότι θέλεις να ρθεις με τον αριθμό σου, επικοινωνούν μαζί σου και έρχεται η κάρτα στο σπίτι με courier.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω sim για συναγερμό, δηλ. ανανέωση για να μη χαθεί το νούμερο όσο το δυνατόν αργότερα. (πχ 6 μηνο) και να μπορεί σε περίπτωση κλήσης να χρησιμοποιήσει το ποσό που έχει συγκεντρωθεί στην κάρτα.

Τι να προτιμήσω f2g ή q ?

Η ανανέωση στην q είναι 3 € / 6μηνο;

Ευχαριστώ.

 

Γιατι δεν κανεις ενα συμβολαιο με μηδενικο παγιο? Δεν ξερω αν εχει η wind αλλα η cosmote εχει σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν σήμερα απάντηση carbon μέσω e-mail και απ' ό,τι κατάλαβα, πρέπει να κάνω το αίτημα online και θα έρθουν σπίτι τα χαρτιά. Εδώ και μισή ώρα προσπαθώ να στείλω αίτηση για το #CREW και το σάιτ της WIND μου βγάζει σφάλμα στον αριθμό ταυτότητας (εγγράφου). Συγκεκριμένα λέει: "Σφάλμα. Παρακαλώ δοκίμασε αργότερα."

 

Α ρε WIND, εσύ και τα σάπια συστήματά σου... Όχι παραγγελία πακέτου, αλλά ούτε μια απλή ανανέωση δε μπορούμε να κάνουμε μερικές φορές... :mad: Και θεωρούσα το σαιτ της Cosmote ότι ήταν το πιο άθλιο (κολλήματα σε ανανέωση χρόνου, όλο το μενού αχταρμας κλπ), αλλά εσείς το πήγατε σε άλλο επίπεδο...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα ακόμη τα 5€ αλλά ο υπάλληλος 1) είπε ότι η sim έχει από σήμερα το 1GB (δεν την έχω βάλει σε κινητό ακόμη) και 2) επέμεινε ότι άλλαξε η κατάσταση και η ανανέωση γίνεται κάθε εξάμηνο με 5€.

 

ενημέρωσε μας αν θες μόλις το κοιτάξεις. έχουν ακουστεί πολλά από εδώ μέσα για παρόμοια...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις ενα συμβολαιο με μηδενικο παγιο? Δεν ξερω αν εχει η wind αλλα η cosmote εχει σιγουρα.

 

Πάγιο μπορεί να μην έχει αλλά χρεώνουν τέλη κινητής... Δε συμφέρει

Link to comment
Share on other sites

12% επι της κινησης που γίνεται...αν η κινηση ειναι μηδενική,και ο λογαριασμός ειναι μηδενικός.Αν η κινηση από το συναγερμό είναι 1 ευρώ,πληρώνεις 1,12. Που είναι το ασυμφορο? Αν και είμαστε λίγο off-topic.
Link to comment
Share on other sites

ενημέρωσε μας αν θες μόλις το κοιτάξεις. έχουν ακουστεί πολλά από εδώ μέσα για παρόμοια...

 

Ξεκαθαρίζω ότι την προηγούμενη βδομάδα που έληξε η ισχύς της κάρτας, μετά από 1 χρόνο, πήγα σε κατάστημα και ζήτησα την αλλαγή σε 4G αφού είχα ήδη αλλάξει δωρεάν και όλες τις κάρτες των f2g που έχω σε 4G.

 

Ανανέωσα χθες το χρόνο πληρώνοντας 5€ μέσω του site της Wind επιλέγοντας Mabile Broadband με μια εύκολη διαδικασία και αφού προηγουμένως είχα επιβεβαιώσει στο 8005000200 ότι τα 5€ είναι για 6μηνη ανανέωση στο συγκεκριμένο αριθμό Mobile Broadband. Η κοπέλα επιβεβαίωσε όσα είχε και ο υπάλληλος του καταστήματος ότι σε 6 μήνες πρέπει να ξαναβάλω 5€ για ανανέωση χρόνου αλλά θα πάρω και σχετικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...