Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

Μια ερώτηση και απο μένα...

Έχετε παρατηρήσει στο δίκτυο της Wind, όταν μιλάς στο τηλέφωνο να "επιστρέφει η φωνή";

Αν ναι, έχετε καμιά ιδέα για το πως διορθώνεται;

Μου συνέβαινε παλιά με Galaxy S2 και μου συμβαίνει και τώρα που ξαναγύρισα στην Wind με Galaxy S6 :(

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μια ερώτηση και απο μένα...

Έχετε παρατηρήσει στο δίκτυο της Wind, όταν μιλάς στο τηλέφωνο να "επιστρέφει η φωνή";

Αν ναι, έχετε καμιά ιδέα για το πως διορθώνεται;

Μου συνέβαινε παλιά με Galaxy S2 και μου συμβαίνει και τώρα που ξαναγύρισα στην Wind με Galaxy S6 :(

 

Για να την είχες και στο s2, μήπως είναι πολύ παλιά;

 

Δεν έχω τέτοιο θέμα, σε καμία συσκευή που έχω βάλει την κάρτα μου, αλλά είναι καινούρια.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για να την είχες και στο s2, μήπως είναι πολύ παλιά;

 

Δεν έχω τέτοιο θέμα, σε καμία συσκευή που έχω βάλει την κάρτα μου, αλλά είναι καινούρια.

 

Η sim είναι ολοκαίνουργια, δεν είναι αυτή το θέμα....

Απλά μου κάνει εντύπωση ότι έχω αυτή την "επιστροφή" στην Wind (δεν την είχα στην Cote)

και είπα να ρωτήσω μπας και έχει παρουσιαστεί σε κανένα, μπας και βρώ λύση... :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πάγιο μπορεί να μην έχει αλλά χρεώνουν τέλη κινητής... Δε συμφέρει

 

Απο τη στιγμη που δεν θα κανεις χρηση , ο λογαριαμος θα σου ερχεται μηδενικος καθε μηνα.

Τελη θα εχεις μονο αν υπαρχει καποια κινηση. Αλλα και παλι το ποσο δεν ειναι τοσο μεγαλο.

Το μονο που χρειαζεται ειναι οταν πλησιαζει να κλησεις 6μηνο , να κανει μια κληση ή να στελνεις ενα μηνυμα για να φαινεται οτι ο λογαριασμος ειναι ενεργος, για να μην στον κοψουν.

Link to comment
Share on other sites

Στη πίσω μεριά της κάρτας sim αν γράφει

8930101xxxxxxxxx......=4g

8930100xxxxxxxxx......=3g

 

Αυτό με τις sim δεν είναι απόλυτο. Έχω 2 sim με αριθμό 8930100xxxxxxxxx και παίζουν μια χαρά 4G (σε samsung s4).

Link to comment
Share on other sites

Η sim είναι ολοκαίνουργια, δεν είναι αυτή το θέμα....

Απλά μου κάνει εντύπωση ότι έχω αυτή την "επιστροφή" στην Wind (δεν την είχα στην Cote)

και είπα να ρωτήσω μπας και έχει παρουσιαστεί σε κανένα, μπας και βρώ λύση... :)

 

Αφού αποκλείσαμε την κάρτα, πάμε σε άλλο.

 

Γράφεις ότι στο κάνει σε συσκευές Samsung. Έχεις δοκιμάσει σε άλλης εταιρείας συσκευή;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αφού αποκλείσαμε την κάρτα, πάμε σε άλλο.

 

Γράφεις ότι στο κάνει σε συσκευές Samsung. Έχεις δοκιμάσει σε άλλης εταιρείας συσκευή;

 

Όχι δεν εχω πρόσβαση σε άλλη συσκευή...

Ισως είναι λόγω του BT ακουστικού που χρησιμοποιώ, θα δοκιμάσω σήμερα να κάνω απευθείας την κλήση απο την συσκευή, και θα ενημερώσω :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εχω πρόσβαση σε άλλη συσκευή...

Ισως είναι λόγω του BT ακουστικού που χρησιμοποιώ, θα δοκιμάσω σήμερα να κάνω απευθείας την κλήση απο την συσκευή, και θα ενημερώσω :)

 

Έγινε. Ό,τι άλλο θες, ρώτα. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει άμα το κάνει μόνο σε 2g ή 3g? Εγώ με το f2g πολύ καλά και πακέτα και το δίκτυο στη Θεσσαλονίκη τέλειο! Με κοσμοτε πάλι ακόμα και σε 3g ο ήχος χάλια δεν συκρινεται με της wind!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μια ερώτηση και απο μένα...

Έχετε παρατηρήσει στο δίκτυο της Wind, όταν μιλάς στο τηλέφωνο να "επιστρέφει η φωνή";

Αν ναι, έχετε καμιά ιδέα για το πως διορθώνεται;

Μου συνέβαινε παλιά με Galaxy S2 και μου συμβαίνει και τώρα που ξαναγύρισα στην Wind με Galaxy S6 :(

 

Και σε μενα το κανει αυτο μαλλον φταιει το δικτυο.

 

Κατά περιόδους/χρονικά διαστήματα το παρουσιάζει ακόμα κι αν αλλάξω τηλέφωνο στη sim.

 

Μετά από κάποιες μέρες "φεύγει".

Τί κάνει νιάου; νιάου;

Η Wind η αιτία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μετά απο χρόνια σε συμβόλαιο έκανα κι εγω τη μετατροπή σε f2go γιατι δεν μου έδιναν κάποια αξιόλογη προσφορά. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει τι προσφορές και τι πακέτα ισχύουν για mb και ομιλία αυτή τη στιγμή? πως τις ενεργοποιώ κτλ? εχω χαθεί λιγάκι στο νήμα αλλα και μπερδευτεί με το σάιτ του f2go.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Γράψου στο σαιτ , κατέβασε την εφαρμογή και θα τα "δεις" όλα.

Έρχονται και μηνύματα με προσφορές.

5 ευρω 300 λεπτα προς ολους-απο την εφαρμογη, 5 ευρω 1 γιγα και 4.4 ευρω 500 λεπτα και 50 μηνυματα-απο μηνυμα.

Καλως ήρθε στην περιπέτεια του f2g.

Καλησπέρα σε όλους, μετά απο χρόνια σε συμβόλαιο έκανα κι εγω τη μετατροπή σε f2go γιατι δεν μου έδιναν κάποια αξιόλογη προσφορά. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει τι προσφορές και τι πακέτα ισχύουν για mb και ομιλία αυτή τη στιγμή? πως τις ενεργοποιώ κτλ? εχω χαθεί λιγάκι στο νήμα αλλα και μπερδευτεί με το σάιτ του f2go.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε sms απο την wind που λεει:

"Αγαπητέ συνδρομητή, σας ενημερωνουμε οτι 1 δωρεάν gb έχει αποδοθεί στην γραμμή σας. Ευχαριστουμε."

Κοιταω στην εφαρμογή...όντως, έχω παλι 4+ gb (αφού έληξε εκείνο του 3ημερου στο μεταξύ).

Τι έγινε ρε παιδιά; "το αφεντικό τρελάθηκε" φαση;

Ήρθε και σε κανέναν άλλον τέτοιο sms?

 

ΥΓ. Να αναφέρω πάντως οτι είχα παραπονεθεί για τον τροπο κατανάλωσης του 1gb του δώρου 3ημερου. Να ναι η "συγγνώμη" τους; όπως και να χει...δεν με χάλασε...4.4gb διαθέσιμα για 3 βδομάδες :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Έγινε ευχαριστώ πολύ! Παίζει κάτι με την εφαρμογή για iOS? Δεν την βρίσκω στο App Store.

Δεν την έχει, έχουν κάποια θέματα, μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε sms απο την wind που λεει:

"Αγαπητέ συνδρομητή, σας ενημερωνουμε οτι 1 δωρεάν gb έχει αποδοθεί στην γραμμή σας. Ευχαριστουμε."

Κοιταω στην εφαρμογή...όντως, έχω παλι 4+ gb (αφού έληξε εκείνο του 3ημερου στο μεταξύ).

Τι έγινε ρε παιδιά; "το αφεντικό τρελάθηκε" φαση;

Ήρθε και σε κανέναν άλλον τέτοιο sms?

 

ΥΓ. Να αναφέρω πάντως οτι είχα παραπονεθεί για τον τροπο κατανάλωσης του 1gb του δώρου 3ημερου. Να ναι η "συγγνώμη" τους; όπως και να χει...δεν με χάλασε...4.4gb διαθέσιμα για 3 βδομάδες :D

Και εγώ είχα παραπονεθεί και χτες μου ήρθε σχετικό μήνυμα. Βλέπω το gb Στην εφαρμογή αλλά επειδή δεν έχει λήξει ακόμα το προηγούμενο δεν μπορώ να δω ποτέ λήγει αυτό που μου έδωσαν τώρα.

Οπότε σωστά υποθέτεις ότι είναι η συγγνώμη τους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στις 20/3 πρεπει να βαλω καρτα ανανεωσης για να μην χασω το υπολοιπο.

σημερα 18/3 μου ηρθε μυνημα οτι εαν βαλω 10 ευρω σε μαγαζι wind θα παρω δωρο 300min για ολους + 1gb internet.

ειναι προσωπικη προσφορα η τρεχει γενικα?

στο μαγαζι θα παρω και τα 120min προς σταθερα?

μπορω στο μαγαζι να πληρωσω με καρτα τα 10 ευρω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το 1 gb τρεχει γενικά.Για τα 300' εξαρταται αν ειναι παλιοτερο το νουμερο ή οχι. Αν εχει ενεργοποιημένη την προσφορά 300' με 10ευρη ανανέωση,ουσιαστικά σου δίνει το αυτονόητο. Με χρέωση 0,30 (αφαιρουνται από το υπόλοιπο) λόγω της συναλλαγης σε κατάστημα ναι,θα παρεις και λεπτα προς σταθερά.Φρόντισε να το επισημάνεις όμως οτι θες το συγκεκριμένο μπόνους,γιατί κάποιοι υπάλληλοι δεν ρωτάνε και βάζουν την άλλη επιλογή (120' προς wind/q). Μέχρι πρότινος οι ανανεώσεις χρόνου γίνονταν μόνο με μετρητά,αν εχει αλλάξει κάτι τώρα δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Την προηγ εβδομαδα ειχα κανει παραπονα στο 8005000200 γιατι τρωει απο τα mb μου και οχι απο την προσφορα που ηταν για 3 μερες .... σημερα μου ηρθε 1GB δωρο για ενα μηνα . τα MB που ειχα καταναλωση απο τα δικα μου ηταν 300 MB ..μια χαρα...μου εκατσε

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

το 1 gb τρεχει γενικά.Για τα 300' εξαρταται αν ειναι παλιοτερο το νουμερο ή οχι. Αν εχει ενεργοποιημένη την προσφορά 300' με 10ευρη ανανέωση,ουσιαστικά σου δίνει το αυτονόητο. Με χρέωση 0,30 (αφαιρουνται από το υπόλοιπο) λόγω της συναλλαγης σε κατάστημα ναι,θα παρεις και λεπτα προς σταθερά.Φρόντισε να το επισημάνεις όμως οτι θες το συγκεκριμένο μπόνους,γιατί κάποιοι υπάλληλοι δεν ρωτάνε και βάζουν την άλλη επιλογή (120' προς wind/q). Μέχρι πρότινος οι ανανεώσεις χρόνου γίνονταν μόνο με μετρητά,αν εχει αλλάξει κάτι τώρα δεν ξέρω.

 

ευχαριστω για την απαντηση σου.το <<προβλημα>> ειναι οτι δεν εχω την προσφορα των 300min.

αυτο με παραξενευει?????? μαλλον για να βαλω 10 ευρω καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς,κάθε προσφορά έχει κι ενα κίνητρο από πίσω,προς το συμφέρον της εταιρίας πρωτίστως.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε sms απο την wind που λεει:

"Αγαπητέ συνδρομητή, σας ενημερωνουμε οτι 1 δωρεάν gb έχει αποδοθεί στην γραμμή σας. Ευχαριστουμε."

Κοιταω στην εφαρμογή...όντως, έχω παλι 4+ gb (αφού έληξε εκείνο του 3ημερου στο μεταξύ).

Τι έγινε ρε παιδιά; "το αφεντικό τρελάθηκε" φαση;

Ήρθε και σε κανέναν άλλον τέτοιο sms?

 

ΥΓ. Να αναφέρω πάντως οτι είχα παραπονεθεί για τον τροπο κατανάλωσης του 1gb του δώρου 3ημερου. Να ναι η "συγγνώμη" τους; όπως και να χει...δεν με χάλασε...4.4gb διαθέσιμα για 3 βδομάδες :D

 

Μπράβο στη Wind που διορθώνει τα λάθη της και με το παραπάνω...Σιγα σιγά πρέπει να αφήσει πίσω αυτά τα λάθη αν θέλει να ανέβει και άλλο

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς,κάθε προσφορά έχει κι ενα κίνητρο από πίσω,προς το συμφέρον της εταιρίας πρωτίστως.

 

Κάθε βδομάδα ως 1-2 μήνες έχω το sms αυτό:

 

http://i67.tinypic.com/2h4wzkx.png

 

http://i64.tinypic.com/2cdinvn.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...