Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω sim για συναγερμό, δηλ. ανανέωση για να μη χαθεί το νούμερο όσο το δυνατόν αργότερα. (πχ 6 μηνο) και να μπορεί σε περίπτωση κλήσης να χρησιμοποιήσει το ποσό που έχει συγκεντρωθεί στην κάρτα.

Τι να προτιμήσω f2g ή q ?

Η ανανέωση στην q είναι 3 € / 6μηνο;

Ευχαριστώ.

Η χρέωση στην q είναι ανα δευτερόλεπτο,και η ελάχιστη ανανέωση 5 ευρώ ανά τρίμηνο από το κατάστημα (κατ'εξαίρεση κάποια νούμερα,κυρίως παλιά,ανανεώνονται για 6 μήνες ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση στην q είναι ανα δευτερόλεπτο,και η ελάχιστη ανανέωση 5 ευρώ ανά τρίμηνο από το κατάστημα (κατ'εξαίρεση κάποια νούμερα,κυρίως παλιά,ανανεώνονται για 6 μήνες ακόμα)

 

 

 

Και εμενα 6μηνο ακομα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρίζω ότι την προηγούμενη βδομάδα που έληξε η ισχύς της κάρτας, μετά από 1 χρόνο, πήγα σε κατάστημα και ζήτησα την αλλαγή σε 4G αφού είχα ήδη αλλάξει δωρεάν και όλες τις κάρτες των f2g που έχω σε 4G.

 

Ανανέωσα χθες το χρόνο πληρώνοντας 5€ μέσω του site της Wind επιλέγοντας Mabile Broadband με μια εύκολη διαδικασία και αφού προηγουμένως είχα επιβεβαιώσει στο 8005000200 ότι τα 5€ είναι για 6μηνη ανανέωση στο συγκεκριμένο αριθμό Mobile Broadband. Η κοπέλα επιβεβαίωσε όσα είχε και ο υπάλληλος του καταστήματος ότι σε 6 μήνες πρέπει να ξαναβάλω 5€ για ανανέωση χρόνου αλλά θα πάρω και σχετικό μήνυμα.

 

Ο.Κ. σε ευχαριστούμε! Μπήκε 1GB επιπλέον για 30 ημέρες??? εκτος απο αυτο που σου βαζουν αυτοματα καθε μηνα εννοω...

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. σε ευχαριστούμε! Μπήκε 1GB επιπλέον για 30 ημέρες??? εκτος απο αυτο που σου βαζουν αυτοματα καθε μηνα εννοω...

 

Αυτό που μπήκε την 1/3 τελείωσε την 7/3, λόγω λήξης του χρόνου.

Στη νέα κάρτα 4G που έβαλα την 10/3 ενεργοποιήθηκε το 1GB μέχρι το υπόλοιπο του μήνα και μετά την ανανέωση χρόνου με τα 5€ θα μπαίνει κάθε 1η του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

12% επι της κινησης που γίνεται...αν η κινηση ειναι μηδενική,και ο λογαριασμός ειναι μηδενικός.Αν η κινηση από το συναγερμό είναι 1 ευρώ,πληρώνεις 1,12. Που είναι το ασυμφορο? Αν και είμαστε λίγο off-topic.

 

Ρώτησα υπάλληλο στην cosmote και μου είπε χρέωση χωρίς χρήση 1 €/μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα υπάλληλο στην cosmote και μου είπε χρέωση χωρίς χρήση 1 €/μήνα...

 

Καλύτερα ρώτα κάποιον που έχει το πρόγραμμα (εμένα εννοώ !!!). :lol:

Η χρέωση χωρίς χρήση είναι μηδέν. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ρώτα κάποιον που έχει το πρόγραμμα (εμένα εννοώ !!!). :lol:

Η χρέωση χωρίς χρήση είναι μηδέν. :)

 

Δηλ. αν δεν γίνει καμμία εξερχόμενη κλήση που να απαντηθεί ή δεν σταλεί sms θα έρχεται μηδενικός λογαριασμός;

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. αν δεν γίνει καμμία εξερχόμενη κλήση που να απαντηθεί ή δεν σταλεί sms θα έρχεται μηδενικός λογαριασμός;

 

:confused:

 

Ακριβώς, έχουν έρθει πολλοί τέτοιοι αλλά τους έχω πετάξει και δε μπορώ να τους βγάλω φωτογραφία να τους δείτε !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Να βγαλω εγώ φωτο; :D

Έχω 2 νούμερα συναγερμών σε συμβόλαιο cosmote μηδενικό πάγιο....0.00€ έρχονται οι λογαριασμοί.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρατε ότι η ενεργοποίηση παροχής της υπηρεσίας των bonus 300 λεπτών προς όλους για κάθε ανανέωση €10 και άνω χρεώνεται για ολόκληρο το 2016 5 ευρώ άπαξ;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρατε ότι η ενεργοποίηση παροχής της υπηρεσίας των bonus 300 λεπτών προς όλους για κάθε ανανέωση €10 και άνω χρεώνεται για ολόκληρο το 2016 5 ευρώ άπαξ;

 

Φυσικά το γνωρίζουμε, εδώ και καιρό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρατε ότι η ενεργοποίηση παροχής της υπηρεσίας των bonus 300 λεπτών προς όλους για κάθε ανανέωση €10 και άνω χρεώνεται για ολόκληρο το 2016 5 ευρώ άπαξ;

 

Ναι έχει βγει ανακοίνωση και έχουν γραφτεί και αρκετές σελίδες εδώ για το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρατε ότι η ενεργοποίηση παροχής της υπηρεσίας των bonus 300 λεπτών προς όλους για κάθε ανανέωση €10 και άνω χρεώνεται για ολόκληρο το 2016 5 ευρώ άπαξ;

 

Έχει ανακοινωθεί από μήνες πριν. Αλλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί τόση φασαρία για 5€ το χρόνο... Εδώ η Cosmoκάρτα σε κάθε ανανέωση, τους έτρωγε 3€ για να τους δίνει 400' προς όλους κάθε μήνα (δηλαδή 36€ το χρόνο) και πανηγύριζαν οι συνδρομητές της για τη "φοβερή" προσφορά... Η WIND που σας ζητάει 5€ το χρόνο (δηλαδή 0,41€ το μήνα) για να έχετε 300' με κάθε ανανέωση και χωρίς να σας τρώει κάρτα, σας πειράζει τόσο;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακοινωθεί από μήνες πριν. Αλλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί τόση φασαρία για 5€ το χρόνο... Εδώ η Cosmoκάρτα σε κάθε ανανέωση, τους έτρωγε 3€ για να τους δίνει 400' προς όλους κάθε μήνα (δηλαδή 36€ το χρόνο) και πανηγύριζαν οι συνδρομητές της για τη "φοβερή" προσφορά... Η WIND που σας ζητάει 5€ το χρόνο (δηλαδή 0,41€ το μήνα) για να έχετε 300' με κάθε ανανέωση και χωρίς να σας τρώει κάρτα, σας πειράζει τόσο;; :blink:

Πολύ σωστά.

1,37 λεπτά την ημέρα είναι το κόστος!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ερωτηθεί πολλές φορές, αλλά δε θυμάμαι... Αν γίνει φορητότητα από Cosmote σε F2G από κατάστημα, πρέπει να δώσουμε 15€? Επίσης τα 10€ κάρτα μπαίνουν μετά από 3 μήνες και ΔΕ μπορώ να αγοράσω πακέτα με αυτά? :cry:

 

Δε μπορώ να κάνω φορητότητα για το F2G CREW μέσω του site, όλο σφάλμα μου βγάζει...

Link to comment
Share on other sites

12% επι της κινησης που γίνεται...αν η κινηση ειναι μηδενική,και ο λογαριασμός ειναι μηδενικός.Αν η κινηση από το συναγερμό είναι 1 ευρώ,πληρώνεις 1,12. Που είναι το ασυμφορο? Αν και είμαστε λίγο off-topic.

Το ίδιο ισχύει και στη καρτοκινητή φυσικά. Βάζεις κάρτα 10€ και παίρνεις 8.88€

Link to comment
Share on other sites

Τωρα παρατήρησα οτι στο σαιτ του F2G στα πακέτα πχ 200' προς ολους με 5€ δινει και 100' προς Wind/Q και 100 SMS...Ενώ στην εφαρμογή δινει bonus στα ίδια πακέτα 120' και 120 SMS προς Wind/Q.Παντα ετσι ήταν;;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαβάσει πολλές φορές τα περί χρεώσεων για αλλαγή κάρτας 3G σε 4G, σας παραθέτω το link της wind

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g/?utm_source=Master+WIND+List+for+Newsletters+%28all+opt-in%29&utm_campaign=dabeb0fc24-WIND_Newsletter_4G_Network_18_12_2015&utm_medium=email&utm_term=0_bc08c37031-dabeb0fc24-297452401

"Για ΟΛΟΥΣ τους πελάτες καρτοκινητής ή Mobile Broadband με κάρτα, θα πρέπει να γίνει αντικατάσταση SIM κάρτας η οποία θα γίνεται χωρίς χρέωση."

 

Μέχρι στιγμής έχω αλλάξει 3 κάρτες χωρίς καμία χρέωση...

(Στον Πειραιά)

 

Οπως έχουμε πει όμως κάθε μαγαζάκι wind είναι και τσιφλίκι και ο κάθε τσιφλικάς αρπάζει από όπου βρεί...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

και πως καταλαβαινουμε αν η καρτα του Mobile broadband(που εχουμε για το 1GB της σταθερης) αν ειναι 4G?
Link to comment
Share on other sites

και πως καταλαβαινουμε αν η καρτα του Mobile broadband(που εχουμε για το 1GB της σταθερης) αν ειναι 4G?

Αυτό ακριβώς ρώτησα κι εγώ στο κατάστημα όταν είδα ότι οι 4G δεν γράφουν τίποτε το ιδιαίτερο επάνω

(Της cosmote πχ γράφουν με μεγάλα γράμματα 4G)

H "μπακαλίστικη" απάντηση που μου έδωσαν ήταν "Tη βάζετε σε ένα 4G τηλέφωνο και το βλέπετε" :X

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαβάσει πολλές φορές τα περί χρεώσεων για αλλαγή κάρτας 3G σε 4G, σας παραθέτω το link της wind

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g/?utm_source=Master+WIND+List+for+Newsletters+%28all+opt-in%29&utm_campaign=dabeb0fc24-WIND_Newsletter_4G_Network_18_12_2015&utm_medium=email&utm_term=0_bc08c37031-dabeb0fc24-297452401

"Για ΟΛΟΥΣ τους πελάτες καρτοκινητής ή Mobile Broadband με κάρτα, θα πρέπει να γίνει αντικατάσταση SIM κάρτας η οποία θα γίνεται χωρίς χρέωση."

 

Μέχρι στιγμής έχω αλλάξει 3 κάρτες χωρίς καμία χρέωση...

(Στον Πειραιά)

 

Οπως έχουμε πει όμως κάθε μαγαζάκι wind είναι και τσιφλίκι και ο κάθε τσιφλικάς αρπάζει από όπου βρεί...

Ναι αλλά θέλει μανούρα και τσαμπουκά το πράγμα και όλο αυτό που γίνεται με τα καταστήματα εμένα μου βάζει στο μυαλό ότι το έχει ζητήσει η ίδια η wind και όποιος τσιμπησει!

Link to comment
Share on other sites

Έχει ερωτηθεί πολλές φορές, αλλά δε θυμάμαι... Αν γίνει φορητότητα από Cosmote σε F2G από κατάστημα, πρέπει να δώσουμε 15€? Επίσης τα 10€ κάρτα μπαίνουν μετά από 3 μήνες και ΔΕ μπορώ να αγοράσω πακέτα με αυτά? :cry:

 

Δε μπορώ να κάνω φορητότητα για το F2G CREW μέσω του site, όλο σφάλμα μου βγάζει...

 

Γιατί δεν κάνεις απλά φορητότητα από το site σε FG και μετά να πας σε ένα κατάστημα και να το δηλώσεις στο crew?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θέλει μανούρα και τσαμπουκά το πράγμα και όλο αυτό που γίνεται με τα καταστήματα εμένα μου βάζει στο μυαλό ότι το έχει ζητήσει η ίδια η wind και όποιος τσιμπησει!

Οπως τα λες είναι... Ευτυχώς εμένα δε με παίδεψαν πολύ...

 

Στην αρχή μου λέει "η αλλαγή κάνει 5€ ανά κάρτα"

Του έδειξα την παραπάνω σελίδα που σας έδειξα (την οποία την είχα τυπώσει και την είχα μαζί μου),

Στη συνέχεια πετάει ένα "Α! ναι.... καλά λέτε" και μου έκανε την αλλαγή κανονικά...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...