Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, foxerkaterini said:

Καλησπέρα σε όλους. Επιτέλους παράγγειλα το κινητό μετά από πολύ σκέψη για αλλαγή του huawei p40 pro που τόσα χρόνια αποδείχτηκε σκυλί. Στα 615 που μου βγήκε το κινητό με τιμολόγιο το θεωρώ το απόλυτο value for money.  Έχω πάροχο cosmote και απ ότι κατάλαβα με shizuku kai ims έχουμε τα πάντα εκτός από 5G (Κάτι που προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου). Υπάρχει κάποιος οδηγός που μπορώ να παρακολουθήσω (βίντεο) για την όλη διαδικασία με το shizuku?

Ναι, με Cosmote παίζει το VoLTE από μόνο του και αν βάλεις τα άλλα δύο θα έχεις και VoWifi.

Δεν χρειάζεται βίντεο να πω την αλήθεια, ίσως να υπάρχει αν ψάξεις αλλά νομίζω πολύ καλύτερα στις οδηγίες του δημιουργού στο github, όπου έχει και screenshots. Αν έχεις κάποιες απλές γνώσεις κινητών/υπολογιστών θα τα καταφέρεις.

https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md

 

 

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Είναι εξαιρετικά σπαστικό να είναι ο chrome ο ποιο smooth scrollατος browser στο συγκεκριμένο κινητό και να μη μπορείς να βάλεις κάτω το address toolbar, ειδικά σε τόσο μεγάλη συσκευή για να το κάνεις και με ένα χέρι.. μέχρι πριν κάποιες σε άφηνε μέσα από το development να το αλλάξεις.. 

Γνωρίζει κανείς κανα mod ή πείραγμα να αλλάξει?! 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος στη συσκευή μας με shizuku να μην ξεχνάει το volte; Έχω παρατηρήσει ότι "ξεχνιέται" και κάνει κλήση χωρίς volte και μόλις βάλω λειτουργία πτήσης και πάλι ενεργοποιήσω κάνει κανονικά κλήση με volte. Μιλάω για vodafone. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, foxerkaterini said:

Καλησπέρα σε όλους. Επιτέλους παράγγειλα το κινητό μετά από πολύ σκέψη για αλλαγή του huawei p40 pro που τόσα χρόνια αποδείχτηκε σκυλί. Στα 615 που μου βγήκε το κινητό με τιμολόγιο το θεωρώ το απόλυτο value for money.  Έχω πάροχο cosmote και απ ότι κατάλαβα με shizuku kai ims έχουμε τα πάντα εκτός από 5G (Κάτι που προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου). Υπάρχει κάποιος οδηγός που μπορώ να παρακολουθήσω (βίντεο) για την όλη διαδικασία με το shizuku?

από που το πήρες και βγήκε 615 με αποφορολόγηση ?

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elias99 said:

από που το πήρες και βγήκε 615 με αποφορολόγηση ?

Προφανώς εννοεί το 128 αλλά και πάλι μόνο αν το πέτυχε πουθενά κάτω από 800.. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2023 at 1:29 ΜΜ, spyridon70 said:

Με Vodafone Αθήνα κέντρο δεν έχω καμμιά χαμένη κλήση.Το τηλέφωνο είναι stock χωρίς κανένα patch 

Με stock είμαι και vodadone, στην Μυτιλήνη. Δεν παίζει να βάλω χέρι να πειράξω κάτι πάνω του.
Στο σπίτι, καράκεντρο, είμαι σχεδόν όλη μέρα, αφού δουλεύω από το σπίτι. Το κινητό δείχνει τέρμα σήμα 4g (lte). Παίρνω sms με ειδοποιήσεις κλήσεων από σταθερά/κινητά ένας χαμός. 
Οπότε αν το θυμηθώ το κάνω reboot μια φορά τη μέρα.
πχ με καλεί η μάνα μου από το κινητό της που ειναι cosmote και μου ερχονται sms μια στο τοσο που δε θα έρθει η κλήση.

(δε μπορώ να καταλάβω τι σου φαίνεται περίεργο @jimma1987)

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ChrisNikol said:

Προφανώς εννοεί το 128 αλλά και πάλι μόνο αν το πέτυχε πουθενά κάτω από 800.. 

Ναι ακριβως το 128 παρήγγειλα με αρχική τιμή 760  οπότε με την αποφορολόγηση βγήκε τελική 615. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να παρθέσω λινκ από το κατάστημα στο bestprice το βρήκα...

Με φορτιστή τι κάνουμε? Έχει κάποιος να προτείνει κάποιον? 35watt χρειαζόμαστε σωστα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xtrmsnpr said:

Με stock είμαι και vodadone, στην Μυτιλήνη. Δεν παίζει να βάλω χέρι να πειράξω κάτι πάνω του.
Στο σπίτι, καράκεντρο, είμαι σχεδόν όλη μέρα, αφού δουλεύω από το σπίτι. Το κινητό δείχνει τέρμα σήμα 4g (lte). Παίρνω sms με ειδοποιήσεις κλήσεων από σταθερά/κινητά ένας χαμός. 
Οπότε αν το θυμηθώ το κάνω reboot μια φορά τη μέρα.
πχ με καλεί η μάνα μου από το κινητό της που ειναι cosmote και μου ερχονται sms μια στο τοσο που δε θα έρθει η κλήση.

(δε μπορώ να καταλάβω τι σου φαίνεται περίεργο @jimma1987)

Εγώ μίλησα για cosmote ως πάροχο. Αν και από ότι είδα θέμα υπάρχει κυρίως με τους άλλους παροχους που έχουν κάτοχοι της συσκευής.

Γυρισα σε Κοσμοτε πριν 1 μήνα και πληροφοριακά ρώτησα τι παίζει κ αν υπάρχει κάποια δυσκολία με κλήσεις κλπ στη συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, jimma1987 said:

Εγώ μίλησα για cosmote ως πάροχο. Αν και από ότι είδα θέμα υπάρχει κυρίως με τους άλλους παροχους που έχουν κάτοχοι της συσκευής.

Γυρισα σε Κοσμοτε πριν 1 μήνα και πληροφοριακά ρώτησα τι παίζει κ αν υπάρχει κάποια δυσκολία με κλήσεις κλπ στη συσκευή. 

Τα έχουμε πει! Με την κοσμοτε από πριν ένα μήνα αν κάποιος δε θέλει να το πειράξει, υπάρχει μαμά volte. Μόνο που για κάποιο δικό του λόγω, με ενεργό volte δε δέχεται κλήσεις από παλιά forthnet.

Αντίθετα με vodafone και patch Shizuku δέχεται κανονικά.

Εδώ βέβαια σε μένα έχω παρατηρήσει ότι οπότε θέλει μένει ενεργό το volte. Κάποιες φορές τρώει σκάλωμα και θέλει λειτουργία πτήσης για να ξαναλειτουργησει. Κυρίως αν πχ μπω ασανσέρ ή σε κάνα υπόγειο που κόβεται το σήμα και ξαναέρχεται. Τεσπα, θα δούμε.

Στην τελική θα ξαναγυρίσω κοσμοτε και να πας να *** τα σταθερά forthnet χαχαχα

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος realme gt neo 2 και πλέον ψάχνω για νέο κινητό καθώς έχω θέμα με την μπαταρία. Έπεσε στο μάτι μ το πίξελ και είδα ότι η κάμερα είναι τοπ. Με νοιάζει πιο πολύ η μπαταρία και η σμουθ εμπειρία. Αξίζει η μετάβαση?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, vaggos400 said:

Καλημέρα. Κάτοχος realme gt neo 2 και πλέον ψάχνω για νέο κινητό καθώς έχω θέμα με την μπαταρία. Έπεσε στο μάτι μ το πίξελ και είδα ότι η κάμερα είναι τοπ. Με νοιάζει πιο πολύ η μπαταρία και η σμουθ εμπειρία. Αξίζει η μετάβαση?

Από κάμερα φωτογραφία το pixel κατ εμέ είναι το καλύτερο (σίγουρα σε android και ίσως ακόμα και σε iphone). 

Από κάμερα βίντεο δε ξέρω. Νομίζω όχι καλύτερα είναι τα iphone. 

Βούτυρο σα συσκευή είναι. Απλά είναι γυμνή από εφαρμογές που θα πρέπει να εσύ να βρεις κάτι να σε καλύπτει. 

Από μπαταρία εμένα με πλήρη χρήση και πάντα συνδεδεμένο σε ρολόι και ακουστικά με wifi και 4g μου βγάζει οθόνη κάνα 5 με 5:30 ώρες μαξ. Μια φορά μου είχε βγάλει περισσότερο αλλά ήμουν όλη μέρα σπίτι με wifi χωρίς ακουστικά και με πιο χαμηλή φωτεινότητα. 

Τέλος να πω ότι πχ στην παρέλαση στις 25 Μαρτίου που κατέβηκα κέντρο Αθήνα, η συσκευή βγάζοντας βίντεο και φώτος ψήθηκε άσχημα. Μου έβγαλε ότι έχει υπερθερμανθει. Η huawei που είχα δε μου το είχε βγάλει ποτέ. Ε εκεί μου έφαγε και πολύ μπαταρία. 

Edit: για να λειτουργεί καλά και σα τηλέφωνο θέλει και ένα μικρό patch να του κάνεις για το volte του, εκτός και έχεις cosmote. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, _NikitaS_ said:

Από κάμερα φωτογραφία το pixel κατ εμέ είναι το καλύτερο (σίγουρα σε android και ίσως ακόμα και σε iphone). 

Από κάμερα βίντεο δε ξέρω. Νομίζω όχι καλύτερα είναι τα iphone. 

Βούτυρο σα συσκευή είναι. Απλά είναι γυμνή από εφαρμογές που θα πρέπει να εσύ να βρεις κάτι να σε καλύπτει. 

Από μπαταρία εμένα με πλήρη χρήση και πάντα συνδεδεμένο σε ρολόι και ακουστικά με wifi και 4g μου βγάζει οθόνη κάνα 5 με 5:30 ώρες μαξ. Μια φορά μου είχε βγάλει περισσότερο αλλά ήμουν όλη μέρα σπίτι με wifi χωρίς ακουστικά και με πιο χαμηλή φωτεινότητα. 

Τέλος να πω ότι πχ στην παρέλαση στις 25 Μαρτίου που κατέβηκα κέντρο Αθήνα, η συσκευή βγάζοντας βίντεο και φώτος ψήθηκε άσχημα. Μου έβγαλε ότι έχει υπερθερμανθει. Η huawei που είχα δε μου το είχε βγάλει ποτέ. Ε εκεί μου έφαγε και πολύ μπαταρία. 

Edit: για να λειτουργεί καλά και σα τηλέφωνο θέλει και ένα μικρό patch να του κάνεις για το volte του, εκτός και έχεις cosmote. 

Καλημέρα. Έχω 2 σιμι κοσμοτε τώρα στο κινητό. Τα είδα αυτά τα θέματα θαβτα λύσω νομίζω. Η esim πώς τα πάει?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η νέα ενημέρωση της κάμερας αν και για τα 7 pro δεν έχει διαφορές

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε Vodafone τέλος το 3g στις κλήσεις δηλαδή το Η+δεν εμφανίζεται πλέον αυτό βλέπω όταν παίρνω τηλέφωνο η με παίρνουν αλλά δεν έχω πρόβλημα με τις κλήσεις όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, chris1974 said:

Όσοι έχετε Vodafone τέλος το 3g στις κλήσεις δηλαδή το Η+δεν εμφανίζεται πλέον αυτό βλέπω όταν παίρνω τηλέφωνο η με παίρνουν αλλά δεν έχω πρόβλημα με τις κλήσεις όλα καλά.

Ούτε εγώ έχω.Αλλα είμαι Αθήνα.Σε επαρχία τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόσφατα αγόρασα το Pixel 7 pro με το patch που κυκλοφορεί έχω volte και wifi calling υπάρχει τρόπος χωρίς root να ενεργοποιηθεί και το 5g και αν μπορώ να έχω esim COSMOTE/nova

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος εύχρηστος τρόπος να έχεις εφαρμογές με δεύτερο λογαριασμό πχ 2ο νούμερο σε viber;

Όσο εξελισσόμαστε τόσο πιο πολύ τρέχουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Ρώτησα στο chat της vodafone, μιλώντας με το τεχνικό τμήμα,  κατά πόσο υποστηρίζεται το VoLTE και το VoWIFI όσο αφορά το pixel 7 pro. Η απάντηση που πήρα είναι πως το VoWIFI δεν υποστηρίζεται, ΑΛΛΑ το VoLTE υποστηρίζεται κανονικά. Επιβεβαιώνει κανείς το παραπάνω; Η πάλι βλακείες λένε;

 

edit. Προφανώς και χωρίς root και Shizuku.

Edited by kostas23a
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kostas23a said:

Καλησπέρα σε όλους,

Ρώτησα στο chat της vodafone, μιλώντας με το τεχνικό τμήμα,  κατά πόσο υποστηρίζεται το VoLTE και το VoWIFI όσο αφορά το pixel 7 pro. Η απάντηση που πήρα είναι πως το VoWIFI δεν υποστηρίζεται, ΑΛΛΑ το VoLTE υποστηρίζεται κανονικά. Επιβεβαιώνει κανείς το παραπάνω; Η πάλι βλακείες λένε;

 

edit. Προφανώς και χωρίς root και Shizuku.

Χωρίς shizuku οχι. Με shizuku λειτουργούν και τα δύο. Βέβαια μπορεί να έχει και καμιά δυσλειουργια που και που. Εμένα μου το κάνει όταν αλλάζει από 4g σε σημείο που δε πιάνει 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, _NikitaS_ said:

Χωρίς shizuku οχι. Με shizuku λειτουργούν και τα δύο. Βέβαια μπορεί να έχει και καμιά δυσλειουργια που και που. Εμένα μου το κάνει όταν αλλάζει από 4g σε σημείο που δε πιάνει 

Οπότε δεν ισχύει. Άσχετο, ήρθη η αναβάθμιση του Απριλίου;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kostas23a said:

Οπότε δεν ισχύει. Άσχετο, ήρθη η αναβάθμιση του Απριλίου;

Όχι ακόμα. Αλλά δε νομίζω να έχει αλλαγές, γιατί στις beta δεν έδωσε volte σε vodafone και nova. Άρα από τον επόμενο μήνα και βλέπουμε. Μακάρι όμως να βγω ψεύτης. Στην cosmote όταν το έδωσε, ένα μήνα πριν το είχε δώσει στην beta. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε pixel, το νου σας!!! Μπορεί να σας στειλει λεφτα η google!!!

https://techblog.gr/mobile/google-esteile-lathos-chrimata-se-christes-pixel

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, r31134 said:

Οσοι εχετε pixel, το νου σας!!! Μπορεί να σας στειλει λεφτα η google!!!

https://techblog.gr/mobile/google-esteile-lathos-chrimata-se-christes-pixel

Ας βάλει τπτ έξτρα για την ταλαιπωρία που τραβάμε (εν γνώση μας). Στην τελική και εμείς beta users είμαστε όλοι για το android! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, djivo said:

Ξεκίνησαν να μπαίνουν τα factory images του Update Απριλίου.

Ενημέρωση ασφαλείας. Την έκανα το βράδυ. Περίπου 40mb. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...