Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://youtu.be/ozdq62i-ccU

Υπάρχουν μικρές διάφορες στην κάμερα … κυρίως σε νυχτερινή λήψη … με την πρόσφατη αναβάθμιση .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Μόλις ήρθε το pixel 7 256gb και έχω ερώτηση για τον φορτιστή. 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω παλιό φορτιστή και καλώδιο redmi note 9 pro;

Αν όχι , ο baseus 20w type c to type c super si είναι οκ; 

 

Σε λάπτοπ μπορεί να φορτίσει χωρίς.προβλημα.μεχρι να πάρω φορτιστή; Το περίμενα σε 10 μέρες και ήρθε σε 2. 

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, rub87 said:

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Μόλις ήρθε το pixel 7 256gb και έχω ερώτηση για τον φορτιστή. 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω παλιό φορτιστή και καλώδιο redmi note 9 pro;

Αν όχι , ο baseus 20w type c to type c super si είναι οκ; 

 

Σε λάπτοπ μπορεί να φορτίσει χωρίς.προβλημα.μεχρι να πάρω φορτιστή; Το περίμενα σε 10 μέρες και ήρθε σε 2. 

 

Σας ευχαριστώ.

 Δε θα παθει τπτ το κινητο απλα θα φορτιζει αισθητα πιο αργα απο φορτιστη 30-35W

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, sm4rt said:

 Δε θα παθει τπτ το κινητο απλα θα φορτιζει αισθητα πιο αργα απο φορτιστη 30-35W

Σε ευχαριστώ, για τον baseus έχεις γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, rub87 said:

Σε ευχαριστώ, για τον baseus έχεις γνώμη;

Ειναι καλή εταιρεια γενικα, εχω βαση αυτοκινητου baseus με ασυρματη φορτιση. Αλλα αυτος που εχεις ειναι 20W, οποτε παλι δε θα χεις τη βελτιστη ταχυτητα φορτισης. Προσωπικα εχω παρει 2 φορτιστες απο αμαζον

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0BFLHTFLP/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

Καλοι και οικονομικοι

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, rub87 said:

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Μόλις ήρθε το pixel 7 256gb και έχω ερώτηση για τον φορτιστή. 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω παλιό φορτιστή και καλώδιο redmi note 9 pro;

Αν όχι , ο baseus 20w type c to type c super si είναι οκ; 

 

Σε λάπτοπ μπορεί να φορτίσει χωρίς.προβλημα.μεχρι να πάρω φορτιστή; Το περίμενα σε 10 μέρες και ήρθε σε 2. 

 

Σας ευχαριστώ.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Απο που το πήρες?

Καλορίζικο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2023 at 6:10 ΜΜ, guy_fawkes said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Απο που το πήρες?

Καλορίζικο!

Από γνωστό μαγαζί της Ευρυτανίας που το έχει 100+ ευρώ πιο φτηνά από όλους τους άλλους. 

 

Ευχαριστώ όλους! Είναι φοβερό μέχρι στιγμής. 

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται πουλάω την δερμάτινη θήκη που δίνει η Google για το Pixel 7 pro σε χρώμα bluestone.

Είναι αυτή εδώ

https://bellroy.com/products/leather-case-for-pixel-7?color=bluestone&material=leather&size=pixel7pro

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2023 at 9:34 ΜΜ, rub87 said:

Από γνωστό μαγαζί της Ευρυτανίας που το έχει 100+ ευρώ πιο φτηνά από όλους τους άλλους. 

 

Ευχαριστώ όλους! Είναι φοβερό μέχρι στιγμής. 

Πόσες μέρες έκανε για να έρθει; Εσυ βρίσκεσαι Αθήνα; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Για όποιον ενδιαφέρεται πουλάω την δερμάτινη θήκη που δίνει η Google για το Pixel 7 pro σε χρώμα bluestone.

Είναι αυτή εδώ

https://bellroy.com/products/leather-case-for-pixel-7?color=bluestone&material=leather&size=pixel7pro

Ποσο

Link to comment
Share on other sites

Ποσο
40€ αχρησιμοποίητη στο κουτί της

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει το pixel 7 pro στα 650€, αξίζει λέτε;

Τι γίνεται με τα 4g,5g,volte για cosmote; Θέλει root;

Προτιμώ να μην το κάνω root γιατί πολλές εφαρμογές δεν θα δουλεύουν, γίνεται χωρίς root;

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, user2163 said:

Έχω βρει το pixel 7 pro στα 650€, αξίζει λέτε;

Τι γίνεται με τα 4g,5g,volte για cosmote; Θέλει root;

Προτιμώ να μην το κάνω root γιατί πολλές εφαρμογές δεν θα δουλεύουν, γίνεται χωρίς root;

Καινούργιο? Χτύπατο!

Με cosmote όπως είμαι και εγώ θα έχεις το 4g , το volte χωρίς root.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, guy_fawkes said:

Καινούργιο? Χτύπατο!

Με cosmote όπως είμαι και εγώ θα έχεις το 4g , το volte χωρίς root.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Για 5G δεν υπάρχει τρόπος ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, user2163 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Για 5G δεν υπάρχει τρόπος ακόμη;

χωρις root οχι ακόμα, αλλά υπομονή!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, user2163 said:

Έχω βρει το pixel 7 pro στα 650€, αξίζει λέτε;

Τι γίνεται με τα 4g,5g,volte για cosmote; Θέλει root;

Προτιμώ να μην το κάνω root γιατί πολλές εφαρμογές δεν θα δουλεύουν, γίνεται χωρίς root;

Που το εχεις βρει τοσο?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alelo said:

Που το εχεις βρει τοσο?

Από γνωστό στη Γερμανία.

Το έχει 1 μήνα και πήρε το s23 plus, πρακτικά καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, user2163 said:

Από γνωστό στη Γερμανία.

Το έχει 1 μήνα και πήρε το s23 plus, πρακτικά καινούριο.

Παρτο πριν το μετανιωσει κ διωξει το s23. Ειλικρινα δε μπορω να πιασω αλλο κινητο πλεον, είναι σχεδόν το ίδιο smooth με iphone και με τα πλεονεκτήματα android+ εκπληκτικη κάμερα 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με το VoLTE (με cosmote μόνο) αλλά για εκείνο που λέγατε πολλοί εδώ για τις κλήσεις από σταθερά Nova έχει αλλάξει κάτι ή χάνονται κλήσεις; Ενδιαφέρομαι για το απλό το 7αρι αλλά αυτό με τις κλήσεις λίγο με προβληματίζει.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, user2163 said:

Έχω βρει το pixel 7 pro στα 650€, αξίζει λέτε;

Τι γίνεται με τα 4g,5g,volte για cosmote; Θέλει root;

Προτιμώ να μην το κάνω root γιατί πολλές εφαρμογές δεν θα δουλεύουν, γίνεται χωρίς root;

Διάβασε σχετικά με αυτά που ρωτάς για 5g κλπ. Volte μόνο με Κοσμοτε χωρίς Ρουτ. Το 5g δε παίζει χωρίς ρουτ.

Αλλιώς εναλλακτικά κατεβάζεις το Shizuku για volte κ να μη χάνεις κλησεις, κ κάνεις τη δουλειά σου. Έχουν οδηγίες τα παιδιά εδώ σε προηγούμενες σελίδες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Κανω αυτο το ποστ για να βοηθησω και γω οσο μπορω οσους διαβαζουν αυτο το φορουμ και οπως και γω (πριν λιγο καιρο), τους τρωει να αγορασουν ένα πιξελακι αλλα αγχώνονται με τα γνωστα θέματα κλήσεων/δικτύου . Συγνωμη αν επαναλαμβάνω καποια πραγματα αλλα επειδη και χωρις παρεξήγηση το θεμα με την απωλεια 5g/vowifi εχει την μεριδα του λέοντος σε αυτο το φορουμ θα ηθελα να αναφέρω απο την μερια μου καποια πραγματα πιο βασικα, που αν και εψαξα αρκετα στο φορουμ δεν μπόρεσα να έχω απολυτη σιγουρια. Να πω όμως πριν ξεκινήσω και ενα ευχαριστω για ολους εσας εδω στο φορουμ για ολες τις πληροφοριες που προσφερετε.

Προσφατα τολμησα λοιπόν και αγορασα απο αμαζον ιταλιας 550 ευρω το πιξελ 7

Ηθελα να αντικαταστησω ενα oneplus 8t που ειχα και το οποιο με εχει απογοητευτει οσον αφορα την καμερα, οποτε στραφηκα στο πιξελ.

Το κινητο το δουλευω κανενα μήνα τωρα με δυο σιμ, και οι δυο  cosmote μια κανονικη και μια esim, χωρίς ροοτ η κατι αλλο και είμαι απολυτα ικανοποιημένος απο το θέμα κλησεων. Δεν εχω παρατηρησει καποιο θέμα απωλειας κλησεων, περα απο τα γνωστα που ειχα και με το 8t και αφορουν το πως δουλευουν οι δυο σιμ. Για οσους δεν ειναι πολυ εξοικειωμένοι με την λειτουργια 2 σιμ, οταν μιλας στην μια και σε δεχεσαι κληση στην δευτερη δεν γινεται αυτη η κλήση να μπει σε αναμομη οποτε φαινεσαι κατειλημμένος και σου ερχεται μηνυμα. Στο μηνα μονο μια φορα ειδα κληση να μου ερχεται κατευθειαν σε μηνυμα κατι που ομως συχνα πυκνα μου συνέβαινε και με το 8τ οποτε δεν του δίνω προς το παρον καποια ιδιαίτερη σημασια.

Να πω εδω οτι το κινητο ειναι εργαλειο δουλειας που σημαίνει οτι δέχομαι πολλαπλες κλησεις καθημερινα και στις δυο καρτες.

Οσον αφορα την ποιοτητα του ηχου κλήσεων υπαρχει μια μικρη διαφορα προς το χειροτερο σε σχεση με το 8τ αλλα παλι οχι κατι που να ειναι deal breaker.

Η διαδικασια για την εγκατασταση της εσιμ ηταν πολυ απλη και αμεση ,την εκανα σε 5 λεπτα σε Γερμανο. Κλασσικα μου λεγαν οτι το κινητο δεν ειναι συμβατο και τετοια αλλα τους ειπα ότι εχω μιλησει με cosmote (ψεμμα λολ) και οτι γινεται. Χρειαζεται βεβαια να εχεις την καρτα σε φυσικη μορφη σε αλλο κινητο μαζι σου εκεινη την στιγμη για να στειλεις ενα μηνυμα. Μετα η διαδικασια ειναι πανευκολη και αμα ακομη σας δυσκολευουν να τους πειτε οτι είναι ολοιδια με το iphone (qr code)

Οσον αφορα την απωλεια του 5g να αναφέρω οτι ζω Καβαλα και δεν εχω παρατηρησει καμια ουσιώδη διαφορα στις ταχυτητες, σιγουρα ονομαστικα είναι πιο αργο αλλα στην δικια μου καθημερινοτητα δεν φαίνεται. Σιγουρα θα μου αρεσε να λειτουργει και ελπιζω οτι καποια στιγμη θα γινει αλλα ξανα δεν ειναι deal breaker για μενα.

Το θέμα αργης φορτισης/μπαταριας που συχνα επισης αναφερεται ως αρνητικο επειδη δεν παιζω παιχνιδια παλι δεν με αφορα ενω η ασυρματη φορτιση με εξυπηρετει αφάνταστα.

Τα θετικα δεν τα λεω αυτα τα ξέρετε όλοι :-)

Ρεζουμε με δυο σιμ και δικυο cosmote χωρις ροοτ κανενα προβλημα κλησεων. Για μένα προσωπικά η απωλεια 5g/vowifi δεν με αγγιξε και σιγουρα το υπολοιπο πακετο που προσφερει το κινητο στα 550 ευρω τα αντισταθμίζει πλήρως.

Ελπίζω να βοήθησα και σορρυ για το σεντονι :-)

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, JimBlack said:

Εντάξει με το VoLTE (με cosmote μόνο) αλλά για εκείνο που λέγατε πολλοί εδώ για τις κλήσεις από σταθερά Nova έχει αλλάξει κάτι ή χάνονται κλήσεις; Ενδιαφέρομαι για το απλό το 7αρι αλλά αυτό με τις κλήσεις λίγο με προβληματίζει.

Όχι με όλη τη νόβα, μόνο με κλήσεις από την παλιά forthnet, όχι από την παλιά wind. 

Εγώ πήγα vodafone για να δέχομαι κανονικά κλήσεις και έκανα το shizuku, λειτουργούσε κανονικά αλλά μόλις άλλαζε κεραία ήθελε λειτουργία πτήσης για να ξαναδουλεψει το volte και έτσι γύρισα cosmote. Αν κλήσεις το volte έρχονται κανονικά οι κλήσεις και από παλιά forthnet αλλά με το Τζόκερ αν δε καταφέρει να στο γυρίσει στο 2g να φαίνεσαι κλειστός. 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Άρα πρέπει ουσιαστικά να "θυσιάσω" το VoLTE για να είμαι σίγουρος ότι θα δέχομαι όλες τις κλήσεις από όλους τους παρόχους;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, JimBlack said:

Μάλιστα. Άρα πρέπει ουσιαστικά να "θυσιάσω" το VoLTE για να είμαι σίγουρος ότι θα δέχομαι όλες τις κλήσεις από όλους τους παρόχους;

Εχω την εντύπωση κι ας με διορθώσει κάποιος οτι δεν είναι όλες οι κλήσεις απο nova, αλλά μόνο αυτές που ήταν παλιά forhnet. Εγω δεν θυσιάζω κανένα volte 🙂

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...