Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πράγματι ήρθε!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα πληρωμή με Alpha Bank και την επιβεβαίωση την έκανε κανονικά. 

Δε ξέρω αν οφείλεται στην αναβάθμιση, η εφαρμογή πάντως είναι στην ίδια έκδοση.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

παίζει πλέον και η είσοδος στο web banking που έστελνε push στο κινητό...οπότε ή κάτι έφτιαξαν, ή το ξεσκάλωσε το update Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι beta, διάβασα ότι σησμρα έδωσε το android 14. Αν κάποιος το έβαλε ας μας πει αν έδωσε τίποτα. Εννοώ volte 5g κτλ (αν και δε νομίζω) 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, _NikitaS_ said:

Όσοι είναι beta, διάβασα ότι σησμρα έδωσε το android 14. Αν κάποιος το έβαλε ας μας πει αν έδωσε τίποτα. Εννοώ volte 5g κτλ (αν και δε νομίζω) 

volte έχουμε...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, guy_fawkes said:

volte έχουμε...

Αναμένω να φτιάξουν πλήρως και τις κλήσεις από φορθνετ 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, spyridon70 said:

Το σησμρα;

ορίστε?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω βάλει την 14 beta έχει κανείς θέμα με το fingerprint δεν μου λειτουργεί στο lockscreen ζητάει πάντα κωδικό στα apps μου το εμφανίζει 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Αυτό που είχανε γράψει ότι με ενεργοποιημένο το volte , υπάρχει περίπτωση για κάποιες ευπάθειες, έχει λυθεί το θέμα? Γνωρίζει κάποιος?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Αυτό που είχανε γράψει ότι με ενεργοποιημένο το volte , υπάρχει περίπτωση για κάποιες ευπάθειες, έχει λυθεί το θέμα? Γνωρίζει κάποιος?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Με του Μαρτίου είχε διορθωθεί αυτή η ευπάθεια. Άσχετα που κάποια άρθρα γραφόταν ακόμα εκείνη την περίοδο.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, slekkas said:

Εγώ έκανα την αναβάθμιση στη 14 και με Cosmote εξακολουθώ να μη πιάνω 5g, τα νεύρα μου 😭

από τα settings-->network & internet--> SIMs , πές μας τι έκδοση carrier settings έχει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αναβάθμιση στη 14 και με Cosmote εξακολουθώ να μη πιάνω 5g, τα νεύρα μου
Γιατί ποιος είπε ότι θα έχεις 5G με την beta 14 αν είσαι stock;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου τη δίνει που κάποιοι άνθρωποι έχουν θέμα να κάνουν rout και να χαρούν στο έπακρο τη συσκευή μας ενώ δεν επηρεάζει στο παραμικρό τη συσκευή μας ούτε καν στο θέμα εγγύηση εφόσον το επαναφέρουν στο στοκ ανά πάσα στιγμή.... Ακριβώς όπως με jailbreak στο iPhone.. 

Οπότε είχα S συσκευές Samsung σκεφτόμουν πάντα με ρουτ σπάω τον Knox και εγγύηση γιοκ.. Οπότε δεν έκανα...  

Έλα Παναγιά μου μέρες που είναι.... 🤷🏻‍♂️🫣🤣

5g μπορείς να έχεις, WiFicall μπορείς να έχεις, volte μπορείς να έχεις... Πλήρως παραμετροποίηση μπορείς να έχεις, μπαταρία γαμώ επίσης.... Τι σε ενοχλεί λοιπόν, διάβασε λίγο και μη σπας μπάλες φίλε αναγνώστη.... 

Πρώτη φορά είμαι τόσο ευχαριστημένος πλήρως από συσκευή εκτός από πολύ δυνατή ανάλυση σε νύχτα και σε selfie cam.. Σε όλα τα άλλα τα σκίζει όλα... 

Screenshot_20230414-022056.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Μου τη δίνει που κάποιοι άνθρωποι έχουν θέμα να κάνουν rout και να χαρούν στο έπακρο τη συσκευή μας ενώ δεν επηρεάζει στο παραμικρό τη συσκευή μας ούτε καν στο θέμα εγγύηση εφόσον το επαναφέρουν στο στοκ ανά πάσα στιγμή.... Ακριβώς όπως με jailbreak στο iPhone.. 

Οπότε είχα S συσκευές Samsung σκεφτόμουν πάντα με ρουτ σπάω τον Knox και εγγύηση γιοκ.. Οπότε δεν έκανα...  

Έλα Παναγιά μου μέρες που είναι.... 🤷🏻‍♂️🫣🤣

5g μπορείς να έχεις, WiFicall μπορείς να έχεις, volte μπορείς να έχεις... Πλήρως παραμετροποίηση μπορείς να έχεις, μπαταρία γαμώ επίσης.... Τι σε ενοχλεί λοιπόν, διάβασε λίγο και μη σπας μπάλες φίλε αναγνώστη.... 

Πρώτη φορά είμαι τόσο ευχαριστημένος πλήρως από συσκευή εκτός από πολύ δυνατή ανάλυση σε νύχτα και σε selfie cam.. Σε όλα τα άλλα τα σκίζει όλα... 

Screenshot_20230414-022056.png

Υπάρχει το θέμα του work profile που για πολλούς είναι showstopper. Για παράδειγμα η πολιτική της εταιρείας στην οποία δουλεύω δεν επιτρέπει access σε work resources (Outlook, Teams κλπ.) σε rooted συσκευές, το κόβει το Intune. Για άλλους μπορεί να είναι και απλώς θέμα όρεξης, δεν έχουν όλοι τη διάθεση ή το χρόνο να κάνουν manual update κάθε μήνα, ακόμα κι αν αυτό απαιτεί μόνο 5 λεπτά. Δεν θα έπρεπε να είναι requirement το root για να δουλέψει σωστά η συσκευή, αυτό θέλω να πω εν ολίγοις...

Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες συσκευές σε νυχτερινή λειτουργία, μόνο για selfie θα συμφωνήσω.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, guy_fawkes said:

Από τις καλύτερες συσκευές σε νυχτερινή λειτουργία, μόνο για selfie θα συμφωνήσω.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοούσα τον θόρυβο στο βίντεο στα 60fps 4k, σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Είτε σε εσωτερικό είτε εξωτερικό χώρο. Ειδικά με τον ευρυγώνιο φακό είναι τραγικό. Μακράν καλύτερο ήταν του s22u που είχα πριν. 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του "απλού" Pixel 7 από χθες, "πασχαλινό δωράκι" αγορασμένο από φίλο από Γερμανία 575 €. Προερχόμενος από Galaxy S10, δεν περίμενα να ενθουσιαστώ τόσο με νέα συσκευή. Θεωρούσα ότι η λειτουργία του παλιότερου κινητού ήταν ικανοποιητική, αλλά εδώ μιλάμε για άλλο επίπεδο. Λοιπόν χωρίς να είμαι ειδικός στο θέμα, είχα χαμηλές προσδοκίες στο θέμα της συνδεσιμότητας, καθώς έχω σύνδεση Nova. Παρόλα αυτά, το κινητό συνδέθηκε κανονικά στο δίκτυο, με κανονικές ταχύτητες τουλάχιστον στο 4g. Για 5G δεν έχω ιδέα. Παρόλα αυτά δε κατάφερα να βρω στο μενού κάποια επιλογή για ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση VOLTE ή Wificall. Επίσης, δεν υπαρχει δυνατότητα εισόδου στο μενού της sim, δηλαδή εκεί που γράφει "Κλήσεις και SMS". Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει πάνω στο θέμα; Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται νέα κάρτα SIM ή επικοινωνία με την εταιρία;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos_asxetos said:

Κάτοχος του "απλού" Pixel 7 από χθες, "πασχαλινό δωράκι" αγορασμένο από φίλο από Γερμανία 575 €. Προερχόμενος από Galaxy S10, δεν περίμενα να ενθουσιαστώ τόσο με νέα συσκευή. Θεωρούσα ότι η λειτουργία του παλιότερου κινητού ήταν ικανοποιητική, αλλά εδώ μιλάμε για άλλο επίπεδο. Λοιπόν χωρίς να είμαι ειδικός στο θέμα, είχα χαμηλές προσδοκίες στο θέμα της συνδεσιμότητας, καθώς έχω σύνδεση Nova. Παρόλα αυτά, το κινητό συνδέθηκε κανονικά στο δίκτυο, με κανονικές ταχύτητες τουλάχιστον στο 4g. Για 5G δεν έχω ιδέα. Παρόλα αυτά δε κατάφερα να βρω στο μενού κάποια επιλογή για ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση VOLTE ή Wificall. Επίσης, δεν υπαρχει δυνατότητα εισόδου στο μενού της sim, δηλαδή εκεί που γράφει "Κλήσεις και SMS". Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει πάνω στο θέμα; Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται νέα κάρτα SIM ή επικοινωνία με την εταιρία;

Ρυθμισεις-Δικτυο και διαδίκτυο -καρτες σιμ,και μπαίνεις στο μενού...Δεν θα έχεις VoLTE και wifi calling,αν δεν περάσεις το Shizuku μαζί με το Pixel IMS...Πολύ απλή διαδικασία...Και εγώ Nova έχω και όλα δουλεύουν...Φυσικά ρέπει να έχει γίνει ενεργοποίηση πρώτα από συμβατή συσκευή,αλλά μιας και είχες S 10 πιθανό είναι να τα έχεις ήδη ενεργοποιημένα...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, nikos_asxetos said:

Κάτοχος του "απλού" Pixel 7 από χθες, "πασχαλινό δωράκι" αγορασμένο από φίλο από Γερμανία 575 €. Προερχόμενος από Galaxy S10, δεν περίμενα να ενθουσιαστώ τόσο με νέα συσκευή. Θεωρούσα ότι η λειτουργία του παλιότερου κινητού ήταν ικανοποιητική, αλλά εδώ μιλάμε για άλλο επίπεδο. Λοιπόν χωρίς να είμαι ειδικός στο θέμα, είχα χαμηλές προσδοκίες στο θέμα της συνδεσιμότητας, καθώς έχω σύνδεση Nova. Παρόλα αυτά, το κινητό συνδέθηκε κανονικά στο δίκτυο, με κανονικές ταχύτητες τουλάχιστον στο 4g. Για 5G δεν έχω ιδέα. Παρόλα αυτά δε κατάφερα να βρω στο μενού κάποια επιλογή για ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση VOLTE ή Wificall. Επίσης, δεν υπαρχει δυνατότητα εισόδου στο μενού της sim, δηλαδή εκεί που γράφει "Κλήσεις και SMS". Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει πάνω στο θέμα; Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται νέα κάρτα SIM ή επικοινωνία με την εταιρία;

volte μόνο με shizuku ή όσοι έχουμε cosmote!Κοίτα να την χαρείς την συσκευή, είναι απο τις πιο πλήρης που κυκλοφορούν.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...