Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση γιατι ενδιαφερομαι για αγορα pixel 7,το vowifi σε παροχο cosmote μεσω shizuku λειτουργει κανονικα η δεν ειναι απαραιτητη η διαδικασια μεσω shizuku?

 

η μονο σε vodafone παλι μεσω shizuku?

Edited by emp87
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως να βάλουμε ένα sticky άνα πάροχο και με λειτουργίες γιατί γίνεται χαμός με τα shizuku, root να βοηθηθούν όλοι και να ανανεώνεται .

Πχ Cosmote - root - VoLTE ok - VoWifi ok - 5G ok

     Cosmote - unroot - VoLTE ok - VoWifi No - Shizuku ok -IMS ok 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zaras27 said:

Ρε παιδιά μήπως να βάλουμε ένα sticky άνα πάροχο και με λειτουργίες γιατί γίνεται χαμός με τα shizuku, root να βοηθηθούν όλοι και να ανανεώνεται .

Πχ Cosmote - root - VoLTE ok - VoWifi ok - 5G ok

     Cosmote - unroot - VoLTE ok - VoWifi No - Shizuku ok -IMS ok 

Δεν υπάρχει σωτηρία. Υπάρχει ΕΙΔΙΚΟ τόπικ με μεγάλα γράμματα και κάθε μέρα ανεβαίνουν όλα τα τόπικ των συσκευών χωριστά με τις ίδιες και ίδιες ερωτήσεις. Μερικές φορές η απάντηση είναι 2-3 ποστ πιο πάνω και κανείς δεν κάνει τον κόπο να διαβάσει.

Κουράστηκε κι η κούραση.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zaras27 said:

Ρε παιδιά μήπως να βάλουμε ένα sticky άνα πάροχο και με λειτουργίες γιατί γίνεται χαμός με τα shizuku, root να βοηθηθούν όλοι και να ανανεώνεται .

Πχ Cosmote - root - VoLTE ok - VoWifi ok - 5G ok

     Cosmote - unroot - VoLTE ok - VoWifi No - Shizuku ok -IMS ok 

Αυτο που δεν εχει απαντησει κανείς, οι κλησεις μεσω παλιας forthnet ερχονται σε κοσμοτε ροοτ με volte ενεργο?

Link to comment
Share on other sites

σε άλλα νεα για να είμαστε και on topic μετά την αναβάθμιση Μαρτίου, έχει βελτιωθεί κι άλλο η κάμερα και ιδίως το night sight.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, guy_fawkes said:

σε άλλα νεα για να είμαστε και on topic μετά την αναβάθμιση Μαρτίου, έχει βελτιωθεί κι άλλο η κάμερα και ιδίως το night sight.

Αυτή η θαμπάδα που αναφέρουν κάποιοι έχει διορθωθεί; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimma1987 said:

Αυτή η θαμπάδα που αναφέρουν κάποιοι έχει διορθωθεί; 

ναι , το σκοτάδι είναι σκοτάδι χωρίς θαμπάδες!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, guy_fawkes said:

σε άλλα νεα για να είμαστε και on topic μετά την αναβάθμιση Μαρτίου, έχει βελτιωθεί κι άλλο η κάμερα και ιδίως το night sight.

Θα ακολουθήσει και η καινούργια έκδοση στην κάμερα,η 8.8 που θα φέρει πολλές λειτουργίες...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jimlost said:

Θα ακολουθήσει και η καινούργια έκδοση στην κάμερα,η 8.8 που θα φέρει πολλές λειτουργίες...

και αυτό σωστό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε πρόβλημα με την εφαρμογή της alpha bank, μετά το update έχετε δοκιμάσει κάποια επιβεβαίωση πληρωμής μέσω δακτυλικού;

Όταν μου πετάει το notification και πατάω πάνω μου βγάζει σφάλμα.

Τους πήρα τηλέφωνο και η τελική απάντηση ήταν ότι μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή με κωδικούς και να παραλείψετε το δακτυλικό.. Τραγικοί!

 

Screenshot_20230329-153141~2.png

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

δουλεύει κανονικά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Με root (που το έχω ήδη) δουλεύουν όλα κανονικά στην τελευταία έκδοση (5g,volte, WiFicall)?! 

Δεν με απασχολούν οι κλήσεις από forthnet κλείνω volte και παίζει οκ.. 

Και επίσης πως μπορώ σε ρουταρισμένο να κάνω update χωρίς να σβήσουν όλα? 

Δεν το έχω βρει κάπου αυτό... 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Με root (που το έχω ήδη) δουλεύουν όλα κανονικά στην τελευταία έκδοση (5g,volte, WiFicall)?! 

Δεν με απασχολούν οι κλήσεις από forthnet κλείνω volte και παίζει οκ.. 

Και επίσης πως μπορώ σε ρουταρισμένο να κάνω update χωρίς να σβήσουν όλα? 

Δεν το έχω βρει κάπου αυτό... 

Εμἐνα δεν μου δοὐλευε το WiFi Calling και ανακγἀστηκα να παω πἰσω στοὐ Φεβρουαρἰου (εννοεἰτε με full wipe) και ολα καλἀ.

Edited by klik
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, klik said:

Εμἐνα δεν μου δοὐλευε το WiFi Calling και ανακγἀστηκα να παω πἰσω στοὐ Φεβρουαρἰου (εννοεἰτε με full wipe) και ολα καλἀ.

Σε ρουταρισμένη συσκευή? Με αυτά τα 2 modules ή με shizuku? 

Εγώ δεν έχω περάσει ποτέ κανένα shizuku αυτά τα 2 modules έχω flashαρει από magisk κατευθείαν μόνα τους και με το που έκανε reboot παίζουν όλα κανονικά 5g volte WiFicall. 

Και παίρνουν και updates για τις εκδόσεις όπως φαίνεται στη φώτο. 

Screenshot_20230330-121910.png

Screenshot_20230330-122311.png

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ChrisNikol said:

Σε ρουταρισμένη συσκευή? Με αυτά τα 2 modules ή με shizuku? 

Εγώ δεν έχω περάσει ποτέ κανένα shizuku αυτά τα 2 modules έχω flashαρει από magisk κατευθείαν μόνα τους και με το που έκανε reboot παίζουν όλα κανονικά 5g volte WiFicall. 

Και παίρνουν και updates για τις εκδόσεις όπως φαίνεται στη φώτο. 

Screenshot_20230330-121910.png

Screenshot_20230330-122311.png

Μάλλον δεν είσαι με Cosmote. Σωστά?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djivo said:

Μάλλον δεν είσαι με Cosmote. Σωστά?

Με cosmote είμαι 

Απλά δεν έχω κάνει το τελευταίο update γιατί λένε δεν παίζει.. Αλλά εγώ ρωτάω μήπως παίζει ρόλο ο τρόπος που περνιέται το module? Και απλά με τα δύο modulακια παίζει και στην τελευταία όλα κανονικά? Ουσιαστικά δε χρειάζεται κανένα shizuku. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ChrisNikol said:

Με cosmote είμαι 

Οπότε με root στην τελευταία ενημέρωση (Μαρτίου) με Cosmote παίζει το WifiCall όπως λες.

Ήθελα να ξανά ρουτάρω για αυτό το λόγο αλλά νομιζα ότι δε παίζει.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ChrisNikol said:

Σε ρουταρισμένη συσκευή? Με αυτά τα 2 modules ή με shizuku? 

Εγώ δεν έχω περάσει ποτέ κανένα shizuku αυτά τα 2 modules έχω flashαρει από magisk κατευθείαν μόνα τους και με το που έκανε reboot παίζουν όλα κανονικά 5g volte WiFicall. 

Και παίρνουν και updates για τις εκδόσεις όπως φαίνεται στη φώτο. 

Screenshot_20230330-121910.png

Screenshot_20230330-122311.png

Root Cosmote με τα δὐο magisk modules που αναφἐρεις.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, klik said:

Root Cosmote με τα δὐο magisk modules που αναφἐρεις.

Δηλαδή τώρα ο ένας λέει ότι δεν δουλεύει και ο άλλος πως δουλεύει; Φανταστικά είμαστε σε καλό δρόμο..

Αγαπητέ ChrisNikol αν θέλεις σου είναι εύκολο να μας ανεβάσεις ένα screenshot κατά τη διάρκεια μιας κλήσης wifi; Και αν θες πες μας πια έκδοση λογισμικού έχεις.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, djivo said:

Δηλαδή τώρα ο ένας λέει ότι δεν δουλεύει και ο άλλος πως δουλεύει; Φανταστικά είμαστε σε καλό δρόμο..

Αγαπητέ ChrisNikol αν θέλεις σου είναι εύκολο να μας ανεβάσεις ένα screenshot κατά τη διάρκεια μιας κλήσης wifi; Και αν θες πες μας πια έκδοση λογισμικού έχεις.

Με αναβἀθμιση Μαρτἰου με root δεν δοὐλευε το WiFi calling σε cosmote.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChrisNikol said:

Με cosmote είμαι 

Απλά δεν έχω κάνει το τελευταίο update γιατί λένε δεν παίζει.. Αλλά εγώ ρωτάω μήπως παίζει ρόλο ο τρόπος που περνιέται το module? Και απλά με τα δύο modulακια παίζει και στην τελευταία όλα κανονικά? Ουσιαστικά δε χρειάζεται κανένα shizuku. 

Βρε παιδιά γράφω ξεκάθαρα.... Και με άρτια σύνταξη... 

9 minutes ago, klik said:

Με αναβἀθμιση Μαρτἰου με root δεν δοὐλευε το WiFi calling σε cosmote.

Και λέω μήπως περνώντας απλά τα modules στο magisk και ΟΧΙ τον τρόπο shizuku, παίζει και στην τελευταία κανονικά?! Λέω μήπως.. Δεν έχω αναβαθμίσει στην έκδοση Μαρτίου το γράφω επειδή λέγατε πως δεν παίζει.. Αλλά λέω μήπως με αυτό τον τρόπο δουλεύει κανονικά.... 

Τα modules βγάζουν updates στο magisk και τα αναβαθμίζεις κανονικά.... 

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και οι το αρχείο κλήσεων και σε WiFicall και σε volte και τα πάντα όλα... Χωρίς κανένα shizuku μόνο με τα 2 module του magisk που δείχνω παραπάνω σε φώτο... Στην προτελευταία έκδοση λογισμικού.. 

 

Screenshot_20230330-140317.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ChrisNikol said:

Βρε παιδιά γράφω ξεκάθαρα.... Και με άρτια σύνταξη... 

Κατανοητό πλέον ότι είσαι στη προ τελευταία έκδοση, απλά όταν απάντησα η δική σου απάντηση δεν ήταν ολοκληρωμένη.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ChrisNikol said:

Βρε παιδιά γράφω ξεκάθαρα.... Και με άρτια σύνταξη... 

Και λέω μήπως περνώντας απλά τα modules στο magisk και ΟΧΙ τον τρόπο shizuku, παίζει και στην τελευταία κανονικά?! Λέω μήπως.. Δεν έχω αναβαθμίσει στην έκδοση Μαρτίου το γράφω επειδή λέγατε πως δεν παίζει.. Αλλά λέω μήπως με αυτό τον τρόπο δουλεύει κανονικά.... 

Τα modules βγάζουν updates στο magisk και τα αναβαθμίζεις κανονικά.... 

Δεν ασχολἠθηκα καθὀλου με Shizuku. μὀνο μεσω magisk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...