Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

35 minutes ago, kax said:

Για πείτε παιδία έχει κανείς άλλος θέμα με το gps και την πλοήγηση; Χθες το δοκίμασα για πρώτη φορά και έβγαζε συνέχεια μήνυμα για low accuracy και ότι δεν μπορεί να εντοπίσει την θέση και να κάνει πλοήγηγση. Το έκανα επανεκκίνηση και έστρωσε αλλά σήμερα βλέπω πάλι θεματάκια. Άντε τώρα να το πας στο service και να δούνε το πρόβλημα, είμαι και επαρχία. 

Ναι το είχα εγώ μαζί με το χάσιμο κλήσεων. Λογικά είναι πακέτο και αφορά τις κεραίες του. Δεν ξέρω αν είναι hardware ή software που θα λυθεί με update.Εγώ το επέστρεψα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θες και το nicelock downloader companion από το XDA. Αυτό κατεβάζει τα modules και από το Nice lock τα ανοίγεις.
το goodlock δεν δουλευει στην ελλαδα και σε καποιες αλλες χωρες γι αυτο υπαρχει το nicelock και το nicelock downlader για να κατεβασεις ανετα τα modules

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

https://sites.google.com/view/nicelockdownloader/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, geotrvs said:

3-4 το λέμε....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν μέσα εδώ στο forum έχει μετρήσει 10 με 20 άτομα που έχουν πρόβλημα...τότε έχεις δίκιο κακός λεμε...............................3με 4 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ggazas said:

Ναι το είχα εγώ μαζί με το χάσιμο κλήσεων. Λογικά είναι πακέτο και αφορά τις κεραίες του. Δεν ξέρω αν είναι hardware ή software που θα λυθεί με update.Εγώ το επέστρεψα.

Ωχ κατάλαβα. Μάλλον και η ίδια η Samsung δεν ξέρει τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με το βιντεο δεν έχω, έχω αυτόματη φωτεινότητα - δεν παρατήρησα κάτι. Το κάνει συχνά ή που και που? Δεν έκατσα να το δω όλο !

Έβαλα το βίντεο στις ίδιες ρυθμίσεις (μέγιστη ανάλυση) και το έβαλα να παίζει ταυτόχρονα με το s21 ultra που έχω ακόμη και έχω την εντύπωση ότι στο 21 μου φαινόταν καλύτερο (ίδιες ρυθμίσεις οθόνης). Επίσης όταν όταν έφυγα από το youtube και μπήκα ξανά και στα 2 (ταυτόχρονα), στο 21 ήταν έτοιμο στο full screen να παίξει και στο 22 είχε χαθεί το play button και το pinch to zoom δεν έκανε τίποτα. Είχε κολλήσει - όχι το κινητό αλλά το βίντεο. Ε μπες βγες ξεκόλλησε. Μου φάνηκε πιο ετοιμοπόλεμο το 21

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν μέσα εδώ στο forum έχει μετρήσει 10 με 20 άτομα που έχουν πρόβλημα...τότε έχεις δίκιο κακός λεμε...............................3με 4 
Πήγαινε μέχρι Reddit μεριά να δεις τι γίνεται!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν μέσα εδώ στο forum έχει μετρήσει 10 με 20 άτομα που έχουν πρόβλημα...τότε έχεις δίκιο κακός λεμε...............................3με 4 
Αν τα θέματα που έχουμε (όποια κι αν είναι αυτά) λένε στην samsung πως θα λυθούν με update, τότε είναι άκρως περίεργο να μην έχουμε όλοι (εφόσον 1 λειτουργικό έχουμε όλοι) τα προβλήματα αυτά, αλλά μόνο λίγοι.

Εγω πάντως αν στο επόμενο update δεν λυθεί το θέμα με το πάγωμα και το gps που κουνιέται πιο πολύ απο τους σεισμούς που κάνει, θα πάω στο service.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, geotrvs said:

Αν τα θέματα που έχουμε (όποια κι αν είναι αυτά) λένε στην samsung πως θα λυθούν με update, τότε είναι άκρως περίεργο να μην έχουμε όλοι (εφόσον 1 λειτουργικό έχουμε όλοι) τα προβλήματα αυτά, αλλά μόνο λίγοι.

Εγω πάντως αν στο επόμενο update δεν λυθεί το θέμα με το πάγωμα και το gps που κουνιέται πιο πολύ απο τους σεισμούς που κάνει, θα πάω στο service.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγώ το ίδο με το gps. Αν δεν φτιάξει με επόμενο Update το πάω στο service. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα με το xiaomi mi 8 πρίν χρόνια και διορθώθηκε μετά από 2 Update. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το μοντέλο S908B/DS
Και από τις 2 Μαρτίου που το παρέλαβα έχει πάρει 2 μεγάλα updates και το τηλέφωνο δεν έχει κανένα πρόβλημα από αυτά που αναφέρουν κάποιοι άλλοι κάτοχοι εδώ μέσα, και επίσης η μπαταρία του μου κρατάει πολύ άνετα 1 ημέρα με κλειστό το GPS και το 5G βεναια το οποίο έτσι και αλλιώς εδώ που μένω είναι ανύπαρκτο.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχουν μόνο λίγοι!! Όλοι τα έχουμε ,απλά σε κάποιους δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα και είναι θέμα χρόνου να εμφανιστούν. Πιστεύω ότι κάποια κλήση θα χάσω κάποια στιγμή και κάποια στιγμή θα παγώσει το τηλέφωνο γιατί δεν μπορεί να συμβαίνει μόνο σε μερικούς. Είναι θέμα χρόνου. Νομίζω αυτό που ήδη έχουν λύσει είναι οι λάμψεις με το update που ήδη έχουν δώσει. Δεν είχα και δεν ξέρω αφού παρέλαβα μετά το update. Για το gps τι εννοείς; Σήμερα έβαλα βάση στο αυτοκίνητο και αύριο θα το δοκιμάσω το πρωί να σας πω. 
Για το gps βγες έξω πάτα το να βρει την θέση σου και "αν στο κάνει" θα δεις την μπλε κουκίδα να κάνει βόλτες στον χάρτη χωρίς εσύ να κουνιέσαι φυσικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μενα αρχισε να εχει προβλημα με χαμενες κλησεις εδω και 2 μερες..Δοκιμασα και ολους τους συνδυασμους wificalling/volte κλειστα αλλα εξακολουθει να το κανει.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costsa41 said:

Θα με τρελάνεις και με έβγαλες έξω στον κήπο στο κρύο από τη ζέστη χεχεχε. Βγήκα έξω. Η τοποθεσία είναι ενεργοποιημένη. Άνοιξα τους χάρτες και βρήκε τη θέση μου. Δεν κουνιόταν το σημάδι. Τη βρήκε αμέσως. Τα έκανα σωστά ή κάτι άλλο εννοείς;

Εμένα μου έκανε πλοήγηση με το Google Maps και ενώ το αυτοκίνητο βρισκόταν σε κίνηση το σήμα ήταν καθιλομένο σε ένα σημείο, μετά με 2 λεπτά έδειχνε τη νέα μου θέση έχοντας χάσει το ενδιάμεσο. Και όλα αυτά και στον περιφερειακό Θεσσαλονίκης που δεν υπάρχουν εμπόδια.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λογω καθημερινης χρησης android auto 3,4 φορες την ημερα η τοποθεσια λειτουργει υποδειγματικα

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ggazas said:

Εμένα μου έκανε πλοήγηση με το Google Maps και ενώ το αυτοκίνητο βρισκόταν σε κίνηση το σήμα ήταν καθιλομένο σε ένα σημείο, μετά με 2 λεπτά έδειχνε τη νέα μου θέση έχοντας χάσει το ενδιάμεσο. Και όλα αυτά και στον περιφερειακό Θεσσαλονίκης που δεν υπάρχουν εμπόδια.

Παιδιά, εγώ αυτό το αντιμετωπίζω στο αυτοκίνητο όταν έχω ανοιχτή και την android οθόνη μου. Το αντιμετώπιζα όμως και με το NOTE 20 ULTRA.

Εάν κλείσω την οθόνη, δουλεύει υποδειγματικά! Όπως έκανε και με το NOTE.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

Πήγαινε μέχρι Reddit μεριά να δεις τι γίνεται!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι όντως έχεις δίκιο. 

Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελάνεις και με έβγαλες έξω στον κήπο στο κρύο από τη ζέστη χεχεχε. Βγήκα έξω. Η τοποθεσία είναι ενεργοποιημένη. Άνοιξα τους χάρτες και βρήκε τη θέση μου. Δεν κουνιόταν το σημάδι. Τη βρήκε αμέσως. Τα έκανα σωστά ή κάτι άλλο εννοείς;
Μάλλον το δικό σου δεν ξέρει να χορεύει
Εμένα πάει πάνω κάτω και όποτε το ανοίξω γράφει ακρίβεια χαμηλή,κάνω calibration (χωρίς ομως να σταματάει να κουνιέται) και μετά απο λίγο πάλι γράφει ακρίβεια χαμηλή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, anergos13 said:

Λογω καθημερινης χρησης android auto 3,4 φορες την ημερα η τοποθεσια λειτουργει υποδειγματικα

Έτσι θα έπρεπε να λειτουργεί όλων.

70 σελίδες μιλάμε για τα αυτονόητα. Τι να πω. Μεγάλο αυτογκολ η Σάμμυ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Το πήρα γύρω στις 11 και μετά από πλήρη φόρτιση, ένα update πέρασα με Smart Switch αρχεία, κωδ. WiFi κλπ έκανα καθαρή εγκατάσταση εφαρμογών ρυθμίσεις κλπ και τώρα είμαι με 51% μπαταρία GPS, Data, WiFi, NFC ανοικτά, bluetooth se akoystika και mi band 6 και το τηλέφωνο έχει σήμα 2 γραμμές (έκανα και δοκιμές από τα άλλα τηλέφωνα της οικογένειας και το σταθερό και όλα οκ). Κανένα glitch της οθόνης ούτε στο βίντεο της costarica. Απλά το τηλέφωνο πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Το πήρα γύρω στις 11 και μετά από πλήρη φόρτιση, ένα update πέρασα με Smart Switch αρχεία, κωδ. WiFi κλπ έκανα καθαρή εγκατάσταση εφαρμογών ρυθμίσεις κλπ και τώρα είμαι με 51% μπαταρία GPS, Data, WiFi, NFC ανοικτά, bluetooth se akoystika και mi band 6 και το τηλέφωνο έχει σήμα 2 γραμμές (έκανα και δοκιμές από τα άλλα τηλέφωνα της οικογένειας και το σταθερό και όλα οκ). Κανένα glitch της οθόνης ούτε στο βίντεο της costarica. Απλά το τηλέφωνο πετάει.
Καλορίζικο!!
Νωρίς είναι ακόμα... Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω αλλά κανείς δεν είχε πρόβλημα τις πρώτες μέρες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!
Νωρίς είναι ακόμα... Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω αλλά κανείς δεν είχε πρόβλημα τις πρώτες μέρες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά τι λέτε εγώ το έχω ήδη 15 ημέρες και δεν έχω κανένα πρόβλημα, δηλαδή μετά από πόσες ημέρες άρχισαν σε εσάς τα προβλήματα αυτά πού λέτε ? Έτσι στα καλά καθούμενα το sw του κινητού άρχισε να έχει προβλήματα ? Κουφά μου ακούγονται όλα αυτά

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις κλήσεις σε εμένα τουλάχιστον όταν ενεργοποιώ το volte δουλει κανονικά. Όταν το κλείνω δείχνει ότι μιλάω.
Σήμερα μίλησα με σμαρτεκ κ μου είπε να το πάω από εκεί. Ξέρουν το θέμα και το επισκευάζουν αυτοί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, vasilis13kyv said:

Παιδιά τι λέτε εγώ το έχω ήδη 15 ημέρες και δεν έχω κανένα πρόβλημα, δηλαδή μετά από πόσες ημέρες άρχισαν σε εσάς τα προβλήματα αυτά πού λέτε ? Έτσι στα καλά καθούμενα το sw του κινητού άρχισε να έχει προβλήματα ? Κουφά μου ακούγονται όλα αυτά

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Εμένα αδερφέ το glitch της οθόνης μου το έκανε από τις πρώτες 2 ώρες αν σε παρηγορεί αυτο. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω βρει σαν κόλλημα στο κινητό μου είναι στην εφαρμογή του instagram. Οταν παω να δω βίντεο σε stories κολλάει για δευτερόλεπτο πάντα η εικόνα του βίντεο αλλά ο ήχος τρέχει κανονικά. Με αποτέλεσμα μετα να ακούγεται ετεροχρονισμένο. 

Έκανα εκκαθαρίσεις, απεγκατασταση, εγκατάσταση και πάλι το ίδιο. 

Τι μπορεί να φταίει? Το κάνει σε άλλον?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasilis13kyv said:

Παιδιά τι λέτε εγώ το έχω ήδη 15 ημέρες και δεν έχω κανένα πρόβλημα, δηλαδή μετά από πόσες ημέρες άρχισαν σε εσάς τα προβλήματα αυτά πού λέτε ? Έτσι στα καλά καθούμενα το sw του κινητού άρχισε να έχει προβλήματα ? Κουφά μου ακούγονται όλα αυτά

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Κι εγω το εχω απο 03/03 μεχρι προχθες δουλευε αψογα.Εχει 2 μερες που χανει μερικες κλησεις.Μην εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν χανει και στο δικο σου μιας και απ'οτι παρατηρησα δεν ερχονται ολες με την ειδοποιηση μηνυματων.

Link to comment
Share on other sites

 Αναλαμπή για το παλληκάρι που είπε ότι το GPS δεν παίζει σωστά. Μήπως έχετε βάλει θήκη με μαγνήτη πίσω;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...