Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καλημέρα παπάδες και στην primetel αλλα και με την ίδια την Samsung που μίλησα μου είπανε κάντε λίγο υπομονή ακόμη δεν ξέραμε πως θα ήταν τόσο αυξημένες οι προπαραγγελίες. Ζητάμε συγνώμη για την αναστάτωση. Ρε παιδιά παράγγειλα το S8 το 2017 αν δεν κάνω λάθος το είχα παράγγειλα το s9 το 2018 το είχα το note 9 το είχα το s10 το είχα το note 10 το είχα το s20 το είχα όλα όσα τα έκανα προπαραγγελειες τα είχα στην ώρα τους αυτό το s22 ultra υστερεί τόσο πολύ που να μην πω. Τους βαρέθηκα. Όποτε έρθει ήρθε αλλά άγνωστο το ποτέ.

276058971_4934125263375857_8859367069024783245_n.thumb.jpg.486a67e5e63d17d24f4d5a16cfd49d78.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

24 minutes ago, ccypruss000 said:

Καλημέρα παπάδες και στην primetel αλλα και με την ίδια την Samsung που μίλησα μου είπανε κάντε λίγο υπομονή ακόμη δεν ξέραμε πως θα ήταν τόσο αυξημένες οι προπαραγγελίες. Ζητάμε συγνώμη για την αναστάτωση. Ρε παιδιά παράγγειλα το S8 το 2017 αν δεν κάνω λάθος το είχα παράγγειλα το s9 το 2018 το είχα το note 9 το είχα το s10 το είχα το note 10 το είχα το s20 το είχα όλα όσα τα έκανα προπαραγγελειες τα είχα στην ώρα τους αυτό το s22 ultra υστερεί τόσο πολύ που να μην πω. Τους βαρέθηκα. Όποτε έρθει ήρθε αλλά άγνωστο το ποτέ.

276058971_4934125263375857_8859367069024783245_n.thumb.jpg.486a67e5e63d17d24f4d5a16cfd49d78.jpg

Αδερφέ, ας έρθει απροβλημάτιστο, και ας περιμένεις και λίγο παραπάνω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ccypruss000 said:

Καλημέρα παπάδες και στην primetel αλλα και με την ίδια την Samsung που μίλησα μου είπανε κάντε λίγο υπομονή ακόμη δεν ξέραμε πως θα ήταν τόσο αυξημένες οι προπαραγγελίες. Ζητάμε συγνώμη για την αναστάτωση. Ρε παιδιά παράγγειλα το S8 το 2017 αν δεν κάνω λάθος το είχα παράγγειλα το s9 το 2018 το είχα το note 9 το είχα το s10 το είχα το note 10 το είχα το s20 το είχα όλα όσα τα έκανα προπαραγγελειες τα είχα στην ώρα τους αυτό το s22 ultra υστερεί τόσο πολύ που να μην πω. Τους βαρέθηκα. Όποτε έρθει ήρθε αλλά άγνωστο το ποτέ.

276058971_4934125263375857_8859367069024783245_n.thumb.jpg.486a67e5e63d17d24f4d5a16cfd49d78.jpg

Καλημερα... Και εμένα τα ίδια μου λέγανε από Κωτσοβολο αλλά τους πίεσα κ λίγο κ ευτυχώς παρέλαβα χτες... Να ξέρεις ότι το κινητό είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ... Η κάμερα σε ότι έχει να κάνει με πορτρέτο είναι φοβερή... Σου εύχομαι να παραλάβεις γρήγορα κ να το χαρείς...

Screenshot_20220318-115720_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geotrvs said:

Μήπως να βάλεις το Good Guardians να τσεκάρεις απο εκεί; Σου παραθέτω το link.

https://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.android.samsung.utilityapp&cId=000004665763

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

θα το αφησω κανα 2 φορτισεις ακομα και θα δω. ενω αρχικα ,μετα το 1ο ολικο στησιμο επαιζε αψογα, μολις πηρε την αναβαθμιση διαπιστωσα αμεσως οτι με την ιδια χρηση ειμαι πιο χαμηλα. Ομως επειδη συνηθως το κλεινω το βραδυ δεν μπορουσα να το διαπιστωσω τοσο εντονα οσο φανηκε χθες.

εκτος αν ξυπνησε το βραδυ η γυναικα μου και το εψαχνε ρε παιδες, τι να πω... 😛 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, halo said:

Το μόνο που έχω βρει σαν κόλλημα στο κινητό μου είναι στην εφαρμογή του instagram. Οταν παω να δω βίντεο σε stories κολλάει για δευτερόλεπτο πάντα η εικόνα του βίντεο αλλά ο ήχος τρέχει κανονικά. Με αποτέλεσμα μετα να ακούγεται ετεροχρονισμένο. 

Έκανα εκκαθαρίσεις, απεγκατασταση, εγκατάσταση και πάλι το ίδιο. 

Τι μπορεί να φταίει? Το κάνει σε άλλον?

Σε κανέναν άλλο δεν το κάνει αυτό? 

Και στο ίντερνετ που έψαξα δεν βρήκα παρόμοιο πρόβλημα σε κάποιο άρθρο. 

Καθαρή εγκατάσταση εφαρμογής. 

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klironomos78 said:

Καλημερα... Και εμένα τα ίδια μου λέγανε από Κωτσοβολο αλλά τους πίεσα κ λίγο κ ευτυχώς παρέλαβα χτες... Να ξέρεις ότι το κινητό είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ... Η κάμερα σε ότι έχει να κάνει με πορτρέτο είναι φοβερή... Σου εύχομαι να παραλάβεις γρήγορα κ να το χαρείς...

Screenshot_20220318-115720_Gallery.jpg

Καλοριζικο φιλε μου να το χαιρεσαι ειναι οντως διαμαντι το κοκκινο χρωμα γι αυτο και εγω το παραγγειλα σε κοκκινο 128GB

1 hour ago, ggazas said:

Αδερφέ, ας έρθει απροβλημάτιστο, και ας περιμένεις και λίγο παραπάνω.

Καλησπερα και καλο μεσημερι ευχομαι να μην εννοεις να περιμενω λιγο παραπανω ως τα μεσα του Απριλιου επειδη ετσι ειναι παραχιεσιμο.

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Ναι αλλά το κόκκινο που θα έχεις, αν δεν κάνω λάθος, θα σε αποζημιώσει!! Οπότε υπομονή. Κι εγώ ήθελα να αλλάξω από μαύρο σε βουργουνδιανό χεχεχε, αλλά μαύρο είχε μόνο εκείνη τη εποχή σε 512 το Πλαίσιο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το ξερω οτι αξιζει η αγωνια αλλα και η υπομονη του !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γνώμη μου, μπορεί να μην συμφωνήσετε, θεωρώ ότι σχόλια τύπου: "μου είπαν θα παραλάβω σήμερα, τελικά αύριο, τελικά μου είπαν για μεθαύριο", πλέον πιστεύω καλό είναι να μην γράφονται για να έχουν μια συνέχεια τα θέματα που αφορούν τη χρήση του κινητού.
Πχ. Αυτό που έβαλα για το good lock πιστεύω χάνεται μετά από τόσες αναρτήσεις. Επίσης Αυτό που είπε ο φίλος για μια εφαρμογή του good lock που μπορεί να προκαλεί freeze και αυτό χάνεται.
Το ξανά λέω γνώμη μου, πλέον, να ασχοληθούμε με τη χρήση του κινητού για να μην χανόμαστε σε τόσες αναρτήσεις. Κάποια στιγμή θα παραλάβετε όλοι και πλέον θα θέλετε να βρίσκετε τις αναρτήσεις που αφορούν τη χρήση του κινητού.
Αν θέλετε το εφαρμόζετε, αν θέλετε όχι. Εννοείται δικαίωμα σας , απλώς είπα τη γνώμη μου.

Τώρα σχετικά με τα παιδιά που έχουν θέμα με το gps. Γνώμη να κατεβάσατε κάποια εφαρμογή όπως αυτή που δείχνει του δορυφόρους για να δείτε σε πόσους κλειδώνετε. Θα έχετε μια εικόνα τουλάχιστον και να μας πείτε.

Να σας πω την προσωπική μου εμπειρία. Μέσα στο σπίτι κλειδωνε περίπου 18 δορυφόρους και κάτω η ταχύτητα έπαιζε 0, 6, 13. Την ίδια ώρα στο google maps το μπλε σημάδι θέσης κουνιόταν δεξιά αριστερά πάνω κάτω και με έβγαζε σε δίπλα οικοδομές.
Όταν βγήκα μπαλκόνι, κλείδωσε 28 δορυφόρους όπως μπορείτε να δειτε, η ταχύτητα έμεινε στο 0 και στους χάρτες έδειχνε ακριβώς που είμαι χωρίς να μετακινείται.




2620102012066f86cf67116f62efab4b.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, pank said:

Πάντως γνώμη μου, μπορεί να μην συμφωνήσετε, θεωρώ ότι σχόλια τύπου: "μου είπαν θα παραλάβω σήμερα, τελικά αύριο, τελικά μου είπαν για μεθαύριο", πλέον πιστεύω καλό είναι να μην γράφονται για να έχουν μια συνέχεια τα θέματα που αφορούν τη χρήση του κινητού.
Πχ. Αυτό που έβαλα για το good lock πιστεύω χάνεται μετά από τόσες αναρτήσεις. Επίσης Αυτό που είπε ο φίλος για μια εφαρμογή του good lock που μπορεί να προκαλεί freeze και αυτό χάνεται.
Το ξανά λέω γνώμη μου, πλέον, να ασχοληθούμε με τη χρήση του κινητού για να μην χανόμαστε σε τόσες αναρτήσεις. Κάποια στιγμή θα παραλάβετε όλοι και πλέον θα θέλετε να βρίσκετε τις αναρτήσεις που αφορούν τη χρήση του κινητού.
Αν θέλετε το εφαρμόζετε, αν θέλετε όχι. Εννοείται δικαίωμα σας , απλώς είπα τη γνώμη μου.

Τώρα σχετικά με τα παιδιά που έχουν θέμα με το gps. Γνώμη να κατεβάσατε κάποια εφαρμογή όπως αυτή που δείχνει του δορυφόρους για να δείτε σε πόσους κλειδώνετε. Θα έχετε μια εικόνα τουλάχιστον και να μας πείτε.




2620102012066f86cf67116f62efab4b.jpg

Συμφωνώ...επίσης θα πρότεινα σε κάποιους να δοκιμάσουν το fine lock αντί για το nice lock. Έχω διαβάσει καλύτερες κριτικές. Μιλάω για όσους δε θέλουν να μπλέξουν με VPN κλπ για το good lock

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

οσο περιμεναμε την επισημη κυκλοφορια ηταν πιο χαλαρα τα πραγματα αφου σχεδον κανεις δεν το ειχε. Τωρα καλο θα ηταν να επικεντρωθουμε στο κινητο και οχι στο ποτε, αν και τι γινεται με την παραλαβη του καθενος, ειναι προσωπικο θεμα και δεν αφορα τη γενικοτερη συζητηση. Καλο θα ηταν λοιπον να τελειωνουμε με αυτο το κομματι και να παμε σε πιο πρακτικα γιατι οντως χανονται χρησιμα ποστ!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nikos_Mpl said:

οσο περιμεναμε την επισημη κυκλοφορια ηταν πιο χαλαρα τα πραγματα αφου σχεδον κανεις δεν το ειχε. Τωρα καλο θα ηταν να επικεντρωθουμε στο κινητο και οχι στο ποτε, αν και τι γινεται με την παραλαβη του καθενος, ειναι προσωπικο θεμα και δεν αφορα τη γενικοτερη συζητηση. Καλο θα ηταν λοιπον να τελειωνουμε με αυτο το κομματι και να παμε σε πιο πρακτικα γιατι οντως χανονται χρησιμα ποστ!

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, με την ίδια λογική προσωπικό θέμα είναι και το κάθε πρόβλημα που αντιμετωπίζει κάποιος με την συσκευή του, εφόσον μιλάμε για προπαραγγελιες που δεν έχουν έρθει ένα μήνα μετά την επίσημη κυκλοφορία της συσκευής είναι κάτι που αφορά συνολικά την ίδια την συσκευή κατά την γνώμη μου.

Προφανώς κι εγώ είμαι από αυτούς που ακόμα περιμένουν, από την πρώτη ημέρα που ανακοινώθηκε, ένα ρημαδι πράσινο 512. Ίσως να είχε νόημα να δημιουργηθεί ξεχωριστό θέμα που να αφορά μόνο την διαθεσιμότητα (που φτάσαμε...).

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Παιδες καλημερα. Μετα την αναβαθμιση παντως βλεπω μια πτωση της αυτονομιας 10% περιπου.

Χθες λοιπον το βραδυ ενω ειχα 54% ειπα να το βαλω σε flight mode και να το αφησω, και το πρωι το βρηκα στο 34%!!!!

τετοια πτωση δεν ειχα σε συσκευη τα ταλευταια χρονια.

Παρολο οτι το εχω στησει απο την αρχη σωστα, εχω βαλει πολλες εφαρμογες σε πληρη αδρανεια, πλην αυτων που θελω να ερχονται ειδοποιησεις (οπως social, Καμερες κτλ ), ειχα τρομερο drain.. Στα στατιστικα εν τω μεταξυ δε φαινεται να φταιει κατι συγκεκριμενο!!

Καμια ιδεα? 

 

 

 

 

Screenshot_20220318-084351_Device care.jpg

Screenshot_20220318-084358_Device care.jpg

Ετυχε να το αφήσω και εγω εχθές το βράδυ...σε 7 ώρες έχασε 7% μπαταρία και ειχε και aod λόγω ειδοποιήσεων (aod notify)!! όντως έχασε λίγο σε μπαταρία μετά το τελευταίο update αλλα ανάμεσα σε 5-10% μαξ!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, με την ίδια λογική προσωπικό θέμα είναι και το κάθε πρόβλημα που αντιμετωπίζει κάποιος με την συσκευή του, εφόσον μιλάμε για προπαραγγελιες που δεν έχουν έρθει ένα μήνα μετά την επίσημη κυκλοφορία της συσκευής είναι κάτι που αφορά συνολικά την ίδια την συσκευή κατά την γνώμη μου.
Προφανώς κι εγώ είμαι από αυτούς που ακόμα περιμένουν, από την πρώτη ημέρα που ανακοινώθηκε, ένα ρημαδι πράσινο 512. Ίσως να είχε νόημα να δημιουργηθεί ξεχωριστό θέμα που να αφορά μόνο την διαθεσιμότητα (που φτάσαμε...).


Εννοείται δεν υπάρχει ζήτημα αντιπαράθεσης. Όπως ξέρουμε όλοι γράφουμε για να βοηθήσουμε τους άλλους από προσωπικη εμπειρια.
Εγώ αυτό που έγραψα είναι ότι και εσείς όταν παραλάβετε θα έχετε τις ίδιες ανησυχίες με εμάς για τη χρήση του κινητού και θα ψάχνετε λύσεις και ευκολίες χρησης, οι οποίες θα είναι χαμένες. Και εκεί που είναι να ψάχνετε και να χάνετε χρόνο θα αρχίσετε να ρωτάτε τα ίδια και αν βρεθεί κάποιος να απαντήσει ή θα πρέπει να γυρνάει πίσω και να ψάχνει σε ένα αχανές μέρος μηνυμάτων.
Όπως είπα είναι στη διαθεση του καθένα τι θα γράψει και τι όχι. Ελευθερία έχουμε, forum είναι. Μπορείτε να κρίνετε τι θα γράψετε και τι όχι. Προσωπικά το να γράψω "με είπαν θα παραλάβω σήμερα αλλά τελικά πήρα τηλέφωνο και με είπαν αυριο" , την επόμενη να γράψω "μίλησα και τελικά είπαν Παρασκευή ", την Παρασκευή να μπω και να γράψω "ούτε σήμερα τελικά " ΠΙΣΤΕΥΩ ότι δεν είναι καλό για το φόρουμ μας σε αυτό το χρονικό σημείο.

Εννοείται δεν θα ξανά γράψω για το ίδιο θέμα, γιατί κάνω και εγώ αυτό που θέλω να αποφύγουμε. Είπα τη γνώμη μου.

Υγ. Περιμένω τα παιδιά με το gps να μας πουν τι γίνεται με τους δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα τον 45w car charger και οταν τον εβαλα να φορτισει το τηλεφωνο μου εβγαλε "εξαιρετικα γρηγορη φορτιση 2.0" , ενω στον 45w charger τον κανονικο μου βγαζει απλο " εξαιρετικα γρηγορη φορτιση". Τι διαφορα εχουν μεταξυ τους?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, costsa41 said:

Φυσικά υπάρχουν όπως πάντα εκεί που υπήρχαν στο γρανάζι. Σου βγάζει όλα τα διαθέσιμα και επιλέγεις ποια θέλεις να προσθέσεις από τα διαθέσιμα που έχει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ευχαριστω...η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα προσεξει το γραναζι

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, garfield147 said:

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, με την ίδια λογική προσωπικό θέμα είναι και το κάθε πρόβλημα που αντιμετωπίζει κάποιος με την συσκευή του, εφόσον μιλάμε για προπαραγγελιες που δεν έχουν έρθει ένα μήνα μετά την επίσημη κυκλοφορία της συσκευής είναι κάτι που αφορά συνολικά την ίδια την συσκευή κατά την γνώμη μου.

Προφανώς κι εγώ είμαι από αυτούς που ακόμα περιμένουν, από την πρώτη ημέρα που ανακοινώθηκε, ένα ρημαδι πράσινο 512. Ίσως να είχε νόημα να δημιουργηθεί ξεχωριστό θέμα που να αφορά μόνο την διαθεσιμότητα (που φτάσαμε...).

Φίλε μου δεν ζούμε σε άλλο πλανήτη, όλοι ξέρουμε ότι υπάρχει πρόβλημα με την εφοδιαστικη αλυσίδα, κάθε μέρα ακούμε ότι κλείνουν μέχρι και εργοστάσια γιατί δεν μπορούν να παράξουν προϊόντα λόγω έλλειψης ημιαγωγων κτλ κτλ. Και απορουμε γιατί δεν ήρθαν όλες οι προπαραγγελιες ? Τι περιμένετε να σας πει κάποιος εδώ στο φόρουμ για την καθυστέρηση ? 2 επιλογές έχεις, περιμένεις ή πας αλλού να το  πάρεις με ότι σημαίνει για την προπαραγγελια. Και 3η επιλογή να τους βρίζεις όλη μέρα αλλά αν δεν υπάρχει δε θα καταφέρεις και τίποτα. Συγγνώμη αλλά πρέπει και να έχουμε μια αντίληψη των πραγμάτων, το να το λέμε όλη μέρα ότι δεν έχουν παραλάβει πολλοί δε βοηθά ούτε λύνεται, δεδομένης της γνωστής σε όλους κατάστασης...

1 ώρα πριν, arxontas2323 said:

Ετυχε να το αφήσω και εγω εχθές το βράδυ...σε 7 ώρες έχασε 7% μπαταρία και ειχε και aod λόγω ειδοποιήσεων (aod notify)!! όντως έχασε λίγο σε μπαταρία μετά το τελευταίο update αλλα ανάμεσα σε 5-10% μαξ!!

Εμένα έχασε 20% το βράδυ. Το 10% είναι μια μέση πτώση στη συνολική αυτονομία μετά την αναβάθμιση που πιστεύω ότι έχω.  Πχ αρχικά έβγαζα 2η μέρα με πάνω από 60% από την 1η στη 2η ενώ τώρα με το ζόρι κρατάει το 50% 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Φίλε μου δεν ζούμε σε άλλο πλανήτη, όλοι ξέρουμε ότι υπάρχει πρόβλημα με την εφοδιαστικη αλυσίδα, κάθε μέρα ακούμε ότι κλείνουν μέχρι και εργοστάσια γιατί δεν μπορούν να παράξουν προϊόντα λόγω έλλειψης ημιαγωγων κτλ κτλ. Και απορουμε γιατί δεν ήρθαν όλες οι προπαραγγελιες ? Τι περιμένετε να σας πει κάποιος εδώ στο φόρουμ για την καθυστέρηση ? 2 επιλογές έχεις, περιμένεις ή πας αλλού να το  πάρεις με ότι σημαίνει για την προπαραγγελια. Και 3η επιλογή να τους βρίζεις όλη μέρα αλλά αν δεν υπάρχει δε θα καταφέρεις και τίποτα. Συγγνώμη αλλά πρέπει και να έχουμε μια αντίληψη των πραγμάτων, το να το λέμε όλη μέρα ότι δεν έχουν παραλάβει πολλοί δε βοηθά ούτε λύνεται, δεδομένης της γνωστής σε όλους κατάστασης...

Εμένα έχασε 20% το βράδυ. Το 10% είναι μια μέση πτώση στη συνολική αυτονομία μετά την αναβάθμιση που πιστεύω ότι έχω.  Πχ αρχικά έβγαζα 2η μέρα με πάνω από 60% από την 1η στη 2η ενώ τώρα με το ζόρι κρατάει το 50% 

Προφανώς και υπάρχει θέμα στην εφοδιαστική αλυσίδα, αλλά επειδή και το note 10 plus 512 το περίμενα πάλι πάνω από μήνα μετά την κυκλοφορία, μάλλον η Samsung δεν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα να κάνει σωστή διαχείριση των logistics της.

Και λογικό, γιατί άμα υπάρχουν βλαμμένοι σαν κι εμένα που παραγγέλνουν ξανά, δεν έχουν λόγο να το κάνουν.

Απλά θεωρώ ότι καλό είναι τουλάχιστον να φαίνεται μια αναφορά για να έχουμε όλοι μια αντίληψη των πραγμάτων που λες κι εσύ. Δυστυχώς, επειδή έχω note σταθερά από το πρώτο που βγήκε, δεν έχω ρεαλιστική εναλλακτική, δε μου φταίει κανένας 🥴

Έχετε δίκιο πάντως, δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό στην γενικότερη συζήτηση, οπότε και από εμένα είναι το τελευταίο σχετικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανέναν άλλο δεν το κάνει αυτό? 
Και στο ίντερνετ που έψαξα δεν βρήκα παρόμοιο πρόβλημα σε κάποιο άρθρο. 
Καθαρή εγκατάσταση εφαρμογής. 
Καλησπέρα, το κάνει και σε εμένα στο YouTube και στο YouTube vanced

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ είμαι κάτοχος ενός note 10 plus εδώ και 2.5 χρόνια. Πραγματικά το τηλέφωνο είναι βράχος. Ακόμα και τώρα με τόσα updates που έχει πάρει και μετά από 2.5 χρόνια αδιάκοπης χρήσης πάνω 5-8 % μπαταρία δε χάνει ποτέ το βράδυ. Ήταν ελάχιστες οι φορές που χρειάστηκε να κάνω κάποιο restart για κόλλημα του κινητού. 

Όλα αυτά τα γράφω γιατί έλεγα να κάνω μια ανανέωση και να πάρω το s22 ultra. Πήγα προχθές στα public να το δω από κοντά και όταν άνοιξα την κάμερα κόλλησε το σύμπαν. Χρειάστηκε να κάνω restart στο τηλέφωνο για να στρώσει. Μου φάνηκε τραγικό σε ένα τηλέφωνο που δεν έχει δουλέψει καν, δεν έχει φορτωθεί με εφαρμογές να τρώει τόσο καλό κρασαρισμα. 

Έψαξα λίγο και διαπίστωσα πως γενικά πολλοί χρήστες αναφέρουν ότι δεν έχουν και πολύ καλή εμπειρία από το συγκεκριμένο κινητό. 

Την αναφορά που έκανα στην μπαταρία του δικού μου κινητού στην αρχή είναι λόγω του ότι διάβασα την τελευταία σελίδα και είδα πως κάποια παιδιά έχουν θέματα.

Επειδή δεν έχω το χρόνο να διαβάσω όλο το τοπικ, όσοι το έχετε αγοράσει είστε συνολικά ικανοποιημένοι από το τηλέφωνο? 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται το lag στον ήχο το έχουν και άλλοι

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s22-series/sound-lagging/td-p/5016894

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tigio13 said:

Καλησπέρα, εγώ είμαι κάτοχος ενός note 10 plus εδώ και 2.5 χρόνια. Πραγματικά το τηλέφωνο είναι βράχος. Ακόμα και τώρα με τόσα updates που έχει πάρει και μετά από 2.5 χρόνια αδιάκοπης χρήσης πάνω 5-8 % μπαταρία δε χάνει ποτέ το βράδυ. Ήταν ελάχιστες οι φορές που χρειάστηκε να κάνω κάποιο restart για κόλλημα του κινητού. 

Όλα αυτά τα γράφω γιατί έλεγα να κάνω μια ανανέωση και να πάρω το s22 ultra. Πήγα προχθές στα public να το δω από κοντά και όταν άνοιξα την κάμερα κόλλησε το σύμπαν. Χρειάστηκε να κάνω restart στο τηλέφωνο για να στρώσει. Μου φάνηκε τραγικό σε ένα τηλέφωνο που δεν έχει δουλέψει καν, δεν έχει φορτωθεί με εφαρμογές να τρώει τόσο καλό κρασαρισμα. 

Έψαξα λίγο και διαπίστωσα πως γενικά πολλοί χρήστες αναφέρουν ότι δεν έχουν και πολύ καλή εμπειρία από το συγκεκριμένο κινητό. 

Την αναφορά που έκανα στην μπαταρία του δικού μου κινητού στην αρχή είναι λόγω του ότι διάβασα την τελευταία σελίδα και είδα πως κάποια παιδιά έχουν θέματα.

Επειδή δεν έχω το χρόνο να διαβάσω όλο το τοπικ, όσοι το έχετε αγοράσει είστε συνολικά ικανοποιημένοι από το τηλέφωνο? 

Κοίτα, εγώ που ανέφερα ένα drain δε σημαίνει ότι έχει θέμα το κινητό, μπορεί να φταίει η συσκευή ή το cloud που έχω για back up.  Το ανέφερα να δω αν έχει άλλος παρόμοιο θέμα αλλά πιστεύω ότι θα φτιάξει, δεν παίζει να μείνει με 20% drain. Τώρα το ότι βλέπω μια γενική πτώση στην αυτονομία του αυτό ίσως είναι και placebo σε σχέση με την αρχική μου εικόνα αλλά θα το παρακολουθώ και θα ενημερώσω. 

Γενικά το τηλέφωνο αξίζει με 1000 αν έχεις να τα δώσεις βέβαια. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το lag το κάνει "μόνο" όταν σταματήσεις το βίντεο βγεις απο την εφαρμογή και ξαναμπείς να το ξεκινήσεις...

Και αυτό για τα πρώτα 3-4 δευτερόλεπτα, μετά το youtube κάνει σαν ενα πηδημα (οπως οταν χάναμε τον βηματισμό στην παρέλαση) και συγχρονίζει ξανά.

Τουλάχιστον σε εμένα ετσι συνέβαινε και όταν είχα το note 10+ με τα buds και τώρα με το s22 και τα buds pro.

Σήμερα τα παρέλαβα κι εγώ!!
Σαφώς καλύτερη εμπειρία προς το παρόν, απο τα buds 1ης γενιάς. bffa614782c4b7bed2ad3a3925626795.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ggazas said:

Άντε να δούμε.

20220318_133400.jpg

Καλοριζικααααααααα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Κοίτα, εγώ που ανέφερα ένα drain δε σημαίνει ότι έχει θέμα το κινητό, μπορεί να φταίει η συσκευή ή το cloud που έχω για back up.  Το ανέφερα να δω αν έχει άλλος παρόμοιο θέμα αλλά πιστεύω ότι θα φτιάξει, δεν παίζει να μείνει με 20% drain. Τώρα το ότι βλέπω μια γενική πτώση στην αυτονομία του αυτό ίσως είναι και placebo σε σχέση με την αρχική μου εικόνα αλλά θα το παρακολουθώ και θα ενημερώσω. 

Γενικά το τηλέφωνο αξίζει με 1000 αν έχεις να τα δώσεις βέβαια. 

Εγώ αυτό κάνω τα τελευταία χρόνια. Παίρνω μια ναυαρχίδα της samsung, το κρατάω 2-3 χρόνια και παίρνω πάλι το καινούριο. 

Εννοείται πως το ότι είπα για την μπαταρία δεν αναφερόμουν μόνο σε σένα. Σε μια βόλτα στο reddit βρήκα battery issues, performance issus lag issues και κάποια άλλα που δε θυμάμαι. Για νέο κινητό δεν τα λες και λίγα. + του ότι είχα κακή εμπειρία στην 1η μου επαφή με το κινητό έδεσε. 

Γιαυτό ρώτησα πιο πολύ εδώ, εσείς που το έχετε και θεωρώ πως είστε αντικειμενικοί να μου δώσετε μια πιο πλήρη εικόνα της συσκευής. 

Τα λεφτά τα έχω να τα δώσω, κατά πόσο αξίζει να κάνω την μετάβαση δεν ξέρω από το note 10 plus. 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...