Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

15 ώρες πριν, bromonano2 said:

που το iPhone είναι εθνικό τους προϊόν. 4 με 6 μήνες στην αγορά, τους ταξανε 120 hz και πάνω από 85-90 δεν έχουν δει πουθενά και κάνουν μοκο όλοι

Αυτό το έχεις δει κάπου; Μου κάνει εντύπωση...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γενικά έχουν θέμα τα δίκτυα με το 2g .όταν λειτουργεί το volte όλα καλά.και στο s20+ της συζύγου. Το θέμα με το gps μου το έκανε και εμένα ελάχιστα.9 στις 10 δουλεύει απροβληματιστα.απο μπαταρία είναι σαν το αυτοκίνητο θεωρώ. Όσο το <πατάς > καίει 

Edited by Diam84
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχεις δει κάπου; Μου κάνει εντύπωση...
Πρώτον δεν χρειάζεται να το έχω δει κάπου γιατί το έχω δει με τα μάτια μου. Καμία σχέση τα 120 hz των samsung vs apple. Είμαι πολύ ευαίσθητος στα hz της οθόνης ( φαντάσου βλέπω μεγάλη διαφορά από τα 120 στα 96 που έχω βάλει με εφαρμογή από το xda). Ακριβώς κάπου εκεί μέσα παίζουν τα αpple από 80 μέχρι 95 και μου έρχεται να τα σβουριξω στον τοίχο . Από την άλλη υπάρχουν video και αναφορές παντού. Ακόμα και στα group στο fb τα λένε οι ίδιοι οι κάτοχοι τους..

Φυσικά την διαφορά την βλέπεις όταν έχεις δουλέψει για μεγάλο χρονικό διάστημα στα 120 και μετά κατεβαίνεις σε hz. Ενώ αν έρθεις από 60 hz (iPhone 12) σε 80+ (iPhone 13 ) όλα καλά.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, bromonano2 said:

Πρώτον δεν χρειάζεται να το έχω δει κάπου γιατί το έχω δει με τα μάτια μου. Καμία σχέση τα 120 hz των samsung vs apple. Είμαι πολύ ευαίσθητος στα hz της οθόνης ( φαντάσου βλέπω μεγάλη διαφορά από τα 120 στα 96 που έχω βάλει με εφαρμογή από το xda). Ακριβώς κάπου εκεί μέσα παίζουν τα αpple από 80 μέχρι 95 και μου έρχεται να τα σβουριξω στον τοίχο emoji39.png. Από την άλλη υπάρχουν video και αναφορές παντού. Ακόμα και στα group στο fb τα λένε οι ίδιοι οι κάτοχοι τους..

Φυσικά την διαφορά την βλέπεις όταν έχεις δουλέψει για μεγάλο χρονικό διάστημα στα 120 και μετά κατεβαίνεις σε hz. Ενώ αν έρθεις από 60 hz (iPhone 12) σε 80+ (iPhone 13 ) όλα καλά.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

φιλε αυτο που λες δεν στεκει!το προβλημα μπορει να υπηρχε στα 13 pro αλλα οχι στην σειρα 13 pro max το οποιο εχει διορθωθει!ειναι αισθητη η διαφορα στα 120hz

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, costsa41 said:

Με το nice lock , downloader κάθε φορά που έχει update στο γράφει οπότε το κατεβάζεις εύκολα μέσω του downloader.  Δεν ξέρω αν με τον τρόπο που περιγράφει το βίντεο γίνεται γιατί δεν είναι για τη χώρα μας και οι όποιες αναβαθμίσεις των επιμέρους εφαρμογών του γίνονται από το galaxy  store για όσες χώρες το υποστηρίζουν. 

Είχα βάλει το good lock στο Note9 αλλά κάθε φορά που το άνοιγες για να δεις/ρυθμίσεις ένα module κλείδωνε και έβγαζε μήνυμα ότι στην περιοχή μου δεν είναι διαθέσιμη αυτή η εφαρμογή. Για να το γλυτώσεις αυτό πρέπει πριν ανοίξεις την εφαρμογή να βγάλεις sim και να μπεις από VPN πράγμα αρκετά κουραστικό (βγάλε θήκη sim βάλε VPN και μετά το ανάποδο) Οπότε κράτησα τα modules που δουλεύουν χωρίς το good lock και όλα μια χαρά. Ούτε το nice lock με βόλεψε και τώρα θα κάνω το ίδιο αλλά νομίζω ότι ακόμα μερικά δε δουλεύουν με one ui 4.1

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο που λες δεν στεκει!το προβλημα μπορει να υπηρχε στα 13 pro αλλα οχι στην σειρα 13 pro max το οποιο εχει διορθωθει!ειναι αισθητη η διαφορα στα 120hz
Εχεις δίκιο, διορθώθηκε με την 15.4 συμφωνα με αναφορες (το είχα δουλέψει με προηγούμενη εκδοση) αν και 5 μηνες μετα την κυκλοφορια αλλά άδικο στο ότι δεν επηρέαζε το max. Βεβαια θα το ξαναδουλεψω συντομα και θα επανέλθω. Όλα καλά λοιπόν.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, toxotis70 said:

Μα δεν είναι αυτοσκοπός...αν δε μου βγάζει την ημέρα άνετα τώρα, τι να το κάνω?
Ειδικά σε λιγο που θα πέσει και η μπαταρία, έρχεται και καλοκαίρι που σημαίνει περισσότερη ώρα με υψηλή φωτεινοτητ κλπ

Δεν είπα ότι είναι κακο, αλλά σίγουρα όχι στα επίπεδα που περιμέναμε.


Για lag εγώ δυστυχώς είμαι ευαίσθητος και βλέπω αρκετά....


Sent from my SM-S908B using Tapatalk




 

Για να είμαι απολύτως δίκαιος να πω ότι έχω εντοπίσει και εγώκάποια lags ΜΕΤΑ ΤΟ UPDATE Μαρτίου που υποτίθεται ότι θα έλυνε θέματα. Σήμερα το πρωί μάλιστα μου έκανε ένα περίεργο gray screen σε όλη την οθόνη και κόλλησε για λίγα δευτερόλεπτα το κινητό. Επίσης μου έχει κάνει μόνο σήμερα 2-3 freeze screen στην οθόνη κλειδώματος και ξεκόλλησε μετά από 10 δευτερόλεπτα περίπου. Εγώ θα κάνω υπομονή και για το επόμενο update (3ο κατά σειρά) και θα ψαχτώ με το σέρβις. Το κινητό με ικανοποιεί ως κόνσεπτ απόλυτα αλλά freeze screens και glitches δεν θα ανεχτώ για πολύ σε ναυαρχίδα του 2022. Θα δοκιμάσω επίσης να απεγκαταστήσω το πακέτο fine lock που πέρασα για να μπορέσω να περάσω τα Modules του good lock με πλάγιο τρόπο γιατί από τότε ξεκίνησαν τα πολλά lags (ίσως και να είναι σύμπτωση φυσικά)

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει setάρει κανείς το Winbank Pay της Πειραιώς; Εμένα μου βγάζει the NFC payments service is not available. Internal error. Στο S9+ δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Τι εννοείς σετάρει; Άνοιξε την εφαρμογή της Πειραιώς, πάτα πάνω στο εικονίδιο δεξιά. Σου βγάζει την επιλογή για άνοιγμα nfc . Όταν το ανοίξεις σου βγάζει τις κάρτες σου και πληρώνεις. Ακόμα κοιμούνται στην Πειραιώς για το google pay....!!! 

Δεν έχω το εικονίδιο αυτό, πρέπει να πάω στην κάρτα > ρυθμίσεις ασφαλείας > winbank pay settings να το setάρω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όλη μέρα έμεινα στο σπίτι (κάνει και κρύο έξω ..ας κάτσουμε και μία μέρα οικογενειακά).

Με μόνιμη σύνδεση στο wifi, μόνο 3 τηλεφωνήματα ..και γενικά σχεδόν μόνο 1 ώρα παιχνίδι,  κοντά 3 ώρες ψάξιμο στο ίντερνετ (..κυρίως ειδήσεις και κάποια προϊόντα που θέλω να αγοράσω) και λίγο fb ..αυτά είναι τα αποτελέσματα μέχρι τώρα..

Screenshot_20220320-200518_Device care.jpg

Screenshot_20220320-200552_Device care.jpg

Screenshot_20220320-200607_Device care.jpg

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dante897 said:

Παιδιά έχει setάρει κανείς το Winbank Pay της Πειραιώς; Εμένα μου βγάζει the NFC payments service is not available. Internal error. Στο S9+ δουλεύει κανονικά.

Πήγαινε συνδέσεις, NFC και ανέπαφες ενεργό, ανέπαφες πληρωμές και επέλεξε τη Winbank.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Ναι λογικό είναι. Αν δεν στο κάνει φταίει η εφαρμογή της Πειραιώς, η οποία παίζει να είναι και η χειρότερη. Κάνε μια απεγκατάστασή της και βάλε την πάλι. Αλλιώς πάρε τους τηλέφωνο. Φυσικά δε φταίει το τηλέφωνο αλλά η εφαρμογή! Λογικά από τις ρυθμίσεις στο εικονίδιο με τις τρεις γραμμές ,έχει το pay που όταν το πατήσεις τσεκάρεις τις κάρτες σου.

Η εφαρμογή της Πειραιώς είναι σκουπίδι! Μένει πάντα ανοικτή και είναι πρώτη σε κατανάλωση μπαταρίας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, costsa41 said:

Ναι λογικό είναι. Αν δεν στο κάνει φταίει η εφαρμογή της Πειραιώς, η οποία παίζει να είναι και η χειρότερη. Κάνε μια απεγκατάστασή της και βάλε την πάλι. Αλλιώς πάρε τους τηλέφωνο. Φυσικά δε φταίει το τηλέφωνο αλλά η εφαρμογή! Λογικά από τις ρυθμίσεις στο εικονίδιο με τις τρεις γραμμές ,έχει το pay που όταν το πατήσεις τσεκάρεις τις κάρτες σου.

Το βρήκα, εκτός Secure Folder δούλεψε κανονικά, εντός ούτε με επανεγκατάσταση. Κάτι θα παίζει με NFC και Secure Folder.

Το πρόβλημα είναι ότι στο Secure Folder έχεις κανονικά ειδοποιήσεις αλλά ταυτόχρονα γλυτώνεις το battery drain που κάνει όποτε γουστάρει. Πραγματικά η εφαρμογή τους είναι απαράδεκτη. Ήρθε ειδοποίηση ότι ενεργοποιήθηκε το winbank pay και γράφει "The winbank pay has been activated successful and it's ready to use" ένα PALSO δεν πήρε όποιος έκανε τη μετάφραση; 😂

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, varaderum said:

Σήμερα όλη μέρα έμεινα στο σπίτι (κάνει και κρύο έξω ..ας κάτσουμε και μία μέρα οικογενειακά).

Με μόνιμη σύνδεση στο wifi, μόνο 3 τηλεφωνήματα ..και γενικά σχεδόν μόνο 1 ώρα παιχνίδι,  κοντά 3 ώρες ψάξιμο στο ίντερνετ (..κυρίως ειδήσεις και κάποια προϊόντα που θέλω να αγοράσω) και λίγο fb ..αυτά είναι τα αποτελέσματα μέχρι τώρα..

Screenshot_20220320-200518_Device care.jpg

Screenshot_20220320-200552_Device care.jpg

Screenshot_20220320-200607_Device care.jpg

Τέλεια η μπαταρία,  μια από τα ίδια και εγώ σε χρόνους αλλά και εκτός σπιτιού με watch 4 και Buds pro πάνω. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Anlibafojo said:

Πήγαινε συνδέσεις, NFC και ανέπαφες ενεργό, ανέπαφες πληρωμές και επέλεξε τη Winbank.

Εκεί την εμφανίζει αφού το ανοίξεις μέσα από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dante897 said:

Το βρήκα, εκτός Secure Folder δούλεψε κανονικά, εντός ούτε με επανεγκατάσταση. Κάτι θα παίζει με NFC και Secure Folder.

Το πρόβλημα είναι ότι στο Secure Folder έχεις κανονικά ειδοποιήσεις αλλά ταυτόχρονα γλυτώνεις το battery drain που κάνει όποτε γουστάρει. Πραγματικά η εφαρμογή τους είναι απαράδεκτη. Ήρθε ειδοποίηση ότι ενεργοποιήθηκε το winbank pay και γράφει "The winbank pay has been activated successful and it's ready to use" ένα PALSO δεν πήρε όποιος έκανε τη μετάφραση; 😂

Στο Note 9 δούλευε κανονικά η Πειραιώς μέσα στον Secure Folder τώρα στο s22 δε λειτουργεί το NFC . και δεν βρίσκω κάτι που να του επιτρέπει τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, varaderum said:

Σήμερα όλη μέρα έμεινα στο σπίτι (κάνει και κρύο έξω ..ας κάτσουμε και μία μέρα οικογενειακά).

Με μόνιμη σύνδεση στο wifi, μόνο 3 τηλεφωνήματα ..και γενικά σχεδόν μόνο 1 ώρα παιχνίδι,  κοντά 3 ώρες ψάξιμο στο ίντερνετ (..κυρίως ειδήσεις και κάποια προϊόντα που θέλω να αγοράσω) και λίγο fb ..αυτά είναι τα αποτελέσματα μέχρι τώρα..

Screenshot_20220320-200518_Device care.jpg

Screenshot_20220320-200552_Device care.jpg

Screenshot_20220320-200607_Device care.jpg

Θα μου πεις τι να κάνω να ανεβάσω και γω τη μπαταρία?

Ανάλυση έχω την FHD (μεσαία) αυτήν εννοείτε όταν λέτε για 120hz κτλ?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Για να είμαι απολύτως δίκαιος να πω ότι έχω εντοπίσει και εγώκάποια lags ΜΕΤΑ ΤΟ UPDATE Μαρτίου που υποτίθεται ότι θα έλυνε θέματα. Σήμερα το πρωί μάλιστα μου έκανε ένα περίεργο gray screen σε όλη την οθόνη και κόλλησε για λίγα δευτερόλεπτα το κινητό. Επίσης μου έχει κάνει μόνο σήμερα 2-3 freeze screen στην οθόνη κλειδώματος και ξεκόλλησε μετά από 10 δευτερόλεπτα περίπου. Εγώ θα κάνω υπομονή και για το επόμενο update (3ο κατά σειρά) και θα ψαχτώ με το σέρβις. Το κινητό με ικανοποιεί ως κόνσεπτ απόλυτα αλλά freeze screens και glitches δεν θα ανεχτώ για πολύ σε ναυαρχίδα του 2022. Θα δοκιμάσω επίσης να απεγκαταστήσω το πακέτο fine lock που πέρασα για να μπορέσω να περάσω τα Modules του good lock με πλάγιο τρόπο γιατί από τότε ξεκίνησαν τα πολλά lags (ίσως και να είναι σύμπτωση φυσικά)

Και εγώ ακριβώς το ίδιο, lags και freeze screen που και που ακριβώς μετά το update! Πριν δεν είχα κανένα απολύτως κόλλημα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ βλέπω πως βγήκε νεο update 1258mb με αναβάθμιση σε cpu και gpu. Λογικά σε καμιά εβδομάδα θα μας έρθει!



Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι καινούργιο; γράφει για security patch Μαρτίου και GOS που ήδη τα έχουμε πάρει... πρέπει να είναι αυτό που πήραμε εμείς το τελευαταίο, το αντίστοιχο για snap

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, geotrvs said:

Αυτό που πήραμε είναι 400+ mb και με άλλο κωδικό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μήπως είναι το αντίστοιχο update για τον snapdragon μαζί με το security oatch Μαρτίου? Γιατί βλέπω από κάτω όλο Αμερικανοί σχολιάζουν 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Niman72 said:

Θα μου πεις τι να κάνω να ανεβάσω και γω τη μπαταρία?

Ανάλυση έχω την FHD (μεσαία) αυτήν εννοείτε όταν λέτε για 120hz κτλ?

Έξι (6) εφαρμογές έχω απενεργοποιήσει (τις παραθέτω) και χρησιμοποιώ το night mode της συσκευής όπου αυτό υποστηρίζεται (και στο Samsung internet).

..οτιδήποτε άλλο ήδη το έχω ποστάρει.

Επίσης αυτές είναι οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ (τελευταία φωτογραφία) ..και όλες οι άλλες που δεν φαίνονται, απλά τις έχω κάνει "hide" (μου αρέσει να βλέπω κατευθείαν μόνο όσα χρειάζομαι και τίποτα άλλο).

Screenshot_20220320-231037_Settings.jpg

Screenshot_20220320-231048_Settings.jpg

Screenshot_20220320-231120_Settings.jpg

Screenshot_20220320-231149_Settings.jpg

Screenshot_20220320-231327_Nova7.jpg

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι να είναι άλλος κωδικός και διαφορετική ενημέρωση αν ο τύπος ζει στην Αμερική; Πάντως ότι έδειξε υπάρχουν  ήδη , εκτός κι αν κάτι μου διαφεύγει. Καλά θα ήταν να έρθει μια μεγάλη αναβάθμιση για όσα από τα παιδιά εδώ έχουν προβλήματα.
Βασικά η ίδια είναι, απλά μου κάνει εντύπωση που είναι τριπλάσια σε μέγεθος και οτι εμείς την πήραμε πρώτοι...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...