Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

4 minutes ago, toxotis70 said:

Το θέμα είναι ότι και να κλείσεις ολ αυτά και να το δουλέψεις λιτά, σαν iPhone πχ, χωρίς multitasking κλπ , πάλι δε φτάνεις στην αυτονομία του iPhone, ούτε στο smoothness.

Με λίγα λογια κανει περισσότερα, αλλά δεν το αντέχει.

Πρέπει η samsung να επενδύσει περισσότερα στους επεξεργαστές και στο software...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


 

μα δεν είναι αυτοσκοπός η αυτονομία για όλους. είναι θέμα γούστου. εγώ ας πούμε είτε πάω για ύπνο με 5% στο s22ultra είτε με 25% ή και 30% ακόμη στο 13 pro max, πάλι θα φορτίσω. ας μην ξεχνάμε επίσης ότι το 12 pro max, προηγούμενο μοντέλο, με φοβερό επεξεργαστή και ίδιο λειτουργικό, είχε εμφανώς κατώτερη αυτονομία.

και ναι, είναι βούτυρο το ios αλλά μην τρελαθούμε. lag πολύ σπάνια βλέπω ακόμη και στο s10 plus της γυναίκας μου.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα δεν είναι αυτοσκοπός...αν δε μου βγάζει την ημέρα άνετα τώρα, τι να το κάνω?
Ειδικά σε λιγο που θα πέσει και η μπαταρία, έρχεται και καλοκαίρι που σημαίνει περισσότερη ώρα με υψηλή φωτεινοτητ κλπ

Δεν είπα ότι είναι κακο, αλλά σίγουρα όχι στα επίπεδα που περιμέναμε.


Για lag εγώ δυστυχώς είμαι ευαίσθητος και βλέπω αρκετά....


Sent from my SM-S908B using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εδώ και λίγες ώρες έχω και εγώ αυτό το κόσμημα στα χέρια μου. Το έχω λιώσει στο σεταρισμα... 

Υπάρχει τρόπος να προσθέσουμε επιπλέον ήχους από αυτούς που έχει η συσκευή για μήνυμα από κάποια συγκεκριμένη επαφή; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Lex7ace said:

 

Όποιος δει κ απόιδει κ τελικά δεν θα του κάνει τα χατίρια το s22 μάλλον προς iPhone θα κοιτάξει είναι η αλήθεια. Το θέμα μας όμως δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι να μπορέσετε να βρείτε λύση στα πρόβληματα που αντιμετωπίζεται κ να πιέσετε κ την μαμά εταιρεία να δώσουν μια λύση. Η συσκευή σας είναι με το UI 4.1  ή το 4. Γιατί εδώ κ λίγες μέρες έχουν βάλει στο 21 το ui 4.1 κ οι εντυπώσεις είναι πραγματικά καταπληκτικές λένε. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, toxotis70 said:

Μα δεν είναι αυτοσκοπός...αν δε μου βγάζει την ημέρα άνετα τώρα, τι να το κάνω?
Ειδικά σε λιγο που θα πέσει και η μπαταρία, έρχεται και καλοκαίρι που σημαίνει περισσότερη ώρα με υψηλή φωτεινοτητ κλπ

Δεν είπα ότι είναι κακο, αλλά σίγουρα όχι στα επίπεδα που περιμέναμε.


Για lag εγώ δυστυχώς είμαι ευαίσθητος και βλέπω αρκετά....


Sent from my SM-S908B using Tapatalk




 

Τι να πω....ελπίζω να έχει κάποιο θέμα drain που θα το εντοπίσεις κα θα το διορθώσεις. Εμένα ποτέ δε με έχει κρεμάσει και είμαι ίσως ο πρώτος που το παρέλαβα εδώ μέσα. Ακόμη και σήμερα που το δούλεψα πολύ το πρωί χωρίς dark θέμα και όλα φουλ άσπρα και εννοείται όλα ανοιχτά και στο φουλ, έχω 5 ώρες sot με γεμάτο 32%.Το iphone 7 plus με καινούργια μπαταρία το φόρτιζα 1-2 φορές μες στην ημέρα..

3 minutes ago, challenge143 said:

Όποιος δει κ απόιδει κ τελικά δεν θα του κάνει τα χατίρια το s22 μάλλον προς iPhone θα κοιτάξει είναι η αλήθεια. Το θέμα μας όμως δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι να μπορέσετε να βρείτε λύση στα πρόβληματα που αντιμετωπίζεται κ να πιέσετε κ την μαμά εταιρεία να δώσουν μια λύση. Η συσκευή σας είναι με το UI 4.1  ή το 4. Γιατί εδώ κ λίγες μέρες έχουν βάλει στο 21 το ui 4.1 κ οι εντυπώσεις είναι πραγματικά καταπληκτικές λένε. 

να σου πω την αλήθεια, εγώ που γλυκάθηκα πάλι από τις δυνατότητες του android, αν ανακοίνωνε η xiaomi ή η honor 4 αναβαθμίσεις λειτουργικού 8α κοίταγα και εκεί και θα ήμουν και με 2-3 κατοστάρικα στην τσέπη. Δε θα πάω να κλειστώ πάλι στο ios για ένα pro res mode που θα το δουλέψω 1-2 φορές το χρόνο...Αλλά και να μην ήθελα Κινέζο, μάλλον θα πήγαινα προς fold 4 μόλις πέφτανε οι πρώτες προσφορές

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, costsa41 said:

Καλορίζικο και να το χαρείς!!!! Κατέβασε μια εφαρμογή και φτιάξε όποιον ήχο θέλεις. Αποθηκεύεται στη μουσική. Μετά στις επαφές έχει στα περισσότερα επιλογή να βάλεις τον ήχο κλήσης που θέλεις στη συγκεκριμένη επαφή. 

Σε επαφή έχω προσθέσει άλλο ήχο κλήσης απ αυτούς που έχει η συσκευή. Θέλω όμως να προσθέσω για κάποιες συγκεκριμένες επαφές ξεχωριστό ήχο ειδοποιησης στα sms όταν δέχομαι απ αυτές τις επαφες

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, toxotis70 said:

Το θέμα είναι ότι και να κλείσεις ολ αυτά και να το δουλέψεις λιτά, σαν iPhone πχ, χωρίς multitasking κλπ , πάλι δε φτάνεις στην αυτονομία του iPhone, ούτε στο smoothness.

Με λίγα λογια κανει περισσότερα, αλλά δεν το αντέχει.

Πρέπει η samsung να επενδύσει περισσότερα στους επεξεργαστές και στο software...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


 

Μάλλον δε διάβασες καθόλου τι εγγραψα.  Είπα ότι το ένα είναι εντελώς κλειστό και κουρεμενο ενώ τι άλλο όχι συν ότι το sw με το hw στην apple είναι πολύ πιο δεμένα, κάνουν τη διαφορά. Παρόλα αυτά αν εξαιρέσεις τώρα το drain που έχω και εγώ, τα S20/S21/S22 ultra βγάζουν αρκετά καλές αυτονομίες για το τέρας δυνατοτήτων που προσφέρουν. Τώρα αν δεν σε καλύπτει πας σε άλλη λύση. Εξάλλου πόσο δύσκολο είναι μες τη μέρα να ρίξεις λίγη φόρτιση, μόνο άμα δουλεύεις σε φύση είναι δύσκολο όπου υπάρχει το power bank. Από το να πάω ios 1000 φορές μια τέτοια λύση.  

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δει κ απόιδει κ τελικά δεν θα του κάνει τα χατίρια το s22 μάλλον προς iPhone θα κοιτάξει είναι η αλήθεια. Το θέμα μας όμως δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι να μπορέσετε να βρείτε λύση στα πρόβληματα που αντιμετωπίζεται κ να πιέσετε κ την μαμά εταιρεία να δώσουν μια λύση. Η συσκευή σας είναι με το UI 4.1  ή το 4. Γιατί εδώ κ λίγες μέρες έχουν βάλει στο 21 το ui 4.1 κ οι εντυπώσεις είναι πραγματικά καταπληκτικές λένε. 
Δεν ξέρω αν διάβασες το νήμα του s21 ultra, εγώ είμαι αυτός που έχω γράψει τις εντυπώσεις για 4.1. Ναι πράγματι το κινητό απογειώθηκε αλλά μην ξεχνάμε ότι το κινητό είναι ένα χρόνο στην αγορά και έχει πάρει άπειρες αναβαθμίσεις. Είναι γνωστό πλέον χρόνια ότι η samsung από την ημέρα παρουσίασης θέλει 2 μήνες + για να το στρώσει. Τα ίδια και με το s21, το s20 και μπορώ να φτάσω να γράφω μέχρι το s4 καθώς τα έχω πάρει όλα από εκεί και έπειτα. Ότι έχω διαβάσει εδώ κατά 99,9 %είναι θέμα software και θα λυθεί γρήγορα. Αν πας στα αντίστοιχα νήματα παλαιότερων μοντέλων, το πρώτο δίμηνο γκρινια και δεν ηταν αυτο που περιμεναμε και να δουμε και τον ανταγωνισμό και στο 4μηνο οσοι θελανε android γυριζανε πισω.Η συγκριση με apple ειναι τελειω ατοπη, για τους λογους που εχουν αναφερθει πολλες φορες.Η μπαταρία από την άλλη it is what it is ( και το 3210 γαμω τις μπαταριες ειχε), στην καλύτερη με σωστό στήσιμο και καλό σήμα να φτάσει τις 7:30 - 8 ώρες sot στο 24 ωρο (70% wifi- 30% δεδομένα, 120hz, watch 4, buds pro,gps on, aod off) αλλά δεν θα θυσιαζα πλέον επουδενι αυτά που δίνει η samsung πλέον ( και τα κάνει σωστά γιατί παλιότερα δεν τα εκανε) για 1-2-3 ώρες παραπάνω sot. Προσωπικά μετά το s20 μου βγάζει την ημέρα ΑΝΕΤΑ χωρίς να χρειαστεί να φορτίσω ενδιάμεσα ούτε μια φορά (και χωρις να χρειαστει να κοψω κατι) και αυτό μου αρκεί.

Κάτι άλλο άσχετο, ας σταματήσουμε να βλέπουμε YouTuber που το iPhone είναι εθνικό τους προϊόν. 4 με 6 μήνες στην αγορά, τους ταξανε 120 hz και πάνω από 85-90 δεν έχουν δει πουθενά και κάνουν μοκο όλοι. Και το αφήγημα είναι ότι το iPhone δεν χρειάζεται 120 γιατί είναι smooth ούτως ή άλλως. Έλα όμως που δεν είναι έτσι γιατί έπιασα ένα προχτές(13 pro max) στα χέρια μου για 2 μέρες και στραβώθηκα....

Edit: Ο exynοs φέτος είναι κλασεις ανώτερο soc από τον sd σε ολα και για πρωτη φορα μπορουμε να πούμε οτι ειμαστε τυχεροι στην Ευρώπη. Αρκει η συγκριση να γινεται πορτοκαλια με πορτοκαλια και οχι πορτοκαλια με μηλα.. Το μόνο που μένει να λύσει (μαζί με τα χαζοbugs) είναι η ποιότητα στα νυχτερινά βίντεο που εκεί ο sd κερδίζει κατά κρατος.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το νήμα και βλέπω κάποιους με αρκετά προβλήματα (ειλικρινά λυπάμαι και εύχομαι είτε με κάποιο update, είτε με αλλαγή εκ της εταιρείας συσκευή να τα λύσετε), κάποιους με λίγα (που ελπίζω και αυτά να εκλείψουν .και μακάρι να μην υπήρχαν) ..και ελάχιστους (τουλάχιστον που το γράφουν εδώ μέσα ..όπως είμαι και εγώ), ευχαριστημένους με την συσκευή. 

Το τηλέφωνο το έχω από τις 18/2 και εάν εξαιρέσω το μόνο "πρόβλημα" που είχα (..το είχα αναφέρει πιο πίσω), ήταν ο ρυθμός ανανέωσης της οθόνης (και αυτό το έψαξα και το είδα) ..δεν έχω το παραμικρό θέμα με την συσκευή μου (..που πλέον την έχω "διυλίσει").

Σήμερα ήμουν σχεδόν όλη την ημέρα στο σπίτι (με τέλειο wifi λόγω οπτικής ίνας), εκτός από ένα δίωρο ~ τρίωρο που πήγα για κάποια ψώνια και μετά σε μία ταβέρνα για φαγητό με την οικογένεια.

Μέχρι πριν λίγο αυτή ήταν η σημερινή αυτονομία (με όλα ανοιχτά και στις βέλτιστες ρυθμίσεις).

Τώρα το έχω βάλει στην φόρτιση, αλλά την μέρα μου την έβγαλε (..και μάλιστα με κάμποσο παιχνίδι ..καθώς και αρκετή παρακολούθηση μέσω των προσφάτως τοποθετημένων ασύρματων καμερών από την εφαρμογή tapo).

Υ. Γ. ..αυτή είναι η μεγαλύτερη αυτονομία που έχω καταγράψει έως τώρα, καθώς συνήθως φτάνω στο σπίτι το βράδυ με πάνω από 30 ~ 40% υπόλοιπο. 

Screenshot_20220319-232605_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Lex7ace said:

Καλησπέρα σε όλους. Μπήκα στην διαδικασία να σχολιάσω επειδή το κινητό με εντυπωσίασε από την μέρα που παρουσιάστηκε και παρακολουθώ από την πρώτη στιγμή το νήμα. Τα σχόλια που διάβασα εδώ μέσα με απέτρεψαν από το να το αγοράσω και μετά από πολλά χρόνια στο android με Samsung και HUAWEI επέστρεψα πριν από 2 μερες στο iPhone (13 pro max) το οποίο είχα να χρησιμοποιήσω από το 6s το οποίο είχα περίπου 3 μήνες. Δυο πράγματα θα γράψω και τίποτε άλλο. Πέρα από το ποσο  smooth και άψογο είναι το κινητό το οποίο δεν κολλάει ούτε ένα ms με 78 🤯 ενεργές εφαρμογές στο παρασκήνιο (ναι τις μέτρησα από απορία χθες το βράδυ πριν κοιμηθώ που τις έκλεισα όλες) σήμερα από τις 9 το πρωί που το έβγαλα από την πρίζα με ΟΛΑ ανοιχτά και με 6 ώρες οθόνη έχει πάει 22:26 και έχω 43% μπαταρία και δεν πιστεύω στα μάτια μου. 

Και εγω για εκει παω.Μετα απο πολλα χρονια Iphone hater μαλλον εκει θα γυρισω. Sorry για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, varaderum said:

Παρακολουθώ το νήμα και βλέπω κάποιους με αρκετά προβλήματα (ειλικρινά λυπάμαι και εύχομαι είτε με κάποιο update, είτε με αλλαγή εκ της εταιρείας συσκευή να τα λύσετε), κάποιους με λίγα (που ελπίζω και αυτά να εκλείψουν .και μακάρι να μην υπήρχαν) ..και ελάχιστους (τουλάχιστον που το γράφουν εδώ μέσα ..όπως είμαι και εγώ), ευχαριστημένους με την συσκευή. 

Το τηλέφωνο το έχω από τις 18/2 και εάν εξαιρέσω το μόνο "πρόβλημα" που είχα (..το είχα αναφέρει πιο πίσω), ήταν ο ρυθμός ανανέωσης της οθόνης (και αυτό το έψαξα και το είδα) ..δεν έχω το παραμικρό θέμα με την συσκευή μου (..που πλέον την έχω "διυλίσει").

Σήμερα ήμουν σχεδόν όλη την ημέρα στο σπίτι (με τέλειο wifi λόγω οπτικής ίνας), εκτός από ένα δίωρο ~ τρίωρο που πήγα για κάποια ψώνια και μετά σε μία ταβέρνα για φαγητό με την οικογένεια.

Μέχρι πριν λίγο αυτή ήταν η σημερινή αυτονομία (με όλα ανοιχτά και στις βέλτιστες ρυθμίσεις).

Τώρα το έχω βάλει στην φόρτιση, αλλά την μέρα μου την έβγαλε (..και μάλιστα με κάμποσο παιχνίδι ..καθώς και αρκετή παρακολούθηση μέσω των προσφάτως τοποθετημένων ασύρματων καμερών από την εφαρμογή tapo).

Υ. Γ. ..αυτή είναι η μεγαλύτερη αυτονομία που έχω καταγράψει έως τώρα, καθώς συνήθως φτάνω στο σπίτι το βράδυ με πάνω από 30 ~ 40% υπόλοιπο. 

Screenshot_20220319-232605_Device care.jpg

Τι ρυθμίσεις έχετε κάνει και βλέπετε τέτοια κατανάλωση;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kostasg33 said:

Τι ρυθμίσεις έχετε κάνει και βλέπετε τέτοια κατανάλωση;

Πραγματικά δε ξέρω πως τα καταφέρνουν και έχουν τέτοιες επιδόσεις και τέτοιους χρόνους στην μπαταρία.

Εδώ είναι οι δικοί μου χρόνοι από σήμερα, WiFi από τις 7 το πρωί που βγήκε το κινητό από την πρίζα περίπου έως τις 12, μετά δεδομένα για 5 ώρες και από τις 5 το απόγευμα ξανά μόνο WiFi. 

Παίζει να είναι και ο καλύτερος χρόνος οθόνης που έχω δει εδώ και 3 βδομάδες που έχω την συσκευή.

Screenshot_20220320-000151_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, merkon said:

Πραγματικά δε ξέρω πως τα καταφέρνουν και έχουν τέτοιες επιδόσεις και τέτοιους χρόνους στην μπαταρία.

Εδώ είναι οι δικοί μου χρόνοι από σήμερα, WiFi από τις 7 το πρωί που βγήκε το κινητό από την πρίζα περίπου έως τις 12, μετά δεδομένα για 5 ώρες και από τις 5 το απόγευμα ξανά μόνο WiFi. 

Παίζει να είναι και ο καλύτερος χρόνος οθόνης που έχω δει εδώ και 3 βδομάδες που έχω την συσκευή.

Screenshot_20220320-000151_Device care.jpg

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ, ενδεικτικά η δική μου σημερινή κατανάλωση είναι λίγα ποστ πιο πάνω χωρίς πολύ απαιτητική χρήση και είναι από τους καλύτερους χρόνους που έχω δει με δεδομένα περιορισμένα στο 4G, χωρίς AOD ενεργοποιημένο και με dark mode μόνιμα ενεργοποιημένο.

Edited by kostasg33
Link to comment
Share on other sites

Bromonano2 το ξέρω ότι εσύ πέρασες το 4.1 απλα επειδή είδες διαφορά ρώτησα μήπως το  22 είναι με ui4 όπως εμείς κ περιμένουν μια μεγάλη αναβάθμιση να λύσει τα προβλήματα. Αλλά είναι είδη στην 4.1 το 22αρι .☹️

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Bromonano2 το ξέρω ότι εσύ πέρασες το 4.1 απλα επειδή είδες διαφορά ρώτησα μήπως το  22 είναι με ui4 όπως εμείς κ περιμένουν μια μεγάλη αναβάθμιση να λύσει τα προβλήματα. Αλλά είναι είδη στην 4.1 το 22αρι .☹️

Το 4.1 έχει. 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, δεν παίζει να κάνω αν δεν περιμένω επόμενη αναβάθμιση. Έχω πολλά αρχεία και φακέλους που βαριέμαι να ξανά στηνω αν και πλέον το κάνω σε 1 μέρα, αλλά βαριέμαι. 

Θα το αφήσω και απόψε να δω,  εφοσον το βράδυ φτάσω με καλό ποσοστό βέβαια και θα δοκιμάσω να το αφήσω εντελώς ανοιχτό, ούτε flight.. Γιατί χθες που το άφησα 1 ώρα δεν έχασε καθόλου... Λες και χάνει μόνο σε flight. Βέβαια σε ώρες οθόνης ήταν πιο κάτω με την ίδια χρήση αλλά δεν μπορώ να μετρήσω τις κλήσεις για να κάνω σωστή και ακριβή σύγκριση αφού μιλάω αρκετά και ίσως αυτό ήταν μια διαφορά στη χρήση σε σχέση με τις πρώτες μέρες που δε φαίνεται 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kostasg33 said:

Τι ρυθμίσεις έχετε κάνει και βλέπετε τέτοια κατανάλωση;

Βάζω φωτογραφίες των κυρίως ρυθμίσεων που έχω μόνιμα στο κινητό μου (αν θέλετε κάτι άλλο πες τε το μου..

{Επίσης έχω συνδεδεμένο μόνιμα το galaxy watch 4 ..και όταν χρησιμοποιώ (καθημερινά) το αμάξι μου, συνδέεται και με το ηχοσυστημα για να έχω ανοιχτή ακρόαση και χάρτες}.

Screenshot_20220320-114619_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220320-114626_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220320-114714_Settings.jpg

Screenshot_20220320-114754_Call settings.jpg

Screenshot_20220320-115109_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει εγκατάσταση την οικογένεια Good Lock κατεβάζοντας τα apk?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costsa41 said:

Ναι και είναι εύκολο και από μόνο του στο nice lock που σε μεταφέρει να κατεβάσεις το apk και πιο εύκολο ακόμα αν κατεβάσεις τον Downloader.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα παιδιά, καλή Κυριακή. Επειδή θα ήθελα να ασχοληθώ λίγο με το Good Lock και τα "καλούδια" που προσφέρει, ποιος είναι ο καλύτερος και ευκολότερος όσο το δυνατόν πιο "official" τρόπος να το αποκτήσουμε εμείς που δεν υποστηρίζεται στη χώρα μας; 

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΜΑ: Μπαταρία.

Από "αρχαιοτάτων" χρόνων στα Smartphones το μεγάλο ζήτημα είναι η αυτονομία της συσκευής. Τα πρώτα χρόνια ήταν πράγματι πολύ δύσκολα με δεδομένο ότι η τεχνολογία των συσσωρευτών ήταν ακόμη στα σπάργανα και δεν μπορούσε να πετύχει σημαντικούς χρόνους απόδοσης. Πλέον με τη χρήση νέων υλικών η μπαταρία έχει φτάσει σε ικανοποιητικό βαθμό η αύξηση της διάρκειας ζωής της  με μία πλήρη φόρτιση. Τι γίνεται όμως και υπάρχει σε όμοιες συσκευές διαφορετικός χρόνος κατανάλωσης της αποθηκευμένης ενέργειας; Νομίζω ότι όλοι καταλαβαίνουμε το γιατί. Εξαρτάται από τον τρόπο χρήσης της συσκευής και των λειτουργιών που έχει ενεργοποιημένες ο κάθε χρήστης. Επί πλέον υπάρχει και μια ακόμη παράμετρος αυτή της πραγματικής χωρητικότητας από την ονομαστική μιας μπαταρίας που ενδεχομένως να επηρεάζει στην τελική απόδοση (πχ μια μπαταρία ονομαστικής χωρητικότητας 5000ma στην πραγματικότητα όμως μπορεί να είναι σημαντικά μικρότερη ακόμα και μείον 200ma η περισσότερο) Ένας άλλος σημαντικός παράγοντας είναι η θερμοκρασία περιβάλλοντος.

Επομένως, συναφώς με τα παραπάνω δεν μπορεί να συγκριθεί μεταξύ ιδίων συσκευών ο χρόνος κατανάλωσης της μπαταρίας.

ΥΓ1. Προβληματική μπορεί να χαρακτηριστεί μια καινούργια μπαταρία μόνο αν εκφορτίζεται σε εντελώς ανεπίτρεπτους χρόνους και με την ελάχιστη χρήση αυτής.

ΥΓ2. Προσωπικά δεν ασχολούμαι με την κατανάλωση της μπαταρίας. Όταν έχει φτάσει σε χαμηλά επίπεδα απλά τη φορτίζω. Δε χρησιμοποιώ τη γρήγορη φόρτιση παρά μόνο σε περίπτωση που θα χρειαστώ περισσότερη ενέργεια και ο χρόνος δε μου επιτρέπει να τη φορτίσω με αργή φόρτιση. Σημειώνω δε, ότι η γρήγορη φόρτιση επηρεάζει μεν τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας αλλά όχι σε σημαντικό

Η φωτογραφία είναι από το S22 ultra 512 που έχω.80793499_Inked2022-03-2012_15.37_LI.thumb.jpg.b04554bf4386135a4bcbe98938d834a2.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nasosvasedis said:

Καλημέρα παιδιά, καλή Κυριακή. Επειδή θα ήθελα να ασχοληθώ λίγο με το Good Lock και τα "καλούδια" που προσφέρει, ποιος είναι ο καλύτερος και ευκολότερος όσο το δυνατόν πιο "official" τρόπος να το αποκτήσουμε εμείς που δεν υποστηρίζεται στη χώρα μας; 

Το "καλύτερος" και "ευκολότερος" είναι σχετικά για τον καθ' ένα... Πρίν από λίγες σελίδες υπάρχει ανάρτηση με μικρό βίντεο για την εγκατάσταση με χρήση VPN. Πιο official δεν γίνεται... 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Konstantine73 said:

Αφού σου λέει ο από πάνω να κατεβάσεις το nice lock το οποίο ουσιαστικά είναι το "συμβατό" good lock, γιατί ξαναρωτας?

sent from my POCO F3 8/256
 

Ρώτησα για τον "πιο" συμβατό τρόπο, για αυτό το λόγο. 

43 minutes ago, stsalkit said:

Το "καλύτερος" και "ευκολότερος" είναι σχετικά για τον καθ' ένα... Πρίν από λίγες σελίδες υπάρχει ανάρτηση με μικρό βίντεο για την εγκατάσταση με χρήση VPN. Πιο official δεν γίνεται... 

Οκ ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, stsalkit said:

Το "καλύτερος" και "ευκολότερος" είναι σχετικά για τον καθ' ένα... Πρίν από λίγες σελίδες υπάρχει ανάρτηση με μικρό βίντεο για την εγκατάσταση με χρήση VPN. Πιο official δεν γίνεται... 

Και εγώ αυτό προτίμησα τελικά. Δεν ξέρω όμως τι γίνεται με τα update.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το πρόβλημα με τις κλήσεις το έχουν απο iPhone μέχρι xiaomi.και οχι μόνο  cosmote. Αν κάνετε μια βόλτα στα γύρο φόρουμ θα καταλάβετε. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Diam84 said:

Πάντως για το πρόβλημα με τις κλήσεις το έχουν απο iPhone μέχρι xiaomi.και οχι μόνο  cosmote. Αν κάνετε μια βόλτα στα γύρο φόρουμ θα καταλάβετε. 

Απλά είναι θέμα σήματος.δεν έχει νόημα να το συζητάμε. Η αδερφή μου έχει WiFi calling με iPhone 11 και το έχει ενεργό λόγω κακού σήματος σπίτι και τις μισές φορές είναι αδύνατη η επικοινωνία πάλι. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...