Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

13 minutes ago, theo7ashm said:

Καλησπέρα μια ερώτηση την ταχύτητα επεξεργασίας που είναι πιο σωστό να την έχουμε; βελτιτοποιημένη, υψηλή ή μέγιστη; Ευχαριστώ... 

Εγώ το έχω υψηλή ή στο μέγιστη συνήθως αλλά δεν έχω δει καμία σπουδαία διαφορά 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα! 
Κάτοχος και εγώ πλέον ενός s22 ultra 512gb. Απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, χωρίς οποιοδήποτε πρόβλημα. Έχω να πω, προερχόμενος από το Note9, το s22 είναι σε όλους τους τομείς βελτιωμένο, αλλά όχι μέρα με νύχτα.
Ηθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο τρόπο ώστε να μπορώ να κάνω εγγραφή βίντεο 4Κ χωρίς τον περιορισμό των 10 λεπτών. Δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι μέχρι στιγμής. 
Έχει τέτοιο όριο ακόμα? Πως το κατάλαβες? Έχει κάποια ένδειξη ή προσπάθησες να τραβήξεις κάτι παραπάνω σε διάρκεια?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα και δεν είδα όριο στο βίντεο 4κ.... τράβηξα 12 λεπτά περίπου, δεν έβγαλε κάποιο μυνημα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Niman72 said:

Πως τις απενεργοποιώ?

Πας στις ρυθμίσεις, κατεβαίνεις προς τα κάτω και βρίσκεις τις εφαρμογές, μπαίνεις μέσα,  επιλέγεις αυτήν που δεν θέλεις (σε κάποιες σε αφήνει, σε κάποιες όχι) ..και κάνεις διακοπή λειτουργίας και απενεργοποιήση.

Screenshot_20220321-205019_Nova7.jpg

Screenshot_20220321-205056_Settings.jpg

Screenshot_20220321-205139_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει και άλλοι, αλλά μετά το update έχω δει πολλά κολλήματα στην οθόνη κλειδώματος και κάποια lags. Μέχρι και μη αποκριση ui μου έβγαλε, κάτι που είχα να δω σε android συσκευή πολλά χρόνια... ελπίζω να το διορθώσουν γιατί είναι πολλά τα λεφτά για να κάνουμε τα στραβά μάτια στα πάντα. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dark_Lord said:

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει και άλλοι, αλλά μετά το update έχω δει πολλά κολλήματα στην οθόνη κλειδώματος και κάποια lags. Μέχρι και μη αποκριση ui μου έβγαλε, κάτι που είχα να δω σε android συσκευή πολλά χρόνια... ελπίζω να το διορθώσουν γιατί είναι πολλά τα λεφτά για να κάνουμε τα στραβά μάτια στα πάντα. 

Έχεις προσπαθήσει μετά τα update να κάνεις μια τελευταία προσπάθεια ,επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων έτσι για το γαμωτο μήπως κ κατά ευχή εξαφανιστούν τα θέματα που έχεις;  καταλαβαίνω ότι είναι θέμα να το στήνεις από την αρχή... αλλά...μπας ...

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, toxotis70 said:

Μόλις δοκίμασα και δεν είδα όριο στο βίντεο 4κ.... τράβηξα 12 λεπτά περίπου, δεν έβγαλε κάποιο μυνημα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Φίλε toxotis70 έχεις δίκιο. Είχα δει αυτό εδώ στο official site αλλά δεν πρόσεξα ότι μάλλον ήταν για s21.. 

https://www.samsung.com/us/support/troubleshooting/TSG01001538/

Το δοκίμασα και εγώ τώρα και δεν έχει περιορισμό στο s22. Έγραψα 22 λεπτά 4Κ 60fps χωρίς πρόβλημα. 

Edited by SaranBini
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, challenge143 said:

Έχεις προσπαθήσει μετά τα update να κάνεις μια τελευταία προσπάθεια ,επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων έτσι για το γαμωτο μήπως κ κατά ευχή εξαφανιστούν τα θέματα που έχεις;  καταλαβαίνω ότι είναι θέμα να το στήνεις από την αρχή... αλλά...μπας ...

Μετα το update έκανα wipe cache partition. Η αλήθεια είναι οτι πέρα από το glitch της οθόνης, πριν το update δεν είχα θέματα. Τα θέματα πολλαπλασιαστηκαν και επιδεινώθηκαν μετά το update για το GOS...τι να πω...πολύ περίεργο..

11 minutes ago, costsa41 said:

Είναι αδιανόητο να έχεις ,ακόμα, προβλήματα με το τηλέφωνο. Πολύ λογικά σου είπε το παιδί , μήπως, σαν τελευταία προσπάθεια, κάνεις μια επαναφορά; Και θα καταλάβαινα αν μου έλεγες ότι έχει ένα ελάχιστο λαγκ όταν το ανοίγεις ή στο δαχτυλικό αλλά αυτό που περιγράφεις είναι απαράδεκτο να συμβαίνει. 

Επειδή ήδη το έχω ξαναστήσει 2 φορές από το μηδέν, θα περιμένω το επόμενο update (που θεωρητικά θα λύσει διαφορα θεματα) και μετα θα κάνω επαναφορά σαν τελική λύση πριν το σέρβις το οποίο δεν βλέπω να γλυτώνω. 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, costsa41 said:

Μόλις μπήκε στη φόρτιση. Από 85% μπαταρία έφτασε 20 ώρες λειτουργίας με 6 ώρες οθόνη και υπόλοιπο μπαταρίας 19% ,όπου πάντα φορτίζω τα κινητά μου. Καταπληκτική μπαταρία χωρίς περιορισμούς. Μόνο η aod με ταπ και αυτόματη φωτεινότητα για να μη στραβωθώ ,αν την ανεβάσω. Όλα τα άλλα ρυθμός προσαρμοσμένη λειτουργία , η πιο μεγάλη ανάλυση οθόνης έντονη δύο emails και φυσικά 24 ώρες σύνδεση με το ρολόι. 

Είσαι από αυτούς που έχουν απροβληματιστη συσκευη Κώστα. Πιστεύω ότι υπάρχουν προβληματικές παρτίδες και ότι δεν είναι θέμα software. Άλλωστε έχουν αναφερθεί πολλά διαφορετικά προβληματα τα οποία θεωρώ αδύνατον να λυθούν με 1 update (αν έρθει φυσικά). Η ανακοινωση της samsung για τα θεματα με την οθονη ειχε γινει 25/2. Κοντευουμε εναν μηνα μετα περιμενοντας το θαυματουργο update..Είμαι περίεργος να δω πώς θα διορθώσουν στο σέρβις προβλήματα που θεωρητικά είναι software αλλά δε λύνονται με αναβαθμισεις..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dark_Lord said:

Είσαι από αυτούς που έχουν απροβληματιστη συσκευη Κώστα. Πιστεύω ότι υπάρχουν προβληματικές παρτίδες και ότι δεν είναι θέμα software. Άλλωστε έχουν αναφερθεί πολλά διαφορετικά προβληματα τα οποία θεωρώ αδύνατον να λυθούν με 1 update (αν έρθει φυσικά). Η ανακοινωση της samsung για τα θεματα με την οθονη ειχε γινει 25/2. Κοντευουμε εναν μηνα μετα περιμενοντας το θαυματουργο update..Είμαι περίεργος να δω πώς θα διορθώσουν στο σέρβις προβλήματα που θεωρητικά είναι software αλλά δε λύνονται με αναβαθμισεις..

Με αυτά που περιγράφεις είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αν κ με αυτό το update που περιμένεις δεν λυθούν τα προβλήματα σίγουρα θα σου αντικατάστησουν την συσκευή.  

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, costsa41 said:

Το ίδιο ακριβώς πιστεύω κι εγώ φίλε μου. Μάλλον σε κάποιες παρτίδες κάτι ξέφυγε. Πολύ φοβάμαι ότι για τις λάμψεις που έχεις ήδη έχει δοθεί το update και δεν πρόκειται να υπάρξει άλλο. Εγώ το πήρα μετά το update και δεν μπορώ να έχω γνώμη αν το έκανε ή όχι σε μένα. Τα επόμενα update θα είναι τα κλασικά της samsung που σιγά σιγά θα φτιάξει τα πάντα. Πάντα έτσι κάνει. Έγραψα για πέρυσι με το 21 τι έγινε.  Ειλικρινά εύχομαι όλα να έχουν θετική κατάληξη με σένα και να το απολαύσεις , όπως κι εγώ που δεν το χορταίνω καθημερινά να το έχω στα χέρια μου. Το 21 μου άρεσε πολύ γιατί είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο. Αυτό είναι όμως πραγματικός έρωτας ζώντας καθημερινά μαζί του. Είναι η απόλυτη εμπειρία χρήσης με μια οθόνη που έχουν κεντήσει πάνω της. 

Κώστα για το update έχω επίσημη ενημέρωση της samsung, δεν είναι δική μου εικασία. Πριν 3 μέρες μου έστειλαν πάλι μειλ γράφοντας ότι επίκειται update για την οθόνη ειδικα "το συντομότερο δυνατον"

2 minutes ago, challenge143 said:

Με αυτά που περιγράφεις είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αν κ με αυτό το update που περιμένεις δεν λυθούν τα προβλήματα σίγουρα θα σου αντικατάστησουν την συσκευή.  

Μακάρι αλλά δεν είμαι τόσο αισιόδοξος  α) επειδή είναι θεματακια που πρέπει να κατσει να ασχοληθεί ώρες με το κινητό ο άλλος για να τα δει και β) επειδή υπάρχει ακόμη έλλειψη συσκευών στην αγορα..ίδωμεν

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος μια λυση...

Το google One εχει τιγκαρει (90%)... και εδω και καποια χρονια με samsung τηλεφωνα εβλεπα να ανεβαινουν μαζι με φωτογραφίες και screenshot , αλλα δεν εδινα σημασια αφου χωρος υπηρχε...

Τελευταια που το εψαξα ειδα οτι σε αλλα τηλεφωνα πχ Huawei μπορεις να συγχρονισεις αποκλειστικα τις φωτογραφιες που τραβας απο την καμερα...

Στην Samsung εδω και καποια χρονια εχουν απο default την επιλογη να αποθηκευονται τα screenshot μεσα στον φακελο της Καμερας και εν συνεχεια να ανεβαινουν στο google photos....

Ειναι μια επιλογη που δεν μπορει ν αλλαξει και οσους τροπους και αν εψαξα ουσιαστικη λυση δεν βρηκα....

Εβαλα και 2ο gmail λογαριασμο στο να μπορω ν ανεβαζω εκει ...αλλα δεν μπορω να ανεβαζω στον εναν και απλα να μπορω να δω στον αλλο τις παλιες φωτογραφιες....
Και στους δυο λογαριασμους κανει συγχρονισμο και ανεβαζει παραλληλα φωτογραφιες....

Το να αρχιζω να σβηνω φωτογραφιες - screenshots ειναι μια λυση ....αλλα συντομα θα επανελθει το αδιεξοδο...

Βεβαια υπαρχει και η λογικη της μονιμης συνδρομης με 20€/το χρονο...

Ολη η αναζητηση γινεται γιατι προσωπικα θεωρω το google photos την ποιο χρηστικη εφαρμογη αποθηκευσης διαχειρισης των φωτογραφιων....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pank said:

Νομίζω ότι αναφέρει ότι πχ. στο google maps βγάζει ότι δεν υπάρχει καθόλου gps.
Ο φίλος έγραψε ότι ενώ δεν κινείται φαίνεται στους χάρτες ότι κινείται.
Εντωμεταξύ τον είπα να βάλει μια εφαρμογή για να δει σε πόσους δορυφόρους κλειδώνει αλλά μάλλον δεν το δοκίμασε.

Αν αναφέρεσαι σε εμένα φίλε μου το δοκίμασα. Όταν το GPS είναι κολλημένο, δεν βλέπει και δεν κλειδώνει σε κανέναν δορυφόρο. Είναι ολα μηδέν. Η συμπεριφορά στο Google maps είναι περίεργη. Δηλαδή όταν το ανοίγεις, η τέλεια σε δείχνει στην κανονική θέση γιατί τραβάει δεδομένα μέσω wifi και κεραιών κινητής. Παίζει λίγο πάνω κάτω αλλά αν δεν είσαι ψιλιασμενος και δεν ασχοληθείς μπορεί να το περάσεις και για φυσιολογικό. Ενίοτε βγάζει μήνυμα για low accuracy. Το πρόβλημα είναι στο navigation όπου δεν ακολουθεί την κίνηση του οχήματος ούτε δείχνει την ταχύτητα σου αλλά ανά περιόδους πηδάει περίπου στην θέση σου και μετά μένει εκεί κοκ. Μίλησα με Samsung και έκαναν έναν απομακρυσμένο έλεγχο της συσκευής μου όπου φυσικά δεν βρήκαν τίποτα. Μου πρότειναν να κάνω reset και αν πάλι εμφανιστεί να το στείλω service. Προς το παρόν έκανα και περιμένω να δω συμπεριφορά. 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, costsa41 said:

Το ίδιο ακριβώς πιστεύω κι εγώ φίλε μου. Μάλλον σε κάποιες παρτίδες κάτι ξέφυγε. Πολύ φοβάμαι ότι για τις λάμψεις που έχεις ήδη έχει δοθεί το update και δεν πρόκειται να υπάρξει άλλο. Εγώ το πήρα μετά το update και δεν μπορώ να έχω γνώμη αν το έκανε ή όχι σε μένα. Τα επόμενα update θα είναι τα κλασικά της samsung που σιγά σιγά θα φτιάξει τα πάντα. Πάντα έτσι κάνει. Έγραψα για πέρυσι με το 21 τι έγινε.  Ειλικρινά εύχομαι όλα να έχουν θετική κατάληξη με σένα και να το απολαύσεις , όπως κι εγώ που δεν το χορταίνω καθημερινά να το έχω στα χέρια μου. Το 21 μου άρεσε πολύ γιατί είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο. Αυτό είναι όμως πραγματικός έρωτας ζώντας καθημερινά μαζί του. Είναι η απόλυτη εμπειρία χρήσης με μια οθόνη που έχουν κεντήσει πάνω της. 

Είχα και εγώ το 21 ultra, εργαλείο, αλλά αυτό εδώ είναι κόσμημα!!! 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, anergos13 said:

Μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος μια λυση...

Το google One εχει τιγκαρει (90%)... και εδω και καποια χρονια με samsung τηλεφωνα εβλεπα να ανεβαινουν μαζι με φωτογραφίες και screenshot , αλλα δεν εδινα σημασια αφου χωρος υπηρχε...

Τελευταια που το εψαξα ειδα οτι σε αλλα τηλεφωνα πχ Huawei μπορεις να συγχρονισεις αποκλειστικα τις φωτογραφιες που τραβας απο την καμερα...

Στην Samsung εδω και καποια χρονια εχουν απο default την επιλογη να αποθηκευονται τα screenshot μεσα στον φακελο της Καμερας και εν συνεχεια να ανεβαινουν στο google photos....

Ειναι μια επιλογη που δεν μπορει ν αλλαξει και οσους τροπους και αν εψαξα ουσιαστικη λυση δεν βρηκα....

Εβαλα και 2ο gmail λογαριασμο στο να μπορω ν ανεβαζω εκει ...αλλα δεν μπορω να ανεβαζω στον εναν και απλα να μπορω να δω στον αλλο τις παλιες φωτογραφιες....
Και στους δυο λογαριασμους κανει συγχρονισμο και ανεβαζει παραλληλα φωτογραφιες....

Το να αρχιζω να σβηνω φωτογραφιες - screenshots ειναι μια λυση ....αλλα συντομα θα επανελθει το αδιεξοδο...

Βεβαια υπαρχει και η λογικη της μονιμης συνδρομης με 20€/το χρονο...

Ολη η αναζητηση γινεται γιατι προσωπικα θεωρω το google photos την ποιο χρηστικη εφαρμογη αποθηκευσης διαχειρισης των φωτογραφιων....

Και στο S9+ μου και στο S22U δεν ανεβάζει screenshots. Δεν είναι στον ίδιο φάκελο, είναι στον DCIM/Screenshots σε αντίθεση με την κάμερα στο DCIM/Camera. Αν πας στο Google Photos, Βιβλιοθήκη/Library, στο utilites(δεν είμαι σίγουρος πως το μεταφράζουν στα Ελληνικά) έχει μιά κάρτα για τους φάκελους που συγχρονίζει.

Το Google Photos είναι όντως η καλύτερη εφαρμογή στο είδος της και μη σου πω η καλύτερη εφαρμογή της Google γενικώς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω σε διάφορα fora ότι έχει θέμα με το πενάκι (σε πολλές συσκευές). Ότι δηλαδή σε μεγάλο μέρος της οθόνης δεν αλληλεπιδρά, σα να μην υπάρχει. Ισχύει ή απλά λένε για να λένε;

Link to comment
Share on other sites

Και στο S9+ μου και στο S22U δεν ανεβάζει screenshots. Δεν είναι στον ίδιο φάκελο, είναι στον DCIM/Screenshots σε αντίθεση με την κάμερα στο DCIM/Camera. Αν πας στο Google Photos, Βιβλιοθήκη/Library, στο utilites(δεν είμαι σίγουρος πως το μεταφράζουν στα Ελληνικά) έχει μιά κάρτα για τους φάκελους που συγχρονίζει.
Το Google Photos είναι όντως η καλύτερη εφαρμογή στο είδος της και μη σου πω η καλύτερη εφαρμογή της Google γενικώς.
Εχω μπει στο πεδιο που αναφερεις και αππ τον φακελο Καμερα (DCMI) τα ανεβαζει ολα αφου οτιδηποτε αποθηκευεται στον αντιστοιχο φακελο πηγαίνουν ολα στην εφαρμογη...

Εχω ψαξει αρκετα και βλεπω οτι το προβλημα ειναι παλαιοτερο και το οποιο αν και η google υποσχεθηκε να το λυσει στο android 12 δεν το εχει κανει εως τωρα (πιθανον να φταει και η Samsung)

(Tα screenshots επρεπε να αποθηκευονται κατω απο τον φακελο Pictures , οπως αναφερει το αρθρο )

https://www.google.com/amp/s/9to5google.com/2021/05/21/android-12-screenshot-storage-change-samsung-google-photos/amp/

Εχουν αναφερθει καποιες λυσεις στο παρελθον αλλα ειναι λιγο πολυπλοκες ....

https://medium.com/@levihassel/stop-google-photos-from-automatically-uploading-screenshots-on-android-4d53dc5809ec


Πραγματικα θα ηθελα να μαθω πως γινεται σε εσενα να μην ανεβαινουν τα screenshots αφου ειναι μεσα στον φακελο DCIM.....
c72a1c2ef54267de2df829c287651088.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, TimDeLAY said:

Παιδιά διαβάζω σε διάφορα fora ότι έχει θέμα με το πενάκι (σε πολλές συσκευές). Ότι δηλαδή σε μεγάλο μέρος της οθόνης δεν αλληλεπιδρά, σα να μην υπάρχει. Ισχύει ή απλά λένε για να λένε;
 

Μόλις έκανα πλήρη έλεγχο (..ενσύρματα ακουστικά δεν έχω)

Screenshot_20220322-004831_Samsung Members.jpg

Screenshot_20220322-004847_Samsung Members.jpg

Screenshot_20220322-005317_Samsung Members.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν γνωρίζουν ή μπορεί και να συμβαίνει. Πάντως μόνο στον....άντε μην πω μας δε γράφει....dbad378b633e9dd2a1baa6a23e86fbe6.jpg0e333fc636f9669b40320a7eecacaf9b.jpge24ddfe462e370f7ce63efa515ae7927.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα μου έκανε εντύπωση γιατί εδώ δεν το έχω διαβάσει! Μια χαρά λοιπόν το spen!
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, TimDeLAY said:

Παιδιά διαβάζω σε διάφορα fora ότι έχει θέμα με το πενάκι (σε πολλές συσκευές). Ότι δηλαδή σε μεγάλο μέρος της οθόνης δεν αλληλεπιδρά, σα να μην υπάρχει. Ισχύει ή απλά λένε για να λένε;
 

Μπορείς να το δοκιμάσεις αν την έχεις την συσκευή. Μόνο ένα παιδί είχε αντιμετωπίσει αυτό το θέμα αλλά δεν θυμάμαι τι έγινε.  Γενικά δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει στο πεδιο που αναφερεις και αππ τον φακελο Καμερα (DCMI) τα ανεβαζει ολα αφου οτιδηποτε αποθηκευεται στον αντιστοιχο φακελο πηγαίνουν ολα στην εφαρμογη...

Εχω ψαξει αρκετα και βλεπω οτι το προβλημα ειναι παλαιοτερο και το οποιο αν και η google υποσχεθηκε να το λυσει στο android 12 δεν το εχει κανει εως τωρα (πιθανον να φταει και η Samsung)

(Tα screenshots επρεπε να αποθηκευονται κατω απο τον φακελο Pictures , οπως αναφερει το αρθρο )

https://www.google.com/amp/s/9to5google.com/2021/05/21/android-12-screenshot-storage-change-samsung-google-photos/amp/

Εχουν αναφερθει καποιες λυσεις στο παρελθον αλλα ειναι λιγο πολυπλοκες ....

https://medium.com/@levihassel/stop-google-photos-from-automatically-uploading-screenshots-on-android-4d53dc5809ec


Πραγματικα θα ηθελα να μαθω πως γινεται σε εσενα να μην ανεβαινουν τα screenshots αφου ειναι μεσα στον φακελο DCIM.....
c72a1c2ef54267de2df829c287651088.jpg
H λυση που βρηκα μετα απο πολυ ψαξιμο δειχνει να δουλευει ...

Με την παρακατω εφαρμογη μεταφερονται αυτοματα απο τον φακελο DCMI / Screenshots σε οποιο φακελο θες ακαριαια , ετσι δεν ανεβαινουν στην εφαρμογη....

Για καθε ενδιαφερομενο...8c70749b983b32eeb0773e19a378a294.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το δοκιμάσεις αν την έχεις την συσκευή. Μόνο ένα παιδί είχε αντιμετωπίσει αυτό το θέμα αλλά δεν θυμάμαι τι έγινε.  Γενικά δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα. 


Μα δεν την έχω, γι' αυτό ρωτάω. Για να ξέρω πιθανά προβλήματα.


Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, varaderum said:

Μόλις έκανα πλήρη έλεγχο (..ενσύρματα ακουστικά δεν έχω)

Screenshot_20220322-004831_Samsung Members.jpg

Screenshot_20220322-004847_Samsung Members.jpg

Screenshot_20220322-005317_Samsung Members.jpg

Θύμισέ μου σε παρακαλώ που είναι τα διαγνωστικά στα settings...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, costsa41 said:

Μετά από μια βδομάδα δοκιμές στο gps και μετά από όσα αναφέρθηκαν, αφού πριν δεν το χρησιμοποιουσα από τότε που το πήρα, είναι καμπάνα στο σήμα και όλα λειτουργούν τέλεια.
Εντωμεταξύ κάθε μέρα εκπλήσσει ευχάριστα το τηλέφωνο. Η κατανάλωση την ώρα του ύπνου με ρολόι συνδεδεμένο είναι απλά υποδειγματική.
Χρησιμοποιείστε το good lock. Με το keys cafe άλλαξα την εμφάνιση στο πληκτρολόγιο και είναι πάρα πολύ ωραίο με ωραία εφέ πλέον. Όπως και με το clock face που έχει ωραία ρολόγια για τις οθόνες σας.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χθες ήταν η πρώτη μέρα με χρήση μπαταρίας χωρίς εκμάθηση. Όλες τις προηγούμενες το είχα ταράξει από ρυθμίσεις και ελέγχους με άψογα αποτελέσματα. Σήμερα μετά από πλήρη φόρτιση μου δίνει σχεδόν είκοσι ώρες χρήσης. Συνεπώς, σταματώ να ασχολούμαι με την ποιότητα μπαταρίας και η κινητάρα θα αναπαύεται στη βάση ασύρματης φόρτισης όταν είμαι στον υπολογιστή και η υπόλοιπη φόρτιση το βράδυ αργή με καλώδιο. Εύχομαι σε όλους νε έχετε μια καταπληκτική συσκευή και να την χαρείτε χωρίς άγχος. 

205700350_2022-03-2210_18_47.thumb.jpg.012aebdce9167a36acb56ab9a9e31e72.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Μετά από μια βδομάδα δοκιμές στο gps και μετά από όσα αναφέρθηκαν, αφού πριν δεν το χρησιμοποιουσα από τότε που το πήρα, είναι καμπάνα στο σήμα και όλα λειτουργούν τέλεια.
Εντωμεταξύ κάθε μέρα εκπλήσσει ευχάριστα το τηλέφωνο. Η κατανάλωση την ώρα του ύπνου με ρολόι συνδεδεμένο είναι απλά υποδειγματική.
Χρησιμοποιείστε το good lock. Με το keys cafe άλλαξα την εμφάνιση στο πληκτρολόγιο και είναι πάρα πολύ ωραίο με ωραία εφέ πλέον. Όπως και με το clock face που έχει ωραία ρολόγια για τις οθόνες σας.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μετά από δύο μέρες χρήσης, μπυ έβγαλε μήνυμα ότι δεν είναι συμβατό με το Region του κινητού και σταμάτησε να λειτουργεί. Το έκανα απεγκατάσταση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...