Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Εγω προσωπικά δεν αμφισβητώ κανέναν που λέει ότι δεν έχει το τάδε πρόβλημα με την συσκευή. Και εγώ πχ δεν έχω κανένα θέμα με κλήσεις ή με την οθόνη. Σχετικά με το GPS απλά επιμένω γιατί ορισμένες φορές είναι δύσκολο να καταλάβεις αν έχεις πρόβλημα. Επίσης αυτό που λέτε το χρησιμοποιώ συνέχεια και δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που συμβαίνει. Και εγώ όταν το ανοίγω συχνά πυκνά δουλεύει. Αν το αφήσω για πολλές ώρες χωρίς να το χρησιμοποιήσω κολλάει. Και αυτό άλλωτε γρήγορα και άλλωτε μετά από πολλές ώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα θεμα με τη συσκευη, και ειναι η 2η συσκευη s22 ultra που χρησιμοποιω.
Δεν διαφωνω οτι πολλοι αντιμετωπιζουν θεματα , αλλα και το θεμα με τις χαμενες κλησεις συμβαινει σε αλλες συσκευες αντιστοιχης αξιας και δεν ειναι αστοχια, αλλα λυνεται με ενα software update.
Και το θεμα GPS είπα και σε προηγουμενο μου ποστ οτι ενδεχομενως μπορει να μην φταιει η συσκευη. Το αν εχει καποιος την δυνατοτητα να το αντιληφθει ειναι δικο του θεμα, αν δεν κατεχει τις βασικες γνωσεις/αρχες λειτουργιας του Global Positioning System.
Καθομαστε και υπεραναλυουμε το on-time screen , drain και τα λοιπα. Εγω (γνωμη μου) το λεω "βγαζω απο τη μυγα ξύγκι" ..
Σαν γενικη εικονα το κινητο ειναι δυνατο? Είναι .
Μπορει να υπερκαλυψει τις δυνατοτητες και του πιο απαιτητικου χρηστη ? Μπορει.
Το αν τελειωνει ελαφρως πιο γρηγορα η μπαταρια ειναι ακρως υποκειμενικο και απο πολλους ασταθμητους παραγοντες.
Στο κατω κατω κλεφτες θα γινουν αυτοι που κατασκευαζουν powerbanks? 😂😂
Περα απο το χαβαλε, εμενα μου βγαζει ολοκληρη μερα και σιγουρα δεν θα αλλαζα το κινητο.
Οχι γιατι ειμαι βαμενος sammy fanboy, αλλα γιατι ειχα και το 13 προ μαξ και αλλα flagships και ως γενικο συνολο αυτη τηστιγμη εχω μπροστα μου μια συσκευη κοσμημα.
Ακομα και η φερραρι εχει ατελειες.... Μην εστιαζουμε στο δεντρο, να δουμε το δασος αυτο ειναι η αποψη μου.
Ενα κινητο ειναι στο κατω κατω , καφε θα συνεχιζουμε να παιρνουμε απο τη καφετερια της γειτονιας..

Edited by haytek
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kax said:

Εγω προσωπικά δεν αμφισβητώ κανέναν που λέει ότι δεν έχει το τάδε πρόβλημα με την συσκευή. Και εγώ πχ δεν έχω κανένα θέμα με κλήσεις ή με την οθόνη. Σχετικά με το GPS απλά επιμένω γιατί ορισμένες φορές είναι δύσκολο να καταλάβεις αν έχεις πρόβλημα. Επίσης αυτό που λέτε το χρησιμοποιώ συνέχεια και δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που συμβαίνει. Και εγώ όταν το ανοίγω συχνά πυκνά δουλεύει. Αν το αφήσω για πολλές ώρες χωρίς να το χρησιμοποιήσω κολλάει. Και αυτό άλλωτε γρήγορα και άλλωτε μετά από πολλές ώρες.

Κάθε πρωί που πάω στην δουλειά μου (δουλεύω κοντά στο Πάντειο και μένω στην Νέα Ιωνία) το χρησιμοποιώ (καθώς και όταν επιστρέφω (καθώς μου δείχνει την καλύτερη και με λιγότερη κίνηση διαδρομή (..και με καθοδηγεί τέλεια ..μέχρι και τον χρόνο που θα χρειαστώ για να φτάσω εκεί που θέλω).

Την υπόλοιπη ημέρα ..μόνο αν θελήσω να πάω να ψωνίσω κάτι (όπου βάζω την διεύθυνση του μαγαζιού για να πάω).

..το τηλέφωνο δεν το απενεργοποιώ ποτέ (..το βράδυ μπαίνει σε ασύρματη φόρτιση).

Αυτή είναι η χρήση που του κάνω (σχεδόν όλη την ημέρα το χρησιμοποιώ για τα πάντα ..μέχρι και για παιχνίδι) ..και το βράδυ μένει αρκετές ώρες stand by ...το πρωί όμως είναι "ετοιμοπόλεμο").

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, varaderum said:

Εντέλει μου φαίνεται ότι εμείς οι δύο είμαστε οι μόνοι απόλυτα ευχαριστημένοι από την συσκευή.

Είμαστε αυτοί που το έχουμε αναφέρει ..και συνεχίζουμε να το λέμε (μερικές φορές νιώθω σχεδόν "άβολα" με αυτό και μακάρι να απολάμβαναν όλοι την εμπειρία που έχουμε εμείς με την συσκευή).

Πιστεύω / ελπίζω και άλλοι να μην έχουν πρόβλημα και απλά να μην ασχολούνται (κάποιοι νομίζω  το είπαν μία δύο φορές και τέλος).

Υ. Γ. Το GPS το χρησιμοποιώ καθημερινά και δουλεύει άψογα. 

Μάλιστα την εφαρμογή την έχω στην δεύτερη βασική οθόνη (τόσο πολύ και τόσο συχνά την χρησιμοποιώ).

Screenshot_20220323-125210_Nova7.jpg

Screenshot_20220323-125302_Nova7.jpg

Και εγώ μέσα! Συμφωνώ απόλυτα με όλα. Δεν έχω (τουλάχιστον μέχρι τώρα) ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα βράδυ ήρθε από Samsung το email ότι εγκρίθηκε η αίτηση για τα Buds και σήμερα ήρθαν. 

1381339518_2022-03-2313_30_57.thumb.jpg.f8743578c6e43e36e1df145c721d61e1.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Anlibafojo said:

Δευτέρα βράδυ ήρθε από Samsung το email ότι εγκρίθηκε η αίτηση για τα Buds και σήμερα ήρθαν. 

1381339518_2022-03-2313_30_57.thumb.jpg.f8743578c6e43e36e1df145c721d61e1.jpg

ρε φιλε αυτα τα εχουν θαψει οτι δε βολευουν κτλ για βαλτα να μας πεις εντυπωσεις .Εγω δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα, έχω σα δεύτερη συσκευή πλέον το s21 ultra και εκείνο να δείτε τι κλήσεις χάνει. Κάτι παίζει με vodafone και wifi calling. Νομίζω στο ενδιάμεσο που νομίζει ότι βρήκε καλό σήμα και πάει να απενεργοποιήσει το wifi calling, εκεί μηδενίζει. Για το 21 μιλάω. 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, haytek said:

Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα θεμα με τη συσκευη, και ειναι η 2η συσκευη s22 ultra που χρησιμοποιω.
Δεν διαφωνω οτι πολλοι αντιμετωπιζουν θεματα , αλλα και το θεμα με τις χαμενες κλησεις συμβαινει σε αλλες συσκευες αντιστοιχης αξιας και δεν ειναι αστοχια, αλλα λυνεται με ενα software update.
Και το θεμα GPS είπα και σε προηγουμενο μου ποστ οτι δεν φταιει η συσκευη. Το αν εχει καποιος την δυνατοτητα να το αντιληφθει ειναι δικο του θεμα, αν δεν κατεχει τις βασικες γνωσεις/αρχες λειτουργιας του Global Positioning System.
Καθομαστε και υπεραναλυουμε το on-time screen , drain και τα λοιπα. Εγω (γνωμη μου) το λεω "βγαζω απο τη μυγα ξύγκι" ..
Σαν γενικη εικονα το κινητο ειναι δυνατο? Είναι .
Μπορει να υπερκαλυψει τις δυνατοτητες και του πιο απαιτητικου χρηστη ? Μπορει.
Το αν τελειωνει ελαφρως πιο γρηγορα η μπαταρια ειναι ακρως υποκειμενικο και απο πολλους ασταθμητους παραγοντες.
Στο κατω κατω κλεφτες θα γινουν αυτοι που κατασκευαζουν powerbanks? 😂😂
Περα απο το χαβαλε, εμενα μου βγαζει ολοκληρη μερα και σιγουρα δεν θα αλλαζα το κινητο.
Οχι γιατι ειμαι βαμενος sammy fanboy, αλλα γιατι ειχα και το 13 προ μαξ και αλλα flagships και ως γενικο συνολο αυτη τηστιγμη εχω μπροστα μου μια συσκευη κοσμημα.
Ακομα και η φερραρι εχει ατελειες.... Μην εστιαζουμε στο δεντρο, να δουμε το δασος αυτο ειναι η αποψη μου.
Ενα κινητο ειναι στο κατω κατω , καφε θα συνεχιζουμε να παιρνουμε απο τη καφετερια της γειτονιας..

Νομίζω πως η συζήτηση περί αυτονομίας συσκευής και βασικών λειτουργικών δυνατοτήτων όπως το να παίρνει και να δέχεται κλήσεις δεν είναι υπερανάλυση. Τεχνολογικό φόρουμ είμαστε. Αλλιώς θα έπρεπε όλοι να μπαίνουμε και να λέμε τι κινητάρα έχουμε και να ευλογούμε τα γένια μας. 

Για το θέμα της οθόνης και των κλήσεων υπάρχει παραδοχή από την ίδια την εταιρεία η οποία δηλώνει μέσω του επίσημου σέρβις ότι θα έρθει update "σύντομα". Σαφώς και δεν μπορούμε να βγάλουμε στατιστικά για το πόσες συσκευές έχουν θέμα, όμως υπάρχει κατακλυσμός αναφορών σε όλα τα fora, 100 σελίδες εδώ μέσα για ένα κινητό που μόλις έκλεισε μήνα και πολύ κακές κριτικές στο σκρουτζ.

Και αυτά τα λέω εγώ που πάλι το ίδιο θα έπαιρνα

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, haytek said:

Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα θεμα με τη συσκευη, και ειναι η 2η συσκευη s22 ultra που χρησιμοποιω.
Δεν διαφωνω οτι πολλοι αντιμετωπιζουν θεματα , αλλα και το θεμα με τις χαμενες κλησεις συμβαινει σε αλλες συσκευες αντιστοιχης αξιας και δεν ειναι αστοχια, αλλα λυνεται με ενα software update.
Και το θεμα GPS είπα και σε προηγουμενο μου ποστ οτι δεν φταιει η συσκευη. Το αν εχει καποιος την δυνατοτητα να το αντιληφθει ειναι δικο του θεμα, αν δεν κατεχει τις βασικες γνωσεις/αρχες λειτουργιας του Global Positioning System.
Καθομαστε και υπεραναλυουμε το on-time screen , drain και τα λοιπα. Εγω (γνωμη μου) το λεω "βγαζω απο τη μυγα ξύγκι" ..
Σαν γενικη εικονα το κινητο ειναι δυνατο? Είναι .
Μπορει να υπερκαλυψει τις δυνατοτητες και του πιο απαιτητικου χρηστη ? Μπορει.
Το αν τελειωνει ελαφρως πιο γρηγορα η μπαταρια ειναι ακρως υποκειμενικο και απο πολλους ασταθμητους παραγοντες.
Στο κατω κατω κλεφτες θα γινουν αυτοι που κατασκευαζουν powerbanks? 😂😂
Περα απο το χαβαλε, εμενα μου βγαζει ολοκληρη μερα και σιγουρα δεν θα αλλαζα το κινητο.
Οχι γιατι ειμαι βαμενος sammy fanboy, αλλα γιατι ειχα και το 13 προ μαξ και αλλα flagships και ως γενικο συνολο αυτη τηστιγμη εχω μπροστα μου μια συσκευη κοσμημα.
Ακομα και η φερραρι εχει ατελειες.... Μην εστιαζουμε στο δεντρο, να δουμε το δασος αυτο ειναι η αποψη μου.
Ενα κινητο ειναι στο κατω κατω , καφε θα συνεχιζουμε να παιρνουμε απο τη καφετερια της γειτονιας..

αλήθεια σε σχέση με το 13 pro max τι έχεις να παρατηρήσεις? με ενδιαφέρει επειδή το έχω δουλέψει και εγώ

26 minutes ago, Anlibafojo said:

Δευτέρα βράδυ ήρθε από Samsung το email ότι εγκρίθηκε η αίτηση για τα Buds και σήμερα ήρθαν. 

1381339518_2022-03-2313_30_57.thumb.jpg.f8743578c6e43e36e1df145c721d61e1.jpg

δεν έχουν το απόλυτο grιp στο αυτί αλλά είμαι ικανοποιημένος. κλάσεις ανώτερα από κάτι jlab των 90 ευρώ που είχα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, haytek said:

Και το θεμα GPS είπα και σε προηγουμενο μου ποστ οτι δεν φταιει η συσκευη. Το αν εχει καποιος την δυνατοτητα να το αντιληφθει ειναι δικο του θεμα, αν δεν κατεχει τις βασικες γνωσεις/αρχες λειτουργιας του Global Positioning System.
Καθομαστε και υπεραναλυουμε το on-time screen , drain και τα λοιπα. Εγω (γνωμη μου) το λεω "βγαζω απο τη μυγα ξύγκι" ..
 

Αυτό μπορείς να το εξηγήσεις λίγο παραπάνω τι εννοείς? Γιατί εγώ αντιλαμβάνομαι ότι υπονοείς ότι εγώ ας πούμε που έχω πρόβλημα με το GPS, νομίζω ότι έχω καθώς δεν αντιλαμβάνομαι το global positioning system. Που έχω δίπλα το Note 10 plus και δουλεύει άψογα το GPS και το Ultra όχι. Που έχω αλλάξει 10 flagships κινητά και είναι η πρώτη φορά θέλω να το πουλήσω μόλις το πήρα. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο οπότε απολογούμαι για το ύφος του post

Edited by koutou
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, koutou said:

Αυτό μπορείς να το εξηγήσεις λίγο παραπάνω τι εννοείς? Γιατί εγώ αντιλαμβάνομαι ότι υπονοείς ότι εγώ ας πούμε που έχω πρόβλημα με το GPS, νομίζω ότι έχω καθώς δεν αντιλαμβάνομαι το global positioning system. Που έχω δίπλα το Note 10 plus και δουλεύει άψογα το GPS και το Ultra όχι. Που έχω αλλάξει 10 flagships κινητά και είναι η πρώτη φορά θέλω να το πουλήσω μόλις το πήρα. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο οπότε απολογούμαι για το ύφος του post

Έχουμε μία συσκευή εργαλείο με πολλές δυνατότητες και δυνατά χαρακτηριστικά. Άλλο αυτό και άλλο το να μη βλέπουμε πως ειδικά οι exynos έχουν θέματα. Δε γίνεται να υπάρχει παγκόσμια συνωμοσία. Ήδη ένα μήνα κυκλοφορεί το κινητό και η samsung κάθε βδομάδα ζητάει συγγνώμη και από μία φορά για κάτι.

Και τα ipad air 5 έχουν σοβαρό θέμα συναρμογής όπως φαίνεται. Γιατί εκεί έχει γίνει σάλος και δεν είναι κολλημένοι οι apple fanboys αλλά σε άλλες συσκεύες κρύβουν τα προβλήματα; Συμβαίνουν αυτά. Το θέμα είναι πώς θα λυθούν τα προβλήματα όσων έχουν συσκευή με σοβαρά ελαττώματα. Το περιστασιακό battery drain δεν είναι. Το να έχει όμως ο άλλος πρόβλημα ένα μήνα με την οθόνη, με κλήσεις και με gps και να περιμένει συνέχεια το επόμενο update, είναι θέμα σοβαρό.

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, koutou said:

Αυτό μπορείς να το εξηγήσεις λίγο παραπάνω τι εννοείς? Γιατί εγώ αντιλαμβάνομαι ότι υπονοείς ότι εγώ ας πούμε που έχω πρόβλημα με το GPS, νομίζω ότι έχω καθώς δεν αντιλαμβάνομαι το global positioning system. Που έχω δίπλα το Note 10 plus και δουλεύει άψογα το GPS και το Ultra όχι. Που έχω αλλάξει 10 flagships κινητά και είναι η πρώτη φορά θέλω να το πουλήσω μόλις το πήρα. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο οπότε απολογούμαι για το ύφος του post

 Οπως εγραψα και σε προηγουμενο μου ποστ , το GPS λειτουργει με δορυφορους.
Τα τελευταια τουλαχιστον 3 χρονια σε περιοχες οπως Ρωσια(και γενικοτερα στη περιοχη της Μαυρης Θαλασσας) και Ισραηλ παρατηρουνται καθημερινα και διαρκή φαινομενα απωλειας σηματος GPS/ εσφαλμενης θεσης λογω στρατιωτικης δραστηριοτητας-παρεμβολων.
Πλεον παρατηρουνται και σε περιοχες της Ιταλιας και προς Ιονιο μερια,οπως υπαρχουν εδω και καιρο και στην Αιγυπτο εως κατω απο τη Κρητη και γενικα στην Ανατολικη Μεσογειο.
Οποτε αν αναλογιστουμε και την κατασταση στην Ουκρανια, ειναι αρκετα λογικο να μην οφειλετε στη συσκευη.
Εχω δει με τα ματια μου 2 συσκευες σε αποσταση καποιων μετρων, η μια να κλειδωνει και η αλλη να μην κλειδωνει ή να κλειδωνει και να δειχνει λανθασμενα στοιχεια για καποια μετρα.
Εχω δει συσκευη να κλειδωνει και να χανει το σημα για σερι ποσες ωρες και την επομενη να μην εχει ουτε μια αποσυνδεση.
Το σημα το εκπεμπει ο δορυφορος με λιγα λογια, η συσκευη (δεκτης) το αποκωδικοποιει και μεσω μιας μεθοδου μετρησεων αποστασεως(αγγλικα trilateration) σου εμφανιζει την ακριβη σου θεση.
Δεν ειμαι απολυτος στο παραπανω, αλλα για μενα καπου στη μεση ή προς τα εκει ειναι η εξηγηση.
Απλως εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι το σημα GPS δεν ειναι παντα σφαλμα του δέκτη. Ακομα και η τροποσφαιρα(συνθεση της αλλα και μετεωρολογικες συνθηκες) επηρεαζει ενα σημα GPS σκέψου.
Εγω στη θεση σου αν θελεις την ταπεινη μου αποψη θα ηταν να κατεβαζα μια εφαρμογη να κανει calibrate το gps του κινητου και να ξαναδοκιμαζα για να σιγουρευτω οτι δεν φταιει το κινητο.

 

Quote

αλήθεια σε σχέση με το 13 pro max τι έχεις να παρατηρήσεις? με ενδιαφέρει επειδή το έχω δουλέψει και εγώ

-πιο δυνατο σημα στο s22 ultra
-ευρος χρωματων καμερας στο s22 ultra το προτιμω (και δη την νυχτα)
-πιο γρηγορη φορτιση (εμενα προσωπικα με βοηθαει αρκετα)
-για καποιο λογο με απογοητευσε σε σχεση με το 12αρη το προ μαξ , η μπαταρια του δεν με ενθουσιασε
-πολυ περιορισμενες τροποποιησεις στο μηλο, εν αντιθεσει με το s22 ultra που το παιζεις μπαλα οπως θες
-σε πολλες εφαρμογες στο 13 παρατηρησα φαινομενα lag/crash
-wifi καθολου σταθερο σε streaming platformes
Αν θες πιο διεξοδικα το συζηταμε και μεσω πμ !

 

Quote

Νομίζω πως η συζήτηση περί αυτονομίας συσκευής και βασικών λειτουργικών δυνατοτήτων όπως το να παίρνει και να δέχεται κλήσεις δεν είναι υπερανάλυση. Τεχνολογικό φόρουμ είμαστε. Αλλιώς θα έπρεπε όλοι να μπαίνουμε και να λέμε τι κινητάρα έχουμε και να ευλογούμε τα γένια μας. 

 Μαζι σου, ακολουθω τοσα γκρουπ εδω και χρονια και ποτε δεν βγηκα να πω το παραμικρο για οτι συσκευη περασε απο τα χερια μου και να ευλογησω τα γενια μου.
Η συσκευη ειναι θεμα γουστου και θεμα τσεπης.
Εννοειται να αναλυσουμε ορισμενα κομματια στη συσκευη, απλως βρισκω κακο το να καταστραφολογουμε ή να βλεπουμε 1000 καλα σε ενα κινητο και να εστιαζου με στο 1-2-3-4 αρνητικα που ενδεχομενως σε λιγες ημερες να μην υπαρχουν καν σαν αρνητικα.

Edited by haytek
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, haytek said:

 Οπως εγραψα και σε προηγουμενο μου ποστ , το GPS λειτουργει με δορυφορους.
Τα τελευταια τουλαχιστον 3 χρονια σε περιοχες οπως Ρωσια(και γενικοτερα στη περιοχη της Μαυρης Θαλασσας) και Ισραηλ παρατηρουνται καθημερινα και διαρκή φαινομενα απωλειας σηματος GPS/ εσφαλμενης θεσης λογω στρατιωτικης δραστηριοτητας-παρεμβολων.
Πλεον παρατηρουνται και σε περιοχες της Ιταλιας και προς Ιονιο μερια,οπως υπαρχουν εδω και καιρο και στην Αιγυπτο εως κατω απο τη Κρητη και γενικα στην Ανατολικη Μεσογειο.
Οποτε αν αναλογιστουμε και την κατασταση στην Ουκρανια, ειναι αρκετα λογικο να μην οφειλετε στη συσκευη.
Εχω δει με τα ματια μου 2 συσκευες σε αποσταση καποιων μετρων, η μια να κλειδωνει και η αλλη να μην κλειδωνει ή να κλειδωνει και να δειχνει λανθασμενα στοιχεια για καποια μετρα.
Εχω δει συσκευη να κλειδωνει και να χανει το σημα για σερι ποσες ωρες και την επομενη να μην εχει ουτε μια αποσυνδεση.
Το σημα το εκπεμπει ο δορυφορος με λιγα λογια, η συσκευη (δεκτης) το αποκωδικοποιει και μεσω μιας μεθοδου μετρησεων αποστασεως(αγγλικα trilateration) σου εμφανιζει την ακριβη σου θεση.
Δεν ειμαι απολυτος στο παραπανω, αλλα για μενα καπου στη μεση ή προς τα εκει ειναι η εξηγηση.
Απλως εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι το σημα GPS δεν ειναι παντα σφαλμα του δέκτη. Ακομα και η τροποσφαιρα(συνθεση της αλλα και μετεωρολογικες συνθηκες) επηρεαζει ενα σημα GPS σκέψου.
Εγω στη θεση σου αν θελεις την ταπεινη μου αποψη θα ηταν να κατεβαζα μια εφαρμογη να κανει calibrate το gps του κινητου και να ξαναδοκιμαζα για να σιγουρευτω οτι δεν φταιει το κινητο.

 

-πιο δυνατο σημα στο s22 ultra
-ευρος χρωματων καμερας στο s22 ultra το προτιμω (και δη την νυχτα)
-πιο γρηγορη φορτιση (εμενα προσωπικα με βοηθαει αρκετα)
-για καποιο λογο με απογοητευσε σε σχεση με το 12αρη το προ μαξ , η μπαταρια του δεν με ενθουσιασε
-πολυ περιορισμενες τροποποιησεις στο μηλο, εν αντιθεσει με το s22 ultra που το παιζεις μπαλα οπως θες
-σε πολλες εφαρμογες στο 13 παρατηρησα φαινομενα lag/crash
-wifi καθολου σταθερο σε streaming platformes
Αν θες πιο διεξοδικα το συζηταμε και μεσω πμ !

Σεβαστή η άποψη σου αλλά δεν έχει καμία σχέση με τη πραγματικότητα (στο GPS αναφέρομαι). 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, koutou said:

Σεβαστή η άποψη σου αλλά δεν έχει καμία σχέση με τη πραγματικότητα (στο GPS αναφέρομαι). 

Θα ηθελα την αποψη σου λιγο πιο αναλυτικα αν ειναι εφικτο φιλε μου ως προς το γιατι δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα.
Στην αποψη μου διαφωνεις ή στις αρχες λειτουργιας και στα τοσα απειρα συμβαντα που δεν τα λεω εγω αλλα μεγαλοι θεσμοθετημενοι οργανισμοι αλλα και διαφορα σαιτ σε αεροναυτιλια,ναυτιλια και αστικη χρηση του gps ή συγκεκριμενα για την εν λογω συσκευη?

Edited by haytek
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, haytek said:

Θα ηθελα την αποψη σου λιγο πιο αναλυτικα αν ειναι εφικτο φιλε μου ως προς το γιατι δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα.
Στην αποψη μου διαφωνεις ή στις αρχες λειτουργιας και στα τοσα απειρα συμβαντα που δεν τα λεω εγω αλλα μεγαλοι θεσμοθετημενοι οργανισμοι αλλα και διαφορα σαιτ σε αεροναυτιλια,ναυτιλια και αστικη χρηση του gps ή συγκεκριμενα για την εν λογω συσκευη?

Γιατί φίλε μου, είμαι στο αυτοκίνητο με 3 κινητά, s22 ultra, note 10+ (το παλιό μου) και s21+ της γυναίκας μου και μόνο του 22 δεν δουλεύει το gps να με πάει εκεί που θέλω. Μόνο στίγμα βρίσκει. 

Κάνω restart το 22 και φτιάχνει. Την άλλη μέρα πάλι τα ίδια. No navigation. Κάνω restart και φτιάχνει. Μόνο για λίγες ώρες δουλεύει και μετά κολλάει. Το έχει πολύς κόσμος το πρόβλημα. Τι σχέση έχουν οι θεωρίες που αναφέρεις με την περίπτωση του προβληματικού GPS του 22? Καμία είναι η απάντηση. Έτσι απλά. 

Edited by koutou
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Niman72 said:

ρε φιλε αυτα τα εχουν θαψει οτι δε βολευουν κτλ για βαλτα να μας πεις εντυπωσεις .Εγω δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτέ

Μια χαρά τα κόβω. Στα αυτιά έβαλα τα μεγάλα σφουγγαράκια και κάθονται άψογα μάλιστα επειδή έχω ακούσει οτι δεν κάθονται καλά άρχισα να χοροπηδάω αλλά δεν κουνήθηκαν από τη θέση τους. Ήχος τέλειος, ρυθμίσεις πάρα πολλές. Γενικά τα φοράω περίπου τρεις ώρες χωρίς να με ενοχλούν.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koutou said:

Γιατί φίλε μου, είμαι στο αυτοκίνητο με 3 κινητά, s22 ultra, note 10+ (το παλιό μου) και s21+ της γυναίκας μου και μόνο του 22 δεν δουλεύει το gps να με πάει εκεί που θέλω. Μόνο στίγμα βρίσκει. 

Κάνω restart το 22 και φτιάχνει. Την άλλη μέρα πάλι τα ίδια. No navigation. Κάνω restart και φτιάχνει. Μόνο για λίγες ώρες δουλεύει και μετά κολλάει. Το έχει πολύς κόσμος το πρόβλημα. Τι σχέση έχουν οι θεωρίες που αναφέρεις με την περίπτωση του προβληματικού GPS του 22? Καμία είναι η απάντηση. Έτσι απλά. 

Αν ειδες τι εγραψα, κατεληξα στο οτι θα εκανα re-calibrate το gps του κινητου για να δω αν οντως φταιει το κινητο.
Εγραψα κατι με αρχη μεση και τελος. Απο εκει και περα, η γνωμη σου ειναι απολυτα σεβαστη αν κολλαει η οχι.
Προταση εκανα οχι υποδειξη.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, haytek said:

Αν ειδες τι εγραψα, κατεληξα στο οτι θα εκανα re-calibrate το gps του κινητου για να δω αν οντως φταιει το κινητο.
Εγραψα κατι με αρχη μεση και τελος. Απο εκει και περα, η γνωμη σου ειναι απολυτα σεβαστη αν κολλαει η οχι.
Προταση εκανα οχι υποδειξη.

Το έχουμε κάνει κι αυτό. Μέχρι και να το βάλουμε στον κωλότσεπη έχουμε δοκιμάσει μήπως πιάσει σήμα! Όλα τα έχουμε δοκιμάσει!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, koutou said:

Γιατί φίλε μου, είμαι στο αυτοκίνητο με 3 κινητά, s22 ultra, note 10+ (το παλιό μου) και s21+ της γυναίκας μου και μόνο του 22 δεν δουλεύει το gps να με πάει εκεί που θέλω. Μόνο στίγμα βρίσκει. 

Κάνω restart το 22 και φτιάχνει. Την άλλη μέρα πάλι τα ίδια. No navigation. Κάνω restart και φτιάχνει. Μόνο για λίγες ώρες δουλεύει και μετά κολλάει. Το έχει πολύς κόσμος το πρόβλημα. Τι σχέση έχουν οι θεωρίες που αναφέρεις με την περίπτωση του προβληματικού GPS του 22? Καμία είναι η απάντηση. Έτσι απλά. 

... προφανώς εννοεί τις δημοσιεύσεις ότι είχαν προβλήματα για κάποιες ώρες οι χώρες της Βαλτικής κάπου στην αρχή του μήνα. Πέρσι είχε πρόβλημα και το Ισραήλ.

Εδώ στην Ελλάδα μέχρι σήμερα δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έγινε , καποια αναβαθμιση στο youtube ή κάποια άλλη εφαρμογη ;  αλλά πλεόν δεν έχω θέμα με το HDR Video .

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ggazas said:

... προφανώς εννοεί τις δημοσιεύσεις ότι είχαν προβλήματα για κάποιες ώρες οι χώρες της Βαλτικής κάπου στην αρχή του μήνα. Πέρσι είχε πρόβλημα και το Ισραήλ.

Εδώ στην Ελλάδα μέχρι σήμερα δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

Oχι φιλε μου δεν εννοω τις δημοσιευσεις και το τι ακουγεται. Το εχω αντιμετωπισει εγω ο ιδιος στις παραπανω τοποθεσιες που το ανεφερα. Σε καποιες μαλιστα τα προβληματα ειναι καθημερινα και χρονια βλεπε Μαυρη Θαλασσα και Ρωσια οπως και Ανατολικη Μεσογειο.
Απλα πλεον παρατηρουνται κι αλλου, σιγουρα οχι στην Ελλαδα μεχρι στιγμης δεν μου εχει τυχει.

Edited by haytek
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, dimkit said:

Δεν ξέρω τι έγινε , καποια αναβαθμιση στο youtube ή κάποια άλλη εφαρμογη ;  αλλά πλεόν δεν έχω θέμα με το HDR Video .

εμενα ακριβως το αντιθετο... μετα την αναβαθμιση εγινε ακομα χειροτερο...και με auto brightness και χωρις!

το εχω δει και σε αλλα s22 .

 

ΥΓ... δε μπορω να βαλω λινκ σε youttube που εχω κανει τεστ ?

 

 

 

youtu.be/oqhBz7AGxQQ

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, toxotis70 said:

εμενα ακριβως το αντιθετο... μετα την αναβαθμιση εγινε ακομα χειροτερο...και με auto brightness και χωρις!

το εχω δει και σε αλλα s22 .

 

ΥΓ... δε μπορω να βαλω λινκ σε youttube που εχω κανει τεστ ?

 

 

 

youtu.be/oqhBz7AGxQQ

Δοκιμασε να βαλεις το κινητο σε Dark mode

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Και για να μη λέμε όλο τα ίδια και τα ίδια. Τέτοια οθόνη δεν έχω δει ποτέ μου και τέτοια αυτόματη φωτεινότητα. Ποτέ το 21 δεν έφτασε σε αυτό το σημείο κι ας έχουν παραπλήσιες οθόνες. Η αυτόματη φωτεινότητα του είναι παράδειγμα προς μίμηση. Είναι τόσο χαμηλά και έχεις μια φωτεινή ευανάγνωστη οθόνη ποίημα που δε χρειάζεται να ανεβάσεις τη φωτεινότητα της στο παραμικρό. d8e260d048a3e8bd6b77f756eb74a96d.jpg9d9aba1a086abb82fa2dabb12cb51dbe.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

στη θεση σου δε θα εβαζα το Μητσοτακη για παραδειγμα.Αντε να στο διαβασουν τωρα και βαλε κάποιον να στο ξεματιάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...