Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

21 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Πρώτη μέρα μετά την εκμάθηση και φαίνεται ότι πάει πολύ καλά.

2022-03-21 14.42.18.jpg

Εξήγησε μου πως διαβάζεται αυτο

8h12m εχουν περάσει απο την τελευταία φόρτιση και εσυ το χρησιμοποίησες 2h19min?

Και αυτός ο χρόνος θεωρείται καλός?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

20 minutes ago, Niman72 said:

Εξήγησε μου πως διαβάζεται αυτο

8h12m εχουν περάσει απο την τελευταία φόρτιση και εσυ το χρησιμοποίησες 2h19min?

Και αυτός ο χρόνος θεωρείται καλός?

Αν δεις νεώτερη πρωινή ανάρτησή μου θα καταλάβεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω, και με το καινούργιο τηλέφωνο, να έχω διακοπές της συννομιλίας. Διακόπτεται η επαφή για 1-2" και επανέρχεται. Έχετε κάτι να προτείνετε;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκλεισα από χτες GPS, location , 5g, nfc κλπ , έβαλα και τις Bixby routines που προτάθηκαν, και μαζί με άλλες ρυθμίσεις (ανάλυση, αυτόματη φωτεινότητα κλπ) θα δω πως θα πάει από μπαταρία....

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, anergos13 said:

Εχω μπει στο πεδιο που αναφερεις και αππ τον φακελο Καμερα (DCMI) τα ανεβαζει ολα αφου οτιδηποτε αποθηκευεται στον αντιστοιχο φακελο πηγαίνουν ολα στην εφαρμογη...

Εχω ψαξει αρκετα και βλεπω οτι το προβλημα ειναι παλαιοτερο και το οποιο αν και η google υποσχεθηκε να το λυσει στο android 12 δεν το εχει κανει εως τωρα (πιθανον να φταει και η Samsung)

(Tα screenshots επρεπε να αποθηκευονται κατω απο τον φακελο Pictures , οπως αναφερει το αρθρο )

https://www.google.com/amp/s/9to5google.com/2021/05/21/android-12-screenshot-storage-change-samsung-google-photos/amp/

Εχουν αναφερθει καποιες λυσεις στο παρελθον αλλα ειναι λιγο πολυπλοκες ....

https://medium.com/@levihassel/stop-google-photos-from-automatically-uploading-screenshots-on-android-4d53dc5809ec


Πραγματικα θα ηθελα να μαθω πως γινεται σε εσενα να μην ανεβαινουν τα screenshots αφου ειναι μεσα στον φακελο DCIM.....
c72a1c2ef54267de2df829c287651088.jpg

επειδη εχασα τη μπαλα, το προβημα ειναι με το google photos οτι σου συγχρονιζει τα παντα?

επειδη με το θεμα εχω ασχοληθει και ποτε δε συμπαθησα την google και τον τροπο που λειτουργει, αν θες δουλεψε το gallery της samsung που κανει συγχρονισμο με onedrive το οποιο δινει τρομερο cloud (με 60 ευρω περιπου 1ΤΒ και 6x1TB οικογενειακα πακετα λιγο πιο ακριβα)...και επιλεγεις εσυ ποιους φακελους θα συγχρονιζει ακομα και μεσα στο dcim...

δες εδω:

 

Screenshot_20220322-134859_Samsung Cloud.jpg

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχασα τη μπαλα, το προβημα ειναι με το google photos οτι σου συγχρονιζει τα παντα?
επειδη με το θεμα εχω ασχοληθει και ποτε δε συμπαθησα την google και τον τροπο που λειτουργει, αν θες δουλεψε το gallery της samsung που κανει συγχρονισμο με onedrive το οποιο δινει τρομερο cloud (με 60 ευρω περιπου 1ΤΒ και 6x1TB οικογενειακα πακετα λιγο πιο ακριβα)...και επιλεγεις εσυ ποιους φακελους θα συγχρονιζει ακομα και μεσα στο dcim...
δες εδω:
 
1953196854_Screenshot_20220322-134859_SamsungCloud.thumb.jpg.749cb29533fe9ad30f429e7d8604ad6c.jpg
Το προβλημα ηταν οτι στο φακελο της καμερας αποθηκευει και τα screen shots και τα ανεβαζει παρεα στο google photos....

Τωρα βρηκα τροπο να βγαζει εκτος φακελου DCMI τα screenshots αρα δε θα ανεβαινουν στο cloud...

Θα προσπαθησω να καθαρισω και λιγο την εφαρμογη σιγα σιγα απο σκουπιδι και να το μαζεψω λιγο....

Νικο σιγουρα επι πληρωμή θα δινονται εργαλεια σε διαφορα cloud οπως και στο onedrive (που οντως ειναι καλο και ευελικτο) απλα ακομα δεν θελω να παω στο σημειο να πληρωσω πριν δω τον πραγματικο ωφελιμο χωρο που εχω στο google photos.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, anergos13 said:

Το προβλημα ηταν οτι στο φακελο της καμερας αποθηκευει και τα screen shots και τα ανεβαζει παρεα στο google photos....

Τωρα βρηκα τροπο να βγαζει εκτος φακελου DCMI τα screenshots αρα δε θα ανεβαινουν στο cloud...

Θα προσπαθησω να καθαρισω και λιγο την εφαρμογη σιγα σιγα απο σκουπιδι και να το μαζεψω λιγο....

Νικο σιγουρα επι πληρωμή θα δινονται εργαλεια σε διαφορα cloud οπως και στο onedrive (που οντως ειναι καλο και ευελικτο) απλα ακομα δεν θελω να παω στο σημειο να πληρωσω πριν δω τον πραγματικο ωφελιμο χωρο που εχω στο google photos.....

μαλλον δεν καταλαβες. Το gallery της samsung συνεργαζεται με το onedrive και στη δινει αυτη τη δυνατοτητα μονο του, απλα αν πληρωσεις παιρνεις πανω απο τα 15GB Που δινει δωρεαν. Οι δυνατοτητες ειναι ιδιες. Αν θες ανοιξε την εφαρμογη galley (συλλογη), πηγαινε στις 3 γραμμες που εχει κατω δεξια για ρυθμισεις, μπες στις ρυθμισεις, πηγαινε συγχρονισμος onedrive και πατα πανω εκει (δε χρειαζεται να τον ανοιξεις) και μεσα σου λεει αλμπουμ για συγχρονισμο, και εκει διαλεγεις ενα ενα ο,τι θες συν φτιαχνεις δικα σου οπως εγω. ασχετα απο πληρωμη αυτα.

Προσωπικα εχω δει οτι η google δινει πολυ κουρεμενες δυνατοτητες, οπως και στον mail client Που δε δινει schedule, δηλαδη να μπορεις να οριζεις το συγχρονισμο ποτε να γινεται συχνα, ποτε αραια κτλ οπως ο μαμα της samsung.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, costsa41 said:

Μετά από μια βδομάδα δοκιμές στο gps και μετά από όσα αναφέρθηκαν, αφού πριν δεν το χρησιμοποιουσα από τότε που το πήρα, είναι καμπάνα στο σήμα και όλα λειτουργούν τέλεια.
Εντωμεταξύ κάθε μέρα εκπλήσσει ευχάριστα το τηλέφωνο. Η κατανάλωση την ώρα του ύπνου με ρολόι συνδεδεμένο είναι απλά υποδειγματική.
Χρησιμοποιείστε το good lock. Με το keys cafe άλλαξα την εμφάνιση στο πληκτρολόγιο και είναι πάρα πολύ ωραίο με ωραία εφέ πλέον. Όπως και με το clock face που έχει ωραία ρολόγια για τις οθόνες σας.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω με την ερώτησή μου, όταν λες ότι δουλεύει κανονικά το GPS τι εννοείς? Ότι δείχνει το στίγμα σου στον χάρτη ή ότι το χρησιμοποίησες να πας κάπου με το google maps? Επίσης το πρόβλημα του GPS φτιάχνει προσωρινά με restart του τηλεφώνου (δουλεύει σωστά για κάποιες ώρες). Μήπως είχες κάνει πριν την πλοήγηση (αν έκανες) κάποιο restart?

Το πρόβλημα του GPS είναι τεράστιο και το έχει και ένας φίλος μου που τα πήραμε μαζί τα κινητά από preorder. Και φυσικά πάρα πολλοί στο εξωτερικό από ξένα forum που διαβάζω. Αν είναι software, το έχετε όλοι και δεν το ξέρετε. Αν είναι hardware ίσως κάποιοι είναι πιο τυχεροί.

Δεν θα πρότεινα σε κανέναν για αγορά αυτή τη στιγμή γιατί τα προβλήματα είναι σοβαρά (GPS, χάσιμο κλήσεων κλπ).  

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε μου πως διαβάζεται αυτο
8h12m εχουν περάσει απο την τελευταία φόρτιση και εσυ το χρησιμοποίησες 2h19min?
Και αυτός ο χρόνος θεωρείται καλός?
Πριν 8h12m το έβγαλε απο τον φορτιστή και τροφοδοτείτε απο την μπαταρία.

2h19 είναι με ανοιχτή οθόνη.

5h53m με την οθόνη σβηστή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα των κλήσεων το έχουν και άλλες συσκευές....iphone 11 εχασε την κυριακή μπροστά μου 2 κλήσεις...iphone 13 pro max μιλουσε με αλλο iphone και χανόταν για 1-2 δευτερολέπτα η κλήση....δεν συμβαίνει μόνο σε εμας...του πατέρα μου το s20+ σήμερα έχασε μια κλήση...εγω έχω καιρό να χάσω κλήση..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν καταλαβες. Το gallery της samsung συνεργαζεται με το onedrive και στη δινει αυτη τη δυνατοτητα μονο του, απλα αν πληρωσεις παιρνεις πανω απο τα 15GB Που δινει δωρεαν. Οι δυνατοτητες ειναι ιδιες. Αν θες ανοιξε την εφαρμογη galley (συλλογη), πηγαινε στις 3 γραμμες που εχει κατω δεξια για ρυθμισεις, μπες στις ρυθμισεις, πηγαινε συγχρονισμος onedrive και πατα πανω εκει (δε χρειαζεται να τον ανοιξεις) και μεσα σου λεει αλμπουμ για συγχρονισμο, και εκει διαλεγεις ενα ενα ο,τι θες συν φτιαχνεις δικα σου οπως εγω. ασχετα απο πληρωμη αυτα.
Προσωπικα εχω δει οτι η google δινει πολυ κουρεμενες δυνατοτητες, οπως και στον mail client Που δε δινει schedule, δηλαδη να μπορεις να οριζεις το συγχρονισμο ποτε να γινεται συχνα, ποτε αραια κτλ οπως ο μαμα της samsung.
Επειδη εχω ενεργοποιησει απο παλαιοτερες προσφορες της samsung το onedrive (οταν εδινε 100gb) , η προσφορα εληξε και ο δωρεαν χωρος ειναι πλεον μονο 5gb...



a772123bd817c95003ef611a954c91d5.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ενεργοποιησει απο παλαιοτερες προσφορες της samsung το onedrive (οταν εδινε 100gb) , η προσφορα εληξε και ο δωρεαν χωρος ειναι πλεον μονο 5gb...



a772123bd817c95003ef611a954c91d5.jpg
Νομίζω 2€ τον μήνα για 100gb είναι μια χαρά.
Εγώ έχω και στο onedrive και στο Google drive αλλά έχω πολύ υλικό!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανεις ν ανεβασει HDR video στο youtube και να παραμεινει HDR ?

Ανεβασα καποια απο την gallery αλλα και μεσα απο την εφαρμογη του youtube και μου τα κανει SDR.

 

4 minutes ago, costsa41 said:

https://youtu.be/WkdDpAT7ygo

Για τους πιο ειδικούς εδώ. Αν και ποτέ δεν κάνω συγκρίσεις με κάτι που δεν κυκλοφορεί εδώ.

o snap εχει καλυτερα χρωματα και καλυτερη σταθεροποιηση το βραδυ... ελπιζω να το διορθωσουν με καποιο update. 

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutou said:

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω με την ερώτησή μου, όταν λες ότι δουλεύει κανονικά το GPS τι εννοείς? Ότι δείχνει το στίγμα σου στον χάρτη ή ότι το χρησιμοποίησες να πας κάπου με το google maps? Επίσης το πρόβλημα του GPS φτιάχνει προσωρινά με restart του τηλεφώνου (δουλεύει σωστά για κάποιες ώρες). Μήπως είχες κάνει πριν την πλοήγηση (αν έκανες) κάποιο restart?

Το πρόβλημα του GPS είναι τεράστιο και το έχει και ένας φίλος μου που τα πήραμε μαζί τα κινητά από preorder. Και φυσικά πάρα πολλοί στο εξωτερικό από ξένα forum που διαβάζω. Αν είναι software, το έχετε όλοι και δεν το ξέρετε. Αν είναι hardware ίσως κάποιοι είναι πιο τυχεροί.

Δεν θα πρότεινα σε κανέναν για αγορά αυτή τη στιγμή γιατί τα προβλήματα είναι σοβαρά (GPS, χάσιμο κλήσεων κλπ).  

Συμφωνώ και επαυξάνω. Το έχω γράψει και εγώ πολλές φορές. Αν ανοίξετε το google maps, η κουκίδα θα σας βγάλει στην σωστή θέση ακόμα και αν το gps δεν δουλεύει. Πολοί νομίζουν ότι όλα είνια οκ όπως και εγώ για καμία εβδομάδα που είχα το τηλέφωνο. Επίσης μετά απο restart δουλεύει πάλι κανονικά για κάποιο διάστημα. Το πρόβλημα εμφανίζεται μετά από άγνωστο χρόνο που δεν έχει γίνει επανεκκίνση και φαίνεται στην πλοήγηση ή στις εξειδικευμένες εφαρμογές gps όπου δεν βλέπει δορυφόρους - όχι με το στίγμα του google maps. Χθες έκανα reset το τηλέφωνο και μέχρι σήμερα κατά τη 13.00 το GPS δούλευε κανονικά, στις 14.30 που το δοκίμασα (έχω γίνει ψυχαναγκαστικός πλέον) κόλλησε πάλι. 

Όσοι έχετε πρόβλημα με το GPS κάντε μια αναφορά μέσω samsung members γιατί εμένα χθες μου έλεγαν ότι δεν έχουν καμία αναφορά για αυτό το πρόβλημα και να κάνω reset και αν συνεχιστεί το πρόβλημα να το πάω στο service που μάλλον θα κάνω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

To GPS το χρησιμοποιώ καθημερινά όσο βρίσκομαι στο αυτοκίνητο με το Android Auto. Σε διαδρομές τουλάχιστον 4 φορές την ημέρα. Από τις 22/3 που έχω το κινητό λειτουργεί υποδειγματικά. Σήμερα με ξελάσπωσε από την κίνηση.
Οπότε θεωρώ πως δεν έχει να κάνει με hardware.
Ελπίζω να ξεπεραστεί με μελλοντικό update σε όσους έχουν πρόβλημα.

Για τις κλήσεις με Cosmote επειδή το ξαναείδα να αναφέρεται, υπάρχει λύση γύρω στην 37 σελίδα. Εμένα έφτιαξε από τότε και κανένα πρόβλημα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geotrvs said:

Πριν 8h12m το έβγαλε απο τον φορτιστή και τροφοδοτείτε απο την μπαταρία.

2h19 είναι με ανοιχτή οθόνη.

5h53m με την οθόνη σβηστή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ -πόσες ώρες με ανοιχτή οθόνη είναι μια καλη χρήση ?

Οι υπόλοιπες πληροφορίες μου φαίνονται άχρηστες.

Εγώ που κάνω επαγγελματικη χρήση με μειλ κτλ και δεν παιζω παιχνίδια παρα οτι κανω στα σοσιαλ να διαβαζω αρθρα να βλεπω βιντεο στο you tube με ποσες ωρες θα επρεπε να ειμαι ευχαριστημενος?

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kax said:

Συμφωνώ και επαυξάνω. Το έχω γράψει και εγώ πολλές φορές. Αν ανοίξετε το google maps, η κουκίδα θα σας βγάλει στην σωστή θέση ακόμα και αν το gps δεν δουλεύει. Πολοί νομίζουν ότι όλα είνια οκ όπως και εγώ για καμία εβδομάδα που είχα το τηλέφωνο. Επίσης μετά απο restart δουλεύει πάλι κανονικά για κάποιο διάστημα. Το πρόβλημα εμφανίζεται μετά από άγνωστο χρόνο που δεν έχει γίνει επανεκκίνση και φαίνεται στην πλοήγηση ή στις εξειδικευμένες εφαρμογές gps όπου δεν βλέπει δορυφόρους - όχι με το στίγμα του google maps. Χθες έκανα reset το τηλέφωνο και μέχρι σήμερα κατά τη 13.00 το GPS δούλευε κανονικά, στις 14.30 που το δοκίμασα (έχω γίνει ψυχαναγκαστικός πλέον) κόλλησε πάλι. 

Όσοι έχετε πρόβλημα με το GPS κάντε μια αναφορά μέσω samsung members γιατί εμένα χθες μου έλεγαν ότι δεν έχουν καμία αναφορά για αυτό το πρόβλημα και να κάνω reset και αν συνεχιστεί το πρόβλημα να το πάω στο service που μάλλον θα κάνω αύριο.

Πως κάνουμε report στο samsung members?

19 minutes ago, freco said:

To GPS το χρησιμοποιώ καθημερινά όσο βρίσκομαι στο αυτοκίνητο με το Android Auto. Σε διαδρομές τουλάχιστον 4 φορές την ημέρα. Από τις 22/3 που έχω το κινητό λειτουργεί υποδειγματικά. Σήμερα με ξελάσπωσε από την κίνηση.
Οπότε θεωρώ πως δεν έχει να κάνει με hardware.
Ελπίζω να ξεπεραστεί με μελλοντικό update σε όσους έχουν πρόβλημα.

Για τις κλήσεις με Cosmote επειδή το ξαναείδα να αναφέρεται, υπάρχει λύση γύρω στην 37 σελίδα. Εμένα έφτιαξε από τότε και κανένα πρόβλημα.

Τo κοντέρ των km στο google maps λειτουργεί? Σου δείχνει με ποια ταχύτητα πηγαίνεις?

Ευχαριστώ.

38 minutes ago, kax said:

Συμφωνώ και επαυξάνω. Το έχω γράψει και εγώ πολλές φορές. Αν ανοίξετε το google maps, η κουκίδα θα σας βγάλει στην σωστή θέση ακόμα και αν το gps δεν δουλεύει. Πολοί νομίζουν ότι όλα είνια οκ όπως και εγώ για καμία εβδομάδα που είχα το τηλέφωνο. Επίσης μετά απο restart δουλεύει πάλι κανονικά για κάποιο διάστημα. Το πρόβλημα εμφανίζεται μετά από άγνωστο χρόνο που δεν έχει γίνει επανεκκίνση και φαίνεται στην πλοήγηση ή στις εξειδικευμένες εφαρμογές gps όπου δεν βλέπει δορυφόρους - όχι με το στίγμα του google maps. Χθες έκανα reset το τηλέφωνο και μέχρι σήμερα κατά τη 13.00 το GPS δούλευε κανονικά, στις 14.30 που το δοκίμασα (έχω γίνει ψυχαναγκαστικός πλέον) κόλλησε πάλι. 

Όσοι έχετε πρόβλημα με το GPS κάντε μια αναφορά μέσω samsung members γιατί εμένα χθες μου έλεγαν ότι δεν έχουν καμία αναφορά για αυτό το πρόβλημα και να κάνω reset και αν συνεχιστεί το πρόβλημα να το πάω στο service που μάλλον θα κάνω αύριο.

Ενημέρωσέ μας αν το πας. Πρέπει να κάνεις reset το τηλέφωνο φαντάζομαι και να έχεις κάποιο backup για να κάνεις τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το whitestone dome, ξαναπέρασα δαχτυλικα και ξεκλειδώνει μια χαρά. 

Γνωρίζει κανείς ποιες ρομ έχουν ηχογράφηση κλήσεων και αναγνώριση ανεπιθύμητων κλήσεων; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, freco said:

To GPS το χρησιμοποιώ καθημερινά όσο βρίσκομαι στο αυτοκίνητο με το Android Auto. Σε διαδρομές τουλάχιστον 4 φορές την ημέρα. Από τις 22/3 που έχω το κινητό λειτουργεί υποδειγματικά. Σήμερα με ξελάσπωσε από την κίνηση.
Οπότε θεωρώ πως δεν έχει να κάνει με hardware.
Ελπίζω να ξεπεραστεί με μελλοντικό update σε όσους έχουν πρόβλημα.

Για τις κλήσεις με Cosmote επειδή το ξαναείδα να αναφέρεται, υπάρχει λύση γύρω στην 37 σελίδα. Εμένα έφτιαξε από τότε και κανένα πρόβλημα.

Όταν "ξυπνάς" το GPS συχνά δεν φαίνεται το πρόβλημα. Μετά από αδράνοια εμφανίζεται. Προς Θεού δεν θέλω να σου βγάλω την συσκευή σου προβληματική αλλά ας πούμε εγώ παλαιότερα κάθε βράδυ έσβηνα το κινητό μου και το άνοιγα το πρωί πριν φύγω για την δουλεία. Αν έβαζα navigation μετά ουσιαστικά από επανεκκίνηση κάθε πρωί θα έλεγα ότι δεν έχω σίγουρα πρόβλημα. 

Just now, koutou said:

Πως κάνουμε report στο samsung members?

Μπαίνεις στην εφαρμογή πας στο κουμπί τέρμα δεξιά get help μετά στο send feedback και επιλέγεις error reports, επιλέγεις την κατηγορία του προβλήματος (εγώ έβαλα others) και γράφεις το μήνυμα στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η διαχείριση στο δικό μου. Χαλαρά με δεδομένα αλλά κ wifi, 24/7 σύνδεση με το ρολόι. Στο φουλ, η οθόνη, σε ρυθμό ανανέωσης με αυτόματη φωτεινότητα. NFC μόνο όταν χρειάζεται(με Bixby commands).
Το παρέλαβα την Παρασκευή έκανα την αναβάθμιση μετά καθαρή εγκατάσταση σε όσες εφαρμογές είχα (εκτός των παιχνιδιών) δεν έχω θέματα με την οθόνη, ούτε έχει κολλήσει κάπου.το πρόβλημα που έχω είναι στο 5G κ στις χαμένες κλήσεις με κλειστό το VoLTE, άμα το ενεργοποιήσω δεν έχω θέμα.
dfb906dcfb7e020bfb7ecd5b021d005a.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG_20240222_110506.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Strofigkas said:

Έβαλα το whitestone dome, ξαναπέρασα δαχτυλικα και ξεκλειδώνει μια χαρά. 

Γνωρίζει κανείς ποιες ρομ έχουν ηχογράφηση κλήσεων και αναγνώριση ανεπιθύμητων κλήσεων; 

Κάποιο tip για την τοποθέτηση;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Ακόμη υστερεί ο exynos πολύ σε θέματα stabilization. Θα πάρει κανα χρόνο να στρωσει. Εν τω μεταξύ είναι chipset της samsung. Δε θα έπρεπε να είναι πιο βελτιστοποιημενο από τον snap?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, freco said:

To GPS το χρησιμοποιώ καθημερινά όσο βρίσκομαι στο αυτοκίνητο με το Android Auto. Σε διαδρομές τουλάχιστον 4 φορές την ημέρα. Από τις 22/3 που έχω το κινητό λειτουργεί υποδειγματικά. Σήμερα με ξελάσπωσε από την κίνηση.
Οπότε θεωρώ πως δεν έχει να κάνει με hardware.
Ελπίζω να ξεπεραστεί με μελλοντικό update σε όσους έχουν πρόβλημα.

Για τις κλήσεις με Cosmote επειδή το ξαναείδα να αναφέρεται, υπάρχει λύση γύρω στην 37 σελίδα. Εμένα έφτιαξε από τότε και κανένα πρόβλημα.

Το πρόβλημα είναι ότι έχω προβλήματα και με Wind και με Cosmote. Θα μιλήσω με Samsung. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το ξαναεπιστρέψω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ggazas said:

Το πρόβλημα είναι ότι έχω προβλήματα και με Wind και με Cosmote. Θα μιλήσω με Samsung. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το ξαναεπιστρέψω.

Πραγματικά έλεος...τι να πω...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kax said:

Όταν "ξυπνάς" το GPS συχνά δεν φαίνεται το πρόβλημα. Μετά από αδράνοια εμφανίζεται. Προς Θεού δεν θέλω να σου βγάλω την συσκευή σου προβληματική αλλά ας πούμε εγώ παλαιότερα κάθε βράδυ έσβηνα το κινητό μου και το άνοιγα το πρωί πριν φύγω για την δουλεία. Αν έβαζα navigation μετά ουσιαστικά από επανεκκίνηση κάθε πρωί θα έλεγα ότι δεν έχω σίγουρα πρόβλημα. 

Επανεκκίνηση κάνω σπάνια αλλά έχω Location Sharing μόνιμα ενεργό.
Ίσως έχεις δίκιο σε αυτό.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...