Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

15 minutes ago, costsa41 said:

Λογικό δεν είναι να είναι άλλος κωδικός και διαφορετική ενημέρωση αν ο τύπος ζει στην Αμερική; Πάντως ότι έδειξε υπάρχουν  ήδη , εκτός κι αν κάτι μου διαφεύγει. Καλά θα ήταν να έρθει μια μεγάλη αναβάθμιση για όσα από τα παιδιά εδώ έχουν προβλήματα.

Εμένα μετα το update μου έκανε και ένα άλλο κουλό. 2 φορές σήμερα μου γκριζαρε όλη η οθόνη. Πώς είναι το γνωστό flickering δηλαδή αλλά σε όλη την οθόνη...πραγματικά πιστεύω ότι την gpu την βγάλανε με ελάχιστες δοκιμες και έχει θέματα συνεργασίας με το υπόλοιπο chipset. Αν δε διορθωθεί με την περίφημη αναβαθμιση που λένε ότι θα έρθει, έχω φύγει για σερβις 

 

 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Πήγαινε συνδέσεις, NFC και ανέπαφες ενεργό, ανέπαφες πληρωμές και επέλεξε τη Winbank.

Βάλε και μια εντολή στην bixby να "ανοίγει" τον διακόπτη NFC (κσι να τον "κλείνει" αντίστοιχα) όταν ανοίγεις την εφαρμογή της Πειραιώς και είσαι έτοιμος 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alex61 said:

Βάλε και μια εντολή στην bixby να "ανοίγει" τον διακόπτη NFC (κσι να τον "κλείνει" αντίστοιχα) όταν ανοίγεις την εφαρμογή της Πειραιώς και είσαι έτοιμος 

Πολύ σωστός το έχω κάνει με την Πειραιώς και το ίδιο έχω κάνει με την τοποθεσία ανοίγοντας τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, LELELO said:

Πολύ σωστός το έχω κάνει με την Πειραιώς και το ίδιο έχω κάνει με την τοποθεσία ανοίγοντας τους χάρτες.

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό με την τοποθεσία και μόλις το ενεργοποίησα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Μετά από 2 μέρες τρελου drain, αποφάσισα χθες να τι αφήσω πάλι ανοιχτό το βράδυ με την ελπίδα ότι το πρωί θα έχω μπαταρία στη δουλειά, και σαν από θαύμα δεν έχασε ούτε 2%! 

Το μονο που αλλαξα ειναι οτι εβγαλα ολες τις εφαρμογες που ειχα βαλει σε πληρη εξοικονομηση και τις ξανα εβαλα, μηπως ειχε φαει κανα κολλημα και παλευε να ενεργοποιησει καμια, καθως και μια παραπανω επανεκινηση. 

Αυτή είναι η εικόνα από την κατανάλωση μέχρι σήμερα το πρωί 

 

Screenshot_20220321-080336_Device care.jpg

Screenshot_20220321-080342_Device care.jpg

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, varaderum said:

Έξι (6) εφαρμογές έχω απενεργοποιήσει (τις παραθέτω) και χρησιμοποιώ το night mode της συσκευής όπου αυτό υποστηρίζεται (και στο Samsung internet).

..οτιδήποτε άλλο ήδη το έχω ποστάρει.

Επίσης αυτές είναι οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ (τελευταία φωτογραφία) ..και όλες οι άλλες που δεν φαίνονται, απλά τις έχω κάνει "hide" (μου αρέσει να βλέπω κατευθείαν μόνο όσα χρειάζομαι και τίποτα άλλο).

Screenshot_20220320-231037_Settings.jpg

Screenshot_20220320-231048_Settings.jpg

Screenshot_20220320-231120_Settings.jpg

Screenshot_20220320-231149_Settings.jpg

Screenshot_20220320-231327_Nova7.jpg

Τα Facebook services που έχεις απενεργοποιήσει φίλε σου προκαλούν πρόβλημα στο Φβ ή το ίνστα ή whatsapp ή όλα καλά;

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό το νήμα να καταλαμβάνεται από σχόλια χρηστών με προβλήματα, αλλά που και που καλό είναι να αναφέρονται και ορισμένα θετικά.

Αφού επισημάνω ότι είμαι κάτοχος Snapdragon, να πω ότι από τις 5 του μήνα που το παρέλαβα δεν έχω αντιμετωπίσει απολύτως κανένα πρόβλημα. Stutters, lags, λάμψεις στην οθόνη είναι άγνωστα στη δική μου συσκευή.

Το τηλέφωνο δουλεύει υποδειγματικά χωρίς κανένα κόμπιασμα, το δουλεύω με τα πάντα ανοιχτά, 2 κάρτες SIM (η μία Ελληνική, άρα roaming always on), ρολόι, buds pro, AOD on, μόνο το 5G έχω κλειστό.

Με τη μπαταρία δεν είμαι εντυπωσιασμένος, υπάρχει μια μικρή αύξηση σε σχέση με το S21 Ultra, αλλά τίποτα σημαντικό.

Το S21 Ultra πήγε στα χέρια της γυναίκας μου που μετά απο Smartswitch μεταφορά δεδομένων από το iphone 11 Pro Max της βγάζει 6.30 ώρες οθόνη, ενώ εμένα έβγαζε 4.30. Ίσως το δικό μου στήσιμο να έιχε πολλά σκουπίδια που δε συμβάλλουν στην οικονομία ενέργειας. Τα σκουπίδια αυτά φυσικά μεταφέρθηκαν στο S22 Ultra που χρησιμοποιώ τώρα, μιας και έγινε πλήρης μεταφορά με Smartswitch. (λόγω δουλειάς δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου για καθαρά στησίματα)

Από την άλλη μεριά τι μας λέει αυτό; Ότι έστω και ένα κακοστημένο Snap S22 Ultra τη μέρα τη βγάζει άνετα και αυτό είναι το ζητούμενο για μένα και τη δική μου χρήση.   

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα μέσω Samsung members για το θέμα που παρουσιάζει το κινητό με το GPS. Μου απάντησαν (πολύ γρήγορα) ότι δεν έχουν κανένα καταγεγραμένο παρόμοιο περιστατικό και μου πρότειναν να επικοινωνήσω μαζί τους για απομακρυσμένο έλεγχο κινητού μέσω smart tutor. Θε επιχειρήσω να επικοινωνήσω μαζί τους το μεσημέρι να δω τι θα γίνει. 

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω και εγω την μλκία μου. Σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά στο χάος των μηνυμάτων δεν έβγαλα άκρη. Φορτιστή περιλαμβάνει? Και αν όχι ποιον προτείνετε να πάρω? Την καλύτερη επιλογή ασούμε

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω και εγω την μλκία μου. Σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά στο χάος των μηνυμάτων δεν έβγαλα άκρη. Φορτιστή περιλαμβάνει? Και αν όχι ποιον προτείνετε να πάρω? Την καλύτερη επιλογή ασούμε
"Δεν" περιλαμβάνονται φορτιστής /ακουστικά.
Σου πρότεινω να πάρεις τον γνήσιο 25w της samsung εφόσον με τον 45w δεν έχει διαφορά στον χρόνο φόρτισης, μόνο 5 λεπτά γρηγορότερα φορτίζει ο 45w οπότε δεν αξίζει τα παραπάνω χρήματα και μεγαλύτερο μέγεθος που έχει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, minarokeftes said:

Θα ρωτήσω και εγω την μλκία μου. Σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά στο χάος των μηνυμάτων δεν έβγαλα άκρη. Φορτιστή περιλαμβάνει? Και αν όχι ποιον προτείνετε να πάρω? Την καλύτερη επιλογή ασούμε

Όχι δεν περιλαμβάνει. Αν έχεις οποιοδήποτε παλαιό της Samsung (ή άλλης εταιρίας) είσαι μια χαρά. Απ'ότι φαίνεται μέχρι τώρα, δεν αξίζει να δώσεις λεφτά για τον 45άρι... 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, alex61 said:

Βάλε και μια εντολή στην bixby να "ανοίγει" τον διακόπτη NFC (κσι να τον "κλείνει" αντίστοιχα) όταν ανοίγεις την εφαρμογή της Πειραιώς και είσαι έτοιμος 

Επίσης, να ξέρεις ότι αν έχεις και από άλλη τράπεζα για να τη χρησιμοποιήσεις ανέπαφα θα κάνεις αναγκαστικά την ίδια διαδικασία και να επιλέξεις την αντίστοιχη τράπεζα.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Anlibafojo said:

Επίσης, να ξέρεις ότι αν έχεις και από άλλη τράπεζα για να τη χρησιμοποιήσεις ανέπαφα θα κάνεις αναγκαστικά την ίδια διαδικασία και να επιλέξεις την αντίστοιχη τράπεζα.

 

Προσθέτεις 2 τράπεζες στο Αν.

Πχ αν έχεις εθνική και Πειραιώς τις προσθέτεις και όταν ανοίξεις κάποια από αυτές τις εφαρμογές περιμένεις το πολύ 2 sec κάνεις δουλειά σου και όταν την κλείσεις κλείνει και το nfc

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εφαρμογη εμφανιζεται εδω και μερες στις καταναλωσεις ....

Την απενεργοποιησα αλλα παλι εκει....

Καμια ιδεα?87cf49f6df3b4f657cfcd7af3912e4d9.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, LELELO said:

Προσθέτεις 2 τράπεζες στο Αν.

Πχ αν έχεις εθνική και Πειραιώς τις προσθέτεις και όταν ανοίξεις κάποια από αυτές τις εφαρμογές περιμένεις το πολύ 2 sec κάνεις δουλειά σου και όταν την κλείσεις κλείνει και το nfc

Το Αν τι ακριβώς είναι; Για δώσε ποιο αναλυτικές λεπτομέρειες γιατί στις επιλογές που δίνει έχεις δικαίωμα μίας σαν προεπιλογή.

2022-03-21 11.44.06.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κατά την διάρκεια της νύχτας με ανοιχτό bluetooth (συνδεδεμένο ρολόι) και wifi έχασε ένα 5% μέσα σε 7,5 ώρες. Ακόμα είναι στην εκμάθηση. 

Κάποιο από τα προβλήματα που αναφέρονται δεν έχω δει μέχρι στιγμής. Σήμερα το πρωί την ώρα που μιλούσα στο τηλέφωνο με πήρε κάποιος 3 φορές. Εγώ έβλεπα ότι με καλούσε. Όταν έκλεισα με την κλήση και πήρα πίσω τον αριθμό που με καλούσε μου είπε ότι αυτός όσο με καλούσε δεν άκουγε τίποτα στο τηλέφωνο του(τον ήχο που κάνει μέχρι να απαντήσεις την κλήση). Αυτό τώρα είναι θέμα δικτύου δικού του(εγώ έβλεπα ότι με καλούσε) η θέμα συσκευής δικής του ή δικής μου; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Λίνκ γιαυτό το νήμα με τις ρουτίνες?


ΥΓ... το βρήκα, είχα ξαναρώτησε το ιδιο θέμα.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που έχουν πρόβλημα με το GPS Galaxy S22 might have GPS issues, best not lose it until they're fixed! - SamMobile

 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stsalkit said:

Για αυτούς που έχουν πρόβλημα με το GPS Galaxy S22 might have GPS issues, best not lose it until they're fixed! - SamMobile

 

21 σελίδες θέμα υπάρχει στην official community της Samsung. Ελπίζω να λυθέι σύντομα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LELELO said:

Προσθέτεις 2 τράπεζες στο Αν.

Πχ αν έχεις εθνική και Πειραιώς τις προσθέτεις και όταν ανοίξεις κάποια από αυτές τις εφαρμογές περιμένεις το πολύ 2 sec κάνεις δουλειά σου και όταν την κλείσεις κλείνει και το nfc

 

54 minutes ago, costsa41 said:

Πήγαινε στο θέμα με τις ρουτίνες που έχει. Δύο σελίδες είναι. Εκεί το παιδί τις έχει παραθέσει αναλυτικά. Είναι στις ρουτίνες που δημιουργείς εσύ και πρώτο πρώτο έχει το αν.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το κατάλαβα πως δουλεύει αλλά δεν μπορώ να βρω πως θα επιλέξω στο "τότε" από τις ανέπαφες πληρωμές την αντίστοιχη  τράπεζα. 

2134307867_2022-03-2111_44_06.thumb.jpg.7b0ea7b7c5a54e4278412e53dd962378.jpg

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει το νόημα αυτης της nfc επιλογής, αφού έτσι κι αλλιώς πρέπει ν ανοίξεις την συγκεκριμένη εφαρμογή της τράπεζας για να πληρώσεις.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, costsa41 said:

Στο αν βάζεις τη τράπεζα και στο τότε να ανοίγει το nfc και τα δεδομένα. Μετά όταν πατάς το εικονίδιο στο app της τράπεζας και ανοίγει εκτελείται η ρουτίνα κανονικά και πληρώνεις. Έτσι το έκανα. Δεν ξέρω αν εννοείς κάτι άλλο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό που λέω είναι ότι:

1. το NFC το έχω μόνιμα ανοικτό

2. Στην επιλογή κάρτας στο NFC, ανέπαφες πληρωμές είναι προεπιλεγμένη η Πειραιώς.

Αν θέλω να πληρώσω με κάρτα Εθνικής πρέπει να αλλάξει η προεπιλογή από Πειραιώς σε Εθνική.

Οπότε στο "ΑΝ" βάζω της εφαρμογή της Εθνικής και στο "Τότε" λογικά πρέπει να βάλω να αλλάξει η προεπιλογή από Πειραιώς σε Εθνική σωστά; Ε αυτό δεν μπορώ να βρω αν μπορεί να μπει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, costsa41 said:

Λογικά δε γίνεται γιατί όταν θα εκτελείται η ρουτίνα θα στο αλλάζει συνέχεια. Το μόνο που μπορείς να κάνεις, με τη λογική, να κάνεις δύο ρουτίνες. Η μία όταν ανοίγεις με Πειραιώς και η άλλη με της Εθνικής. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αν δεν μπορείς να βρεις την αντίστοιχη επιλογή στο τότε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοείται ότι θα πρέπει να φτιάξεις δυό ρουτίνες το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει ή τουλάχιστον εγώ δε βρίσκω επιλογή αλλαγής προεπιλεγμένης τράπεζας στο NFC. Όχι ότι θα σκάω κιόλας αλλά ότι ανακαλύπτεις καλό είναι.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Τα Facebook services που έχεις απενεργοποιήσει φίλε σου προκαλούν πρόβλημα στο Φβ ή το ίνστα ή whatsapp ή όλα καλά;

επειδη το εκανα και εγω απενεργοποιηση την τριτη μερα χρησης του κινητου δεν ειδα να προκαλει καποιο θεμα ή καποια διαφορα με πριν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...