Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

 Αναλαμπή για το παλληκάρι που είπε ότι το GPS δεν παίζει σωστά. Μήπως έχετε βάλει θήκη με μαγνήτη πίσω;
Αν αναφέρεσαι σε εμένα, Όχι έχω βάλει την Spigen Air liquid.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχει βρει κανεις πως εμφανιζεται στην επεξεργασια φωτογραφιας το magic eraser ?

Δεν το εμφανιζει πουθενα ...ενω εχω την τελευταια εκδοση της εφαρμογης2649c5d047062348f5d65647392030cd.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις πως εμφανιζεται στην επεξεργασια φωτογραφιας το magic eraser ?

Δεν το εμφανιζει πουθενα ...ενω εχω την τελευταια εκδοση της εφαρμογης2649c5d047062348f5d65647392030cd.jpg
Πάτα για επεξεργασία μια φωτογραφία και μετά τέρμα δεξιά τις 3 τελειες και θα το δεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάτα για επεξεργασία μια φωτογραφία και μετά τέρμα δεξιά τις 3 τελειες και θα το δεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτα βγαζει πατώντας τις 3 τελιτσες...bfd53e2c258f3b5599f271d95382d905.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, anergos13 said:

Αυτα βγαζει πατώντας τις 3 τελιτσες...bfd53e2c258f3b5599f271d95382d905.jpg

Κανονικά έπρεπε να σου βγάζει επιλογή εργαστήρια όταν πατάς τις 3 τέλειες και ειναι εκεί μέσα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Σου λείπουν τα εργαστήρια και το στυλ. Έχει άλλες δύο επιλογές. 
Δεν βγαζει κατι αλλο ...παραδοξως

Εκδοση εφαρμογης 3.0.21.27 που ειναι η τελευταια

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αυτα βγαζει πατώντας τις 3 τελιτσες...bfd53e2c258f3b5599f271d95382d905.jpg
Έχω αυτη την έκδοση και το έχει...
Μόλις είδα ότι έχει ενημέρωση.
Εσύ ποια έκδοση έχεις; ba16aa82ebe4ae3ef6ac5490e9a0fa76.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και η ενημέρωση δείχνει αυτό... 36f0f361d7e88a06d88a95527895a3cf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτη την έκδοση και το έχει...
Μόλις είδα ότι έχει ενημέρωση.
Εσύ ποια έκδοση έχεις; ba16aa82ebe4ae3ef6ac5490e9a0fa76.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκανα απεγκατασταση αυτης και γυρισα στην 3.0.12.30...

Και εμφανιστηκε
..κουφοοο...41aa2e65342eacad6133c6c5fa882079.jpg
Εκανα απεγκατασταση αυτης και γυρισα στην 3.0.12.30...

Και εμφανιστηκε
..κουφοοο...41aa2e65342eacad6133c6c5fa882079.jpg
Εκανα ξανα ενημερωση της εφαρμογης και επανήλθαν..ολα...

Ολα καλα λοιπον!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ξανα ενημερωση της εφαρμογης και επανήλθαν..ολα...

Ολα καλα λοιπον!
Στο galaxy store μόλις είδα και έχει αναβάθμιση το περιβόητο "gos" είχα την εντύπωση πως έγινε μέσω του τελευταίου update...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το good lock μπορείτε να το βάλετε στο κινητό με vpn. Κάνετε μια φορά εγκατάσταση όλα τα apps και μετά δεν ξανά χρειάζεται το vpn.
Έκανα ακριβώς αυτά τα βήματα με vpn Αμερικής. Έχει πάρα πολλές παραμετροποιήσεις , πραγματικά αξίζει, μεταμορφώνει το κινητό!



Επισυνάπτω ss από το κινητό μου.c5cc8c55b304711c929a2eed0f7d50c4.jpg0e59e0a58c61fca5016a8d7bff0b8608.jpg


Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, costsa41 said:

Θα με τρελάνεις και με έβγαλες έξω στον κήπο στο κρύο από τη ζέστη χεχεχε. Βγήκα έξω. Η τοποθεσία είναι ενεργοποιημένη. Άνοιξα τους χάρτες και βρήκε τη θέση μου. Δεν κουνιόταν το σημάδι. Τη βρήκε αμέσως. Τα έκανα σωστά ή κάτι άλλο εννοείς;

Δεν το κάνει πάντα το θέμα με το gps τουλαχιστον σε εμένα. Το έχω μέρες το κοντό και το είδα τυχαία χθες. Άλλες φορές δουλεύει κανονικότητα και άλλες όπως ανέφεραν οι ggazas και geotrvs. 

Και εγώ πιστεύω ότι ίσως και κάποιοι που λέτε ότι δεν έχετε κανένα πρόβλημα (που μακάρι να μην έχετε) ίσως απλά να μην σας έτυχε να το παρατηρήσετε. Τα περισσότερα που αναφέρουμε γίνονται τυχαία σε ανύποπτο χρόνο και μερικά περνάνε απαρατήρητα. Το έχω από τις 22/2 και το θέμα με το gps το πρωτοείδα χθες. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, costsa41 said:

Έτσι ακριβώς είναι αν και όταν ανοίγεις κάποιο σε πετάει στο xda και από εκεί έχει επιλογές πώς να τα κατεβάσεις. 

Παιδιά προσοχή. Δεν ξέρω εάν φταίει αυτό η κάτι άλλο.

Χρησιμοποιώ το Nicelock με τα modules της Samsung εδώ και πολλά χρόνια.

Παρατήρησα στο fold 3 ,  μετά τον Δεκέμβριο,  παγωματα του κινητού και για να επανέλθει έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση. Νόμιζα ότι έχει θέμα το κινητό. Έκανα 3 επαναφορες σε διάστημα 2 μηνών όπου είχα αρκετά συχνά παγωματα οθόνης και κινητού. Παρόλα αυτά είχα θέματα. Εδώ και ένα μήνα μετά την τελευταία επαναφορά δεν τα εγκατέστησα. Από τότε το κινητό κανένα θέμα.

Από βδομάδα ενημερώθηκα θα έχω και εγώ το s22 ultra. Αντε να το δω και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλαμβάνω και εγώ και τα δύο της αντικατάστασης. Άντε να δούμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την εγκατάσταση του good lock με την μέθοδο που περιέγραψε ο @pank παραπάνω, αλλά δεν μου εμφανίζει το task changer!!! Το έχετε εσείς?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την εγκατάσταση του good lock με την μέθοδο που περιέγραψε ο @pank παραπάνω, αλλά δεν μου εμφανίζει το task changer!!! Το έχετε εσείς?
Δεν λειτουργεί πια το task changer, έχει ενσωματωθεί στο home up

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bromonano2 said:

Δεν λειτουργεί πια το task changer, έχει ενσωματωθεί στο home up

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ευχαριστώ 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2022 at 1:27 ΜΜ, Dark_Lord said:

Σήμερα είχα ένα freeze screen στην οθόνη κλειδώματος και έκανα force reboot αναγκαστικά. Δεν ξεκολλαγε.

 

On 16/3/2022 at 2:33 ΜΜ, Dark_Lord said:

Εμένα μου το έχει κάνει 2 φορές ως τώρα σε 1 μήνα λειτουργίας. Σπάνιο μεν, υπαρκτό δε. 

Και εμένα μου έκανε αυτό το freeze screen με το που ξεκλειδώνει η οθόνη κλειδώματος, το έκανε 3 φορές μέχρι στιγμής και μάλιστα μετά το περιβόητο update που ήρθε προχθές! Πριν το update δεν ειχα κανένα απολύτως θέμα!

Με την μπαταρία ακόμα παλεύω να την στρώσω αν και έχω χάσει ελπίδες σιγά σιγα, με το που την βγάζω από την φόρτιση σε 5 λεπτά πέφτει στο 96-97%.

Ορίστε και στατιστικά χρήσης από χθες, για κάποιο λόγο το Galaxy wearable είναι μονίμως ψηλά παρόλο που δεν ειχα συνδέσει το watch καθόλου χθες, επίσης τα carrier services δε ξέρω γιατί είναι μονίμως τόσο πάνω...

Screenshot_20220318-000052_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, anergos13 said:

Λογω καθημερινης χρησης android auto 3,4 φορες την ημερα η τοποθεσια λειτουργει υποδειγματικα

Κι εδώ το ίδιο. Ακόμα και τότε που είχα θέμα με τις κλήσεις, το GPS ήταν άψογο.
Το κινητό το έχω από 22/2 αν αυτό λέει κάτι.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ggazas said:

Εμένα μου έκανε πλοήγηση με το Google Maps και ενώ το αυτοκίνητο βρισκόταν σε κίνηση το σήμα ήταν καθιλομένο σε ένα σημείο, μετά με 2 λεπτά έδειχνε τη νέα μου θέση έχοντας χάσει το ενδιάμεσο. Και όλα αυτά και στον περιφερειακό Θεσσαλονίκης που δεν υπάρχουν εμπόδια.

Καλημερα σε ολους!
Το θεμα GPS ας μη βιαστουμε να το ριξουμε στη Σαμυ !
Οπως ολοι γνωριζετε, το GPS λειτουργει με δορυφορους, τα τελευταια τουλαχιστον 3 χρονια σε περιοχες οπως Ρωσια(και γενικοτερα στη περιοχη της Μαυρης Θαλασσας) και Ισραηλ παρατηρουνται καθημερινα και διαρκή φαινομενα απωλειας σηματος GPS/ εσφαλμενης θεσης λογω στρατιωτικης δραστηριοτητας-παρεμβολων.
Πριν 4 μηνες περνωντας απο Ιταλια και προς Ιονιο, αρχισαν να υπαρχουν διαρκή θεματα και εκει (λογω Λιβυης) οπως υπαρχουν εδω και καιρο και βορεια απο την Αιγυπτο εως κατω απο τη Κρητη .
Οποτε αν αναλογιστουμε τι συμβαινει στην Ουκρανια, πιθανως εως αρκετα σιγουρο αν καποιος αντιμετωπισει περιστασιακα τετοια θεματα να μην οφειλετε στο κινητο.. Εδω διπλα μας συμβαινουν ολα αυτα, δεν εχει να κανει με φυσικα εμποδια και κεραμοσκεπες.
Αντικειμενικα παντα, οχι οτι εχω s22 ultra και ευλογω τα γενια μου! Δοξα το θεο ουτε θεματα GPS εχω παρατηρησει , ουτε χαμενες κλησεις.

Edited by haytek
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Μετα την αναβαθμιση παντως βλεπω μια πτωση της αυτονομιας 10% περιπου.

Χθες λοιπον το βραδυ ενω ειχα 54% ειπα να το βαλω σε flight mode και να το αφησω, και το πρωι το βρηκα στο 34%!!!!

τετοια πτωση δεν ειχα σε συσκευη τα ταλευταια χρονια.

Παρολο οτι το εχω στησει απο την αρχη σωστα, εχω βαλει πολλες εφαρμογες σε πληρη αδρανεια, πλην αυτων που θελω να ερχονται ειδοποιησεις (οπως social, Καμερες κτλ ), ειχα τρομερο drain.. Στα στατιστικα εν τω μεταξυ δε φαινεται να φταιει κατι συγκεκριμενο!!

Καμια ιδεα? 

 

 

 

 

Screenshot_20220318-084351_Device care.jpg

Screenshot_20220318-084358_Device care.jpg

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Παιδες καλημερα. Μετα την αναβαθμιση παντως βλεπω μια πτωση της αυτονομιας 10% περιπου.

Χθες λοιπον το βραδυ ενω ειχα 54% ειπα να το βαλω σε flight mode και να το αφησω, και το πρωι το βρηκα στο 34%!!!!

τετοια πτωση δεν ειχα σε συσκευη τα ταλευταια χρονια.

Παρολο οτι το εχω στησει απο την αρχη σωστα, εχω βαλει πολλες εφαρμογες σε πληρη αδρανεια, πλην αυτων που θελω να ερχονται ειδοποιησεις (οπως social, Καμερες κτλ ), ειχα τρομερο drain.. Στα στατιστικα εν τω μεταξυ δε φαινεται να φταιει κατι συγκεκριμενο!!

Καμια ιδεα? 

 

 

 

 

Screenshot_20220318-084351_Device care.jpg

Screenshot_20220318-084358_Device care.jpg

Αδιανόητο drain ακόμη και για "πεθαμενη μπαταρια". Και ακόμη πιο περίεργο που δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή συγκεκριμένη να το προκαλεί 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Μετα την αναβαθμιση παντως βλεπω μια πτωση της αυτονομιας 10% περιπου.
Χθες λοιπον το βραδυ ενω ειχα 54% ειπα να το βαλω σε flight mode και να το αφησω, και το πρωι το βρηκα στο 34%!!!!
τετοια πτωση δεν ειχα σε συσκευη τα ταλευταια χρονια.
Παρολο οτι το εχω στησει απο την αρχη σωστα, εχω βαλει πολλες εφαρμογες σε πληρη αδρανεια, πλην αυτων που θελω να ερχονται ειδοποιησεις (οπως social, Καμερες κτλ ), ειχα τρομερο drain.. Στα στατιστικα εν τω μεταξυ δε φαινεται να φταιει κατι συγκεκριμενο!!
Καμια ιδεα? 
 
 
 
 
1041013440_Screenshot_20220318-084351_Devicecare.thumb.jpg.692bc6f833f54c1e5e6c330ad7714775.jpg
359817487_Screenshot_20220318-084358_Devicecare.thumb.jpg.1b91ea9e378a0d243a6987b6c512f84a.jpg
Μήπως να βάλεις το Good Guardians να τσεκάρεις απο εκεί; Σου παραθέτω το link.

https://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.android.samsung.utilityapp&cId=000004665763

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, geotrvs said:

Μήπως να βάλεις το Good Guardians να τσεκάρεις απο εκεί; Σου παραθέτω το link.

https://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.android.samsung.utilityapp&cId=000004665763

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάνει δουλειά γενικά το guardians? Το χρησιμοποιείς? Ποια modules?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Κάνει δουλειά γενικά το guardians? Το χρησιμοποιείς? Ποια modules?
Ναι το δουλεύω και βλέπω πόση μπαταρία και ποιο ξυπνάει την οθόνη.
Βάλε το battery tracker και το battery guardian.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, costsa41 said:

Κατέβασε τα good guardians και τα έχει εκεί όλα. Συνήθως σε 8 ώρες ύπνου σε σύνδεση 24 ώρες με το ρολόι η κατανάλωση είναι 4%

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χρησιμοποιείς και το app optimizer Κώστα?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...