Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

8 minutes ago, vagelispyro said:

άρα δεν είναι θέμα ρυθμίσεων γιατί ψάχνω να βρώ το νήμα που κάποιος εδώ είχε κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα έκανε κάποιες ρυθμίσεις και το έλυσε, τι σπαστικό πάντως, άσε που αργεί να κάνει την κλήση 

Θεμα τηλεφωνου ειναι καθαρα  , οχι ρυθμισεων η δικτυου. Σε εμενα λυθηκε με την αντικατασταση της συσκευης 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μην προκαταβαλουμε καταστάσεις ας κάνει μια επαναφορά κ αν δεν τότε οκ έχει θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, costsa41 said:

Αλλάξτε από τις επιλογες της μπαταρίας τη διαχείριση της ram από τα 4 στα 6 ,θα γίνει ακόμα πιο smooth και πιο γρήγορο το τηλέφωνο.

Δεν ξέρω το κατά πόσο έπαιξε ρόλο, αλλά αυτό δεν το είχα κάνει ..οπότε το δοκίμασα. 

..έτρεξα και 3 απανωτά τεστ ..και ιδού τα αποτελέσματα.. 

Screenshot_20220314-220649_Geekbench 5.jpg

Screenshot_20220314-220943_Geekbench 5.jpg

Screenshot_20220314-221434_Geekbench 5.jpg

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, theo7ashm said:

Όταν λες από την διαχείριση της μπαταρίας που ακριβώς; Μήπως εννοείς από το φροντίδα συσκευής & μπαταρίας  -> μνήμη  -> ram plus και το 4 να γίνει 6;

Μήπως ξέρετε αν αυτό γίνεται και στο s21 Ultra Γιατί δεν το βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα δεν έχασε καμία κλήση...αυτο που αργεί να κάνει κλήσεις ειναι σπαστικό αλλα μου το κάνει κυρίως στο wifi calling...με 4g δεν αργεί καθόλου...

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Ναι ακριβώς αυτό εννοώ. Και κάτι που συμπλήρωσα για το smart widgets θα σας φανεί πολύ χρήσιμο στην αρχική οθόνη. 

Αυτο το smart widgets που το βρίσκουμε;(εχω nova)

Στη γραμμή πλοήγησης ενεργοποιείστε τις επιλογές που έχει για να έχετε καθαρή οθόνη. Αυτό επίσης δεν κατάλαβα!!

Το good lock τι καλό έχει;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Μήπως στην περιοχή που ήσουν δεν είχες καλό σήμα; Η το αντίστοιχο από τον άλλο;

όχι γιατί το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ένα Samsung note 8 στο ίδιο σπίτι στην ίδια εργασία δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα με τις κλήσεις, σήμα κανονικά έχει πολύ καλό η περιοχή 

45 minutes ago, challenge143 said:

Δεν έχεις να χάσεις κάτι πάντως. Κάνε έναν καθαρισμό δικτύου που είχε κάνει το παλληκάρι κ διορθώθηκε, να δεις μήπως είσαι τυχερός. 

πως γίνεται αυτο? δεν μπορώ να βρώ την ανάρτηση 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επειδή έκανα αρκετά τηλέφωνα, κατά την διάρκεια της κλήσης χάνεται ο συνομιλητής, ούτε σε ακούει ούτε τον ακούς, μετά από λίγο επιστρέφει και ακούγεται ξανά αλλά πρέπει να επαναλάβει όσα είπε αφού δεν εισακούστηκαν, έχει τύχει σε άλλον; και αν ναι διορθώθηκε;
Τυχαίνει και σε μένα, έχω Vodafone...όπως και κάποιες χαμένες κλήσεις.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2022 at 10:14 ΜΜ, Galaxy_sii said:

Καλησπέρα  σε όλους . Παρέλαβα χθες και εγώ από πλαίσιο 2 συσκευές s22 ultra μια 256 και μια 512 . Το κάνει και στις 2 συσκευές με cosmote. Βάζοντας κάρτα wind κανένα πρόβλημα  απολύτως.  Μίλησα με cosmote . Αφού το ψάξανε βρήκαμε λύση και γράφω εδώ πως λύθηκε .

Κάνεις επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου. 

Μετά επανεκκίνηση 

Μετά έστειλα μήνυμα στο 1333 WIFICALL 

Πάλι επανεκκίνηση  και έφτιαξε. 

Μέχρι στιγμής χτυπάει κανονικά. Ειδωμεν. 

Πάντως δεν είναι θέμα της συσκευής μίλησα και με samsung

 

1 hour ago, vagelispyro said:

όχι γιατί το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ένα Samsung note 8 στο ίδιο σπίτι στην ίδια εργασία δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα με τις κλήσεις, σήμα κανονικά έχει πολύ καλό η περιοχή 

πως γίνεται αυτο? δεν μπορώ να βρώ την ανάρτηση 

Από πάνω ή λύση που σε μένα δούλεψε με Cosmote. Ελπίζω να σε βοηθήσει. 

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει σε συγκεκριμένα δίκτυα; cosmote μόνο ας πούμε;

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πως σας κάθονται ατα αυτιά;
Η αληθεια ειναι οτι δεν ενθουσιαστηκα απο το πως μου καθονται στα αυτια. το συγκεκριμενο form factor δεν το προτιμω σε συγκριση με τα πρωτα Buds που εχω. Για να εξασφαλιστει καπως το ANC και να εχεις μια καλυτερη εμπειρια στην ουσια πρεπει να τα "σφηνωσεις". Ειλικρινα αν ειχα δωσει 200 ευρω να τα αγορασω θα ειχα μεγαλες αμφιβολιες αν θα τα κρατουσα. Το ANC δεν με ικανοποιησε .Ισως γιατο το βρηκα πολυ κατωτερο συγκριτικα με τα XM4 που έχω .

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ggazas said:

όχι φίλε μου δυστυχώς. Εγώ επέστρεψα 2 τηλέφωνα και περιμένω αντικατάσταση. Και ο georgep είχε το ίδιο πρόβλημα και δυστυχώς και άλλοι.

Καλημέρα παιδιά,,, νομίζω δεν πρέπει να είναι θέμα του τηλεφώνου σας....εγώ εχω vodafone και note 20 ultra... και εχω ακριβως τα ιδια προβλήματα. Όλα αρχίσαν όταν ξεκινησε το 5g...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Antwny said:

Αυτό το κάνει σε συγκεκριμένα δίκτυα; cosmote μόνο ας πούμε;

Εμένα το τηλέφωνο είχε Comsote & Wind. Ήταν ξεκάθαρα πρόβλημα του κινητού. Στο ίδιο σπίτι 2 S22 Ultra δεν μπορούσαμε να μιλήσουμε και 3 άλλα με Cosmote είχαν σήμα καμπάνα. Το περίεργο ήταν όταν όταν τα καλούσαμε έδειχναν κατελειμένα.

48 minutes ago, harley5 said:

Καλημέρα παιδιά,,, νομίζω δεν πρέπει να είναι θέμα του τηλεφώνου σας....εγώ εχω vodafone και note 20 ultra... και εχω ακριβως τα ιδια προβλήματα. Όλα αρχίσαν όταν ξεκινησε το 5g...

Με το S21 δεν υπήρχε ποτέ πρόβλημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά ήθελα καθαρή αντικατάσταση με DOA.

Δεν θέλω μετά τις 15 μέρες να πάει για επισκευή. Αδιαβροχοποίηση με ερωτηματικό ...

Στο κάτω κάτω δώσαμε 1400 ευρώ για το καθένα, τη Samsung θα λυπηθώ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, harley5 said:

Καλημέρα παιδιά,,, νομίζω δεν πρέπει να είναι θέμα του τηλεφώνου σας....εγώ εχω vodafone και note 20 ultra... και εχω ακριβως τα ιδια προβλήματα. Όλα αρχίσαν όταν ξεκινησε το 5g...

Βρε λες να είναι έτσι; αν κ εγώ προσωπικά  έχω 3 συσκευές 5g στην οικογένεια κ δεν υπάρχει τέτοιο θέμα παρόλο που είμαι στην καταραμένη Vodafone. Να σας δώσω μια ιδέα τι θα έκανα εγώ για να σιγουρεψουμε τι σας φταίει.  Δεν θυσιάζεται μια μέρα να γυρίσετε την συσκευή σας στο 2g μόνο να δείτε τι φταίει; το είχα γράψει ποιο παλιά αλλά δεν έδωσε κανείς απάντηση. 

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 35 μέρες επιτέλους παραλαμβάνω από Public το πράσινο ultra μου!! 😁

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για εσάς, πάντως για το δικό μου χθες έφαγε 3 σκαλώματα, κόλλησαν τα πάντα και δεν δούλευε καθόλου το UI ώσπου αναγκάστηκε να κάνει restart μετά από λίγα δευτερόλεπτα και μου έβγαλε ένα μήνυμα του στυλ UI was not responding. Αυτό το θέμα ξεκίνησε μετά την τελευταία αναβάθμιση, πριν όλα ήταν κομπλέ…. Τι να πεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... Μολις τωρα μου ηρθε μηνυμα απο Κωτσοβολο οτι το κινητό είναι στις κεντρικές αποθήκες κ δρομολογειτε προς αποστολή.. Να σημειώσω ότι η παραγγελία έγινε 01/03 με πλάνο δόσεων για το dark red 12/256gb... Εύχομαι όσοι δεν έχετε παραλάβει να παραλάβετε σύντομα 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, stefanos_79 said:

Η αληθεια ειναι οτι δεν ενθουσιαστηκα απο το πως μου καθονται στα αυτια. το συγκεκριμενο form factor δεν το προτιμω σε συγκριση με τα πρωτα Buds που εχω. Για να εξασφαλιστει καπως το ANC και να εχεις μια καλυτερη εμπειρια στην ουσια πρεπει να τα "σφηνωσεις". Ειλικρινα αν ειχα δωσει 200 ευρω να τα αγορασω θα ειχα μεγαλες αμφιβολιες αν θα τα κρατουσα. Το ANC δεν με ικανοποιησε .Ισως γιατο το βρηκα πολυ κατωτερο συγκριτικα με τα XM4 που έχω .

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

wh xm4 ή wf xm4;;;εχουν τεραστια διαφορα τα 2 της sony!!!βεβαια και εσυ πας να κανεις δυνατη συγκριση με τα galaxy buds pro...για να ειμαι ειλικρινής τα μαξιλαράκια της samsung μου πέφτουν αμέσως...με τα comply είναι πολύ καλύτερα αλλά και πάλι δεν τα νιώθω σταθερά....φοβάμαι να πάω για τρέξιμο με αυτά τα ακουστικά,θα το δοκιμάσω βέβαια...στα 200€ που υποτιθεται οτι κάνουν, παίρνεις τα bose ή τα sony με λίγα παραπάνω λεφτά... 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω όσους φίλους είχαν το ιδιο πρόβλημα με έμενα (χαμένες κλήσεις, μεγάλη καθυστέρηση κλήσης, ψιλοκολληματα, που  όταν  άλλαζα  τηλ (note 9) δεν υπηρχαν ) με την αντικατάσταση  της συσκευής εξαφανίστηκαν "πλήρως " και η νεα συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα και ταχύτατα.

 

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, georgep said:

Να ενημερώσω όσους φίλους είχαν το ιδιο πρόβλημα με έμενα (χαμένες κλήσεις, μεγάλη καθυστέρηση κλήσης, ψιλοκολληματα, που  όταν  άλλαζα  τηλ (note 9) δεν υπηρχαν ) με την αντικατάσταση  της συσκευής εξαφανίστηκαν "πλήρως " και η νεα συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα και ταχύτατα.

 

Ευχαριστούμε! Θα έχει ενδιαφέρον να ακούσουμε και τι γίνεται με όσους είχαν θέματα στην οθόνη 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

wh xm4 ή wf xm4;;;εχουν τεραστια διαφορα τα 2 της sony!!!βεβαια και εσυ πας να κανεις δυνατη συγκριση με τα galaxy buds pro...για να ειμαι ειλικρινής τα μαξιλαράκια της samsung μου πέφτουν αμέσως...με τα comply είναι πολύ καλύτερα αλλά και πάλι δεν τα νιώθω σταθερά....φοβάμαι να πάω για τρέξιμο με αυτά τα ακουστικά,θα το δοκιμάσω βέβαια...στα 200€ που υποτιθεται οτι κάνουν, παίρνεις τα bose ή τα sony με λίγα παραπάνω λεφτά... 

Εχω και τα δυο XM4 και ίσως εχεις και δικιο να τα συγκρινω με τα buds pro οσον αφορα το ANC. Η μεγαλυτερη ενοχληση που εχω ειναι το form factor που ειλικρινα με κουραζει σχετικα νωρις και για να ειναι σταθερα πρεπει να τα "σφηνωσω".Τα δοκιμασα με ολα τα μεγεθη tips που ειναι διαθεσιμα μηπως βρω το sweet spot :).  Θα τους δωσω μια ευκαρια με τα foam tips της comply 

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, costsa41 said:

Αλλάξτε από τις επιλογες της μπαταρίας τη διαχείριση της ram από τα 4 στα 6 ,θα γίνει ακόμα πιο smooth και πιο γρήγορο το τηλέφωνο.

Τι κερδίζεις με αυτό; Έχοντας 12GB RAM δεν έχω δει να πηγαίνει πάνω από 8GB.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Klironomos78 said:

Καλημερα... Μολις τωρα μου ηρθε μηνυμα απο Κωτσοβολο οτι το κινητό είναι στις κεντρικές αποθήκες κ δρομολογειτε προς αποστολή.. Να σημειώσω ότι η παραγγελία έγινε 01/03 με πλάνο δόσεων για το dark red 12/256gb... Εύχομαι όσοι δεν έχετε παραλάβει να παραλάβετε σύντομα 

Τέλεια,  μόλις κάλεσα και εγώ στον Κωτσόβολο και είναι σε προετοιμασία και η δική μου 512

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, costsa41 said:

Από τη στιγμή που είχες κάνει το πρώτο update και πήγες και σου είπαν ότι περιμένουν update έπρεπε να τους πεις πότε είχαν email από την εταιρεία και να σου το δείξουν. Εγώ πάντως θα τους το είχα φέρει στο κεφάλι!! Δε θα έφευγα αν δεν μου έδιναν χαρτί αντικατάστασης.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το email ήταν μεταγενεστερο του πρώτου update της 25/2. Επίσης τότε μου το έκανε 2 φορές την ημέρα κατά μέσο όρο. Δεν μπορούσα να μείνω χωρίς κινητό για κάνα 20ήμερο (και ενώ μεσολαβούσε ταξίδι στο εξωτερικο) και να περιμένω αν θα τους το κάνει. Επίσης (σημαντικο) μετά και το δεύτερο update  ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ τα glitches. Αν είχα δεύτερη ετοιμοπόλεμη συσκευή μπορεί και να πιεζα παραπάνω. Όταν όμως στο κρατάνε μια ώρα σου δίνουν βεβαίωση ότι δεν υπάρχει θέμα hardware και ότι επίκειται update, δεν είναι τόσο απλο το να τους το "φέρεις στο κεφαλι". Ειδικά όταν σου απαντάνε σε επίσημο mail "ξέρουμε ότι είναι παράλογο αλλά θα καθυστερήσει η συσκευή αντικαταστασης"

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...