Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

παιδες το ειχε ρωτησει και καποιος αλλος, με τον dialer υπαρχει τροπος χωρις αλλαγη ρομ να εχουμε την αναγνωριση αγνωστων αριθμων μεσω της υπηρεσιας hiya  οπως εχουν ευρωπαικες και αλλες συσκευες?

Αν αλλαξει ρομ, μετα δουλευει καλα η επαναφορα? γιατι μια φορα που το εκανα με ινδονησιας, γιναν μπαχαλο τα csc. Επειδη σαν dialer μου αρεσει πολυ ο μαμα, δε θελω να παω σε αλλον αλλα ειναι σπαστικο να μην εχουμε τη λειτουργια αυτη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρελαβα Buds Pro Phantom Black ... Σετακι με το κινητο πλεον

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τα Buds Pro και τα συνέδεσα... Παίζοντας με τα setting από το app, διαπίστωσα ότι όταν ενεργοποιήσω το Ambient Sound (από την "off" θέση) ο ένταση μεγαλώνει ελαφρά, αλλά κυρίως δυναμώνει το μπάσο! Μου κάνει εντύπωση! Συμβαίνει και σε σας? (Το equalization το έχω στο normal).

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stsalkit said:

Παρέλαβα τα Buds Pro και τα συνέδεσα... Παίζοντας με τα setting από το app, διαπίστωσα ότι όταν ενεργοποιήσω το Ambient Sound (από την "off" θέση) ο ένταση μεγαλώνει ελαφρά, αλλά κυρίως δυναμώνει το μπάσο! Μου κάνει εντύπωση! Συμβαίνει και σε σας? (Το equalization το έχω στο normal).

Ναι. Το πρόσεξα κι εγώ.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν από Κωτσόβολο, μου είπε ότι Παρασκευή μετά τη μία το μεσημέρι θα είναι το κατάστημα να περάσω να το πάρω, μια δερμάτινη θήκη, η γκρι, ήρθε, η μαύρη ακόμα αναμένεται. 512 μαύρο. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Ναι, γιατί στην Ελλάδα όλες τις προπαραγγελίες τις έχουν παραδώσει! Δύο 512 περιμένω από Γερμανό και ακόμα τίποτα.

Επικοινωνία με το chat της Samsung στις 8/3/22

Στιγμιότυπο οθόνης α.jpg

Δεν ειναι ο μονος

Εγω εχω παραγγείλει απο Πλαισιο 23/2 και ακομα ουτε τελέφωνο ουτε μαιλ...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stsalkit said:

Παρέλαβα τα Buds Pro και τα συνέδεσα... Παίζοντας με τα setting από το app, διαπίστωσα ότι όταν ενεργοποιήσω το Ambient Sound (από την "off" θέση) ο ένταση μεγαλώνει ελαφρά, αλλά κυρίως δυναμώνει το μπάσο! Μου κάνει εντύπωση! Συμβαίνει και σε σας? (Το equalization το έχω στο normal).

 

2 ώρες πριν, stefanos_79 said:

Παρελαβα Buds Pro Phantom Black ... Σετακι με το κινητο πλεον emoji1.png

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Πως σας κάθονται ατα αυτιά;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στο Samsung e-shop τώρα φαίνεται να υπάρχει διαθέσιμο το s22 ultra 256

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, arxontas2323 said:

 

Πως σας κάθονται ατα αυτιά;

Μου φαίνονται ΟΚ με τα μεσαία tips αλλά δεν τα φόρεσα για πολύ. Μου φαίνονται αρκετά αδύναμα στα μπασα...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, stsalkit said:

Παρέλαβα τα Buds Pro και τα συνέδεσα... Παίζοντας με τα setting από το app, διαπίστωσα ότι όταν ενεργοποιήσω το Ambient Sound (από την "off" θέση) ο ένταση μεγαλώνει ελαφρά, αλλά κυρίως δυναμώνει το μπάσο! Μου κάνει εντύπωση! Συμβαίνει και σε σας? (Το equalization το έχω στο normal).

Που έχει το ambient sound; Εμένα ρε παιδιά από την άλλη μου φαίνονται φουλ χαμηλά ακόμα και στη μέγιστη ένταση.... θέλω να τα κάνω πιο δυνατά... 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, arxontas2323 said:

 

Σήμερα παρέλαβα το εξ αντικαταστσης (λογω χαμενων κλησεων) τηλεφωνο, και μεχρι στιγμης "πετάει"

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, georgep said:

Σήμερα παρέλαβα το εξ αντικαταστσης (λογω χαμενων κλησεων) τηλεφωνο, και μεχρι στιγμης "πετάει"

Πολύ χαίρομαι αδερφέ! Στις πόσες μέρες από την αγορά το έδωσες για σέρβις? Και πώς διαπίστωσαν στο σέρβις ότι όντως χανει κλήσεις?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Πολύ χαίρομαι αδερφέ! Στις πόσες μέρες από την αγορά το έδωσες για σέρβις? Και πώς διαπίστωσαν στο σέρβις ότι όντως χανει κλήσεις?

18 παρελαβα , 24 το πηγα στο πλαισιο Καλλιθεας. Εκει μου λεγαν τα δικα τους (τους εξηγησα οτι το προβλημα δεν θα το δουν χωρις καρτα cosmote  και 24ωρη παρακολούθηση )   αλλα τελικα μετα απο πιεση το πηραν πισω 26/2 και μου εκοψαν πισ/κο

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, georgep said:

18 παρελαβα , 24 το πηγα στο πλαισιο Καλλιθεας. Εκει μου λεγαν τα δικα τους (τους εξηγησα οτι το προβλημα δεν θα το δουν χωρις καρτα cosmote  και 24ωρη παρακολούθηση )   αλλα τελικα μετα απο πιεση το πηραν πισω 26/2 και μου εκοψαν πισ/κο

Το χειρίστηκες πολύ καλά. Εγώ θέλω να δω πώς θα χειριστούν το θέμα με το glitch στην οθόνη, αν δε διορθωθεί με το επόμενο update. Όταν εγώ πήγα στη smartec μου έδειξαν ένα μειλ από τη μαμα samsung ότι θα λυθεί με software update. Ήδη μετά από 2 update δεν έχει λυθεί. Αν μετά και το επόμενο δε λυθεί, να δω τι θα κάνουν 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgep said:

Σήμερα παρέλαβα το εξ αντικαταστσης (λογω χαμενων κλησεων) τηλεφωνο, και μεχρι στιγμης "πετάει"

Από που ήταν η αγορά;

Εγώ τα έδωσα πίσω και περιμένω. Από Γερμανό μου είπαν ότι είμαι σε προτεραιότητα, αλλά δεν γνωρίζουν πότε θα ξαναπαραλάβουν.

1 hour ago, Dark_Lord said:

Το χειρίστηκες πολύ καλά. Εγώ θέλω να δω πώς θα χειριστούν το θέμα με το glitch στην οθόνη, αν δε διορθωθεί με το επόμενο update. Όταν εγώ πήγα στη smartec μου έδειξαν ένα μειλ από τη μαμα samsung ότι θα λυθεί με software update. Ήδη μετά από 2 update δεν έχει λυθεί. Αν μετά και το επόμενο δε λυθεί, να δω τι θα κάνουν 

Το θέμα είναι ότι θα έχει περάσει το DOA. Μάλλον εκεί στοχεύουν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Εσύ είσαι για σαματά γι' αυτό και σου φαίνονται με χαμηλή ένταση, χαχαχαχαχαχα

Λοιπόν παιδιά, επειδή επί 70 σελίδες ασχολούμαστε με τα ίδια και τα ίδια να γράψω μερικά ,που μου έρχονται στο μυαλό ,για μένα χρήσιμα, αν και πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα τα ξέρετε ήδη.

Backdrops αρκετά ωραία θέματα για το τηλέφωνό μας

aod notify ότι καλύτερο για τις ειδοποιήσεις και αξίζει με χίλια τα χρήματά της για την pro έκδοση.

Στη γραμμή πλοήγησης ενεργοποιείστε τις επιλογές που έχει για να έχετε καθαρή οθόνη.

Απο τις επιλογές προγραμματιστή μειώστε την κλίμακα των παραθύρων στο 0,5

Αλλάξτε το πλέγμα στις οθόνες έτσι ώστε να παίρνει 5 εικονίδια στην αρχική και αντίστοιχα τις άλλες, όπως σας αρέσει.

Στην κουρτίνα αλλάξτε τη διάταξη του πίνακα γρήγορης πρόσβασης.

Το good lock με το γνωστό τρόπο που το περνάμε έχει ωραίες επιλογές.

Εγκαταστήστε το adobe fill and sign σε κάποιους θα είναι πολύ χρήσιμο.

Χρησιμοποιείστε το smart widget για την αρχική οθόνη ΓΑΜΑΤΟ

Αλλάξτε από τις επιλογες της μπαταρίας τη διαχείριση της ram από τα 4 στα 6 ,θα γίνει ακόμα πιο smooth και πιο γρήγορο το τηλέφωνο.

Αυτά μου ήρθαν στο μυαλό και σας τα γράφω και για να μη γράφουμε συνέχεια τα ίδια. 

Όταν λες από την διαχείριση της μπαταρίας που ακριβώς; Μήπως εννοείς από το φροντίδα συσκευής & μπαταρίας  -> μνήμη  -> ram plus και το 4 να γίνει 6;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ggazas said:

Από που ήταν η αγορά;

Εγώ τα έδωσα πίσω και περιμένω. Από Γερμανό μου είπαν ότι είμαι σε προτεραιότητα, αλλά δεν γνωρίζουν πότε θα ξαναπαραλάβουν.

Το θέμα είναι ότι θα έχει περάσει το DOA. Μάλλον εκεί στοχεύουν.

Απο το πλαισιο. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ggazas said:

Από που ήταν η αγορά;

Εγώ τα έδωσα πίσω και περιμένω. Από Γερμανό μου είπαν ότι είμαι σε προτεραιότητα, αλλά δεν γνωρίζουν πότε θα ξαναπαραλάβουν.

Το θέμα είναι ότι θα έχει περάσει το DOA. Μάλλον εκεί στοχεύουν.

Σίγουρα, αλλά και πάλι εντός εγγύησης οφείλουν να διορθώσουν το προβλημα.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε κι εμενα η επιβεβαιωση με email για τα buds!Αιτηση απο 04/03!

Link to comment
Share on other sites

Στο reddit που διάβασα σχόλια, πολλοί γράφουν ότι το flickering της οθόνης έχει αυξηθεί σε συχνότητα μετά το τελευταίο update...όχι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό. Προσωπικά, τις 7 στις 10 φορές μου το κανει στο viber...πολύ περίεργο...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επειδή έκανα αρκετά τηλέφωνα, κατά την διάρκεια της κλήσης χάνεται ο συνομιλητής, ούτε σε ακούει ούτε τον ακούς, μετά από λίγο επιστρέφει και ακούγεται ξανά αλλά πρέπει να επαναλάβει όσα είπε αφού δεν εισακούστηκαν, έχει τύχει σε άλλον; και αν ναι διορθώθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στην περιοχή που ήσουν δεν είχες καλό σήμα; Η το αντίστοιχο από τον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, vagelispyro said:

Σήμερα επειδή έκανα αρκετά τηλέφωνα, κατά την διάρκεια της κλήσης χάνεται ο συνομιλητής, ούτε σε ακούει ούτε τον ακούς, μετά από λίγο επιστρέφει και ακούγεται ξανά αλλά πρέπει να επαναλάβει όσα είπε αφού δεν εισακούστηκαν, έχει τύχει σε άλλον; και αν ναι διορθώθηκε;

όχι φίλε μου δυστυχώς. Εγώ επέστρεψα 2 τηλέφωνα και περιμένω αντικατάσταση. Και ο georgep είχε το ίδιο πρόβλημα και δυστυχώς και άλλοι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ggazas said:

όχι φίλε μου δυστυχώς. Εγώ επέστρεψα 2 τηλέφωνα και περιμένω αντικατάσταση. Και ο georgep είχε το ίδιο πρόβλημα και δυστυχώς και άλλοι.

άρα δεν είναι θέμα ρυθμίσεων γιατί ψάχνω να βρώ το νήμα που κάποιος εδώ είχε κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα έκανε κάποιες ρυθμίσεις και το έλυσε, τι σπαστικό πάντως, άσε που αργεί να κάνει την κλήση 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις να χάσεις κάτι πάντως. Κάνε έναν καθαρισμό δικτύου που είχε κάνει το παλληκάρι κ διορθώθηκε, να δεις μήπως είσαι τυχερός. 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...