Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

52 minutes ago, manosmar said:

Γι αυτους τους λογους πηρα iphone και ηρεμησα.

Φίλε, εγώ έχω iPhone, και μπορεί (πρώτα ο Θεός) τον Οκτώβριο να ξαναέχω. Ωστόσο, δεν είμαι φανατικός υπέρ του iOS ή του Android. Το θέλω το S22 Ultra και στη μία ημέρα που το χρησιμοποίησα, ομολογώ ότι είχα μία εξαιρετική εμπειρία χρήσης. Η συσκευή δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το iPhone, ούτε από οποιαδήποτε άλλη ναυαρχίδα. Ειλικρινά, ελπίζω και εύχομαι να μου δώσουν μία συσκευή η οποία να λειτουργεί χωρίς προβλήματα και εννοείται ότι θα την κρατήσω, αρκεί να πραγματοποιώ και να δέχομαι κλήσεις καλής ποιότητας, καθώς οι κλήσεις έχουν ιδιαίτερη σημασία για εμένα λόγω της δουλειάς μου. Τώρα και να έχει ένα πρόβλημα το GPS, μπορώ να περιμένω αν είναι να επιλυθεί με ένα software update, δεν είναι τόσο επείγον για εμένα. Σε καμία περίπτωση πάντως, με το αρχικό post μου δεν ήθελα να κατηγορήσω ή να απαξιώσω τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω πάντως φιλαράκια μου δεν είχα κανένα θέμα με χάρτες,κλησεις,κολληματα (παρά μόνο μια φορά που το έφαγε) αλλά οκ.Ηρθε update και ο ήχος στις κλήσεις είναι απίστευτος και γενικά δεν έχω κανένα θέμα και το λεω εγώ που από τοτε που θυμάμαι τον εαυτο μου είχα iPhone μεχρι και το 13 pro.Το μονο που μου εχει μεινει ειναι το LAG στο live wallpaper της μαμας.βαζω σταθερο βεβαια αλλα δεν επρεπε να εχει τελειωσει αυτο?Καλη συνεχεια!!

Link to comment
Share on other sites

Εγκυκλοπαιδικά και μόνο ρωτάω: Υπάρχει περίπτωση τα προβλήματα με την χάλια ποιότητα ήχου στις κλήσεις, καθώς και το ότι δεν δεχόμουν κλήσεις στη μία γραμμή, να ήταν θέμα software και να λυνόταν με update, ή είναι 100% σίγουρο ότι έπεσα σε ελαττωματική συσκευή? Η εμπειρία όσων γνωρίζουν, τι λέει ότι συμβαίνει σε ανάλογες περιπτώσεις?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Gm87 said:

Εγκυκλοπαιδικά και μόνο ρωτάω: Υπάρχει περίπτωση τα προβλήματα με την χάλια ποιότητα ήχου στις κλήσεις, καθώς και το ότι δεν δεχόμουν κλήσεις στη μία γραμμή, να ήταν θέμα software και να λυνόταν με update, ή είναι 100% σίγουρο ότι έπεσα σε ελαττωματική συσκευή? Η εμπειρία όσων γνωρίζουν, τι λέει ότι συμβαίνει σε ανάλογες περιπτώσεις?

Το πιο πιθανο ειναι να ηταν θεμα software.Πολλοι αντιμετωπισαν θεμα με τις κλησεις.Σε cosmote λυνεται με ενεργοποιηση του volte προς το παρον και την Παρασκευη θα κυκλοφορησει οριστικο fix.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εγω δεν ειμαι τρολ και πραγματικα με ενδαιφερει να τη ξανα παρω τη συσκευη αν ειναι ενταξει...

1)Οι χαρτες φτιαχτηκαν η θελει επανεκκινηση για να παιξουν ??

2)Οταν το ειχα δεν ειδα καποιο προβλημα με τις κλησεις...υπαρχει τωρα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, eddiedimitris said:

Παιδια επειδη εγω δεν ειμαι τρολ και πραγματικα με ενδαιφερει να τη ξανα παρω τη συσκευη αν ειναι ενταξει...

1)Οι χαρτες φτιαχτηκαν η θελει επανεκκινηση για να παιξουν ??

2)Οταν το ειχα δεν ειδα καποιο προβλημα με τις κλησεις...υπαρχει τωρα?

ευχαριστω

Μετα το τελευταιο update που εγινε 31/3 εχουν λυθει ολα και αν οχι ολα τα περισσοτερα προβληματα σιγουρα οπως εχει αναφερθει παντου ( εγω το μονο προβλημα που ειχα με την συσκευη ηταν το παγωμα οθονης στο κλειδωμα οθονης που συνεβαινε καποιες φορες)

 

Το θεμα στις κλησεις σε οσους εχει παραμεινει λενε θα λυθει εντελως με το ερχομενο update που θα ειναι μαλλον αυριο ( σημειωση αυτο το προβλημα δεν το εχουν ολοι πχ εγω δεν το εχω και ας εχω και cosmote που λενε οτι ειναι αυτοι που το εχουν συνηθως )

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω από την αρχή που παρακολουθώ το νήμα πολλά προβλήματα, πολλές ανησυχίες, διαμαρτυρίες προς τον κατασκευαστή του κινητού κλπ. Σκέφτηκα λοιπόν να καταθέσω την γνώμη μου και εν πολλοίς εμπειρία μου πολλών πολλών ετών (το πρώτο μου κινητό το πήρα το 1991), για να ηρεμήσουμε όλοι και να σταματήσουμε τις τρολιές από εξυπνάκιδες.

  1. Δεν υπάρχει το τέλειο και αψεγάδιαστο software από καμμία εταιρία είτε λέγεται Samsung, Apple, ή Παπατρέχας ΑΕ. Οι εταιρίες πιεζόμενες από την αγορά και τους ανταγωνιστές βγάζουν προιόντα όπως π.χ. το παρόν κινητό, αφότου εξασφαλίσουν ότι είναι λειτουργικό κατά ένα Χ ποσοστό που τους ικανοποιεί. Αυτό το ποσοστό ειναι πάντα μικρότερο του 100%. Τα όποια προβλήματα τα λύνουν τις πρώτες εβδομάδες μετά την κυκλοφορία του προιόντος. Αυτό είναι νομοτέλεια στον κόσμο του software, όχι γιατί δεν θέλουν να παράξουν το τέλειο, αλλά γιατί δεν μπορούν!
  2. Οι διαδικασίες εξασφάλισης ποιότητας μεγάλων εταιριών όπως η Samsung, Apple κλπ. είναι σε ύψιστο επίπεδο σχεδόν αποκλείοντας προβληματικά προιόντα από πλευράς hardware. Μπορεί να συμβεί η στραβή παρ' ολα αυτά? Φυσικά και μπορεί! Αλλά θα είναι μεμονωμένα περιστατικά. Συνεπώς, τα όποια προβλήματα παρουσιάζονται στους χρήστες είναι κατά πάσα πιθανότητα σχετικά με το firmware / software - άρα φτιάχνονται - χαλαρώστε!!!
  3. Ο κάθε χρήστης χρησμοποιεί την συσκευή του με διαφορετικό τρόπο. Φορτώνει διαφορετικές εφαρμογές ή και "περίεργες" εφαρμογές... Κάποιες από αυτές μπορεί να μην είναι άμεσα ενημερωμένες για το νέο κινητό αναφορικά με το Android 12 ή UI 4.1 με αποτέλεσμα να παρουσιάζονται δυσλειτουργίες και προβλήματα που εσφαλμένα αποδίδονται στο κινητό!
  4. Λόγω της διαφορετικής χρήσης που κάνει ο καθένας μας ανάλογα με τις ανάγκες του, η αποδοτικότητα της μπαταρίας του κινητού είναι πολύ διαφορετική. Π.χ. εγώ έχω widget με τις τιμές μετοχών που ενημερώνονται συνεχώς. Είναι φυσιολογικό να έχω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από κάποιον που δεν έχει την ανάλογη λειτουργία.
  5. Τελικά χαλαρώστε! Τα όποια προβλήματα έχετε με το κινητό θα λυθούν είτε με ενημέρωση των εφαρμογών που έχετε φορτώσει στο κινητό σας, ή με ενημερώσεις από την Samsung. Για τους πολύ λίγους (άν πραγματικά υπάρχουν) που ήταν απόλυτα γκαντέμηδες και επεσαν σε ελαττωματική συσκευή εξασκήστε τα δικαιώματα σας και αλλάξτε την συσκευή.

Καλημέρα σε όλους και καλό Σ/Κ που έρχεται

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νέο θέμα...χτυπάει το τηλέφωνο σε κλήση, και μετά από 1 με 2 δευερα σταματάει να χτυπάει, ενώ φαίνεται ότι συνεχίζεται η κλήση....καμία ιδέα?
Ακούγεται δηκ. Για πολύ λίγο ο ήχος κλήσης και σταματάει....

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, toxotis70 said:

Έχω ένα νέο θέμα...χτυπάει το τηλέφωνο σε κλήση, και μετά από 1 με 2 δευερα σταματάει να χτυπάει, ενώ φαίνεται ότι συνεχίζεται η κλήση....καμία ιδέα?
Ακούγεται δηκ. Για πολύ λίγο ο ήχος κλήσης και σταματάει....

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

να σου πω την αληθεια αυτο μου το παρουσιαζε καποιες φορες το s20 ultra και το s10 plus και θεωρησα οτι ηταν κολληματα του software γιατι δεν μου το εκανε παντα. επισης δες μηπως στο κανει με custom ringtones και οχι με τα ετοιμα του κινητου

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο έκανε και το 21 που και που, το έχω δει και στο 22. Για την ακρίβεια μου έρχεται μια γρήγορη αναπάντητη και σε κλάσματα έρχεται και η δεύτερη κλήση, ενώ ο άλλος δεν έκανε αναπ και έπαιρνε ξανά, μία φορά έπαιρνε! Έχω vodafone 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, toxotis70 said:

Έχω ένα νέο θέμα...χτυπάει το τηλέφωνο σε κλήση, και μετά από 1 με 2 δευερα σταματάει να χτυπάει, ενώ φαίνεται ότι συνεχίζεται η κλήση....καμία ιδέα?
Ακούγεται δηκ. Για πολύ λίγο ο ήχος κλήσης και σταματάει....

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Μου το έκανε και εμένα, στη συσκευή που επέστρεψα στο Γερμανό. Όχι όμως στην SIM της Vodafone, μόνο σε αυτή της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone είμαι εγώ...έκανα ένα restart άλλαξα και ringtone....θα δούμε πως θα πάει.



Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.  Επανέρχομαι σχετικά με προηγούμενο ερώτημα που έκανα μιας και δεν είδα κάποια απάντηση (εκτός αν δεν την είδα μέσα στον ευρύτερο χαμό) και συνεχίζω να παρατηρώ το ίδιο πράγμα. Έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος υψηλή κατανάλωση μπαταρίας κατά τις κλίσεις; (σταθερά στην πρώτη τριάδα στην κατανάλωση)

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, sfgt said:

Καλησπέρα στην ομάδα.  Επανέρχομαι σχετικά με προηγούμενο ερώτημα που έκανα μιας και δεν είδα κάποια απάντηση (εκτός αν δεν την είδα μέσα στον ευρύτερο χαμό) και συνεχίζω να παρατηρώ το ίδιο πράγμα. Έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος υψηλή κατανάλωση μπαταρίας κατά τις κλίσεις; (σταθερά στην πρώτη τριάδα στην κατανάλωση)

Καλησπέρα φίλε μου.  Το κακό με τις κλήσεις είναι ότι δεν γράφει το χρόνο χρήσης όπως πχ τον χρόνο οθόνης. Κάποτε εγγραφε αλλά καταργήθηκε πριν κάνα 2 χρόνια. Έτσι δεν μπορείς να έχεις εικόνα για τη χρήση που έχεις κάνει. Επειδή παρακολουθώ τα στατιστικά που και που, παλιότερα πιο συχνά, βλέπω ότι η κατανάλωση μου βγαίνει ψηλά όταν μιλάω αρκετά και ξέρω ότι μιλάω πάνω από 1,5 ώρα τη μέρα..

Έτσι ήταν πάντα όλες οι συσκευές, είχα την 2η μεγαλύτερη κατανάλωση στο τηλέφωνο μετά την οθόνη πάντα, άρα θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό αυτό που βλέπεις εκτός αν δεν μιλάς καθόλου 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.  Γενικά μιλάω πάρα πολύ και θεωρώ φυσιολογική την αυξημένη κατανάλωση.  Ο λόγος που έκανα την ερώτηση είναι γιατί στα screenshots που ανέβηκαν κατά καιρούς με το SOT άλλων χρηστών,  πουθενά δεν είδα τις κλίσεις στις πρώτες θέσεις.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sfgt said:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.  Γενικά μιλάω πάρα πολύ και θεωρώ φυσιολογική την αυξημένη κατανάλωση.  Ο λόγος που έκανα την ερώτηση είναι γιατί στα screenshots που ανέβηκαν κατά καιρούς με το SOT άλλων χρηστών,  πουθενά δεν είδα τις κλίσεις στις πρώτες θέσεις.

Γενικά είναι κάτι που σπάνια θα δεις καθώς οι πολλοί, ειδικά αυτοί που έχουν μεγάλο sot, δεν μιλάνε καθόλου και ήταν κάτι που πάντα είχα κάνει κριτική σε όσους ανεβάζουν τρομερά sot, ότι για μένα το κινητό, πρωτίστως είναι τηλέφωνο και μια σωστή κριτική μπαταρίας πρέπει να περιλαμβάνει κλήσεις. Οπότε μην αγχώνεσαι, κομπλέ είσαι, αν δεις και τα δικά μου στατιστικά είναι μόνιμα έτσι. 

Και για να γελάσουμε λίγο, όταν πήγα σε iphone έφαγα ήττα γιατί κρατάει μέχρι 100 κλήσεις ο dialer του, και μια μέρα είχα 120 κλήσεις και έχασα κάποια πρωινά νούμερα που ήθελα να τα καλέσω το βράδυ. 

Οπότε φαντάσου τι χρήση κάνω σε κλήσεις..

Δες εδώ πχ, 2η μέρα χρήσης σήμερα: 

 

Screenshot_20220407-163620_Device care.jpg

Screenshot_20220407-163615_Device care.jpg

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Καλησπέρα φίλε μου.  Το κακό με τις κλήσεις είναι ότι δεν γράφει το χρόνο χρήσης όπως πχ τον χρόνο οθόνης. Κάποτε εγγραφε αλλά καταργήθηκε πριν κάνα 2 χρόνια. Έτσι δεν μπορείς να έχεις εικόνα για τη χρήση που έχεις κάνει. Επειδή παρακολουθώ τα στατιστικά που και που, παλιότερα πιο συχνά, βλέπω ότι η κατανάλωση μου βγαίνει ψηλά όταν μιλάω αρκετά και ξέρω ότι μιλάω πάνω από 1,5 ώρα τη μέρα..

Έτσι ήταν πάντα όλες οι συσκευές, είχα την 2η μεγαλύτερη κατανάλωση στο τηλέφωνο μετά την οθόνη πάντα, άρα θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό αυτό που βλέπεις εκτός αν δεν μιλάς καθόλου 

το digital wellbeing νομίζω δείχνει τις ώρες κλήσεις ανά ημέρα( απο φόρτιση σε φόρτιση)

 

2 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Γενικά είναι κάτι που σπάνια θα δεις καθώς οι πολλοί, ειδικά αυτοί που έχουν μεγάλο sot, δεν μιλάνε καθόλου και ήταν κάτι που πάντα είχα κάνει κριτική σε όσους ανεβάζουν τρομερά sot, ότι για μένα το κινητό, πρωτίστως είναι τηλέφωνο και μια σωστή κριτική μπαταρίας πρέπει να περιλαμβάνει κλήσεις. Οπότε μην αγχώνεσαι, κομπλέ είσαι, αν δεις και τα δικά μου στατιστικά είναι μόνιμα έτσι. 

Δες εδώ πχ, 2η μέρα χρήσης σήμερα: 

 

 

 

μια ώρα ομιλίας ισούται πάνω κάτω με μια ώρα SOT, έχεις δίκιο για την κατανάλωση μπαταρίας σε συνδυασμό με ομιλία!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, guy_fawkes said:

το digital wellbeing νομίζω δείχνει τις ώρες κλήσεις ανά ημέρα( απο φόρτιση σε φόρτιση)

 

Μια ματιά που έριξα δεν το βρήκα, αν έχεις την διαδρομή που πάμε μας την λες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Μια ματιά που έριξα δεν το βρήκα, αν έχεις την διαδρομή που πάμε μας την λες.

Εφαρμογή στο Play είναι.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Να ρωτήσω κάτι άσχετο. Έχω παραγγείλει το κινητό από τις 15/03 από Κωτσόβολο την έκδοση με τα 256GB σε πράσινο χρώμα και ακόμα είμαι στο περίμενε... Σε όσους το παρήγγειλαν από το συγκεκριμένο κατάστημα έκανε τόσο πολύ καιρό να έρθει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

Καλησπέρα φίλε μου.  Το κακό με τις κλήσεις είναι ότι δεν γράφει το χρόνο χρήσης όπως πχ τον χρόνο οθόνης. Κάποτε εγγραφε αλλά καταργήθηκε πριν κάνα 2 χρόνια. Έτσι δεν μπορείς να έχεις εικόνα για τη χρήση που έχεις κάνει. Επειδή παρακολουθώ τα στατιστικά που και που, παλιότερα πιο συχνά, βλέπω ότι η κατανάλωση μου βγαίνει ψηλά όταν μιλάω αρκετά και ξέρω ότι μιλάω πάνω από 1,5 ώρα τη μέρα..

Έτσι ήταν πάντα όλες οι συσκευές, είχα την 2η μεγαλύτερη κατανάλωση στο τηλέφωνο μετά την οθόνη πάντα, άρα θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό αυτό που βλέπεις εκτός αν δεν μιλάς καθόλου 

Κρατάει όμως τον συνολικό χρόνο από την ενεργοποίηση της συσκευής. Από τις 18/3 που έγινε η ενεργοποίηση και μέχρι σήμερα είναι περίπου 45 ώρες συνολικής ομιλίας, οπότε κάνοντας την παραδοχή ότι κάθε μέρα υπήρχε η ίδια διάρκεια κλήσεων (κάτι το οποίο δεν ισχύει λόγω Σ/Κ κλπ) βγαίνει ένας μέσος όρος 2+ ωρών ανά ημέρα, άρα όντως είναι μια χαρά.

Όσον αφορά αυτό με το Iphone πιο πολύ για να κλάψουμε νομίζω είναι (αστειευόμενος το λέω) γιατί και γω μετά τη μετάβαση σε Iphone 13 Pro Max από το Note20 Ultra, (και επί σειρά χρήστης της σειράς) ήταν σαν να μου έλειπε ολόκληρο το αριστερό χέρι, λόγω της έλλειψης S-Pen και το μισό δεξί λόγω των υπόλοιπων "ιδιαιτεροτήτων" του Ios. Οπότε η επιστροφή ήταν μονόδρομος με τη μόνη επιφύλαξη της ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ που θα άφηνα. Εφόσον με το S22 Ultra βγάζω άνετα μια μέρα δικής μου χρήσης (και έχοντας πίσω πλέον και τα 2 μου χέρια ολόκληρα) απαλλάχτηκα από κάθε επιφύλαξη (και λόγω της μπαταρίας του Ιphone που πραγματικά δεν τελείωνε με τίποτα και λόγω τον όσων είχα διαβάσει εδώ)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mikegate13 said:

Καλησπέρα παίδες. Να ρωτήσω κάτι άσχετο. Έχω παραγγείλει το κινητό από τις 15/03 από Κωτσόβολο την έκδοση με τα 256GB σε πράσινο χρώμα και ακόμα είμαι στο περίμενε... Σε όσους το παρήγγειλαν από το συγκεκριμένο κατάστημα έκανε τόσο πολύ καιρό να έρθει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα κ εγώ από Κωτσόβολο παρέλαβα με προπαραγγελία 16/02 κ με πήραν τηλ ότι ήρθε στο κατάστημα 01/03 το black 12/512. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Εφαρμογή στο Play είναι.

 

νομιζα πως εννοουσε την ψηφιακη ευεξια που εχει ηδη το κινητο μεσα... 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sfgt said:

Κρατάει όμως τον συνολικό χρόνο από την ενεργοποίηση της συσκευής. Από τις 18/3 που έγινε η ενεργοποίηση και μέχρι σήμερα είναι περίπου 45 ώρες συνολικής ομιλίας, οπότε κάνοντας την παραδοχή ότι κάθε μέρα υπήρχε η ίδια διάρκεια κλήσεων (κάτι το οποίο δεν ισχύει λόγω Σ/Κ κλπ) βγαίνει ένας μέσος όρος 2+ ωρών ανά ημέρα, άρα όντως είναι μια χαρά.

Όσον αφορά αυτό με το Iphone πιο πολύ για να κλάψουμε νομίζω είναι (αστειευόμενος το λέω) γιατί και γω μετά τη μετάβαση σε Iphone 13 Pro Max από το Note20 Ultra, (και επί σειρά χρήστης της σειράς) ήταν σαν να μου έλειπε ολόκληρο το αριστερό χέρι, λόγω της έλλειψης S-Pen και το μισό δεξί λόγω των υπόλοιπων "ιδιαιτεροτήτων" του Ios. Οπότε η επιστροφή ήταν μονόδρομος με τη μόνη επιφύλαξη της ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ που θα άφηνα. Εφόσον με το S22 Ultra βγάζω άνετα μια μέρα δικής μου χρήσης (και έχοντας πίσω πλέον και τα 2 μου χέρια ολόκληρα) απαλλάχτηκα από κάθε επιφύλαξη (και λόγω της μπαταρίας του Ιphone που πραγματικά δεν τελείωνε με τίποτα και λόγω τον όσων είχα διαβάσει εδώ)

σωστος. και εγω 95 ωρες κλησης εχω απο τις 04/03 περιπου που παρελαβα (δε θυμαμαι ακριβως, ουτε μιλησα την 1η μερα λογικα αφου το εστηνα και το εβαλα το βραδυ να φορτισει και μετα εβαλα σιμ).

Χοντρικα σημαινει για μενα πανω απο 3 ωρες ομιλια τη μερα αφου τα ΣΚ μιλαω πολυ λιγοτερο...

Οσο για το iphone, ειναι διαφορετικο τηλεφωνο, αλλα ζηλευω την καμερα του πλεον, και λεω πλεον γιατι παλια ηταν πιο πισω σε σημαντικους τομεις, ομως πλεον, στα δυσκολα, βλεπω οτι ειναι καλυτερο απο το s22 ultra. Θα κανω καποια στιγμη ενα συγκριτικο γιατι τα εχω και τα 2, αλλα σαν χρηση δε θα το αντεχα ως βασικο τηλεφωνο, οι ελλειψεις του στο μενου ειναι τρομακτικες. anyway, η μπαταρια του s22 ultra θεωρω οτι ειναι παρα πολυ καλη για αυτα που δινει το τηλεφωνο και σιγουρα καλυπτει το 99% των χρηστων. Τωρα αν καποιοι το λιωνουν και με κακο σημα δε βγαζουν τη μερα, πιστευω οτι ειναι ατυχοι απλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nikos_Mpl said:

σωστος. και εγω 95 ωρες κλησης εχω απο τις 04/03 περιπου που παρελαβα (δε θυμαμαι ακριβως, ουτε μιλησα την 1η μερα λογικα αφου το εστηνα και το εβαλα το βραδυ να φορτισει και μετα εβαλα σιμ).

Χοντρικα σημαινει για μενα πανω απο 3 ωρες ομιλια τη μερα αφου τα ΣΚ μιλαω πολυ λιγοτερο...

Οσο για το iphone, ειναι διαφορετικο τηλεφωνο, αλλα ζηλευω την καμερα του πλεον, και λεω πλεον γιατι παλια ηταν πιο πισω σε σημαντικους τομεις, ομως πλεον, στα δυσκολα, βλεπω οτι ειναι καλυτερο απο το s22 ultra. Θα κανω καποια στιγμη ενα συγκριτικο γιατι τα εχω και τα 2, αλλα σαν χρηση δε θα το αντεχα ως βασικο τηλεφωνο, οι ελλειψεις του στο μενου ειναι τρομακτικες. anyway, η μπαταρια του s22 ultra θεωρω οτι ειναι παρα πολυ καλη για αυτα που δινει το τηλεφωνο και σιγουρα καλυπτει το 99% των χρηστων. Τωρα αν καποιοι το λιωνουν και με κακο σημα δε βγαζουν τη μερα, πιστευω οτι ειναι ατυχοι απλα.

  Που βλέπετε τη συνολική διάρκεια των κλήσεων;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...