Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Τελικά έκανα επαναφορά και πέρασα τα πάντα από Smart switch εκτός από εφαρμογές τις οποίες τις πέρασα μια μια μετά. Δεν ξέρω ποιά εφαρμογή έφταιγε αλλά τώρα είναι τέρμα smooth..
Την προηγμένη φορά που έστησες το κινητό πως είχες κάνει εγκατάσταση τις εφαρμογές?

Ή μετά από αναβάθμιση σου έκανε το lag?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι από την αρχή είχα περάσει όλο το backup του S21U από Smart Switch γιατί δεν είχα χρόνο..βλακεία μου!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Όχι από την αρχή είχα περάσει όλο το backup του S21U από Smart Switch γιατί δεν είχα χρόνο..βλακεία μου!

Μπορει απλα να σου ετυχε.. και εγω ετσι το περασα και δεν ειχα κανενα θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο και με είπαν ότι με έπιασαν με την 4 φορά. Φαινόμουν εκτός δικτύου.

Άρα με τις κλήσεις δεν έχω, εγώ τουλάχιστον, βελτίωση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ggazas said:

Μόλις με πήραν τηλέφωνο και με είπαν ότι με έπιασαν με την 4 φορά. Φαινόμουν εκτός δικτύου.

Άρα με τις κλήσεις δεν έχω, εγώ τουλάχιστον, βελτίωση.

και το update που λεγαν τελικα δεν βγηκε σημερα.. ισως αυριο αν και για να βγαλουν update το σκ μου φαινεται πολυ χλωμο...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ggazas said:

Μόλις με πήραν τηλέφωνο και με είπαν ότι με έπιασαν με την 4 φορά. Φαινόμουν εκτός δικτύου.

Άρα με τις κλήσεις δεν έχω, εγώ τουλάχιστον, βελτίωση.

το πιο βασικο απο όλα που έπερεπε να είχαν φτιάξει, για να δούμε θα φτιαχτει ποτέ αυτό το πράγμα ή τρέφουμε ψεύτικες ελπίδες?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, domigr said:

και το update που λεγαν τελικα δεν βγηκε σημερα.. ισως αυριο αν και για να βγαλουν update το σκ μου φαινεται πολυ χλωμο...

Νομίζω 1 από τα updates που έχουν δώσει έως τώρα είχε κυκλοφορήσει Σάββατο, οπότε... θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nasosvasedis said:

Νομίζω 1 από τα updates που έχουν δώσει έως τώρα είχε κυκλοφορήσει Σάββατο, οπότε... θα δούμε...

οντως του Μαρτιου δοθηκε Σαββατο...

https://doc.samsungmobile.com/SM-S908B/EUX/doc.html

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, domigr said:

και το update που λεγαν τελικα δεν βγηκε σημερα.. ισως αυριο αν και για να βγαλουν update το σκ μου φαινεται πολυ χλωμο...

Πιστευω να εκανες δοκιμες εαν εβαλες σωστα την Sim  στην υποδοχη1 ,να μην ειναι παλια ,να την δοκιμασες και στην υποδοχη2.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, s_wind said:

Πιστευω να εκανες δοκιμες εαν εβαλες σωστα την Sim  στην υποδοχη1 ,να μην ειναι παλια ,να την δοκιμασες και στην υποδοχη2.

εγω δεν εχω κανενα θεμα με το κινητο ποτε δεν εχασα καμια κληση μιλαω γενικα για το update απλα 😉

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vagelispyro said:

το πιο βασικο απο όλα που έπερεπε να είχαν φτιάξει, για να δούμε θα φτιαχτει ποτέ αυτό το πράγμα ή τρέφουμε ψεύτικες ελπίδες?

Φίλε μου, αν δεν φτιαχτεί ποτέ, πραγματικά χαθήκαμε! Θα μείνει στην ιστορία ως η χειρότερη ναυαρχίδα της εταιρείας μετά το Note 7.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, domigr said:

εγω δεν εχω κανενα θεμα με το κινητο ποτε δεν εχασα καμια κληση μιλαω γενικα για το update απλα 😉

Α Οκ...😄

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Gm87 said:

Φίλε μου, αν δεν φτιαχτεί ποτέ, πραγματικά χαθήκαμε! Θα μείνει στην ιστορία ως η χειρότερη ναυαρχίδα της εταιρείας μετά το Note 7.

Απο ιστορια καλα πας...Δεν λες ομως οτι με την επιστροφη του Note7 μας εδινε η Sammy S8 με ελαχιστη διαφορα και την βγαλαμε τοτε καθαρη...Αχ τις εποχες θεικες😁

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ggazas said:

Μόλις με πήραν τηλέφωνο και με είπαν ότι με έπιασαν με την 4 φορά. Φαινόμουν εκτός δικτύου.

Άρα με τις κλήσεις δεν έχω, εγώ τουλάχιστον, βελτίωση.

Πολυ x-files κατασταση...Αμα σε ξαναπαρουν και δεν σε βρισκουν καποια στιγμη που θα καταφερεις να απαντησεις Πες τους οτι δουλευεις σε τηλεφωνικο κεντρο και ειναι απασχολημενη η γραμμη🤣🤣😂

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, s_wind said:

Πολυ x-files κατασταση...Αμα σε ξαναπαρουν και δεν σε βρισκουν καποια στιγμη που θα καταφερεις να απαντησεις Πες τους οτι δουλευεις σε τηλεφωνικο κεντρο και ειναι απασχολημενη η γραμμη🤣🤣😂

Πέρα όμως από την πλάκα ρε παιδιά, είναι λογικό η μάνα μου που έχει ένα Samsung των 100€ από τον καιρό του Νώε (το A10), να μην έχει χάσει ποτέ έως τώρα ούτε μία κλήση, ενώ εμάς που σκάσαμε 1500€ για την πιο πρόσφατη και καλύτερη ναυαρχίδα της εταιρείας, να μην μπορούν να μας βρουν στο τηλέφωνο? Με άλλα λόγια, η Samsung πρόσεξε περισσότερο το θέμα των κλήσεων στη μπαχαντέλα του κατοστάρικου, παρά στη ναυαρχίδα που κοστίζει μία περιουσία?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Gm87 said:

Πέρα όμως από την πλάκα ρε παιδιά, είναι λογικό η μάνα μου που έχει ένα Samsung των 100€ από τον καιρό του Νώε (το A10), να μην έχει χάσει ποτέ έως τώρα ούτε μία κλήση, ενώ εμάς που σκάσαμε 1500€ για την πιο πρόσφατη και καλύτερη ναυαρχίδα της εταιρείας, να μην μπορούν να μας βρουν στο τηλέφωνο? Με άλλα λόγια, η Samsung πρόσεξε περισσότερο το θέμα των κλήσεων στη μπαχαντέλα του κατοστάρικου, παρά στη ναυαρχίδα που κοστίζει μία περιουσία?

Κατι που διορθωνεται η με επιστροφη χρηματων η διορθωτικη ενημερωση η  σερβις δεν πρεπει να σε στεναχωρει κατα βαθος εισαι καλυμμενος Οκ ειναι ενοχλητικο οτι συμβαινει.

Επισης στα ηλετρονικα δεν παιζει ρολο η τιμη ολα εχουν bugs και διορθωνονται.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ενημέρωση του expertraw είναι εμφανής η βελτίωση της ποιότητας σε σκοτεινά σημεία. Εντυπωσιακή φωτογραφία από κινητό!!!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stsalkit said:

Με την τελευταία ενημέρωση του expertraw είναι εμφανής η βελτίωση της ποιότητας σε σκοτεινά σημεία. Εντυπωσιακή φωτογραφία από κινητό!!!

Εχω το s21 ultra  και συμφωνώ πως βελτιώθηκε. Συγκεκριμένα πιστεύω πως δικτυωθεί και σε χαμηλό φωτισμό με indoor φωτογραφίες.. σε εξωτερικές λήψεις χωρίς πολλά φώτα πάει και εκεί εξίσου καλά αλλά όταν φωτογραφίζεις π.χ. από ψηλά στην πόλη πού υπάρχουν πολλά φώτα νομίζω είναι καλύτερα να τραβάς με την κανονική κάμερα στο αυτόματο Πού Στο γυρίζει και σε night mode και το αποτέλεσμα είναι ένα τσακ καλύτερο στα δικά μου γούστα..

Το Expert raw το δουλεύω στο αυτόματο και θεωρώ όταν υπάρχει χαμηλός φωτισμός και έντονο φως Σε κάποια σημεία ότι καλύτερα είναι να βάζεις το αυτόματο της κανονικής φωτογραφίας. Όταν υπάρχει χαμηλός φωτισμός χωρίς Σε κάποια σημεία έντονα φώτα εκεί υπερτερεί τις κανονικής κάμερας..

Ας πουν την άποψή τους όσοι κατέχουν το άθλημα καλύτερα.

Τέλος εγώ με την 4.1 ευχαριστιέμαι απίστευτα το κινητό μου καθώς σε όλα είναι σούπερ.. από την άλλη τα έχω πάρει στο κρανίο που ορισμένοι έχετε δώσει τόσα χρήματα και δεν ανταποκρίνεται στα θέλω σας το κινητό( Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό από την εταιρεία). Ελπίζω και πιστεύω οι επόμενες ενημερώσεις να λύσουν οριστικά όλα τα προβλήματα και να ευχαριστηθείτε τα κινητά σας γιατί μιλάμε για Εξαιρετικό κινητό..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, s_wind said:

Κατι που διορθωνεται η με επιστροφη χρηματων η διορθωτικη ενημερωση η  σερβις δεν πρεπει να σε στεναχωρει κατα βαθος εισαι καλυμμενος Οκ ειναι ενοχλητικο οτι συμβαινει.

Επισης στα ηλετρονικα δεν παιζει ρολο η τιμη ολα εχουν bugs και διορθωνονται.

Το ενδεχόμενο "σέρβις", μην το αναφέρεις καθόλου. Καινούργια συσκευή πληρώσαμε, όχι επισκευασμένη. Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χαθεί λίγο..το μοναδικό πρόβλημα που έχει μείνει να λυθεί είναι αυτό με τις κλήσεις που αντιμετωπίζουν κάποιοι;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χαθεί λίγο..το μοναδικό πρόβλημα που έχει μείνει να λυθεί είναι αυτό με τις κλήσεις που αντιμετωπίζουν κάποιοι;
Δεν είναι και λίγο.
Τηλέφωνο που δεν μπορεί να κάνει κλήσεις!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ggazas said:

Δεν είναι και λίγο.
Τηλέφωνο που δεν μπορεί να κάνει κλήσεις!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοείται ότι δεν είναι λίγο..απλά το είχα απορία αν υπάρχουν ακόμα τα υπόλοιπα προβλήματα. Άντε να έρθει αυτή η ριμαδοενημέρωση να ησυχάσουν οι άνθρωποι..

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον υπαρχει αυτο το ζητημα γιατι δεν κατεβαζετε μια επισημη ρομ 4.1 να κανετε μια καθαρη εγκατασταση να κανετε ενα φλασαρισμα με odin βρε παιδια ειναι πανευκολο εαν το κανετε σωστα δεν θελει ιδιαιτερες γνωσεις.

Ετσι θα βγει ενα συμπερασμα.

Σκεφτειτε:

Το εχω.

Εχει αυτο το προβληματακι που αναφερετε.

Ας κανω ενα φλασαρισμα να δω τι παιζει.

Εγω μια και εδωσα το 22ultra τωρα ειμαι με A52s στο τελευταιο update με 4 1μετα απο εγκατασταση  ηταν νεκρο το βιντεο στο 4K εκανα hard reset τιποτα κατεβασα και φλασαρα την 4.1 και διορθωθηκαν ολα.

Τα παντα δουλευουν υποδειγματικα και βουτυρενια σαν να το πασαλειψες με βουτυρο λουρπακ εδω και μια εβδομαδα εντελως μα εντελως ομως απροβληματιστα .

😁

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ggazas said:

Δεν είναι και λίγο.
Τηλέφωνο που δεν μπορεί να κάνει κλήσεις!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μην το γενικευετε.Έτσι όπως το θέτεις αν διαβάσει κάποιος το δικο σου σχόλιο μόνο και δεν έχει παρακολουθήσει το νήμα θα νομίζει ότι το τηλέφωνο δεν μπορεί να κάνει κλήσεις και είναι αχρηστο

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Συντομες δοκιμες πιανουμε ενα συνολικο ευρος:

Ανοιγουμε τα δεδομενα:

Πηγαινουμε στις ρυθμισεις απενεργοποιουμε μονο το 5G αφηνουμε δηλαδη 4G/3G/2G αυτοματη συνδεση.

Βγαζουμε απ την υποδοχη που εχουμε την sim στην θεση 1

Την κοιταμε ειναι Οκ?

και την βαζουμε στην συνεχεια  στην θεση 2 .

Η θεση 2 ειναι παντα ποιο safe  απο την 1 .

Κοιταμε στιν θεση 2 να εχει καθησει προσεχτικα να μην παλατζαρει.Εαν παλατζαρει δεν την κουμπωνουμε στην υποδοχη κοιταμε μεχρι να δουμε με το δαχτυλο οτι δεν παιζει δεξια-αριστερα δεν χρειαζεται βιασυνη.

Μετα την βαζουμε προσεχτικα και ηρεμα μεχρι να κουμπωσει αλλα κοιταμε σε ολη την ροη να μην εχει μετακινηθει.

Ολα κομπλε.

Κανουμε δοκιμες στην πορεια του 24ωρου εαν χανουμε κλησεις.

Εαν δεν πετυχει επομενα βηματα στη συνεχεια.

Εαν βγαζει μηνυματα στην οθονη κλειδωματος Nosim κτλ.σημαινει οτι δεν κουμπωσε σωστα ξανα παλι απο την αρχη η διαδικασια.

Τα δεδομενα ανοιχτα σε ολη την διαδικασια δεν τα κλεινουμε καθολου να ξαναδιαβασει η Sim τα csc του λειτουργικου .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...