Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 minute ago, Niman72 said:

Λοιπόν άκου ένα κουφό.εχω τον 45 της Samsung αγορασμενο απο Πλαισιο.Όταν βάζω το κινητό μου γράφει 01 ωρα και κάτι για πλήρη φόρτιση.Όμως πραγματικά δε θέλει πάνω από 25 με 30 λεπτα.

Θα το χρονομετρήσω και θα επανέλθω .

πολυ περιεργο αυτο που λες.. για δες το και ενημερωσε μας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, Niman72 said:

Λοιπόν άκου ένα κουφό.εχω τον 45 της Samsung αγορασμενο απο Πλαισιο.Όταν βάζω το κινητό μου γράφει 01 ωρα και κάτι για πλήρη φόρτιση.Όμως πραγματικά δε θέλει πάνω από 25 με 30 λεπτα.

Θα το χρονομετρήσω και θα επανέλθω .

Το θεωρώ αδύνατο φίλε μου. Γύρω στα 53 λεπτά παίζει περίπου

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dark_Lord said:

Το θεωρώ αδύνατο φίλε μου. Γύρω στα 53 λεπτά παίζει περίπου

Τι να πω ίσως κάνω λάθος .θα μετρησω και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι έγινε με το μεγάλο update που αναμενόταν για σήμερα? Ήρθε? Με ενημέρωσαν από Γερμανό ότι σήμερα το απόγευμα, μπορώ να παραλάβω το νέο, οπότε θα ήθελα να γνωρίζω, αν ήρθε το update που επιλύει τα προβλήματα με τις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gm87 said:

Παιδιά, τι έγινε με το μεγάλο update που αναμενόταν για σήμερα? Ήρθε? Με ενημέρωσαν από Γερμανό ότι σήμερα το απόγευμα, μπορώ να παραλάβω το νέο, οπότε θα ήθελα να γνωρίζω, αν ήρθε το update που επιλύει τα προβλήματα με τις κλήσεις.

Τιποτα απολύτως. Επίσης όταν λέμε "το μεγάλο update" ελπίζω να μην εννοούμε αυτό που λάβαμε οι unbranded τις προάλλες; Αλλά καινούριο;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nasosvasedis said:

Τιποτα απολύτως. Επίσης όταν λέμε "το μεγάλο update" ελπίζω να μην εννοούμε αυτό που λάβαμε οι unbranded τις προάλλες; Αλλά καινούριο;

 

από πού προκύπτει ότι θα έρει και άλλο Update ρε παιδιά?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dark_Lord said:

από πού προκύπτει ότι θα έρει και άλλο Update ρε παιδιά?

Σήμερα ενημερώθηκα από την samsung για το πρόβλημα με το gps και τις κλίσεις ότι θα κυκλοφορήσει νέα αναβάθμιση το απόγευμα η το αργότερο αύριο. 

Link to comment
Share on other sites

Για καινούργιο update πρόκειται. Αυτός που το ανέφερε πρώτος, unbranded είναι, άρα είχε ήδη λάβει το προηγούμενο. Και εγώ μόλις το πήρα (τέσσερις Απριλίου), έλαβα αμέσως την ενημέρωση με επίπεδο επιδιόρθωσης κώδικα ασφαλείας πρώτη Απριλίου. Επίσης, όταν λέμε branded, τι ακριβώς εννοούμε? Διότι όσοι από τους γνωστούς μου έχουν παραλάβει branded συσκευή, λειτουργεί κανονικά με κάρτα SIM οποιουδήποτε δικτύου. Μήπως τελικά και τα branded δεν είναι κλειδωμένα σε ένα και μόνο δίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, costsa41 said:

Φυσικά και δεν είναι. Και λειτουργούν με οποιοδήποτε πάροχο. Απλά, παλαιότερα, είχαν κάποιες εφαρμογές του παρόχου πχ της cosmote για όσους πήραν από Γερμανό. Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχουν. Και έπαιρναν αργότερα τις αναβαθμίσεις, τώρα βλέπω ότι κι αυτό μειώθηκε, προς το παρόν. Απλά η ρομ τους έχει διαφορετική κατάληξη από τα άλλα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, έχει ένα βοηθό εφαρμογών της Cosmote μέσα προεγκατεστημένο. Επομένως, δεν είναι -πρακτικά τουλάχιστον- υποδεέστερα τα branded σε σχέση με τα unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Αναβάθμιση στο expert raw

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δίνει κάτι καλό ή απλά βελτιώσεις σταθερότητας κλπ;

51 minutes ago, costsa41 said:

Φυσικά και δεν είναι. Και λειτουργούν με οποιοδήποτε πάροχο. Απλά, παλαιότερα, είχαν κάποιες εφαρμογές του παρόχου πχ της cosmote για όσους πήραν από Γερμανό. Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχουν. Και έπαιρναν αργότερα τις αναβαθμίσεις, τώρα βλέπω ότι κι αυτό μειώθηκε, προς το παρόν. Απλά η ρομ τους έχει διαφορετική κατάληξη από τα άλλα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

23 minutes ago, costsa41 said:

Είναι ακριβώς τα ίδια και δεν έχουν διαφορά εκτός από αυτό που είπες τις όποιες εφαρμογές.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα και τα δύο από Γερμανό δεν είχαν καμία εφαρμογή της cosmote και την κυρίως εφαρμογή λογω σταθερου και internet την κατέβασα από το play.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση..σας κάνει κι εσάς κάποια ανεπαίσθητα ψιλοlag σε διάφορα apps;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση..σας κάνει κι εσάς κάποια ανεπαίσθητα ψιλοlag σε διάφορα apps;
Είναι σίγουρα lag ή μήπως η διακύμανση των FPS?
Δοκίμασε επίσης να βάλεις την ταχύτητα επεξεργασίας στο υψηλή.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, pank said:

Είναι σίγουρα lag ή μήπως η διακύμανση των FPS?
Δοκίμασε επίσης να βάλεις την ταχύτητα επεξεργασίας στο υψηλή.

Όχι το τσέκαρα..ωχ...μόνο σε μένα το κάνει;;

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ilka71 said:

Παιδια πως φλασαρουμε μια μαμα ρομ εαν και μετα απο hard reset παραμενει κανενα bug?

"Πρεπει" να εχεις pc η laptop σε σχετικα καλη κατασταση να μην ειναι για ψοφο και σβηνει -αναβει λογο μητρικης η καρτας γραφικων.

"Πρεπει" να κατεβασεις τους samsung drivers.

 "Πρεπει" να κατεβασεις την εφαρμογη Odin .

"Πρεπει" να κατεβασεις το τελευταιο λειτουργικο .

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/o5EYakPPhnM

O dimensity τους έχει τσακίσει τους snapdragon στο gaming μέχρι στιγμής 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Antwny said:

Τι είναι ο dimensity ?

Είναι επεξεργαστής της Μediatek, η οποία έχει κάνει άλματα προόδου σε σχέση με το παρελθόν και πλέον βγάζει τρομερούς επεξεργαστές για τα κινητά.

Σε σημείο που πλέον να επιδιώκω να υπάρχει επεξεργαστής της mediatek σε συσκευές μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Media tek επεξεργαστης ειναι τον λενε ετσι τωρα μπας και σκεπασει την κακη φημη που ειχε οταν ζεσταινεται βραζεις αυγα...Φοβερα αλματα τι να σου πω .Επειδη βλεπετε ανεβασμενους χρονισμους ?..Αντε οσοι παρουν  δεν χρειαζονται να πανε για σολαριουμ βαζουν το κινητο επανω...

Εδω δεν μπορουν να αποβαλουν την θερμοτητα με τους exynos και snapdragon βρηκαν φως στον mediatek....Αντε ρε....

Παρακαλατε  να παρει τον snap 8 gen 1+Plus  να τον βγαλει η TSMC που μαλλον αυτη θα τον βγαλει  μπας και σωθει η κατασταση...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Mediatek ποτέ ξανά για μένα. Όλο κάτι είχαν. Και μιας και δεν είμαι gamer, ούτε με απασχολεί

1 minute ago, s_wind said:

Media tek επεξεργαστης ειναι τον λενε ετσι τωρα μπας καο σκεπασει την κακη φημη που ειχε οταν ζεσταινεται βραζεις αυγα...

Ναι γιατί ορισμένοι snapdragon δεν βράζουν αυγά! Πρώτη επαφή με snap ήταν το Ζ4 (Ζ3+), όλο υποβάθμιζαν τις επιδόσεις για να μην ανάβει. Ακόμη και τώρα ζεματάει με 3 λεπτά χρήσης που το έχω στο συρτάρι. Οι mediatek δε... όχι οι μπάντες, όχι θερμοκρασία, όχι gps, μέσα στα κουσούρια

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Antwny said:

Mediatek ποτέ ξανά για μένα. Όλο κάτι είχαν. Και μιας και δεν είμαι gamer, ούτε με απασχολεί

Ναι γιατί ορισμένοι snapdragon δεν βράζουν αυγά! Πρώτη επαφή με snap ήταν το Ζ4 (Ζ3+), όλο υποβάθμιζαν τις επιδόσεις για να μην ανάβει. Ακόμη και τώρα ζεματάει με 3 λεπτά χρήσης που το έχω στο συρτάρι. Οι mediatek δε... όχι οι μπάντες, όχι θερμοκρασία, όχι gps, μέσα στα κουσούρια

Μα συμφωνω απολυτα.

Αντε τωρα πρεπει να βρω και ψιλη εννοω λεπτη θηκη για καλοκαιρι γιατι με την nillkin θα ψηθει...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, s_wind said:

Media tek επεξεργαστης ειναι τον λενε ετσι τωρα μπας και σκεπασει την κακη φημη που ειχε οταν ζεσταινεται βραζεις αυγα...Φοβερα αλματα τι να σου πω .Επειδη βλεπετε ανεβασμενους χρονισμους ?..Αντε οσοι παρουν  δεν χρειαζονται να πανε για σολαριουμ βαζουν το κινητο επανω...

Εδω δεν μπορουν να αποβαλουν την θερμοτητα με τους exynos και snapdragon βρηκαν φως στον mediatek....Αντε ρε....

Παρακαλατε  να παρει τον snap 8 gen 1+Plus  να τον βγαλει η TSMC που μαλλον αυτη θα τον βγαλει  μπας και σωθει η κατασταση...

Δεν ξέρω, διαβάζω καλά σχόλια για τα 2 τελευταία μοντέλα. Τώρα για την απαγωγή θερμότητας δεν ξέρω τι παίζει. Έτσι και αλλιώς δεν είμαι gamer και δε με απασχολεί

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pank said:

Είναι σίγουρα lag ή μήπως η διακύμανση των FPS?
Δοκίμασε επίσης να βάλεις την ταχύτητα επεξεργασίας στο υψηλή.

Τελικά έκανα επαναφορά και πέρασα τα πάντα από Smart switch εκτός από εφαρμογές τις οποίες τις πέρασα μια μια μετά. Δεν ξέρω ποιά εφαρμογή έφταιγε αλλά τώρα είναι τέρμα smooth..

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...