Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Όταν ξεκίνησα να διαβάζω το νήμα και μέχρι να πάρω το τηλέφωνο είχα φρικάρει με τα θέματα που διάβαζα ότι έχει, (που τελικά εκτός από κάποιες λίγες όντως σοβαρές περιπτώσεις, είναι εντελώς ασημαντα) και ενώ είχα το s21 ultra είχα προβληματιστει πολύ για το αν θα το πάρω η όχι. Σε σημείο που να έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το τηλέφωνο είναι δυσλειτουργικο! 

Ευτυχώς πήρα, μου έτυχε δεν ξέρω πως να το πω ένα εντελώς απροβληματστο -σχετικα με  τα θέματα που διαβάζω εδω- τηλεφωνο

Την θήκη αυτή την έχει κανεις; 

EF-RS908_001_Front_Navy_RGB.jpg

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, Strofigkas said:

Όταν ξεκίνησα να διαβάζω το νήμα και μέχρι να πάρω το τηλέφωνο είχα φρικάρει με τα θέματα που διάβαζα ότι έχει, (που τελικά εκτός από κάποιες λίγες όντως σοβαρές περιπτώσεις, είναι εντελώς ασημαντα) και ενώ είχα το s21 ultra είχα προβληματιστει πολύ για το αν θα το πάρω η όχι. Σε σημείο που να έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το τηλέφωνο είναι δυσλειτουργικο! 

Ευτυχώς πήρα, μου έτυχε δεν ξέρω πως να το πω ένα εντελώς απροβληματστο -σχετικα με  τα θέματα που διαβάζω εδω- τηλεφωνο

Την θήκη αυτή την έχει κανεις; 

EF-RS908_001_Front_Navy_RGB.jpg

Αναλύουμε τη λεπτομέρεια επειδή έχουμε απαιτήσεις. Εντάξει κάποιοι έχουν κάποιες ελαττωματικές συσκευές (και εγώ) που είναι θέμα γκαντεμιάς. Από εκεί και πέρα, η κάμερα είναι overall εξαιρετική. Ακόμη και στο macrumors τη βγάζουν ισάξια με το 13 pro max, ίσως και λίγο καλύτερη λόγω zoom....θήκη έχω την clearview kickstand

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, pank said:

Ερώτηση για chrome. Σας το έχει κανει αυτό ποτέ? Επιλέγω κάποια λέξη και κάτω αντί να μου βγάλει τη λέξη αυτή ώστε να γίνει αναζήτηση σε ξεχωριστό παράθυρο, γράφει "Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στο δικτυο".

10f7d1d26b34cb32494c6d52c3fce606.jpg

Ρε Παιδιά μια ερώτηση. Στη φωτο που γράφει μετάφραση αντιγραφή κοινοποίηση εμένα μου βγάζει μόνο αντιγραφή κοινοποίηση. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω? Για να το βγάζει και σε μένα?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω μία συγγνώμη στον Κώστα γιατί νόμιζα ότι απευθυνόταν σε εμένα. Για τις εμμονές που έχουν κάποιοι με τα ελάχιστα (αλλά υπαρκτά) αρνητικά, έχει δίκιο.
Στα της κάμερας, να μια εξήγηση που διαφωτίζει κάτι: "Samsung is purposely choosing to use a slower shutter speed to increase dynamic range and low light performance. The iPhone is using a higher shutter speed to freeze motion at the cost of dynamic range (darker shadows and more noise). The only "fix" would be to get them to re-add a Sports mode to their cameras or somehow train their AI to recognize motion and ramp up shutter speed when motion is detected."
Το βρήκα στο reddit και με καλύπτει. Όπως με καλύπτει και η απάντηση ενός από κάτω: So you'll suffer a shitty ios experience just because of motion blur?
Να τονίσω και πάλι ότι οι live photos λύνουν σε μεγάλο βαθμό το θέμα και σου δίνουν την άνεση να διαλέξεις το βέλτιστο στιγμιότυπο
φωτογραφία βγάζει αλλά να δεις πως είναι να έχεις γράψει 15 σειρές email, να ανοίγεις να τραβήξεις ένα βίντεο και να επιστρέφεις στη native mail εφαρμογή και να έχει κάνει force restart...
Η μικροτερη δυναμική περιοχή είναι λιγότερο σημαντικο από το να βγει μια φώτο θολή.
Είναι λάθος επιλογή όπως και να το δεις.
Πρέπει οπωσδήποτε να βάλει sports mode, χειροκίνητα ή αυτόματο.


Sent from my SM-X800 using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, toxotis70 said:

Η μικροτερη δυναμική περιοχή είναι λιγότερο σημαντικο από το να βγει μια φώτο θολή.
Είναι λάθος επιλογή όπως και να το δεις.
Πρέπει οπωσδήποτε να βάλει sports mode, χειροκίνητα ή αυτόματο.


Sent from my SM-X800 using Tapatalk

 

καλά δε βγαίνουν θολές όλες οι φωτό μην τρελαθούμε...σε πολύ συγκεκριμένες συνθήκες κάποιες θα βγουν θολές.

Δες τι γράφει ο συγκεκριμένος που θεωρείται από τους top reviewers για καμέρες γενικά, και δούλευε για χρόνια στην canon: 

https://www.digitalcameraworld.com/reviews/samsung-galaxy-s22-ultra-review

 

No phone does more than the Galaxy S22 Ultra.its quad-camera makes it the most complete photography experience on a smartphone to date.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mips said:

Ρε Παιδιά μια ερώτηση. Στη φωτο που γράφει μετάφραση αντιγραφή κοινοποίηση εμένα μου βγάζει μόνο αντιγραφή κοινοποίηση. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω? Για να το βγάζει και σε μένα?

Η μετάφραση είναι από το Google translate. Ή ο chrome ή έχει βάλει την εφαρμογή και το βγάζει. Εγώ με τον  samsung internet έχω 9 επιλογές πατώντας και τις τρεις τέλειες. 

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκίνησα να διαβάζω το νήμα και μέχρι να πάρω το τηλέφωνο είχα φρικάρει με τα θέματα που διάβαζα ότι έχει, (που τελικά εκτός από κάποιες λίγες όντως σοβαρές περιπτώσεις, είναι εντελώς ασημαντα) και ενώ είχα το s21 ultra είχα προβληματιστει πολύ για το αν θα το πάρω η όχι. Σε σημείο που να έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το τηλέφωνο είναι δυσλειτουργικο! 
Ευτυχώς πήρα, μου έτυχε δεν ξέρω πως να το πω ένα εντελώς απροβληματστο -σχετικα με  τα θέματα που διαβάζω εδω- τηλεφωνο
Την θήκη αυτή την έχει κανεις; 
EF-RS908_001_Front_Navy_RGB.thumb.jpg.0bd775b9d66765d5650978f065e84390.jpg
Την εχω εγω φιλε μου την θηκη....
Την βαζω τα τρία τελευταία χρονια σε S20+ S21U και S22U και για τα δικα μου standard ειναι Super...
Εξαιρετικο grip ,στιβαρη , πολυ καλη προστασια χωρις ιδιαιτερο ογκο ,λιιιγο παραπανω βαρος και φυσικα το stand που βολευει πολυ ...




3c2bcbe6f1d91cabeb0aae12ef853543.jpg6d098f2bee8fe637cf59218c4230925c.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, eddiedimitris said:

Παιδια το προβλημα με το gps που χρειαζοταν επανεκκινηση εχει λυθει?

Σε εμένα φαίνεται πως ναι. Από Πέμπτη απόγευμα που έκανα την τελευταία αναβάθμιση μέχρι σήμερα χωρις καμία επανεκκίνηση δεν έχει κολλήσει καθόλου το gps. Ειδωμεν. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση δεν μου εχει εμφανισει το προβλημα με το κλειδωμα οθονης που κολλουσε και το ελεγαν ολοι ( μου ειχε συμβει και εμενα παρα πολλες φορες ) gps πριν την αναβαθμιση δεν ειχα χρησιμοποιησει οποτε δεν ξερω αν δουλευε.. μετα την αναβαθμιση εχω χρησιμοποιησει 3 φορες ολα καλα, μπαταρια οπως ειχα ξαναπει 7ωρες+ ανοιχτη οθονη καθε μερα

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παρει τις πρωτες μερες κυκλοφορίας και το εδωσα λογω του προβλήματος με το gps και της χαλια μπαταριας.

με τις αναβαθμισεις που εχει παρει εχει βελτιωθεί εμφανώς και η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2022 at 8:17 ΜΜ, Antwny said:

Άσχετο, κάπου είχε αναφερθεί ότι έχει αδύναμη δόνηση - δεν έχω κάποιο πρόβλημα, όπως με εξυπηρετούσε μονίμως στη δόνηση το 21, έτσι και το 22.

Για εμένα είναι το σημαντικότερο πρόβλημα της συσκευής. Πριν με το Note 8 το είχα μόνιμα στη δόνηση σε σημείο να μην καταλαβαίνω ότι χτυπάει το κινητό μου όταν τύχαινε να το βάλω στον ήχο, γιατί δεν είχα συνηθίσει να ακούω τον ήχο. Τώρα δε μπορώ να το έχω μόνιμα στη δόνηση γιατί χάνω όλες τις ειδοποιήσεις!

On 1/4/2022 at 9:38 ΠΜ, stsalkit said:

1 - Σβήνεις το κινητό σου

2 - συνδέεις με καλώδιο USB το κινητό με το PC

3 - Κρατάς πατημένο το πλήκτρο αύξησης του ήχου και στην συνέχεια πατάς το πλήκτρο για ενεργοποίηση της συσκευής. Τα κρατάς πατημένα και τα δύο μέχρις ότου ανάψει η συσκευή.

4 - Στην οθόνη που εμφανίζεται, με την χρήση των πλήκτρων του ήχου, πηγαίνεις στην επιλογή Clear partition cache. Την επιλέγεις πατώντας το πλήκτρο ένεργοποίησης της συσκευής.

5 - Στην επόμενη οθόνη επιβεβαιώνεις την επανέναρξη της συσκευής

6 - αφαιρείς το καλώδιο USB

7 - είσαι έτοιμος!

Εμένα δε μπαίνει σε αυτή την οθόνη αλλά ξεκινάει κανονικά το τηλέφωνο παρόλο που ακολουθώ αυτά τα βήματα.

23 ώρες πριν, pank said:

Ερώτηση για chrome. Σας το έχει κανει αυτό ποτέ? Επιλέγω κάποια λέξη και κάτω αντί να μου βγάλει τη λέξη αυτή ώστε να γίνει αναζήτηση σε ξεχωριστό παράθυρο, γράφει "Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στο δικτυο".

10f7d1d26b34cb32494c6d52c3fce606.jpg

Και μένα μου το κάνει αυτό, έψαξα διάφορα fixes χωρίς επιτυχία. Αν καταφέρεις και το λύσεις τελικά γράψε κάνα μήνυμα εδώ. Την χρησιμοποιούσα πολύ αυτή τη λειτουργία στον Chrome.

 

Ένα άλλο θέμα που μου παρουσιάστηκε πρόσφατα είναι ένα έντονο stuttering στον Chrome στο site του Facebook. Σε άλλες σελίδες δεν το έχω. Επίσης στο Samsung Intenet δεν το έχω ούτε στο site του Facebook.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Παιδια το προβλημα με το gps που χρειαζοταν επανεκκινηση εχει λυθει?

Σε μένα δεν έχει φτιάξει. Σήμερα πήρα την samsung πάλι έκανε τεχνικός απομακρισμενο έλεγχο μου λέει δεν έχει κάτι. Οταν άνοιξα το gps σε δύο εφαρμογές το ένα τις Google και το άλλο το sygic και άρχισε ενώ ήμουν σε ακινησία περνούσε μέσα από κτήρια και πήγαινε το σήμα αρκετά μακρια το αναγνώρισε το πρόβλημα και μου λέει θα το δει και θα με πάρει τηλέφωνο να μου πει τι θα κάνω... Οπότε περιμένω. Υπόψιν έκανα Σάββατο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Meteo said:

Σε μένα δεν έχει φτιάξει. Σήμερα πήρα την samsung πάλι έκανε τεχνικός απομακρισμενο έλεγχο μου λέει δεν έχει κάτι. Οταν άνοιξα το gps σε δύο εφαρμογές το ένα τις Google και το άλλο το sygic και άρχισε ενώ ήμουν σε ακινησία περνούσε μέσα από κτήρια και πήγαινε το σήμα αρκετά μακρια το αναγνώρισε το πρόβλημα και μου λέει θα το δει και θα με πάρει τηλέφωνο να μου πει τι θα κάνω... Οπότε περιμένω. Υπόψιν έκανα Σάββατο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα. 

Αυτό μου το κάνει και εμένα εντονότερα με το sygic και σε πολύ λιγότερο βαθμό με Google maps. Όταν όμως βγω στο δρόμο,  η πλοήγηση με Google δουλεύει ολοσωστα...

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω μία συγγνώμη στον Κώστα γιατί νόμιζα ότι απευθυνόταν σε εμένα. Για τις εμμονές που έχουν κάποιοι με τα ελάχιστα (αλλά υπαρκτά) αρνητικά, έχει δίκιο.
Στα της κάμερας, να μια εξήγηση που διαφωτίζει κάτι: "Samsung is purposely choosing to use a slower shutter speed to increase dynamic range and low light performance. The iPhone is using a higher shutter speed to freeze motion at the cost of dynamic range (darker shadows and more noise). The only "fix" would be to get them to re-add a Sports mode to their cameras or somehow train their AI to recognize motion and ramp up shutter speed when motion is detected."
Το βρήκα στο reddit και με καλύπτει. Όπως με καλύπτει και η απάντηση ενός από κάτω: So you'll suffer a shitty ios experience just because of motion blur?
Να τονίσω και πάλι ότι οι live photos λύνουν σε μεγάλο βαθμό το θέμα και σου δίνουν την άνεση να διαλέξεις το βέλτιστο στιγμιότυπο
φωτογραφία βγάζει αλλά να δεις πως είναι να έχεις γράψει 15 σειρές email, να ανοίγεις να τραβήξεις ένα βίντεο και να επιστρέφεις στη native mail εφαρμογή και να έχει κάνει force restart...
Αρα είχα δίκιο όταν έγραψα ότι έχει θέμα με το shutter speed και ότι πρέπει να βγάλει mode για θέματα με κίνηση!
Εγώ το διαπίστωσα ότι σε εσωτερικό χώρο με χαμηλό σχετικά φωτισμό βγάζει συνέχεια με shutter 1/25 , το οποίο είναι λογικό να μην μπορεί να πιάσει ούτε ένα μικρό κούνημα που θα κάνει το θέμα μας. Θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον 1/250.
Κάποιοι όμως αναφέρθηκαν σε shutter lag!

Και μένα μου το κάνει αυτό, έψαξα διάφορα fixes χωρίς επιτυχία. Αν καταφέρεις και το λύσεις τελικά γράψε κάνα μήνυμα εδώ. Την χρησιμοποιούσα πολύ αυτή τη λειτουργία στον Chrome.


Ναι τελικά έβγαλα άκρη! Γράφεις Chrome://flags πηγαίνεις στο Contextual Search new settings και το κάνεις enabled.
Μετά πηγαίνεις στα settings του chrome, υπηρεσίες google, αγγίξτε για αναζητήσω και βάζεις όπως τα έχω στη φώτο κάτω:
Αυτή η συμπερίληψη ήταν ενεργοποιημενη και έκανε τη ζημιά!

Αν στις ρυθμίσεις google βλέπεις την επιλογή Συμπερίληψη... , δεν χρειάζεται να κάνεις αυτό με το chrome flags.

3a933ff8621589862ada1837b43d80ce.jpg
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, pank said:

Αρα είχα δίκιο όταν έγραψα ότι έχει θέμα με το shutter speed και ότι πρέπει να βγάλει mode για θέματα με κίνηση!
Εγώ το διαπίστωσα ότι σε εσωτερικό χώρο με χαμηλό σχετικά φωτισμό βγάζει συνέχεια με shutter 1/25 , το οποίο είναι λογικό να μην μπορεί να πιάσει ούτε ένα μικρό κούνημα που θα κάνει το θέμα μας. Θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον 1/250.
Κάποιοι όμως αναφέρθηκαν σε shutter lag!



Ναι τελικά έβγαλα άκρη! Γράφεις Chrome://flags πηγαίνεις στο Contextual Search new settings και το κάνεις enabled.
Μετά πηγαίνεις στα settings του chrome, υπηρεσίες google, αγγίξτε για αναζητήσω και βάζεις όπως τα έχω στη φώτο κάτω:
Αυτή η συμπερίληψη ήταν ενεργοποιημενη και έκανε τη ζημιά!

Αν στις ρυθμίσεις google βλέπεις την επιλογή Συμπερίληψη... , δεν χρειάζεται να κάνεις αυτό με το chrome flags.

3a933ff8621589862ada1837b43d80ce.jpg

Εγώ βλέπω 1/50 συνήθως σε εσωτερικούς χώρους. Είναι θέμα φιλοσοφίας της κάμερας. Shutter Lag δεν έχω δει ποτέ, ίσως ανεπαίσθητο στην νυχτερινή λειτουργία. Πάντως για τις φωτό βοηθάει πολύ η επιλογή "Αυτόματη εστίαση παρακολούθησης" από τις ρυθμίσεις

11 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Το ειχα παρει τις πρωτες μερες κυκλοφορίας και το εδωσα λογω του προβλήματος με το gps και της χαλια μπαταριας.

με τις αναβαθμισεις που εχει παρει εχει βελτιωθεί εμφανώς και η μπαταρια?

η μπαταρία είναι θέμα χρήσης και συνθηκών. Εγώ έχω δει και 4,5 ώρες έχω δει και 8. Αν είσαι σε περιοχή με κακό σήμα και έχεις ανοχιτό το 5g, λογικό είναι να την πίνει νερό. Από τις android ναυαρχίδες που κυκλοφορούν, έχει την καλύτερη μπαταρία πίσω από το oneplus 10 pro (με μια μικρή επιφύλαξη). Όποιος θέλει τερατώδη μπαταρία και είναι όλη μέρα στον δρόμο, ή παίρνει ένα μικρούλι power bank 5000 mah, η βρίσκει μία πρίζα να το φορτίσει σε 50 λεπτά στο φουλ΄, ή παίρνει iphone pro max. Θέμα προτεραιοτήτων είναι όλα.

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας έχει τύχει πρόβλημα με το S22 Ultra να χάνετε κλήσεις? Το έχω πάρει από χθες και έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Πάλι εγώ έπεσα στο ελαττωματικό, ρε γαμώ το??? Άλλο Sirocco μας βρήκε!!!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Gm87 said:

Παιδιά, σας έχει τύχει πρόβλημα με το S22 Ultra να χάνετε κλήσεις? Το έχω πάρει από χθες και έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Πάλι εγώ έπεσα στο ελαττωματικό, ρε γαμώ το??? Άλλο Sirocco μας βρήκε!!!

Ποτε δεν εχω χασει καμια κληση.. φανταζομαι εχεις κανει ολες τις αναβαθμισεις

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2022 at 10:39 ΠΜ, ccypruss000 said:

Καλημερα παιδια καλη Κυριακη ευχομαι αν και δεν ξερω ποσο καλη θα ειναι. Πραγματικα ομως ειμαι να σκασω απο τα νευρα μου με αυτη την αναμονη πραγματικα δεν τους αντεχω αλλο φετος το παραχιεσανε το πραγμα με τις προπαραγγελειες. Μου ειπαν πως θα μου ερχοταν στις 31/3/2022 το κοκκινο το χρωμα οπως το ηθελα και με διαβεβαιωσανε γι αυτο. Τιποτε παμε για 18/4/2022 τωρα οπως δειχνουν τα πραγματα την μεγαλη εβδομαδα αλλα για ποιο λογο απο οσο εμαθα φερνουν μοναχα λιγα λιγα κομματια και παρτιδες ; Τους ειπα ή θα μου το δωσετε σε μαυρο χρωμα αν οχι κοκκινο η να με ξεγραψετε και δεν θα το παρω να μου επιστρεψετε πισω τα χρηματα μου. Παραπηγαινει αυτη η ιστορια μα τον θεον. Αλλες χρονια τα αποκτουσα ως τις 8 ή 16 του Μαρτιου.
Υπαρχει σωτηρια ; Υπαρχει καποιος αλλος χρηστης που ακομα δεν το παρελαβε το δικο του ; Τι προπαραγγελιες και πρασινα αλογα. Ετσι θα χασω σιγουρα και το δωρο που δινουν.
Τους εκανα ανω κατω και με το δικαιο μου Primetel.
Θα δω αυριο αν θα εχω καποιο τηλεφωνημα η καποια εκπληξη ευχαριστη ευχομαι.
Μου ειπε ο υπερθυνος του καταστηματος αν ηταν απο το χερι μου θα στο εδινα αμεσος μου λεει.
Με το δικαιο μου αλλα γιατι κανουν ετσι ;

Εγώ παρέλαβα ακριβώς τη μέρα που κυκλοφορήσαν επίσημα. Ομως σε σχέση με το θέμα του δώρου, μην ανησυχεις.

Ο αδερφός μου που είχε παραγγείλει το νέο tablet και ο Κοτσώβολος τον καθυστέρησε, όταν παρέλαβε τελικά, έχοντσς χάσει την ημ/νία παραλαβής σε σχέση με τη προπαραγγελία , ενημερώνοντας τη Samsung, φυσικά τον βολέψαν κανονικά με το δώρο που δικαιούταν. 

On 3/4/2022 at 3:47 ΜΜ, SpeedRacer said:

Μια από τα ίδια,  το έψαξα όσο δεν γίνεται αλλά είναι θέμα εφαρμογής και τράπεζας 

Δεν έχει σχέση η εφαρμογή. Εμένα το alpha web banking δουλεύει κανονικότατα, με fingerprint και εννοείται με notifications. 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ισχυει και για εμενα δεν εχω κανενα θεμα με την εφαρμογη (fingerprint + ειδοποιησεις ) ποτε δεν ειχα θεμα

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Gm87 said:

Παιδιά, σας έχει τύχει πρόβλημα με το S22 Ultra να χάνετε κλήσεις? Το έχω πάρει από χθες και έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Πάλι εγώ έπεσα στο ελαττωματικό, ρε γαμώ το??? Άλλο Sirocco μας βρήκε!!!

Έχουν αναφερθεί κάποια θέματα κ η λύση είναι επαναφορά δικτύου Έχουν αναφέρει τα παιδιά ή εκτός κ έχεις cosmote το οποίο είναι θέμα παροχου κ αναβάθμιση δικτύου. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gm87 said:

Παιδιά, σας έχει τύχει πρόβλημα με το S22 Ultra να χάνετε κλήσεις? Το έχω πάρει από χθες και έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Πάλι εγώ έπεσα στο ελαττωματικό, ρε γαμώ το??? Άλλο Sirocco μας βρήκε!!!

Το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου. Έχω κάνει και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα. Έχω παλιά sim βέβαια του 2017 αν θυμάμαι καλά. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό.

Θα πάω σε Cosmote λόγω μιας προσφοράς και αν αντιμετωπίζω πάλι το ίδιο θα ενημερώσω εδώ. Διαφορετικά μόνη λύση το Service. Εσύ μην το αργήσεις για αντικατάσταση γιατί έχεις περιθώριο 14 ημέρες νομίζω. Πάντως σε κάθε περίπτωση είναι τραγικό ένα τέτοιο τηλέφωνο να χάνει κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kostasg33 said:

Το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου. Έχω κάνει και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα. Έχω παλιά sim βέβαια του 2017 αν θυμάμαι καλά. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό.

Θα πάω σε Cosmote λόγω μιας προσφοράς και αν αντιμετωπίζω πάλι το ίδιο θα ενημερώσω εδώ. Διαφορετικά μόνη λύση το Service. Εσύ μην το αργήσεις για αντικατάσταση γιατί έχεις περιθώριο 14 ημέρες νομίζω. Πάντως σε κάθε περίπτωση είναι τραγικό ένα τέτοιο τηλέφωνο να χάνει κλήσεις.

Τραγικό για οποιοδήποτε τηλέφωνο. Γενικά όμως πολλές συσκευές χάνουν κλήσεις, όχι μόνο το τηλέφωνο του θέματος.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας έχει τύχει πρόβλημα με το S22 Ultra να χάνετε κλήσεις? Το έχω πάρει από χθες και έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Πάλι εγώ έπεσα στο ελαττωματικό, ρε γαμώ το??? Άλλο Sirocco μας βρήκε!!!
Λοιπόν το κουφό σήμερα! Έχω το κινητό από τέλος Φεβρουαρίου. Καμία χαμένη κλήση!
Σήμερα, 1η φορά μου ήρθε μήνυμα ότι κάποιος με πήρε τηλέφωνο. Σήμερα έτυχε να βάλω και την θήκη Supcase. (Είναι πιο ογκώδης από την spigen που ειχα).
Μίλησα με τον φίλο που με είχε πάρει τηλέφωνο και μου είπε ότι χτύπησε μια φορά και μετά έκανε έναν περίεργο ήχο.
Οπότε θέλω να ελπίζω ότι είναι από το δίκτυο. Και εγώ και φίλος μου Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gm87 said:

Παιδιά, σας έχει τύχει πρόβλημα με το S22 Ultra να χάνετε κλήσεις? Το έχω πάρει από χθες και έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Πάλι εγώ έπεσα στο ελαττωματικό, ρε γαμώ το??? Άλλο Sirocco μας βρήκε!!!

Παρε στην εξυπηρετηση πες τους να σου ενεργοποιησουν το wificalling.μολις το κανουν πηγαινε και απενεργοποιησε το και επελεξε το volte.καντο και στις ρυθμισεις-συνδεσεις-δικτυα και απο τις κλησεις στην εφαρμογη.3 παυλες πανω δεξια και μετα ρυθμισεις.Ενεργοποιησε το και βαλε δικτυα κινητης προτιμηση και σβηστο.Σε cosmote πρεπει να εχετε ενεργοποιημενο volte

Link to comment
Share on other sites

H Samsung διορθώνει το πρόβλημα με τις κλήσεις στα Galaxy S22 series

https://techmaniacs.gr/h-samsung-diorthonei-to-provlima-me-tis-kliseis-sta-galaxy-s22/

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...